NASZE SERWISY:    ANDROID   LINUX   MAEMO   SYMBIAN   WEBOS

Hosting sponsoruje:

GRIN3 - polskie fonty

Profesjonalne czcionki z polskimi znakami - czcionki.com

OpenMobile on Facebook

[N900] Nokia N900 - opinie oraz wrażenia z użytkowania

W tym dziale dyskutujemy o telefonach działających na systemie Maemo - czyli opinie, zapowiedzi, zdjęcia itd.

Re: [N900] Nokia N900 - opinie oraz wrażenia z użytkowania

Postprzez mirasan » 19 maja 2010, o 20:08

padła mi po 10 godz od kupna,tak nokia n900 :(
na początku migaly diody na pomarańczowo,i przy starcie systemu zawieszała sie :(
ekran lekko przyciemniony i zero oznak życia...
próbowałem przez przytrzymanie klawisza "U" nie pomoglo... wyglądalo to tak :
http://www.youtube.com/watch?v=igaz50etNL4

ale po jednej nocce spędzonej nad sprzetem za ponad 2 klocki,nie dalem za wygraną:)
moja nokia jest teraz stabilna i wszystko dziala :D
mirasan
1%
1%

Mod.tel.: n900 e51 3210
    WindowsVistaFirefox

Postprzez idas » 27 czerwca 2010, o 21:59

Witam,

Mam pytanie dotyczace wydajnosci N900 - jak jest z wydajnoscia urzadzenia przy dluzszym uzytkowaniu bez restartu? Np. po 7 dniach?
Interesuje mnie normalnie uzytkownie jako telefonu, czy nawigacji. Nie interesuja mnie gry, zatem mozemy zalozyc taki scenariusz:
Uzywam telefonu do normalnych rozmow glosowych, smsow, gps, notatek, pstrykania zdjec. Czy wowczas po kilku dniach bez restartu nastepuje spowolnienie pracy systemu? Menu wolniej sie laduje, tnie przy przelaczaniu pulpitow, uruchamianiu programow?

Dzieki.
idas
50%
50%

WindowsXPFirefox

Postprzez VeR » 27 czerwca 2010, o 22:56

sprawdziłem : moja N900 chodzi bez restartu już 21 dni i nie widzę żadnego spowolnienia. Po restarcie teraz (dla sprawdzenia czy jest różnica) nie stwierdzam ani lepszej wydajności ani większej szybkości ;)
VeR
40%
40%

Mod.tel.: Nokia N900
FW: Maemo 5
    WindowsSafari

Postprzez Koko35 » 30 czerwca 2010, o 12:26

Koko35
Support
Support

Mod.tel.: HTC Sensation i E6
FW: 1.50.401.1
    WindowsXPMSIE7

Postprzez idas » 8 lipca 2010, o 16:06

Jak wyglada dostepnosc budzika na N900? Ma mozliwosc ustawiania kilku, cyklicznych alarmow?
Jesli nie, to jest jakis zewnetrzny SW do tego celu?
idas
50%
50%

WindowsXPFirefox

Postprzez zel » 8 lipca 2010, o 16:39

budziki są bardzo łatwo konfigurowalne i nie ma specjalnych ograniczeń
zel
10%
10%

Mod.tel.: n900
FW: najnowsza
    WindowsXPFirefox

Postprzez idas » 13 lipca 2010, o 08:11

idas
50%
50%

WindowsXPFirefox

Postprzez Magik » 13 lipca 2010, o 09:13

idas, żeś odkrył Amerykę :wstyd:
Nie będzie wersji oficjalnej, czyli n900 nie będzie reklamowana jako telefon z Meego.
Aczkolwiek MeeGo handset jest testowane na n900 i zostanie udostępnione dla community :) Wersję 1.1 z UI już można sobie wrzucić.

