NASZE SERWISY:    ANDROID   LINUX   MAEMO   SYMBIAN   WEBOS

Hosting sponsoruje:

GRIN3 - polskie fonty

Profesjonalne czcionki z polskimi znakami - czcionki.com

OpenMobile on Facebook

Odnawiane Blackberry

Dyskusja o urządzeniach mobilnych firmy BlackBerry

Odnawiane Blackberry

Postprzez werban99 » 2 września 2012, o 22:12

Witam
Mam kilka pytań odnośnie odnawianych Blackberry. Mam zamiar kupić jeden z modelów BB na jednym z serwisów aukcyjnych.Czy odnawianiem zajmują się jedynie serwisy BB, czy i zdarza sie ze sa odnawiane przez osoby nie majace do tego akceptacji autoryzwanych serwisów?
Jaka jest różnica modelu odnawianego z nowym?
W jaki sposób można sprawdzić czy dany model był odnawiany?
Jaka jest szansa że na serwisach aukcyjnych zostaniemy oszukani poprzez osoby sprzedajace modele odnawiany jako fabrycznie nowe.
werban99
30%
30%

Mod.tel.: Nokia e52
FW: świerze
    WindowsXPFirefox

Re: Odnawiane Blackberry

Postprzez biggi » 5 września 2012, o 08:48

Serwis BB nie odnawia telefonów. To jest zabawa dla tych, którzy (jeśli oczywiście o tym nie ma wzmianki na aukcji) chcą zarobić na niewiedzy kupującego.
Nie ma żadnej akceptacji - wręcz przeciwnie.
Może podam różnice na przykładzie 9700 White mojego kolegi. Telefon nie był taki white jak mój 9700 white w tamtych czasach. Czyli, że dostał zamiennik obudowy.
Klawisze były "dziwnie" podświetlone - czyli, że przebijało oświetlenie klawiszy i pod ekranem. Klapka od baterii(kupił telefon jako nowy) zaczęła mu się ruszać po jakichś 2-3 tygodniach. Mi się nawet po roku nie ruszyła. Bateria wytrzymała mu o 1/3 mniej niż u mnie - a zrobiliśmy taki sam test obu urządzeń. (Jest jeszcze gdzieś na necie artykuł o tym, że baterie w zamiennikach przy 40% naładowania całkowicie się rozładowują - nie wszystkie ale spory %)
Coś tam jeszcze było nie tak, ale ja już nie pamiętam... :)
Na Allegro (komisy komórkowe) 99% telefonów jest odnowionych ...więc ryzyko jest spore. Oczywiście jak ktoś kupił od takiego komisu i teraz sprzedaje to też można trafić na szit :]
Najlepsze rozwiązanie: nie kupować z komisów - najlepiej to sprawdzić pytając o gwarancje.
it's not easy bein' green
biggi
Moderator
Moderator

LinuxSafari

Powrót do BlackBerry