NASZE SERWISY:    ANDROID   LINUX   MAEMO   SYMBIAN   WEBOS

Hosting sponsoruje:

GRIN3 - polskie fonty

Profesjonalne czcionki z polskimi znakami - czcionki.com

OpenMobile on Facebook

HTC Desire HD - opinie i wrażenia z użytkowania

W tym dziale dyskutujemy o telefonach działających na systemie Android - czyli opinie, zapowiedzi, zdjęcia itd.

HTC Desire HD - opinie i wrażenia z użytkowania

Postprzez Koko35 » 22 października 2010, o 17:29

Obrazek

W tym wątku dzielimy się opiniami i wrażeniami z użytkowania HTC Desire HD.
Ostatnio edytowano 20 czerwca 2011, o 11:04 przez Koko35, łącznie edytowano 1 raz
Koko35
Support
Support

Mod.tel.: HTC Sensation i E6
FW: 1.50.401.1
    WindowsXPMSIE7

Re: HTC Desire HD - opinie i wrażenia z użytkowania

Postprzez vBB » 24 października 2010, o 18:14

Ja dzisiaj doświadczyłem miłej niespodzianki, bo ktoś z mojej rodziny kupił sobie w Playu DHD. Dzisiaj przy okazji odwiedzin miałem okazję się nim pobawić. Jak wiadomo, mam też swojego Galaxy S, dlatego postaram się ustosunkować te dwa modele do siebie. Jedyne na plus, co udało mi się zaobserwować, to wykonanie DHD. Jest ciężki, duży i wygodnie leży w dłoni. Tej "ciężkości" brakuje mi w moim SGS, ale lekkość SGS ma też swój plus - w marynarce wsadzając tel do wewnętrznej kieszeni mogę nawet biec i nic nie ciąży. Gdy DHD włożymy do marynarki, czy nawet kurtki, albo luźniejszych spodni - zaopatrzcie się w pasek, bo będzie Wam zwyczajnie ciążył.

Nowe Sense UI jest fajne, ale jest bardziej ociężałe niż TouchWiz w SGS. Myślałem, że soft ogólnie będzie chodził dużo lepiej, a chodzi tak samo jak na SGS. Po wgraniu LauncherPro na obydwa telefony działają dokładnie tak samo. Żadnych lagów, czasem przez sekunde pomyśli. Nie wiem skąd wzięła się mania, że np. SGS ma lagi... Chyba z tych porównań do iPhone'a, tam wszystko jest płynne zawsze. W SGS/DHD chodzi wszystko perfekcyjnie, miejscami sekunde czy dwie pomyśli, ogólnie dokładnie to samo.

Głośnik i jakość audio na słuchawkach są bardzo słabe, bez porównania do SGS, głośniczek od rozmów też jest słabszy niż w SGS, nie aż tak bardzo, ale jest cichszy.
Podobają mi się przyciski dotykowe pod ekranem, w zasadzie fajnie byłoby aby w SGS też wszystkie były dotykowe.

Przeglądarka chodzi trochę wolniej niż w SGS, ale to widać tylko mając obydwa telefony obok siebie i uruchamiając tę samą stronę (najlepiej bez flasha, bo z flashem, to strony na DHD ładują się zauważalnie dłużej, pewnie na A2.2 na SGS też będą się dłużej ładować, ale to normalne, flash 10.1 jest fajny, ale potrafi zciąć nawet na 4-rdzeniowym kompie, taka technologia po prostu).

Teraz kilka słów o GPS. Wyłączyłem i włączyłem obydwa telefony, wyszedłem na zewnątrz i uruchomiłem GPS, konkretnie CoPilot. SGS złapał sygnał kilka sekund później niż DHD, pozycję obydwa pokazywały niemalże tę samą. Zapomniałem, że niedawno sformatowałem cały telefon i musiałem wgrywać wszystko od nowa, przy okazji wgrałem sobie najnowszy oficjalny soft dla SGS, przez co zapomniałem o gpsfix dla SGS przez menu serwisowe. W zasadzie po zastosowaniu fixa obydwa telefony złapały na zimno satelity niemalże w tym samym czasie, pozycja była już taka sama na obydwu. W trasie mój SGS nie zawodzi, czasem tylko Sygic coś wywali, ale na CoPilot albo Navigonie wszystko działa perfekcyjnie, nie wiem jak DHD działa dokładnie, ale jak ten ktoś z rodziny jechał to przetestował GPS i działał perfekcyjnie na CoPilocie. Na Sygicu miał sprawdzić w drodze powrotnej, bo dopiero wgraliśmy u mnie.

