NASZE SERWISY:    ANDROID   LINUX   MAEMO   SYMBIAN   WEBOS

Hosting sponsoruje:

GRIN3 - polskie fonty

Profesjonalne czcionki z polskimi znakami - czcionki.com

OpenMobile on Facebook

Samsung l5700 - nie widzi sim?

Dyskusja o hardware - problemy i uszkodzenia, rozbieranie telefonu na części pierwsze, naprawy czy wymiany jakichkolwiek elementów.

Samsung l5700 - nie widzi sim?

Postprzez GorillazXD » 4 października 2010, o 19:24

Znajomy kupil Samsunga l5700 Galaxy (uzywany) i od razu pojawil sie problem: telefon nie wykrywa karty SIM. Tzn nie wiadomo czy wykrywa, czy to cos innego, przy uruchamianiu nie pojawia sie zadne okno z prosba o wpisanie kodu pin, a w ustawieniach, jak probuje wybrac siec to wywala blad przy komunikacji, albo blad karty sim (mniej wiecej o to chodzi, nie mam telefonu w rece zeby przytoczyc dokladna tresc). Co ciekawe blad nt. karty sim wywalil raz nawet wtedy, kiedy karta sim nie byla wlozona. Podejrzewam ze byc moze kupil telefon ze smokiem albo uszkodzony. Albo oba naraz. Co to moze byc wg was?
Jezeli chcecie jakis temat na s60 lub Sony Ericsson: deviantART, lub PM ;)
http://gorillazxd.deviantart.com/
GorillazXD
40%
40%

Mod.tel.: Nexus4
FW: 4.3
    WindowsVistaOpera

Re: Samsung l5700 - nie widzi sim?

Postprzez eustachy190 » 5 października 2010, o 11:04

Może zobacz na innej karcie sim bo ja miałem coś podobnego tylko u mnie raz działał, a raz nie i okazało się że karta sim była popsuta.

------------------------
dam kredyt
Ostatnio edytowano 7 października 2010, o 17:45 przez eustachy190, łącznie edytowano 1 raz
eustachy190
1%
1%

Mod.tel.: Nokoa
FW: 1211
    LinuxOpera

Re: Samsung l5700 - nie widzi sim?

Postprzez GorillazXD » 5 października 2010, o 12:56

Karta sim dziala, znajomy teraz uzywa nokii i nie ma problemu. Probowalismy tez z moja i nic. Nigdy nie mialem okazji bawienia sie androidem wiec sie na tym nie znam: czy powinien byc jakis ekran startowy rzadajacy podania pin (jak w innych telefonach)? Jak wyglada komunikat o simlocku? Pytam, bo probowalismy kart trzech roznych operatorow i nadal nic z tego nie wynika wiec podejrzewam fizyczne uszkodzenia albo cos..

EDIT:
Tja, fizyczne uszkodzenie.. Telefon byl zalany. Otworzyl go a tam wszystko utlenione, cud ze jeszcze dzialal. Ale tez dopiero teraz dowiedzialem sie ze kupil jako "uszkodzony", wiec sam sobie winien :oczami: . Temat do zamkniecia.
Jezeli chcecie jakis temat na s60 lub Sony Ericsson: deviantART, lub PM ;)
http://gorillazxd.deviantart.com/
GorillazXD
40%
40%

Mod.tel.: Nexus4
FW: 4.3
    WindowsVistaOpera

Powrót do Hardware - Android