Ale to nie temat o tym. Koniec OT.
Magik, de Lowe,niepoprawny szlachcic,oportunista,czarodziej Sx1.pl,SoS.pl i PDAforum.pl,wojownik o sprawę Polską.
Magik
Moderator
Moderator

Mod.tel.: n900 BA N-GageQD SX1
    WindowsXPFirefox

Postprzez buchi » 10 sierpnia 2010, o 20:44

witam wszystkich. mam pytanie nt Nokii N900 - jak czuly jest wystwietlacz przy dotykaniu? nie jest to ekran pojemnosciowy takze pewnie mocno trzeba przycisnac? mieliscie kontakt z ekranem pojemnosciowym, mozecie to jakos porownac? bo mialem htc hero i tam wyswietlacz wystarczylo musnac zeby wybrac opcje. drugie pytanie to czy konieczne jest uzywanie rysika, czy daje rade korzystac z palca? tak ogolnie, jakie jest Wasze zdanie :>
dzieki za info, pozdrawiam.
buchi
10%
10%

Mod.tel.: Nokia E72
    WindowsSafari

Postprzez Crash Bandicoot » 10 sierpnia 2010, o 21:51

Można używać bez rysika i nie sprawia to najmniejszego problemu. Ekran jest naprawdę czuły i nie trzeba na niego praktycznie naciskać.
Tak, używałem telefonu z ekranem pojemnościowym.
Symbian™ jest jak... Media Markt... Nie dla idiotów.
To co najlepiej potrafię robić, to NICNIEROBIENIE. NICNIEROBIENIE zabiera większość mojego czasu i wcale mnie nie męczy.
Moje aukcje - http://www.allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=2846019
Crash Bandicoot
80%
80%

Mod.tel.: Xperia T SGS N73 C7
    WindowsVistaMSIE7

Postprzez Magik » 10 sierpnia 2010, o 23:09

Te całe "muskanie" ekranu jest trochę przereklamowane jak dla mnie... na początku jest wręcz ekstra, ale później potrafi zirytować lekko. Wymyślił śmajfon, reszta powieliła jak małpy.
Potwierdzam to co napisał Crash Bandicoot.
Także używałem ekranów pojemnościowych.
mozecie to jakos porownac?

O typowym "muskaniu" możesz zapomnieć, ale najmniejszego problemu w użytkowaniu nie ma.

drugie pytanie to czy konieczne jest uzywanie rysika, czy daje rade korzystac z palca?

Obsługując telefon nie ma żadnej potrzeby(nawet najmniejszej), aby korzystać z rysika.
Jedynie w doinstalowanych aplikacjach tj Midori, dosbox, debian itp się przydaje. Maemo5 jest ogólnie stworzone, aby korzystać z palców, a dzięki ekranowi oporowemu masz do wyboru i palce, i rysik co jest samo w sobie idealnym rozwiązaniem.
Magik, de Lowe,niepoprawny szlachcic,oportunista,czarodziej Sx1.pl,SoS.pl i PDAforum.pl,wojownik o sprawę Polską.
Magik
Moderator
Moderator

WindowsOpera

Postprzez buchi » 11 sierpnia 2010, o 07:43

no to gicio, bo troche mnie przerazal ten wyswietlacz kiedy myslalem o telefonach typu Samsung avila i tamtych dotykowcach.. jestem zatem przekonany, dzieki ;)

witam ponownie.
nasuwa mi sie kilka pytan odnosnie nokii n900, ktore ciagle powoduja u mnie watpliwosci. prosilbym o odpowiedz na nastepujace:
1. czy to rzeczywiscie klocek? w jeansach czuc ciezar, boli reka przy trzymaniu podczas rozmowy? glupie pytania moze, ale nie chce powrotu o 10 lat, kiedy telefony byly ogromne
2. czy bateria rzeczywiscie trzyma jeden dzien? moze uda sie 2-3? tyle by wystarczylo ;)
3. czy Maemo muli na tym modelu po aktualizacji? jest plynnie czy sa lagi?
4. czy wyswietlacz rzewiscie swietnie reaguje na dotyk? bo czytalem bardzo rozne opinie w recenzjach, naprawde ciezko wyciagnac jakikolwiek wniosek..
5. slider jest magnetyczny jak rozumiem? po dluzszym czasie uzytkowania nadal chodzi plynnie :>
6. najwazniejsze pytanie - czy warto kupic ten model? po prostu, ma juz rok i moze jest przestarzaly? ale dalej nie widze alternatywy...
jezeli ktos mialbym na tyle cierpliwosci zeby odpowiedziec rzetelnie na te pytania to bylbym baardzo wdzieczny.
pozdrawiam.
buchi
10%
10%

Mod.tel.: Nokia E72
    WindowsSafari

Postprzez Magik » 19 sierpnia 2010, o 22:40

czy to rzeczywiscie klocek?