Wgrałem programik WiFi Analyzer do DHD, w SGS już miałem i postanowiłem sprawdzić zasięg Wi-Fi z mojego routera, okazało się, że obydwa pokazuję niemal takie samo wskazanie, czyli bardzo dobre.

Żałuje, że nie sprawdziłem wolnej pamięci RAM w DHD, bo zapomniałem, a ciągle mnie to pytanie nurtuje. Na XDA przeczytałem wypowiedź jakiegoś człowieka, że ma 576 MB RAM dostępnej dla użytkownika, a nie 768 MB. HTC podało pełną ilość RAM, ale znaczna część została wykorzystana dla zintegrowanej grafiki, a jeszcze zostanie odjęte RAM dla systemu jak w SGS, czyli zostanie podobnie free ram co w SGS. ALE TA INFORMACJA NIE ZOSTAŁA POTWIERDZONA PRZEZ NIKOGO - TYLKO PISZĘ CO PRZECZYTAŁEM NA XDA.

Tutaj ukłon w stronę tych którzy mogą sprawdzić - powiedzcie, ile jest tego dostępnego RAM rzeczywiście?

Wyświetlacz jest całkiem ok, ale kolory są zwyczajnie wyblakłe, aczkolwiek jest bardzo czytelny. W słońcu które udało mi się zastać przed domem lepiej widać ekran SGS niż DHD, ale obydwa pozostają czytelne. Kąty widzenie dużo słabsze, ale kto telefon ogląda z boku... ;)

Wideo słabiutkie, nawet odtwarzanie na ekranie DHD a nie na kompie, zdjęcia widzieliście wcześniej. Wg. mnie są fajne, ale zbyt koloryzowane i wyostrzone... Chyba HTC chciało zrobić automatyczne polepszanie jak w iPhone 4 ale zdecydowanie przesadzili.

Uruchomiłem dwie gry - Angry Birds i Asphalt 5, AB na obydwu chodziło porównywalnie, natomiast A5 już na SGS lepiej śmigało.

Dotyk w SGS lepszy, ale w DHD już dużo lepiej względem Desire, czyli jest dobrze.

Nie miałem żadnego filmu AVI żeby odtworzyć na DHD, ale taki przykładowy filmik dostępny na urządzeniu działał dobrze, nie wiem jak np. RMVB które na SGS działa bardzo dobrze.

Ogólnie większość z w/w przeze mnie rzeczy można zauważyć tylko mając obydwa urządzenia obok siebie, inaczej nie będą one zauważalne, no chyba, że gry 3D.

EDIT: Odnośnie RAM, cytat jednego z właścicieli na a.com.pl:

po restarcie Task manager pokazuje 383MB,w tle market, internet, wiadomosci, poczta etc. Po zamknieciu tego jest 410MB. Pamieci wewnetrznej jest dostepnej 1GB. Mam pare app i jakas gre

Czyli dla usera jest "tylko" 410 MB, jest to sporo, np. względem SGS gdzie ja mam ok. 185 MB wolnego RAM, widoczne jest ok. 380 MB, ale jak widać, ten trick z 768 MB RAM musiał zostać zastosowany, bo inaczej RAM byłoby tyle samo co w zwykłym Desire, ze względu na to, że sporo poszło dla zintegrowanego GPU i samego systemu. Swoją drogą, to jeszcze żadna aplikacja na SGS nie zabrał całego free ram, ciekawe jak to będzie na DHD.
vBB
80%
80%

Mod.tel.: Samsung Galaxy S3
    WindowsFirefox

Postprzez Koko35 » 28 października 2010, o 12:18

Wczoraj po wyjęciu z pudełka bawiłem się może 1 h za nim padł w tym aktualizacja firmware, dziś odłączyłem od ładowarki około 8:30, niecałe 4 h, w tym 30 min rozmów, 3 razy odebrałem pocztę po sieci, wyłączone wifi a za niedługo muszę znowu ładować. Tragedia.
Jedno co mnie cieszy to szybkość działania, jest znacznie szybszy od SGS, ale złapał dwa razy małą zadyszkę.
Co do jakości rozmów jest ok, bardzo głośny podobnie jak HD2 ale dźwięk w słuchawce nie jest czysty jak np w E52, wolałbym trochę cichszy ale by brzmiał jak w Nokii.
Znalazł mi kilka sieci wifi których nie widzi mój laptop, bardzo czuły i stabilny zasięg, praktycznie nonstop pełen 3G.
Koko35
Support
Support

