NASZE SERWISY:    ANDROID   LINUX   MAEMO   SYMBIAN   WEBOS
Hosting sponsoruje:GRIN3 - polskie fonty

Profesjonalne czcionki z polskimi znakami - czcionki.com

OpenMobile on Facebook


 

RedPhone i TextSecure - szyfrowanie rozmów i sms'ów

Wszystko o aplikacjach i grach dostępnych dla telefonów z Androidem. W tym dziale rozmawiamy również o programach na PC wspomagających zarządzanie telefonem etc.

RedPhone i TextSecure - szyfrowanie rozmów i sms'ów

Postprzez biggi » 28 maja 2010, o 19:49

RedPhone i TextSecure to dwie darmowe aplikacje amerykańskiej firmy Whisper Systems przeznaczone dla smartfonów z systemem Android. Obydwa narzędzia pozwalają użytkownikom na bezpieczne komunikowanie się ze sobą. RedPhone służy do szyfrowania rozmów VoIP z wykorzystaniem otwartego standardu ZRTP. W odróżnieniu od wielu innych programów RedPhone nie używa do komunikacji bramki SIP, lecz nawiązuje bezpośrednie połączenie z urządzeniem (RedPhone) innego rozmówcy przez sieć WLAN lub UMTS. Do zestawienia rozmowy niezbędny jest jednak specjalny przełącznik firmy Whisper System, który wysyła do partnera komunikat SMS w celu zainicjowania połączenia.
TextSecure wykorzystuje do szyfrowania krótkich wiadomości protokół Off the Record Messaging oraz metody kryptograficzne bazujące na krzywych eliptycznych. W efekcie niemożliwe jest potwierdzenie nawiązania łączności. Dokument FAQ opisuje sposób działania obydwu programów.
Na razie aplikacje mają status beta i są rozpowszechniane tylko w postaci gotowych pakietów. Producent zamierza jednak opublikować niebawem również kody źródłowe. Obecnie programy obsługują tylko amerykańskie numery telefoniczne, ale już wkrótce mają sobie radzić z abonentami spoza USA.
Za firmą Whisper Systems stoi haker Moxie Marlinspike, który zajmuje się głównie tworzeniem oprogramowania do łamania szyfrowanych połączeń, a znany jest głównie z wystąpień na konferencjach poświęconych bezpieczeństwu.
Do pobrania ze strony producenta.
Źródło: heise
it's not easy bein' green
Avatar użytkownika
biggi
Moderator
Moderator
 
Posty: 3084
Dołączył(a): 2 marca 2008, o 02:02
    WindowsVistaFirefox

Powrót do Software - Android

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość