NASZE SERWISY:    ANDROID   LINUX   MAEMO   SYMBIAN   WEBOS

Hosting sponsoruje:

GRIN3 - polskie fonty

Profesjonalne czcionki z polskimi znakami - czcionki.com

OpenMobile on Facebook

HTC Desire HD - opinie i wrażenia z użytkowania

W tym dziale dyskutujemy o telefonach działających na systemie Android - czyli opinie, zapowiedzi, zdjęcia itd.

Re: HTC Desire HD - opinie i wrażenia z użytkowania

Postprzez vBB » 4 lutego 2011, o 14:27

a ja mam co do dźwięku w słuchawce odmienne doznania, SGS lekko ciszej ale wyraźniej, a DHD głośno jak w HD2, ale już nie tak czysto. Ale zapewne telefon telefonowi nie równy

Być może, aczkolwiek dla mnie jakość w obydwu jest zadowalająca i na drobne szczegóły aż tak nie zwracam uwagi ;)

Wrzuć jakieś lepsze słuchawki, jest super i chyba tylko N8 ma minimalnie lepsze audio.

Sprawdziłem na kolegi jakichś chyba dobrych (zapłacił za nie 300 zł ponad), takie zakładane na uszy, nie wkładane do środka i powiem, że jest super. Melomanem nie jestem i zarówno SGS jak i DHD dla mnie są świetne. Natomiast samo radio odbiera lepiej na DHD.

Dzisiaj na uczelni złapałem zasięg Wi-Fi tam, gdzie SGS nie chciał złapać, więc zasięg jest faktycznie lepszy. Ogromne znaczenie przy wszelkiego rodzaju testach ma sposób w jakim trzymamy telefon i ogólnie wiele czynników, ale na oko widzę, że lepiej mi łapie sieć. GPS sprawdziłem dzisiaj wracając z uczelni i też ok, prowadzi ładnie, nie gupi, fixa podczas jazdy złapał w dosyć krótkim czasie, sprawdzałem na Sygic Aura.

Co do samego softu i stabilności urządzenia, to jest meeega. Jestem bardzo zadowolony, zwłaszcza po tym, jak SGS mi się dwa razy w przeciągu kilku minut sam wyłączył i wrócił do ustawień fabrycznych (pełen wipe), dobrze, że miałem kopię danych... Ogólnie wszystko działa super, SGS to świetne urządzenie, miałem go kilka miesięcy i w sumie miło go wspominam, aczkolwiek niesmak po ostatnich "godzinach" z SGS pozostał.

Aha, zapomniałbym o wyświetlaczu. Wyższa rozdziałka całkiem dobrze się sprawdza ;) Nie mam zastrzeżeń i wcale nie narzekam na kolory w DHD, aczkolwiek mogłyby być trochę bardziej kolorowe, aczkolwiek za ekranem SGS nie tęsknie, a myślałem, że będę gdy się pozbędę go ;)

Apropo softu, ktoś się orientuje czemu po sprawdzeniu czy jest nowsza wersja softu pokazuje, że nie ma, skoro na pewno jest nowszy soft?
Mam taką wersję:

Obrazek

Niby słyszałem, że na tym najnowszym nie da się zrobić S-OFF i zrootować urządzenia (na tym co mam to już to sobie zrobiłem), ale tak się zastanawiam czy jeszcze ktoś tak ma jak ja i od czego to zależy.
vBB
80%
80%

Mod.tel.: Samsung Galaxy S3
    WindowsFirefox

Postprzez vBB » 5 lutego 2011, o 11:32

Już sobie poradziłem, mam najnowszy Android Revolution HD. Żadnych problemów z softem póki co.

Jednak więcej RAM i porządny soft robi swoje. Przy dłuższym używaniu teraz widzę, że DHD jest stabilniejszy niż SGS i szybszy, widać to w płynności przewijania stron i wczytywaniu oraz w płynności działania programów. SGS staję się szybki jak DHD dopiero po wgraniu najnowszego softa i ulepszonych kernelów, ale nadal nie jest tak stabilny jak DHD bez modyfikacji. Przy dużej ilości aplikacji DHD zachowuje się praktycznie bez zmian. Gry podczas rozgrywki zachowują się tak samo, ja przynajmniej nie widzę różnicy, natomiast wszelkiego rodzaju menusy i opcje działają odrobinę szybciej na DHD. Wczoraj zrobiłem malutki test GPS, wszystko ok, złapał fixa bardzo szybko, nie gubił sygnału. Nie testowałem go jeszcze w dużym mieście (wysokie budynki itp.), jak przetestuję to dam znać. Ogólnie wszystko na plus, jedynie mógł być głośniejszy głośnik, ale to przeboleję, praktycznie zawsze mam telefon przy sobie i włączone wibrację, natomiast w domu ustawiony na maksymalną głośność spokojnie go słychać z drugiego pokoju. No i karta pamięci dołączona do zestawu, niby jest 8GB ale bez rewelacji, jest znacznie wolniejsza niż wbudowana pamięć w SGS, widać to przy kopiowaniu plików czy wczytywaniu większej ilości zdjęć. Spokojnie nadaje się do normalnego użytku, aczkolwiek jak ktoś ma dużą ilość plików multimedialnych typu zdjęcia czy muzyka i nie chce czekać np. pół minuty na wczytanie wszystkich 400 zdjęć to niech się zaopatrzy w szybszą kartę.