WindowsXPMSIE7

Postprzez timurak12 » 28 października 2010, o 17:14

na stronie expansys.pl mają 10 sztuk Desire HD w magazynie...ciekawe czy to pomyłka czy faktycznie dostali już telefony??
timurak12
10%
10%

Mod.tel.: n97 mini
FW: 12.0.110
    WindowsXPMSIE7

Postprzez aston » 28 października 2010, o 17:34

vBB napisał(a):EDIT: Odnośnie RAM, cytat jednego z właścicieli na a.com.pl:

po restarcie Task manager pokazuje 383MB,w tle market, internet, wiadomosci, poczta etc. Po zamknieciu tego jest 410MB. Pamieci wewnetrznej jest dostepnej 1GB. Mam pare app i jakas gre

Czyli dla usera jest "tylko" 410 MB, jest to sporo, np. względem SGS gdzie ja mam ok. 185 MB wolnego RAM, widoczne jest ok. 380 MB, ale jak widać, ten trick z 768 MB RAM musiał zostać zastosowany, bo inaczej RAM byłoby tyle samo co w zwykłym Desire, ze względu na to, że sporo poszło dla zintegrowanego GPU i samego systemu. Swoją drogą, to jeszcze żadna aplikacja na SGS nie zabrał całego free ram, ciekawe jak to będzie na DHD.

Ja to inaczej zrozumiałem, bo skoro po restarcie jest 383MB a po zamknięciu kilku aplikacji jest 410MB, to chyba chodzi o dostępną pamięć RAM a nie to ile jest widoczne (mogę się mylić, ale chyba słusznie rozumuję).
aston
60%
60%

Mod.tel.: n95
FW: 31.0.017
    WindowsXPFirefox

Postprzez vBB » 28 października 2010, o 17:39

mogę się mylić, ale chyba słusznie rozumuję

No masz rację, masz rację ;) Tak też napisałem:

Czyli dla usera jest "tylko" 410 MB

;)
vBB
80%
80%

Mod.tel.: Samsung Galaxy S3
    WindowsFirefox

Postprzez mico11 » 31 października 2010, o 12:07

Wczoraj bawilem sie nim chwile w sklepie, musze przyznac ze robi wrazenie w porownaniu z moim "zwyklym" Desire, delikatne zmiany w samej nakladce Sense, ostatnio otwarte aplikacje po rozwinieciu paska powiadomien, ogolnie taki jeszcze bardziej user-friendly sie wydaje, co nie znaczy, ze uproszczony czy sprymityzowany. Ogolnie splaszczony i wielka, wielka paletka do ping-ponga robi super wrazenie - wielka tafla ekranu... cena jak dla mnie narazie zaporowa niestety... ciekawe, czy spadnie do poziomu THD2?

Jeszcze pytanie do Koko - jak z jakoscia dzwieku podczas rozmowy i w porównaniu z THD2?
mico11
60%
60%

Mod.tel.: Xperia T Nokia E72
FW: dobre
    LinuxSafari

Postprzez Koko35 » 31 października 2010, o 20:12

mico11, jest bardzo podobnie, głośno że nawet w bardzo hałaśliwym otoczeniu możemy swobodnie rozmawiać, czego nie mogę powiedzieć o dzwonkach, są przeraźliwie ciche. Reszta działa powalająco, a ci którzy DHD porównują do SGS powinni go wziąć w rękę i zobaczyć jak działa i jak jest wykonany, dzień do nocy. Po kilku ładowaniach trzyma mi bite 24h co uważam przy moim użytkowaniu za wybitny wynik.
Koko35
Support
Support

WindowsXPMSIE7

Postprzez Darnal » 1 grudnia 2010, o 15:36

hm, ten telefon jest już lepszy od laptopa. niektóre posiada gorszy procesor chyba.
Darnal
1%
1%

WindowsXPFirefox

Postprzez grzegorz35 » 1 stycznia 2011, o 19:08

Koko sgs chodzi gorzej od dhd przedewszystkim w dhd nie zrywa mi transmisji danych w sgsie musialem uzywac swype gorsza reakcja na dotyk gorsza klawa niz w dhd i jakosc wykonania dhd powala jest wysmienita sgs jest odpustowa zabaweczka w porownaniu do dhd i quadrant podaje jasno mi ze dhd ma solidna przewage nad sgsem

