NASZE SERWISY:    ANDROID   LINUX   MAEMO   SYMBIAN   WEBOS

Hosting sponsoruje:

GRIN3 - polskie fonty

Profesjonalne czcionki z polskimi znakami - czcionki.com

OpenMobile on Facebook

[Instrukcja] Aktualizacji do nowszego OSa

Dyskusja o urządzeniach mobilnych firmy BlackBerry

[Instrukcja] Aktualizacji do nowszego OSa

Postprzez biggi » 21 lutego 2011, o 20:54

Instrukcja aktualizacji do nowszego OSa:

1.Pobieramy najnowszy OS (oczywiście dla naszego urządzenia).

2. Pobrany OS instalujemy na komputerze.

3. Usuwamy plik "vendor.xml": C:\Program Files\Common Files\Research In Motion\AppLoader .

4. Odłączamy komputer od Internetu.

5 Wyłączamy(dla OS4 i OS5) w terminalu tryb pamięci masowej (menu - opcje - pamięć - obsługa trybu pamięci masowej - WYŁ. - Tryb pamięci masowej podczas procesu aktualizacji musi być Wyłączony !)

6. Podłączamy BlackBerry do komputera przez USB

7. Uruchamiamy Desktop Managera. Powinien automatycznie rozpoznać, że jest dostępny upgrade OS do terminala.

7a. W przypadku niepojawienia się komunikatu o nowy OSie wybieramy "Program Aplication Loader", następnie w okienku "zaktualizuj oprogramowanie" wciskamy "start".

P.S. Ci(sieć Era) którzy nie mogą wejść w opcje SMS:
Wchodzimy w Rejestr usług ,usuwamy MMS Transport, wchodzimy w ustawienia SMS i konfigurujemy wszystko pod siebie po czym wracamy do Rejestr usług i wybieramy Opcję: cofnij usunięcie.

UWAGA! Nie ma znaczenia ze strony którego operatora pobieramy OS (jeśli mamy telefon np. od polskiego operatora, to nie musi to być OS z tej sieci). Ważne aby była to wersja "Multilanguage" lub "AllLanguage" jeśli zależy nam na języku polskim w naszym BlackBerry.

Instrukcja(przejście z OS5 do OS6) instalacji (wszystko na wył. necie) wersji Beta dla osób bez BIS/BES:
1. Ściągamy i instalujemy interesujący nas OS na kompie.
2. Pobieramy darmowy BBSak(np. http://bbsak.org/ ), instalujemy i wybieramy opcję WIPE żeby pozbyć się OS6 z terminala.
3. Wgrywamy OS5 i przez DM i robimy kopię zapasową.
4. Odpalamy WIPE dzięki BBSak i wrzucamy(Load OS) OS6.
5. Po wgraniu nowego oprogramowania odłączamy urządzenie od kompa, wyszukujemy sieć i ponownie podłączamy telefon.
6. Włączamy DM i wybrałem opcję "Przywróć". Wybieramy plik z kopią zapasową i instalujemy na naszym BB.
7. Odłączamy telefon
8. Z C:\Program Files\Common Files\Research In Motion\Shared\Loader Files\9700xxxxxxx\Java przenosimy(nie kopiujemy) do innego katalogu plik net_rim_bb_browser_daemon.
9. Podpinamy urządzenie ,uruchamiamy DM ,wybieramy "Aplikacje" (jak nie pokazało mi się ,że nie ma dostępnej tej aplikacji to np. wybierałem "Documents To Go" do instalacji i przy okazji pozbywałem się tej przeglądarki z OS6) i klikamy w "Zastosuj".
10. Odłączamy urządzenie, wyskoczy "błąd" ,który ignorujemy(w tym momencie najlepiej będzie jak wejdziemy w ustawienia SMS i ustawimy wszystko pod siebie, ponieważ ustawienia SMS są zintegrowane z ustawieniami MMS i jak dogramy plik SB to już nie będziemy mogli w nie wejść), podłączamy ponownie telefon do kompa ,odpalamy DM, wybieramy "Przywróć" i wgrywamy plik Service Book'i (dołączone niżej pliki SB).
11. Ponownie odłączamy telefon, plik net_rim_bb_browser_daemon wrzucamy z powrotem do: C:\Program Files\Common Files\Research In Motion\Shared\Loader Files\9700xxxxxxx\Java
12. Kolejny już raz podłączmy urządzenie, odpalamy DM, wybieramy opcję "Aplikacje" później zastosuj i wszystko śmiga jak powinno;)
P.S. Jak nie odłączałem tak co chwile telefonu to jakoś mi się to nie udawało.

.
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
it's not easy bein' green
biggi
Moderator
Moderator

WindowsFirefox

Powrót do BlackBerry