NASZE SERWISY:    ANDROID   LINUX   MAEMO   SYMBIAN   WEBOS

Hosting sponsoruje:

GRIN3 - polskie fonty

Profesjonalne czcionki z polskimi znakami - czcionki.com

OpenMobile on Facebook

Xperia X10 już z Androidem 2.1

Dyskusja na temat firmware, różnych interfejsów Androida, alternatywnych ROMów, a także blokady simlock.

Xperia X10 już z Androidem 2.1

Postprzez Garo » 4 listopada 2010, o 10:35

Oficjalnie update do wersji 2.1 już jest i po kolei otrzymują go różne strefy świata.
Dla tych co nie mogą się doczekać (ja nie mogłem i wgrałem) poniżej opiszę w kilku słowach co trzeba zrobić (a trzeba naprawdę niewiele) by za kilka minut cieszyć się nową wersją Androida dla naszych X10:

Jako, ze pierwszą strefą, która update otrzymała jest Skandynawia, robimy debrand do tej wersji. Debrand w tym przypadku to zmiana dosłownie 4 cyfr... Telefon musi mieć roota.

Debrand do kombinacji norweskiej (B) firmware, szybkie i łatwe.

Odpalasz Root Explorer.

Przejdź do folderu system, naciśnij Mount R / W Butten w prawym górnym rogu.
Przytrzymaj default.prop Plik> Otwórz w edytorze tekstowym

Wymień cyfry (XXXX-XXXX) w tych 2 liniach:

Kod:
ro.semc.version.cust = XXXX-XXXX ro.product.name = X10_XXXX-XXXX
W kombinacji norweskiej (B) jest:

Kod:
1234-8465 czyli musicie mieć takie cyfry i to wszystko.
Zapisz i zamknij.

Uruchom ponownie telefon i wykorzystaj SEUS by zaktualizować do 2.1
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
REGULAMIN :: FAQ :: SZUKAJ
Niniejszy post przedstawia opinie autora w dniu dzisiejszym, na datę jego publikacji. Nie mogą być one wykorzystane przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani innym następującym po nim dniu. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podawania przyczyn.
Garo
Administrator
Administrator

Mod.tel.: Galaxy Note SGS2 WFS
FW: 2.3.3
    WindowsSafari

Re: Xperia X10 już z Androidem 2.1

Postprzez laleczka000 » 25 listopada 2010, o 13:23

Siema!

czy to prawda, że po update bateria wytrzyma dłużej?? Czy jest jeszcze jakaś zmiana oprócz tego że (jak czytałam) można robić widea w jakości HD 720p??

z góry dzięki za odpowiedź
laleczka000
1%
1%

WindowsXPFirefox

Postprzez Darnal » 25 listopada 2010, o 15:52

Cześć,

ja już mam udpate na swoja Xperia, i mogę potwierdzić, że naprawdę szybszej się działa i bateria wytrzyma dłużej.
Gdzieś pisało się, że tylko 10% użytkowników ma Android 2.1, bo nikt nie chcę go mieć. Nie rozumiem, przecież tak długo musieliśmy czekać na 2.1, nie rozumiem, dlaczego ludzie narzekają. Ale chyba narzekają tylko u nas, jak zawsze :kwasny:
Pozdrawiam
Darnal
1%
1%

WindowsXPFirefox

Postprzez laleczka000 » 25 listopada 2010, o 16:47

co? jak to możliwe??przecież jak czytałam dzięki nowej wersji komórka lepiej działa.ale to fakt, że Polacy zawsze narzekają :zly: ja niestety jeszcze muszę czekać na moją Xperię, ale mam nadzieję że dostanę pod choinkę
dzięki za odpowiedź, miłego dnia!
laleczka000
1%
1%

WindowsXPFirefox

Postprzez dzedaj » 26 listopada 2010, o 18:07

Bzdury. Nie mogę tego wierzyć, że są tacy ludzie głupi. :wstyd: Czemu nie chcieliby zaktualizować na 2.1, co? Ja kurczę czekałem, ciut już byłem zdenerwowany z powodów głupich plotek, które przyszły na świat.
Już od kilka dni mam zainstalowane 2.1, i jestem po prostu w skowronkach. :super: System śmiga, pędzi jak koń. Bateria schodzi trochę wolniej, przez noc ok. 3-5%. Jakość wideów już w HD jest wspaniała, plus do tego stały autofocus, itd.

