NASZE SERWISY:    ANDROID   LINUX   MAEMO   SYMBIAN   WEBOS

Hosting sponsoruje:

GRIN3 - polskie fonty

Profesjonalne czcionki z polskimi znakami - czcionki.com

OpenMobile on Facebook

[Nokia 2710] Nawigacja nie działa

Dyskusja o wszystkim co związane jest z telefonami Series 40

[Nokia 2710] Nawigacja nie działa

Postprzez maselo » 29 grudnia 2010, o 16:29

Witam,

Pod choinkę dostałem nokia 2710 navigation edition i jest taki problem, że gdy próbuje odczytać aktualne położenie to pokazuje mi się ekran z postępem ładowania i dalej nic. Aparat posiada wbudowany odbiornik GPS, nawet na stronie Nokia.pl jest to uwzględnione w specyfikacji ( z resztą nazwa "navigation edition") a w serwisie powiedziano mi, że niby ten GPS jest płatny, a i tak nie działa.
Czy ktoś spotkał się już z podobnym zdarzeniem ? Zaktualizowałem oprogramowanie do najnowszej wersji i na nowo wgrałem mapy.
Ostatnio edytowano 29 grudnia 2010, o 22:54 przez nismo, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Korekta tematu
maselo
1%
1%

WindowsFirefox

Re: [Nokia 2710] Nawigacja nie działa

Postprzez nismo » 29 grudnia 2010, o 22:58

maselo, dobra informacja jest taka, że nawigacja Ovi Mapy dla Twojego telefonu jest darmowa! Najnowszą wersję możesz pobrać ze strony Nokii. Jedyne koszty jakie możesz ponieść to koszty połączenia z internetem. Jeżeli chcesz je ominąć musisz wyłączyć w Ovi Mapach korzystanie z interentu oraz w ustawieniach telefonu wyłączyć funkcję AGPS (o ile ten telefon posiada takową). Natomiast Twój problem z GPS może wynikać z tego, że próbujesz złapać sygnał w zamkniętym pomieszczeniu. Spróbuj wyjść na otwartą przestrzeń i ponów próbę. Wgraj również najnowszą wersję Ovi Mapy i przetestuj je na otwartej przestrzeni.
Pozdrawiam,
nismo
nismo
Moderator
Moderator

Mod.tel.: E7-00
FW: 111030609
    WindowsMSIE7

Powrót do S40