NASZE SERWISY:    ANDROID   LINUX   MAEMO   SYMBIAN   WEBOS

Hosting sponsoruje:

GRIN3 - polskie fonty

Profesjonalne czcionki z polskimi znakami - czcionki.com

OpenMobile on Facebook

Nokia N900: Test

W tym dziale dyskutujemy o telefonach działających na systemie Maemo - czyli opinie, zapowiedzi, zdjęcia itd.

Re: Nokia N900: Test

Postprzez remedy9 » 23 kwietnia 2010, o 11:15

Dobre, bardzo dobre.
Czyli wg Ciebie, ja jestem fanem "gierek" i "średniej muzyczki"?
Otóż, drogi kolego. Jeśli przeczytasz kilka moich starych postów z tego forum, bo niestety nie mam więcej czasu na latanie po innych forach i wypisywanie tego samego to zdasz sobie sprawę, że akurat to mnie interesuje najmniej. No, może poza "średnią jakościowo muzyczką", która i tak brzmi lepiej niż na n900.

Ja po prostu patrzę na ten model obiektywnie. Podobnie jak Ty bardzo się ucieszyłem, kiedy pojawiła się pierwsza informacja, że Nokia wypuszcza ten model.
I nigdzie nie napisałem, że ten model jest do niczego. Wręcz przeciwnie, kawał dobrej zabawki.
Ja jednak wolę dopracowane sprzęty, sorry ale jakoś nie widzi mi się bycie beta testerem dla Nokii. Tak to teraz wygląda, bo niby jak tłumaczyć rychłe wejście MeeGo? Jedynie tym, że Maemo się nie sprawdziło. Przykładów można wymieniać jeszcze wiele. Jak np obiecywane z każdym FW użytkowanie aplikacji w trybie portretowym.

Przejrzyj sobie również wątki o n800 i skończ wypisywać głupoty jakobym był jakimś fanem gierek i muzyczek. Lata liceum już mam dawno za sobą.

PS.
Nie podałeś jakichkolwiek konkretów, a zadałem jedno proste pytanie. Jedyne co zrobiłeś, to po raz kolejny wyszydziłeś inne marki i pokazałeś jaki to z Ciebie znawca bo na wielu forach wyrażasz swoje opinie.
remedy9
50%
50%

Mod.tel.: X10
FW: 2.1
    WindowsXPFirefox

Postprzez grzegorz35 » 23 kwietnia 2010, o 11:23

=
Ostatnio edytowano 1 maja 2010, o 03:51 przez grzegorz35, łącznie edytowano 1 raz
grzegorz35

WindowsOpera

Postprzez VeR » 23 kwietnia 2010, o 13:32

kolego remedy. To że lata liceum masz za sobą nie świadczy to o niczym. Bo i 50 letni ludzie lubią zagrać na kompie w Call of Duty czy inne gry.

MeeGo wynikło z inicjatywy połączenia Maemo właśnie z Moblinem (system intela) ale źródłowo nie będzie się ten system różnił znacząco od maemo (dodano obsługę Intel Atom)

Zanim wygadujesz podobne bzdury zaczerpnij fachowej wiedzy.
VeR
40%
40%

Mod.tel.: Nokia N900
FW: Maemo 5
    WindowsSafari

Postprzez grzegorz35 » 23 kwietnia 2010, o 13:48

=
Ostatnio edytowano 1 maja 2010, o 03:50 przez grzegorz35, łącznie edytowano 1 raz
grzegorz35

WindowsOpera

Postprzez VeR » 23 kwietnia 2010, o 13:56

skoro testy MeeGo są prowadzone na N900, można ten system traktować jako swoistą "aktualizację" maemo.

Nie mam obaw że nie będzie on udostępniony na nasze tablety.
VeR
40%
40%

WindowsSafari

Postprzez Magik » 23 kwietnia 2010, o 14:16

Kupiłbym n900 dla gierek :] Może nie jest ich dużo, ale jakiej jakości! Jak np Red Alert - mniam!

