NASZE SERWISY:    ANDROID   LINUX   MAEMO   SYMBIAN   WEBOS

Hosting sponsoruje:

GRIN3 - polskie fonty

Profesjonalne czcionki z polskimi znakami - czcionki.com

OpenMobile on Facebook

HTC Desire - moje wrazenia po przesiadce z N95 i N97

W tym dziale dyskutujemy o telefonach działających na systemie Android - czyli opinie, zapowiedzi, zdjęcia itd.

HTC Desire - moje wrazenia po przesiadce z N95 i N97

Postprzez twkwas » 26 kwietnia 2010, o 12:49

Mam od tygodnia HTC Desire, to mój pierwszy telefon od HTC i pierwszy z Androidem. Wcześniej miałem kilka modeli nokii: N73, N95 i N97.
Moje pierwsze wrażenia będę porównywał do N97, którego jeszcze mam i do zeszłego tygodnia używałem.
Największe różnice widoczne "na dzień dobry":
1---- ekran amoled jest o niebo lepszy od matrycy w nokii, kolory b ładne, a jego czułość na dotyk jest wręcz genialna. Jest tak czuły, że pierwszy dzień miałem problemy z obsługa telefonu - każde muśniecie coś włączało, przełączało :D . Teraz się przyzwyczaiłem i jest fajnie.
2---- szybkość poruszania się po menu. Po pierwsze procesor, po drugie układ menu. Żadnego czekania, wszystko jest "od razu", po odpowiednim rozmieszczeniu widgetów szybkość dostępu do funkcji jest o wiele lepsza niż w S60v5
3---- przeglądanie internetu. Dobry procesor umożliwia bardzo szybkie przewijanie stron a multitouch pomaga trafić nawet w najmniejsze linki.
4---- brakuje mi fizycznej qwerty, która moim zdaniem była w N97 idealna (no może ta spacja :/ ).
5---- brak spustu migawki - niewygodnie.
6---- szkoda, że nie można umieścić map na dysku - podczas przeglądania czy nawigowanie telefon ssie dane i kase z konta.
7---- brakuje mi suwaka do odblokowywania ekranu - myślę jednak, że sie przyzwyczaję do innego systemu blokowania.
8---- zaskoczenie: 605kb plik .xlsx z 9000 wierszy i 4 kolumnami - w N97 spoko, w Desire "za mało pamięci" - czyżby lepsze zarządzanie pamięcią w symbianie??? :)
9---- na razie nie znalazłem dla androida fajnego narzędzia o funkcjonalności PC suite czy ovi suite... ale może jest....
10-- zasięg GSM - w N97 miałem problemy w domu z zasiegiem, N95 było dużo lepiej - Htc jak N95.
11-- chwała nokii za 32gb pamięci onboard - tutaj w zestawie było 4gb - kupiłem 16gb...
12-- do rozwiązania problem z parowaniem słuchawek bluetooth. Słuchawki Motoroli działają jako stereosłuchawki, nie działa funkcja zestawu słuchawkowego. Z nokią i laptopem działa bezbłędnie a tu coś "haczy".
13-- android market - hmm kupa tam tego, ale np "prezentacje pośladków podczas wspinaczki" naliczyłem ok 20-stu :D:D
14-- program pocztowy ( z htc sense) jest o niebo lepszy od tego co oferuje nokia. Tak samo czytnik rss (wiadomości).
15-- w kilka dni znalazłem wszystkie programy-odpowiedniki tego co miałem w N97 i używałem.
16—fix GPS – łapie od razu, AGPS. Pokazuje pozycję dokładnie.

