NASZE SERWISY:    ANDROID   LINUX   MAEMO   SYMBIAN   WEBOS

Hosting sponsoruje:

GRIN3 - polskie fonty

Profesjonalne czcionki z polskimi znakami - czcionki.com

OpenMobile on Facebook

Samsung i5700 - czy uruchomione aplikacje zzeraja dane pakietowe?

Dyskusja na temat firmware, różnych interfejsów Androida, alternatywnych ROMów, a także blokady simlock.

Samsung i5700 - czy uruchomione aplikacje zzeraja dane pakietowe?

Postprzez GorillazXD » 13 listopada 2010, o 21:05

Jak w temacie. Zainstalowalem task menagera i co chwile pokazuje mi ze uruchomiona aplikacja (w tle) jest m. innymi przegladarka internetowa (i pare innych aplikacji ktore - przy instalacji - informowaly o dostepie do sieci). Stad moje pytanie: dlaczego system informuje mnie o ich uruchomieniu, choc nic nie wlaczalem i czy zzera to dane pakietowe?
Jezeli chcecie jakis temat na s60 lub Sony Ericsson: deviantART, lub PM ;)
http://gorillazxd.deviantart.com/
GorillazXD
40%
40%

Mod.tel.: Nexus4
FW: 4.3
    UbuntuMozilla

Re: Samsung i5700 - czy uruchomione aplikacje zzeraja dane pakietowe?

Postprzez aston » 21 listopada 2010, o 10:13

GorillazXD napisał(a):Jak w temacie. Zainstalowalem task menagera i co chwile pokazuje mi ze uruchomiona aplikacja (w tle) jest m. innymi przegladarka internetowa (i pare innych aplikacji ktore - przy instalacji - informowaly o dostepie do sieci). Stad moje pytanie: dlaczego system informuje mnie o ich uruchomieniu, choc nic nie wlaczalem i czy zzera to dane pakietowe?

No trochę dziwnie napisałeś, nie włączałeś programu a sam się włącza ? No to jest coś nie tak.

Tak aplikacje działające w tle często zżerają dane, nie raz czytałem, że ktoś w taki sposób potrafił stracić kilkaset złotych, więc lepiej task menagera ustawić na automatyczne ubijanie wszystkich poza paroma wybranymi aplikacjami (jeśli masz takie).
aston
60%
60%

Mod.tel.: n95
FW: 31.0.017
    WindowsXPFirefox

Postprzez mico11 » 22 listopada 2010, o 16:14

GorillazXD, Android jakoś tak po prostu "otwiera" sobie "przyczółek" tych aplikacji - może ktoś mógłby to bardziej fachowo opisać? ... w każdym razie, chwilę po restarcie jeśli odpalisz task managera to zobaczysz kilka(naście) aplikacji na liście otwartych aplikacji, które jednak nie są "do końca odpalone" tylko jakby przywołane to trybu standby. W zasadzie aplikacje te - jeśli nie mają ustawionej jakiejś synchronizacji - nie powinny zżerać danych. Aplikacje zżerają dane w głównie w momentach:
1) gdy pozwolisz im na automatyczną synchronizację (np. konto google(poczta, pogoda, kalendarz, kontakty), notatki, facebook, dzień z historii itd) - wtedy faktycznie zrobią to bez twojej wiedzy i za twoimi plecami
2) gdy je uruchomisz i z nich korzystasz - np trudno się dziwić, że google maps zżera dane, prawda? tak samo wszystkie inne programy, które np, wyświetlają kawałek mapy od google (np. Runkeeper)
3) gdy ściągają reklamy - część aplikacji mimo, że nie ściąga danych dla celów działania aplikacji to sciągają wyświetlane gdzieś na kawałku ekranu reklamy - jeśli masz akurat włączone przesyłanie danych pakietowych i odpalisz taką aplikację - zeżre Ci trochę danych.

@aston - przez pół roku nie spotkałem się z tym żeby mi w Androidzie pobrało choćby pół kilobajta bez mojej wiedzy i zgody - samemu stalasz czy coś ma się synchronizować i jak często, poza tym jednym "pstryczkiem" włączasz / wyłączasz przesyłanie danych przez sieć komórkową. Poza tym widzisz, czy aplikacja pobiera reklamy czy nie więc jak odpalasz grę i nie potrzebujesz jednocześnie korzystać z synchronizacji poczty, to wyłączasz dane pakietowe (chyba że Ci te paredziesiąt KB nie robi różnicy, albo jesteś podpięty pod wifi)

faktycznie krążą takie historie, że komuś nabiło 1200zł w ciągu jednej nocy... no cóż zapanowanie nad Androidem nie jest wcale takie trudne, ale np. nie jest to telefon dla moich rodziców, wiem że oni nie połapali by się co i jak... no ale to już nie wina systemu
mico11
60%
60%

Mod.tel.: Xperia T Nokia E72
FW: dobre
    WindowsMSIE7

Postprzez GorillazXD » 23 listopada 2010, o 15:36

mico11, no i dzieki :) Wiem ze trzeba wylaczac synchronizacje, dane w tle itd ale nie wiedzialem dlaczego manager pokazuje odpalone aplikacje z (m. innymi) dostepem do internetu. A slyszalem wlasnie takie historie, ze komus ilestam zl nabilo bez jego wiedzy.
Tego odpalania "na zapas" po prostu nie bylo ani w symbianie, ani iOS, ani (chyba) w WM wiec to dla mnie nowosc..
Jezeli chcecie jakis temat na s60 lub Sony Ericsson: deviantART, lub PM ;)
http://gorillazxd.deviantart.com/
GorillazXD
40%
40%

Mod.tel.: Nexus4
FW: 4.3
    WindowsVistaSafari

Powrót do Firmware - Android