EDIT: Dzisiaj kolejny mały teścik, mianowicie czytelność ekranu w słońcu. Jest dużo gorzej niż SAMOLED w SGS, ale da się przeżyć ;)

Wszystkim polecam przeczytanie tego artykułu czy też solucji, zobaczcie jakie zdjęcia robi DHD jeśli zmniejszycie ostrość do -2 ;)
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=875230

Ja uzyskałem nawet w nocy dobre efekty. Lampa jest mocna i włączając balans bieli na fluorescencyjny jesteśmy w stanie zrobić zdjęcie prawie takie samo jak w dzień.

Natomiast przy świetle dziennym, ustawienie ostrości na -2, reszta domyślna, osiąga się niesamowite efekty, jutro wrzucę do odpowiedniego tematu swoje zdjęcia, są po prostu genialne. Moim zdaniem jakość lepsza niż w N8. Ważne jest również ręcznie łapanie ostrości, przez dotknięcie ekranu. Automatyczne daję rade, ale lepsze jest ręczne.

Przy wideo również da się uzyskać świetne efekty obrazu, wystarczy tylko ustawić ostrość na -2. Ciekawa jest również sztuczka, dzięki której po zmniejszeniu ekspozycji do -2 da się uzyskać pełne 30fps przy słabszym świetle, bo przy dobrym świetle fps są na poziomie 29-30 fps, czyli normalnie (DHD sam zmniejsza fps jeśli światło jest słabe):

Obrazek

Solutions for bad FPS in low light conditions:
Reducing the exposure will improve frame rate, at exposure -2 the frame rate will jump up to 30fps, you can then use both the flash and ISO 800 to boost the brightness, perfect solution for indoors low light.
Keep in mind extra light will always help both the image quality and pefromance, so make use of the Flash and ISO settings, although by default auto ISO takes care of it pretty well.
You can't select the ISO level while in video mode but you can force it in photo mode, of course this will also result in a grainier image.

Polskie tłumaczenie:
Zmniejszenie ekspozycji zwiększy ilość klatek na sekunde. Przy nastawie -2 dla ekspozycji ilość klatek automatycznie ustawi się na wartość 30. Można używać zarówno diody doświetlającej jak i nastawy ISO na 800 aby zwiększyć jasność, nie tracąc zanadto na jakości.
Pamietajcie, że dodatkowe światło zawsze zwiększy jakość zdjęcia, dlatego używajcie zarówno lampy jak i odpowiednich ustawień ISO, chociaż domyślnie automatyczne ISO sprawuje sie bardzo dobrze. Nie można zmienić poziomu ISO podczas włączonego trybu nagrywania filmu ale można to zrobić podczas włączonego trybu robienia zdjęcia, oczywiście będzie to miało wpływ na ziarnistość zdjęcia.

Autor artykułu uzyskał takie efekty:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
vBB
80%
80%

unknownunknown

Postprzez grzegorz35 » 16 lutego 2011, o 10:55

Senheisery sa dobrym sprzetem do oceny wstepnej audio w kazdym telefonie sa.do bolu transparentne uzywam teraz sluchafony denona dalem za nie ponad 1500 i gorzej sie sprawuja od senheiserow 585 heh po prostu skwiercza tony wysokie dzwiek w dhd nie jest cichy i przekoloryzowany jak.w desire z czy sgsie. Jedna rzecz mnie wkurza do dzisiaj nie mam klapek zle spasowane mam

Sent from my Desire HD using Tapatalk
chcesz firmware do nokii wejdź tutaj grzegorz35
grzegorz35
70%
70%