System telefonu jest bardzo wygodny i szybki w użyciu, po kilku dniach przyzwyczajania wydaje mi się, że cokolwiek chcę zrobić robię to znacznie szybciej niż w Nokii i to nie tylko zaleta procesora, ale także ekranu i systemu ( w nokii więcej klikania/tapania ). W ręce telefon dobrze leży, obsługa jest wygodna z jednym wyjątkiem: w poziomie wygodniej było w N97 z rozsuniętą qwerty. Desie nie ma za co chwycić i przez to jest niewygodnie. W pionie jest OK. środkowy przycisk z optycznym manipulatorem jakoś mi się na razie zanadto przydatny nie wydał, zobaczymy jak później.
Wybieranie numerów numerycznie z podpowiedziami z książki telefonicznej to świetny pomysł, który się sprawdza. Widget wiadomości (sms chat) też jest przydatny, działa szybko i sprawnie, tak samo jak widget email. Głośnik zewnętrzny jest słaby i mono (chyba) nie sprawdza się ani do muzy, ani nie powala jako zestaw głośnomówiący, rozmowy przez słuchawkę za to czyste i wyraźne. Brak equalizera w odtwarzaczu (ponoć można dograć ? ) to dla mnie coś dziwnego. Profile dotyczące dzwonków musiałem doinstalować. Czekam na nawigację z prowadzeniem głosowym za free od Gogle która działa na razie w USA i UK.

Na razie tyle...

Dodane: http://www.youtube.com/watch?v=FhKr2Ht4btA
Ostatnio edytowano 26 kwietnia 2010, o 23:51 przez twkwas, łącznie edytowano 1 raz
twkwas
30%
30%

Mod.tel.: n97 HTC Desire
    WindowsXPFirefox

Re: HTC Desire - moje wrazenia po przesiadce z N95 i N97

Postprzez Koko35 » 26 kwietnia 2010, o 13:19

Podobno jest program PC Suite for Android, do obsługi tego systemu
Koko35
Support
Support

Mod.tel.: HTC Sensation i E6
FW: 1.50.401.1
    WindowsXPMSIE7

Postprzez twkwas » 26 kwietnia 2010, o 13:27

Faktycznie jest - zaraz potestuję - dzięki. Aż mi wstyd że tego nie wygooglałem :wstyd:

EDIT: nie wykrywa Desire - nie działa :/
Ostatnio edytowano 26 kwietnia 2010, o 14:13 przez twkwas, łącznie edytowano 1 raz
twkwas
30%
30%

WindowsXPFirefox

Postprzez Magik » 26 kwietnia 2010, o 13:36

przewijanie stron a multitouch pomaga trafić nawet w najmniejsze linki.

Ja bym to nazwał "ekran pojemnościowy", ale:
Jest już obsługa MT w andku?
Magik, de Lowe,niepoprawny szlachcic,oportunista,czarodziej Sx1.pl,SoS.pl i PDAforum.pl,wojownik o sprawę Polską.
Magik
Moderator
Moderator

Mod.tel.: n900 BA N-GageQD SX1
    WindowsXPFirefox

Postprzez twkwas » 26 kwietnia 2010, o 13:50

Jest MT czy raczej "pinch to zoom" (HTC) i działa b. dobrze. Właśnie multitouch poprawia trafność, bo można bardzo sprawnie powiększać/przybliżać strony - stylus niepotrzebny.
twkwas
30%
30%

WindowsXPFirefox

Postprzez Koko35 » 26 kwietnia 2010, o 14:40

twkwas nie dali żadnego programu na płycie? Patrzę na stronie HTC, też nic nie ma do obsługi, przecież musi coś być, np. do aktualizacji softu itd. !?
Koko35
Support
Support

Mod.tel.: HTC Sensation i E6
FW: 1.50.401.1
    WindowsXPMSIE7

Postprzez twkwas » 26 kwietnia 2010, o 14:53

Na karcie pamięci dali HTC Sync, generalnie wystarczy aby zsynchronizować telefon z outlockiem i synchronizacja z WMP. Opcji zarządzania jednak nie ma.
twkwas
30%
30%

WindowsXPFirefox

Postprzez murderotic » 26 kwietnia 2010, o 17:38

Koko35 napisał(a):twkwas nie dali żadnego programu na płycie? Patrzę na stronie HTC, też nic nie ma do obsługi, przecież musi coś być, np. do aktualizacji softu itd. !?