Więc, jak najszybciej zainstalujcie sobie 2.1$!!!
dzedaj
1%
1%

Mod.tel.: Sony Ericsson
FW: Symbian
    WindowsXPFirefox

Postprzez Darnal » 1 grudnia 2010, o 15:13

Witajcie,

widzę, że wy też nie rozumiecie, dlaczego ten koleś to mówi :/ jak już pisałem wcześniej, mam na swoją Xperia ten nowy soft, nie rozumiem, na co reszta czeka jeszcze? :) Cieszę się, że nie jestem sam, widzę, że wam też się podoba aktualizacja.
pozdrawiam
Darnal
1%
1%

WindowsXPFirefox

Postprzez blondynka » 2 grudnia 2010, o 13:58

siemanko,
czy wie ktoś z wami, kiedy będzie nowa aktualizacja do xperia x10? :D widzę, że właśnie od miesiąca mamy 2.1 ale chcę wiedzieć, czy będzie kiedyś dla nas 2.2 albo 2.3. bo to raczej kupuję sobie jakiś inny smartfonik :P
całuski ;*
blondynka
1%
1%

WindowsXPFirefox

Postprzez koli01 » 10 grudnia 2010, o 14:37

witaj blondynka :)

o ile dobrze wiem, nie ma jeszcze żadnej oficjalnej informacji o tym, kiedy będzie dostępna wersja 2.2, właśnie tak, że dopiero teraz mamy 2.1. ale to wiadomo, że w pierwszym kwartału przyszłego roku będzie jeszcze jedna drobna aktualizacja, dzięki której telefon będzie posiadał funkcję Pinch to Zoom, więc nie wiem czego jeszcze potrzebujesz, ale ciekawy jestem jaki inny smartfonik wybrałabyś. Ja widziałem jakiś filmik ny YouTubie pod tytułem: czy czterolatki wiedzą co to jest smartphone? a teraz mam takie wrażenie że o wiele lepiej wiedzą od wielu ludzi :rotfl:
koli01
1%
1%

WindowsXPFirefox

Postprzez aston » 11 grudnia 2010, o 11:08

blondynka napisał(a):czy wie ktoś z wami, kiedy będzie nowa aktualizacja do xperia x10?

Podobno w 2 kwartale 2011 roku ma się pojawić Froyo, ale podkreślam "podobno".
na 2.3 raczej bym nie liczył, a jak już to może za rok
aston
60%
60%

Mod.tel.: n95
FW: 31.0.017
    WindowsXPFirefox

Postprzez Garo » 11 grudnia 2010, o 12:15

Będą ROMy z XDA z 2.3 także testowac będzie można.
REGULAMIN :: FAQ :: SZUKAJ
Niniejszy post przedstawia opinie autora w dniu dzisiejszym, na datę jego publikacji. Nie mogą być one wykorzystane przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani innym następującym po nim dniu. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podawania przyczyn.
Garo
Administrator
Administrator

Mod.tel.: Galaxy Note SGS2 WFS
FW: 2.3.3
    WindowsXPSafari

Postprzez dzedaj » 15 grudnia 2010, o 16:39

aston napisał(a):Podobno w 2 kwartale 2011 roku ma się pojawić Froyo, ale podkreślam "podobno".
na 2.3 raczej bym nie liczył, a jak już to może za rok

Ja bym liczył na 2.3 też. Gdzie widziałeś że tylko w drugim kwartale roku 2011 ma się pojawić Froyo?! Czytałem że już pierwszym będzie dostępny :)

Garo napisał(a):Będą ROMy z XDA z 2.3 także testowac będzie można.

Chodziło ci o takim testowaniu?

http://www.intomobile.com/2010/12/08/xperia-x10-gingerbread-preview-rom-may-be-the-closest-it-gets-to-android-2-3/
dzedaj
1%
1%

Mod.tel.: Sony Ericsson
FW: Symbian
    WindowsXPFirefox

Powrót do Firmware - Android