Mod.tel.: desire hd
FW: 1.72.405.3
    unknownunknown

Postprzez Koko35 » 16 lutego 2011, o 13:32

Ja zanim kupiłem DHD oglądałem kilka egzemplarzy, chociaż z dostępnością DHD jest cienko to udało mi się wybrać dobrze spasowany, ale otwieranie tych klapek to już masakra, ukłon za utrudnianie życia.
Co do słuchawek to raz się żyje, kupiłem sobie Shure SE535-CL, są brzydkie ale jak grają z DHD ....to trzeba posłuchać.
Koko35
Support
Support

Mod.tel.: HTC Sensation i E6
FW: 1.50.401.1
    WindowsVistaMSIE7

Postprzez vBB » 16 lutego 2011, o 16:41

Heh, a ja przy okazji testów, dowiedziałem się o wadzie aparatu mojego egzemplarza, ludzie piszę o tym w wielu miejscach w sieci: http://forum.android.com.pl/f223/nieost ... rat-46978/ a także na XDA: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=933522
Problem jest dosyć powszechny, u mnie wygląda to tak, że robi bardzo ładne zdjęcia tylko, że z prawej strony są rozmazane, mniej więcej na długości 1/4-1/3 długości zdjęcia od prawej. Rozmazane są tylko zdjęcia obiektów kilkunastu metrów, natomiast zdjęcia obiektów z bliskiej odległości, a także całkowicie blisko np. notatki czy zdjęcia w pomieszczeniu, wychodzą bardzo ładnie. Tak samo tyczy się wideo, tylko, że w przypadku nagrywania filmu wszystko jest ok, bez względu na to czy obiekty są daleko czy blisko. Mam zagwozdkę czy wysyłać to na gwarancję czy dać sobie spokój, bo mam egzemplarz idealnie spasowany (te klapki), zero luzów ani żadnych szpar, wszystko elegancko działa. No i boję się, że po serwisie w słynnym (z różnych powodów) Regenersis już nie będzie idealnie. Poza tym, mam folię na ekranie i o nią również się trochę boję.

Panowie, u mnie problem okazał się baaardzo znikomy. Troszkę wyolbrzymiłem go niepotrzebnie. Okazało się, że nie dość, że występuje tylko w momencie gdy na obiekty zostanie skierowane dosyć silne światło (przynajmniej u siebie to zauważyłem w takiej sytuacji), to jeszcze dosyć rzadko, w dodatku da się skorygowac poprzez odpowiednie ustawienia aparatu, w zależności od natężenia światła itp.
Gdybym oddał telefon do serwisu to być może nie udało by im się poprawić tego, a jest nawet szansa, że wymienili by moduł kamery, a tam również byłaby taka usterka. Wygląda na to, że po prostu moduł kamery w DHD jest w tej sytuacji słaby... Ja zrezygnowałem z serwisowania na 100%.

Dobrze jest ustawić ręcznę łapanie ostrości i w dodatku łapać ostrość w punkcie w którym zdjęcia wychodza nieostre, czyli np. u mnie, to było z prawej strony. Dobrze jest też zmniejszyć ostrość aparatu do -2, zgodnie z artykułem jednego z userów na XDA. Zdjęcia i tak wychodzą ostre, bo HTC skopało trochę domyślne ustawienia. Zrobiłem teraz kilka zdjęć i wyszły całkiem fajne, wcześniej też się bawiłem. Nie dawało mi to spokoju, że zdjęcia obiektów z bliższej odległości albo np. w domu, wychodzą ładnie i są ostre, a w słońcu już jedna strona łapała lekką nieostrość. Doszedłem do wniosku, że odpowiednio ustawiając aparat, zdjęcia będą wychodzić idealne, oczywiście jak na Desire HD

Pozdrawiam wszystkich, którzy mają problem z kamerą, a ci którzy go nie mają, po prostu tego jeszcze nie zauważyli :D Na szczęście to nie jest aż taki duży problem i da się go skorygować. Uprzedzam jednak, że nawet po serwisie i wymianie modułu może być tak samo. Po prostu taka wada tych obiektywów i tyle.
vBB
80%
80%

WindowsFirefox

Postprzez Pimps » 23 marca 2011, o 12:14

vBB napisał(a):

Apropo softu, ktoś się orientuje czemu po sprawdzeniu czy jest nowsza wersja softu pokazuje, że nie ma, skoro na pewno jest nowszy soft?
Mam taką wersję:

Obrazek

Niby słyszałem, że na tym najnowszym nie da się zrobić S-OFF i zrootować urządzenia (na tym co mam to już to sobie zrobiłem), ale tak się zastanawiam czy jeszcze ktoś tak ma jak ja i od czego to zależy.