Soft się aktualizuje z pozycji telefonu.
murderotic
50%
50%

Mod.tel.: Lumia 930
FW: Najnowsze
    LinuxFirefox

Postprzez plato » 26 kwietnia 2010, o 18:54

twkwas, Nawigacje darmowe- offline są i jest ich sporo- Navigon, Sygic, Copilot, iGO. Sam korzystam z Navigona i polecam. Co do spustu aparatu może i go brakuje,ale można również robić przytrzymując dłużej palec na ekranie w miejscu łapania ostrości. Multi touch raczej nie ułatwia trafiania tylko przyspiesza powiększnie danego obszaru. Przyciskiem plus też można powiększyć do rozmarów ułatwiających trafienie w dane miejsce. Ja po ponad tygodniu mogę powiedzieć, że nie brakuje mi 3gsa. W zasadzie wszystko z czego korzystałem na iphonie mam w desire tylko działa jeszcze szybciej i system jest dużo ciekawszy. Jedynie klient email w iphonie wg mnie jest lepszy.
plato
60%
60%

Mod.tel.: HTC One X
    WindowsVistaOpera

Postprzez MaxFarenthide » 26 kwietnia 2010, o 19:06

a czy desire posiada jakies wsparcie dla grafiki ? tak jak np. n900, 3gs, milestone ?
MaxFarenthide
40%
40%

Mod.tel.: Honda
FW: CRX DelSol
    WindowsVistaFirefox

Postprzez Garo » 27 kwietnia 2010, o 09:01

Niestety Desire wsparcia dla 3D nie ma.
REGULAMIN :: FAQ :: SZUKAJ
Niniejszy post przedstawia opinie autora w dniu dzisiejszym, na datę jego publikacji. Nie mogą być one wykorzystane przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani innym następującym po nim dniu. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podawania przyczyn.
Garo
Administrator
Administrator

Mod.tel.: Galaxy Note SGS2 WFS
FW: 2.3.3
    WindowsXPFirefox

Postprzez Magik » 27 kwietnia 2010, o 09:17

Niestety Desire wsparcia dla 3D nie ma.

Jeżeli siedzi tam dokładnie ten sam chipset co w hd2:
Snapdragon to nie tylko CPU to także GPU. Wydaje mi się, że sam z siebie ma wsparcie 3d oraz inne bajery typu opengl 2.0 .
Magik, de Lowe,niepoprawny szlachcic,oportunista,czarodziej Sx1.pl,SoS.pl i PDAforum.pl,wojownik o sprawę Polską.
Magik
Moderator
Moderator

WindowsXPFirefox

Postprzez rawenum » 27 kwietnia 2010, o 10:40

rawenum
1%
1%

WindowsFirefox

Postprzez Garo » 27 kwietnia 2010, o 10:53

Magik, nie. Nie wiedzieć dlaczego zapomnieli tego dodać. No chyba że jest ale nieaktywne - tak jak wlan "n" w Nexus One, który zostanie obudzony w FW 2.2
REGULAMIN :: FAQ :: SZUKAJ
Niniejszy post przedstawia opinie autora w dniu dzisiejszym, na datę jego publikacji. Nie mogą być one wykorzystane przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani innym następującym po nim dniu. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podawania przyczyn.
Garo
Administrator
Administrator

Mod.tel.: Galaxy Note SGS2 WFS
FW: 2.3.3
    WindowsXPFirefox

Postprzez Magik » 27 kwietnia 2010, o 11:27

Nie wiedzieć dlaczego zapomnieli tego dodać. No chyba że jest ale nieaktywne - tak jak wlan "n" w Nexus One, który zostanie obudzony w FW 2.2

Jeżeli chipset(snapdragon to nie tylko procesor) jest ten sam to musi to być nieaktywne(android nie wykorzystuje możliwości? ).
A jak się objawia ta nieaktywność?
Magik
Moderator
Moderator

WindowsXPFirefox

Następna strona

Powrót do Telefony - Android