NASZE SERWISY:    ANDROID   LINUX   MAEMO   SYMBIAN   WEBOS

Hosting sponsoruje:

GRIN3 - polskie fonty

Profesjonalne czcionki z polskimi znakami - czcionki.com

OpenMobile on Facebook

HTC Desire lekko grzeje się na wysokości napisu "with htc sense". Czy to normalne?

Wszystko co nie kwalifikuje się do powyższych działów w tej kategorii.

HTC Desire lekko grzeje się na wysokości napisu "with htc sense". Czy to normalne?

Postprzez Sony » 18 lipca 2010, o 17:04

Witam.
Nie dawno zakupiłem mojego desire i zauważyłem, że po około 40 minutach intensywnego przeglądania internetu po wifi, grania w gry typu jevels lub intensywnej wymiany smsowej, mój pda lekko się nagrzewa na wysokości napisu "with htc sense". Gdy leży w spokoju na moim biurku nie zmienia wcale temperatury. Moje pytanie brzmi: Czy to jest normalne? To lekkie nagrzewanie mi nie przeszkadza za bardzo, ale nieco mnie zaintrygowało.
Sony
50%
50%

Mod.tel.: HTC DESIRE DESIREHD
FW: 2.10; 2.36
    WindowsFirefox

Re: HTC Desire lekko grzeje się na wysokości napisu "with htc sense". Czy to normalne?

Postprzez mico11 » 18 lipca 2010, o 22:33

Tak mój też się nagrzewa w tym miejscu, przypuszczam, że tam gdzieś jest procesor, bo grzeje się najbardziej przy bardziej zaawansowanych gierkach lub baardzo rozbudowanych stronach internetowych albo nawigacji (sygic).
Jeśli Ci się nie wiesza od tego grzania to wszystko OK.

Nie wiem czy używasz, ale BatteryTime Lite pokazuje Ci po ściągnięciu w dół paska powiadomień temperaturę baterii, która nagrzewa się równomiernie / w tych samych momentach, kiedy ten fragment słuchawki, o którym piszesz.
mico11
60%
60%

Mod.tel.: Xperia T Nokia E72
FW: dobre
    WindowsSafari

Re: HTC Desire lekko grzeje się na wysokości napisu "with htc sense". Czy to normalne?

Postprzez Bo$s » 26 lipca 2010, o 00:10

Marudzicie ;) Mój Hero działał 10 godzin jako nawigacja, na ładowarce, w słońcu i temperatura baterii wg widgetu wynosiła około 55'C, cały telefon był gorący, ciężko było go przyłożyć do twarzy i nic mu się nie stało ;-) Prawdopodobnie, gdy temperatura urządzenia wyjdzie poza ustaloną normę to wyłączy się ono, więc nie ma się o co martwić.

Co do sprawdzania temperatury i widgetu baterii to polecam widget Bateria od HTC (w Markecie lub przez Pobierz więcej widgetów HTC w menu widgetów).
Bo$s
Moderator
Moderator

Mod.tel.: Samsung Galaxy S III
    WindowsFirefox

Postprzez Sony » 26 lipca 2010, o 00:16

Bo$s, a nasze nie są na słońcu, a się lekko nagrzewają. Co do tego widgetu to go dla desire nie ma w "pobierz więcej widget htc", a w markecie można ją znaleźć i zainstalować, ale po umieszczeniu na pulpicie jest strasznie mały. Mnie ten widget pokazał maksymalnie 39,5 stopnia Celsiusza, więc nie jest źle.
Sony
50%
50%

WindowsFirefox

Postprzez Bo$s » 26 lipca 2010, o 11:20

Elektronika się grzeje, to normalne. To, że grzeje się przy ładowaniu, korzystaniu z WiFi czy dużym obciążeniu to nic takiego. Może się grzać, byle w granicach normy (do 50'C).
Bo$s
Moderator
Moderator

Mod.tel.: Samsung Galaxy S III
    WindowsFirefox

Postprzez Sony » 26 lipca 2010, o 14:46

Bo$s, a przypadkiem ta norma jest do 60 stopni?
Sony
50%
50%

WindowsFirefox

Postprzez grzegorz35 » 27 lipca 2010, o 19:34

Znam przypadki że telefony się grzały po upadku rozczelnienie połaczenia taśmy, e51 po upadku miała temperatury tak wysokie że zdecydowałem się ją rozebrać konektor źle stykał po złozeniu nie grzeje się. Temperatura procków maksymalna to 90 %
grzegorz35
70%
70%

