NASZE SERWISY:    ANDROID   LINUX   MAEMO   SYMBIAN   WEBOS

Hosting sponsoruje:

GRIN3 - polskie fonty

Profesjonalne czcionki z polskimi znakami - czcionki.com

OpenMobile on Facebook

HTC Sensation - opinie i wrażenia z użytkowania

W tym dziale dyskutujemy o telefonach działających na systemie Android - czyli opinie, zapowiedzi, zdjęcia itd.

HTC Sensation - opinie i wrażenia z użytkowania

Postprzez Koko35 » 20 czerwca 2011, o 11:06

Obrazek

Zapraszam użytkowników HTC Sensation do dzielenia się opiniami i wrażeniami z użytkowania.
Koko35
Support
Support

Mod.tel.: HTC Sensation i E6
FW: 1.50.401.1
    WindowsXPMSIE7

Re: HTC Sensation - opinie i wrażenia z użytkowania

Postprzez hexen » 25 czerwca 2011, o 23:21

Koko35, zacząłeś temat - zacznij opinię. Ja nie mam tego telefonu, ale napaliłem się na niego jak młody Eskimos na fokę. Czekam więc na wypowiedzi ;)
hexen
30%
30%

Mod.tel.: Nokia E71
FW: 400.21.013
    WindowsFirefox

Postprzez vBB » 6 lipca 2011, o 12:21

Jako, że jestem maniakiem telefonów, musiałem w końcu mieć przyjemność pobawić się Sensation. Osobiście stałem się posiadaczem Galaxy S2 ponieważ Sensation mnie do siebie nie przekonał. Na pewno uważam go za najlepiej leżący dotykowy telefon w ręku. Ergonomia pracy na tym modelu jest świetna i tego troszkę brakuje mi w moim SGS2. Niestety HTC tym razem się nie popisało, jest Sense 3.0, ale ma bugi. Nie wiadomo czy to kwestia bugów nowego interfejsu czy po prostu skopany soft, ale są lagi interfejsu (przewijanie pulpitów itp.). Samego interfejsu Sense 3.0 nie ma co opisywać, bo jest świetny, miałem przyjemność testować go na Desire HD. Poza tym, rodziałka qHD jest bardzo dobra, w szczególności do przeglądania Internetu. Wyświetlacz SLCD jest bardzo dobry i nie można mieć większych zastrzeżeń, w sumie gdyby miał widoczność w słońcu jak SGS2 to powiedziałbym, że jest idealny. Głośnik wreszcie poprawiony względem mojego Desire HD, ale nadal nie jest zbyt dobry - można by rzec, że wystarczający, bo jest głośniejszy niż ten z DHD, ale jakościowo nadal nie jest zbyt dobrze. Niestety nie miałem okazji sprawdzić wielu rzeczy typu GPS, transmisja danych itp. Mogę tylko powiedzieć, że jak się ma Desire HD, to nie opłaca się zmieniać póki co. Za dwukrotnie większą cenę nie dostajemy zbyt więcej. Sprawa wygląda inaczej gdy się nie ma DHD, to wtedy od razu warto udać się po zakup Sensation, bo jednak poprawia on sporo niedociągnięć z DHD. Największy plus jak dla mnie, to kształt obudowy a co za tym idzie również wygoda użytkowania. Tutaj moim zdaniem kosi innych rywali. Miałem w ręku LG 2X, posiadam SGS2 (z tych najnowszych dwurdzeniowych), a także wiele innych telefonów i żaden nie leżał tak dobrze w ręce jak Sensation.
vBB
80%
80%

Mod.tel.: Samsung Galaxy S3
    WindowsFirefox

Postprzez Koko35 » 6 lipca 2011, o 17:47

vBB, soft 1.35.401.1 likwiduje bugi, a sam Sensation działa jeszcze szybciej.
Koko35
Support
Support