Tak :)

boli reka przy trzymaniu podczas rozmowy?

Absolutnie nie.
Czytam dużo ebooków i bardziej bolała mnie ręka od trzymania Xperii x1 niż n900.

czy bateria rzeczywiscie trzyma jeden dzien?

Tak. Przy częstych rozmowach/zabawie to jest norma. To jest internet tablet, a później telefon.

czy Maemo muli na tym modelu po aktualizacji? jest plynnie czy sa lagi?

Maemo to zero lagów, nic nie muli. Tylko jak coś nawalisz w systemie(np instalując programy z extra-devel) to może coś złego się dziać.

czy wyswietlacz rzewiscie swietnie reaguje na dotyk? bo czytalem bardzo rozne opinie w recenzjach, naprawde ciezko wyciagnac jakikolwiek wniosek..

Nie jest to "muśnięcie" jak w iphonie, ale jak dla mnie jest idealnie.

po dluzszym czasie uzytkowania nadal chodzi plynnie :>

Tak.

czy warto kupic ten model?

Zadaj sobie pytania:
Czy lubisz bawić się przy telefonie?
Czy potrzebujesz prawie pełnosprawnego systemu, czy nie?
Czy potrzebujesz tysiąc idiotycznych aplikacji, czy też kilka świetnych i użytecznych?

Tak ogólnie maemo5 już można uznać za prawie martwe jeżeli chodzi o support od Nokii. Community dalej działa i portuje aplikacje.
MeeGo haker edition będzie dostępne na n900 miesiąc+/- po wyjściu systemu(słowa developera).
Magik
Moderator
Moderator

WindowsOpera

Postprzez temp333 » 23 sierpnia 2010, o 23:13

buchi napisał(a):1. czy to rzeczywiscie klocek? w jeansach czuc ciezar, boli reka przy trzymaniu podczas rozmowy? glupie pytania moze, ale nie chce powrotu o 10 lat, kiedy telefony byly ogromne

Straszna cegła i to jest chyba największa wada. W jeansach nie ma problemu, ale już w krótkich spodniach może je trochę ściągać ;)

buchi napisał(a):2. czy bateria rzeczywiscie trzyma jeden dzien? moze uda sie 2-3? tyle by wystarczylo ;)

Używając tylko jako zwykły telefon + kilka minut netu da się spokojnie uzyskać dwa dni.

buchi napisał(a):5. slider jest magnetyczny jak rozumiem? po dluzszym czasie uzytkowania nadal chodzi plynnie :>

Jak w dniu zakupu :) Slider w N900 to coś niesamowitego - nie sądziłem, że da się zrobić telefon, który po takim czasie nie będzie miał żadnych luzów, a N900 ich nie ma.

buchi napisał(a):6. najwazniejsze pytanie - czy warto kupic ten model? po prostu, ma juz rok i moze jest przestarzaly? ale dalej nie widze alternatywy...

Od chwili zakupu do dzisiaj ani trochę nie zmieniłem zdania. Poza tym, że to wielka cegła mogę powiedzieć, że to najbardziej udana Nokia wszechczasów. Teraz czekam na N9 z nadzieją, że będzie tak świetny jak N900.
temp333
60%
60%

Mod.tel.: T630
    WindowsXPOpera

Postprzez gruchao » 24 września 2010, o 08:40

witam, mam problem ze swoja nokia n900. a wiec jestem w posiadaniu ow telefonu od wczorajszego wieczora, wszystko fajnie tylko ze nie chce mi sie w pelni uruchomic! laduje do zielonej diody, wlaczam wyswietla mi sie bialy ekran z napisem nokia, potem te kropeczki sie laduja, nastepnie ten motyw z raczkami <connecting people>, wlacza mi sie pulpit, i byloby ok gdyby nie to ze pomiga z 10sec i od nowa caly cykl wlaczania.. i tak caly czas.. probowalem wyjmowac baterie, ale to nie dziala. telefon jest nowy z abonamentu od operatora, wiec raczej to nie zaden podstep. cos robie zle? prosze o szybkie odpowiedzi!! :(
gruchao
1%
1%

Mod.tel.: nokia n900 iphone3g
    WindowsXPOpera

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Telefony - Maemo/MeeGo