Sent from my Desire HD using Tapatalk
chcesz firmware do nokii wejdź tutaj grzegorz35
grzegorz35
70%
70%

Mod.tel.: desire hd
FW: 1.72.405.3
    unknownunknown

Postprzez Koko35 » 1 stycznia 2011, o 19:51

grzegorz35, zgodzę się z Tobą, nie miałem sytuacji by mi rozłączył transmisję, jestem teraz w Niemczech, mam w DHD kartę Vodafone, net tu mam szybszy niż u siebie w pracy, wyciąga ile fabryka dała, ponad 14 Mbps, pogrom. Na najnowszym 1.72.405.3 śmiga jak mało co. Aktualizowałeś już?
Koko35
Support
Support

WindowsXPMSIE7

Postprzez grzegorz35 » 1 stycznia 2011, o 20:46

Mam ten soft najnowszy jest super zrabalem opis fw bo zassalem ten soft co mam obok nika myslac ze to jest ten najnowszy .6 co nigdzie nie ma ruu a zassalem od razu po kupnie ten z .3 najnowszy jestem szczesliwy ze kupilem dhd mialem najpierw dylemat czy desire czy dhd i wzialem dhd bo ty miales w opisie w koncu 350 zeta roznicy tylko aparat robi super foty dotyk bajka wydajnosc super kolory gorsze niz te w n8 ale juz filmy lepiej dzialaja rmvb niz na n8 ogolnie nawet klapka mi dobrze pasuje mam te wersje poprawiona fakt glonik slaby ale audio dobre do tego podoba sie mi ze mozna wylaczyc tel i uruchamia sie w 4 sekundy a pelny rozruch jest po wyjeciu bateri nie wiesz koko jak sprawdzic czy mam matryce sharpa czy inna? Podoba sie mi tez to ze pasuje etui od hd2 przynajmniej nie mam strachu. Jedna rzecz mnie cieszy ze w quadrancie wygrywa solidnie z dhd i do tego jeszcze ten tyl jest super nie slizga sie materialy przyjemne duzo ramcu i do tego.procka mozna krecic solidnie hehe

chcesz firmware do nokii wejdź tutaj grzegorz35
grzegorz35
70%
70%

Mod.tel.: desire hd
FW: 1.72.405.3
    unknownunknown

Postprzez Ernest05 » 2 stycznia 2011, o 11:21

grzegorz35 napisał(a):Koko sgs chodzi gorzej od dhd przedewszystkim w dhd nie zrywa mi transmisji danych w sgsie musialem uzywac swype gorsza reakcja na dotyk gorsza klawa niz w dhd i jakosc wykonania dhd powala jest wysmienita sgs jest odpustowa zabaweczka w porownaniu do dhd i quadrant podaje jasno mi ze dhd ma solidna przewage nad sgsem

I tu się nie zgodzę :P
Jeśli na SGS wgramy ten sam system plików co na dhd jest oryginalnie to sgs ma paręset pkt. więcej ;)
Ja się jednak quadrantem zbytnio nie sugerują, jedynie rzeczywistą prędkością :)
Ernest05
20%
20%

Mod.tel.: N97 Black
FW: V22.0.110
    WindowsSafari

Postprzez Koko35 » 2 stycznia 2011, o 12:47

Ernest05, może i SGS ma paręset pkt. więcej, ale mam teraz oba przed sobą, w każdym najnowszy soft (niemodowany), obydwa są bardzo szybkie, ale strony i aplikacje otwiera zdecydowanie szybciej DHD, że o grach nie wspomnę. Dotyk też działa lepiej w DHD. Liczby liczbami, a działanie działaniem, więc niech nikt nie wmawia że białe jest czarne, ram robi swoje.
Koko35
Support
Support

WindowsXPMSIE7

Postprzez Ernest05 » 2 stycznia 2011, o 12:53

Koko: Wgraj jakiś voodoo czy coś i zobaczymy.
To nie jest jakiś "koks" czy coś tylko zmienia format plików systemowych na taki jak ma dhd :P
Wtedy nie ma mowy, żeby było gorzej. Druga sprawa jak dotyk może działać gorzej lub lepiej skoro tego nie da się odczuć.
Przecież w obu nie da rady dotknąć tak, aby nie załapał ;)
Ernest05
20%
20%

Mod.tel.: N97 Black
FW: V22.0.110
    WindowsSafari

Następna strona

Powrót do Telefony - Android