WindowsXPMSIE7

Postprzez vBB » 8 lipca 2011, o 23:42

Koko35, rozumiem, że nie ma już lagów interfejsu (głównie pulpitu)? A jak z tym głośnikiem od rozmów, poprawili to troszkę? Nie wiem czy to było u wszystkich czy może u niektórych ale na forum o Andku czytałem, że część osób narzeka na taką jakby pogłośność, coś w rodzaju cichutkiego echa. Podejrzewam, że to kwestia softu. Możesz dać znać jak teraz Ci się ogólnie Sensation sprawuje? Jak jakość rozmów względem DHD? GPS i WiFi jak działają?
vBB
80%
80%

Mod.tel.: Samsung Galaxy S3
    WindowsFirefox

Postprzez Koko35 » 9 lipca 2011, o 02:29

vBB z tym głośnikiem to była chyba przypadłość poszczególnych egzemplarzy, to mój drugi Sensation i w obu było ok, lepiej jak w DHD, głośniej i wyraźniej.
Nie mam większych problemów z nim, główna wada to dzwonki ciche i do bani, bateria mogła by lepiej trzymać, ale i tak jest nieźle w porównaniu do DHD.
Z wifi miałem kłopoty z pierwszym egzemplarzem, wtedy jeszcze nie wiedziałem że to wada fabryczna i wymieniłem go, teraz nie gubi sygnału, może jak go całego ścisnę to spadnie jedna kreska, znajduje więcej sieci niż HD2 i na równi z DHD. Z nawigacją również nie ma problemu, nie odstępuje od normy, łapie sygnał momentalnie i wystarczy stać metr od okna. Nigdy nie narzekałem na nawigację w telefonach HTC, a miałem ich kilka, HD2 do dziś mi służy jako AutoMapa.
Jestem bardzo zadowolony, to najlepszy smartphone jaki miałem. W życiu bym się na SGS2 nie zamienił.
Koko35
Support
Support

WindowsXPMSIE7

Postprzez Koko35 » 15 lipca 2011, o 14:50

Shemagonish, ja swój Sensation nieźle eksploatuje i nie oszczędzam, a bateria wytrzymuje mi spokojnie półtorej doby. To co piszesz o zasięgu to dziwne bardzo, na początku bywały kłopoty ale z zasięgiem wifi, na sygnał gsm czy 3G nikt się nie skarży, wręcz napiszę że zasięg jest bardzo dobry, mam porównanie do Desire HD i jest identycznie, a od Wave, Galaxy S, iPhone 4 i nowej Nokii E6 sygnał jest lepszy w miejscach o słabszym zasięgu sieci.
Koko35
Support
Support

WindowsXPMSIE7

Postprzez Koko35 » 19 lipca 2011, o 19:07

Shemagonish na 100% masz telefon z pierwszej partii, nie wiem czy serwis pomoże, jeśli masz ochotę to pisz do HTC, bywa że wymieniają, zależy też gdzie i kiedy go kupiłeś.
Telefony o których piszę mają osoby w firmie w której pracuję :), wszyscy od dawna wiedzą że jestem kopnięty na tym punkcie więc nikt nie protestuje jak ciągle robię testy i bawię się ich telefonami :D
Koko35
Support
Support

WindowsXPMSIE7

Postprzez mico11 » 20 lipca 2011, o 12:14

Tez miałem problem ze słuchaniem muzy przez bt w HTC Desire, tzn muza zacinala - takie krótkie, sekundowe czy raczej pól sekundowe przerwy, w których nic nie było słychać w sluchawkach, co było strasznie wkurzajace.
mico11
60%
60%

Mod.tel.: Xperia T Nokia E72
FW: dobre
    MacOSXunknown

Postprzez Koko35 » 21 lipca 2011, o 12:09

Może i pracują intensywnie, ale softwarowo nic z tym raczej nie zrobią, wina leży w tylnej obudowie, w której są wszystkie anteny. Powinni dawać nową poprawioną, tak jak swego czasu Apple rozdawało bumpery do iPhone 4.

Shemagonish nieciekawie że każą tak długo czekać, wiedzą dobrze w czym leży problem więc powinni wymieniać od ręki, a nie kazać czekać 3 tyg, no ale PL to PL.

Tu jakiś gość sam znalazł sposób na death grip w Sensation :)
http://www.youtube.com/watch?v=OGxctvyh ... r_embedded
Koko35
Support
Support

WindowsXPMSIE7

Powrót do Telefony - Android