Mod.tel.: desire hd
FW: 1.72.405.3
    WindowsXPOpera

Postprzez Sony » 1 października 2010, o 12:53

Niestety, mój htc zaczął się jeszcze bardziej grzać. teraz po około 10 minutach przeglądania internetu po wifi się restartuje bez końca, lub jak gram w gry z grafiką 3d. Muszę wysłać go do naprawy, już napisałem do serwisu e-maila z moimi zapytaniami. Miał ktoś styczność z serwisem REGENERSIS w warszawie? :rozpacz:
Sony
50%
50%

WindowsFirefox

Postprzez vBB » 1 października 2010, o 13:53

Sony, serwis jak każdy inny. Regenersis, Sacel, CCS - wszystkie te serwisy są tak dobre, że zależy na jakiego serwisanta trafisz. Generalnie możesz spokojnie wysłać i poczekać.
vBB
80%
80%

Mod.tel.: Samsung Galaxy S3
    WindowsFirefox

Postprzez Sony » 1 października 2010, o 14:05

vBB, Wyślę go, ale dopiero w poniedziałek/wtorek. Dzisiaj już nie da rady. Co do mojego pda to podejrzewam, że coś jest nie tak z płytą główną... a może to co innego? Ciekawe czy mi wymienią na nowy czy wymienią tylko płytę główną...
Sony
50%
50%

WindowsFirefox

Postprzez vBB » 1 października 2010, o 14:13

Sony, na nowy Ci od razu nie wymienią. Najpierw zobaczą co jest powodem takiego zachowania urządzenia. Pewnie będzie to uszkodzenie na płycie głównej, więc wymienią płytę. Nowego egzemplarza nie dostaniesz od razu, dopiero po trzeciej wymianie płyty głównej, jeśli telefon wróci do serwisu, to wtedy prawdopodobnie by Ci wymienili.
vBB
80%
80%

Mod.tel.: Samsung Galaxy S3
    WindowsFirefox

Postprzez Sony » 1 października 2010, o 14:17

vBB, aha. No cóż na wymianie mi nie zależy. Zależy mi na tym by mój pda działał jak należy, czyli nie grzał się, nie restartował w nie skończoność i bym mógł grać w gry 3d tyle ile akumulator pozwoli.
Sony
50%
50%

WindowsFirefox

Postprzez Magik » 1 października 2010, o 17:24

A pod tym napisem nie ma przypadkiem slotu na kartę pamięci? U mnie n900 się strasznie nagrzewa na slocie, gdy odpalam androida.
Raczej trochę to bajeczne, ale spróbuj wyjąć kartę pamięci :P
Magik, de Lowe,niepoprawny szlachcic,oportunista,czarodziej Sx1.pl,SoS.pl i PDAforum.pl,wojownik o sprawę Polską.
Magik
Moderator
Moderator

Mod.tel.: n900 BA N-GageQD SX1
    WindowsSafari

Postprzez Sony » 1 października 2010, o 19:04

Magik, właśnie tam jest slot na karty pamięci. Spróbowałem i nic to nie dało. :zdegustowany:
Sony
50%
50%

WindowsXPFirefox

Postprzez Garo » 2 października 2010, o 14:20

Sony, każdy telefon przy intensywnym korzystaniu - zwłaszcza z neta się grzeje. Pamiętam jak miałem HD2 to wręcz potrafił parzyć... Teraz w Milestone jest mega grzanie i obecnie mam jeszcze N900 - też ciepła po kilkunastu minutach. Jest to normalne i nie ma się czym przejmować.
REGULAMIN :: FAQ :: SZUKAJ
Niniejszy post przedstawia opinie autora w dniu dzisiejszym, na datę jego publikacji. Nie mogą być one wykorzystane przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani innym następującym po nim dniu. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podawania przyczyn.
Garo
Administrator
Administrator

Mod.tel.: Galaxy Note SGS2 WFS
FW: 2.3.3
    WindowsXPFirefox

Następna strona

Powrót do Pozostałe - Android