Witam czy można prosić o podpowiedź jak zaktualizować soft gdyż mam ten sam problem.
Lub prośba o działąjącego linka do "Android Revolution HD" bo nigdzie tego nie mogę pobrać.
Z góry dzięki.
Pimps
1%
1%

WindowsVistaMSIE7

Postprzez Koko35 » 25 marca 2011, o 18:44

Koko35
Support
Support

WindowsXPMSIE7

Postprzez majki84 » 6 kwietnia 2011, o 10:35

grzegorz35 napisał(a):Powiem uczciwie muzyke rockowa przeklamuje dhd sgs brzmi lepiej na tym tle. Jednak nie znam sprzetu z telefonow poza n91 na ktory odsluch arvo parta nie ranilby uszu. Tutaj dhd jest transparentny. Odsluch np arvo parta utworu misserere jest przyjemnoscia. Do klasyki dhd jest super. Szczegolnie do muzyki ze zlozona faktura. Osobiscie odradzam dhd do rocka. Na senheiserach hd585 rani uszy. Sgs pod tym wxgledem wygrywa. Nie ma urzadzen idealnych. Jak dla mnie dhd plus sgs i n8 sa idealnym trio do sluchania muzy patrzac pod kontem odsluchu gatunkami.

Sent from my Desire HD using Tapatalk

A jak DHD sie sprawuje przy trance (również z wokalem), progressive i pop? Jak z basami? Mam Senhheisery CX400 II (dokanałowe). Zastanawiam się nad N8, SGS i DHD (raczej N8 vs DHD), zależy mi głównie na jakości audio na słuchawkach, jakości zdjęć i filmów, baterii. Ceny za ile moge je miec - N8 - 1300 zł; SGS - 1150 zł, DHD 1350zł. Co brac ? :)
Rozumiem, że zdjęcia i audio w DHD są trochę gorsze niż na N8 ale lepsze niż na SGS?
majki84
40%
40%

Mod.tel.: Nokia N8
FW: Belle
    WindowsXPMSIE7

Postprzez Koko35 » 6 kwietnia 2011, o 17:09

majki84, DHD gra ciepło, dynamicznie, bass schodzi bardzo nisko i jest miękki, szeroka scena bez zniekształceń, wokale pięknie wysunięte do przodu ale nie dominujące, góra nie przejaskrawiona ale nadal detaliczna. W N8 bass był jest płaski brzmieniowo, nie ma tyle głębi i miękkości, wokale bardzo klarowne aczkolwiek lekko za ostre, jeśli chodzi o górę to niestety zbyt ostra i męcząca. Piszę z perspektywy własnych preferencji brzmieniowych a co za tym idzie nie muszą się one podobać dla ogółu, audio z SGS jest tu daleko w tyle. Najlepiej jak sam porównasz.

Co do zdjęć jest jak napisałeś, DHD robi gorsze od N8 ale sporo lepsze niż SGS.
Koko35
Support
Support

WindowsXPMSIE7

Postprzez grzegorz35 » 6 kwietnia 2011, o 19:18

Koko35 napisał(a):majki84, DHD gra ciepło, dynamicznie, bass schodzi bardzo nisko i jest miękki, szeroka scena bez zniekształceń, wokale pięknie wysunięte do przodu ale nie dominujące, góra nie przejaskrawiona ale nadal detaliczna. W N8 bass był jest płaski brzmieniowo, nie ma tyle głębi i miękkości, wokale bardzo klarowne aczkolwiek lekko za ostre, jeśli chodzi o górę to niestety zbyt ostra i męcząca. Piszę z perspektywy własnych preferencji brzmieniowych a co za tym idzie nie muszą się one podobać dla ogółu, audio z SGS jest tu daleko w tyle. Najlepiej jak sam porównasz.

Co do zdjęć jest jak napisałeś, DHD robi gorsze od N8 ale sporo lepsze niż SGS.

dla mnie wysokie tony charczały co do basu był liniowy mięki to fakt
chcesz firmware do nokii wejdź tutaj grzegorz35
grzegorz35
70%
70%

Mod.tel.: desire hd
FW: 1.72.405.3
    WindowsXPFirefox

Postprzez majki84 » 6 kwietnia 2011, o 21:48

Kupiłem jednak N8, narazie nie mam czasu sprawdzić audio bo muszę ją poustawiać i poinstalować różne rzeczy
majki84
40%
40%

Mod.tel.: Nokia N8
FW: Belle
    WindowsMSIE7

Postprzez Sony » 11 kwietnia 2011, o 14:04

majki84, zły wybór, a wręcz fatalny. :P
Sony
50%
50%