Bzdura - kwestia przyzwyczajenia

Taa przyzwyczaić się można i do noszenia budki telefonicznej w plecaku ;) Dobrze, że autor o tym wspomniał. Nie można być zbyt subiektywnym i w teście telefonu przymykać oczy na takie sprawy.

kolejna bzdura (zależy od modelu)

Skoro autor miał z tym problem to wypada napisać... nieprawda? Założe się, że jakby Ci się trafił taki model to nie omieszkałbyś napisać parę niemiłych zdań na temat n900.

Nie zrobię testu z prostej przyczyny... Dobrych rzeczy się nie ocenia

A to dobre :lol:

ps
tak btw zapraszam panów speców do zabawy:
viewtopic.php?f=118&t=48730

grzegorz35 napisał(a):Śmieszny jesteś magic koniec OT możesz mi dać warna zabanować za tę wypowiedź mam to w dupie

A żebyś wiedział. Chamstwa nie znoszę, a gówniarskiego zachowania jeszcze bardziej.
Regulamin punkt 1d. +1

Ah i ban na miesiąc za jakież miłe pw ;)
Magik, de Lowe,niepoprawny szlachcic,oportunista,czarodziej Sx1.pl,SoS.pl i PDAforum.pl,wojownik o sprawę Polską.
Magik
Moderator
Moderator

Mod.tel.: n900 BA N-GageQD SX1
    WindowsXPFirefox

Postprzez remedy9 » 23 kwietnia 2010, o 15:46

grzegorz35 napisał(a):Meego będzie dane z jednej przyczyny tańsze koszty wdrożenia

Ciekawa teoria, mniejsze koszty wdrożenia od systemu który został już.... wdrożony :szok:

Rozumiem jednak o co Ci chodziło. Po prostu źle dobrałeś słowa.

A kolega VeR, wciąż nie skupia się na temacie wątku i wciąż nie odpowiedział mi na moje pytanie.
Ja już przepychanek nie mam zamiaru kontynuować. Oczekuję konkretów.

PS.
Kiedyś te forum było naprawdę ciekawe i można się było czegoś dowiedzieć.
Dzisiaj też tak jest, tylko że dochodzi do tego mnóstwo spamu i wypowiedzi nic nie wnoszących do tematu.
remedy9
50%
50%

WindowsXPFirefox

Postprzez Magik » 23 kwietnia 2010, o 16:02

A kolega VeR, wciąż nie skupia się na temacie wątku

Tematem wątku powinien być sam test(błędy stylistyczne, niezgodności, czego zabrakło itp) nie telefon, także nie porównanie do innych telefonów, nie błędy w obecnym fw, nie "co może być w następnym fw"(tak więc teoretycznie większość wypowiedzi nie skupia się na temacie wątku), ale jak dla mnie dyskusja jest całkiem ciekawa i pozwalam ją kontynuować.

Kiedyś te forum było naprawdę ciekawe i można się było czegoś dowiedzieć.
Dzisiaj też tak jest, tylko że dochodzi do tego mnóstwo spamu i wypowiedzi nic nie wnoszących do tematu.

Jak każemy was za OT to skarżycie się, że nie można dyskutować. Jak folgujemy wam dla "merytorycznego" przekazu dyskusji to też źle. No cóż norma. Ilu użytkowników tyle opinii :)
Magik, de Lowe,niepoprawny szlachcic,oportunista,czarodziej Sx1.pl,SoS.pl i PDAforum.pl,wojownik o sprawę Polską.
Magik
Moderator
Moderator

Mod.tel.: n900 BA N-GageQD SX1
    WindowsXPFirefox

Postprzez VeR » 23 kwietnia 2010, o 18:10

dyskusja jak najbardziej - ciekawa. Ale dla mnie zgóry przegrana bo argumentem ma być "dopracowanie" aplikacji.

Moim zdaniem "dopracowanie aplikacji" wynika z umiejętnego z nich korzystania ....

I nie mogę dopatrzyć się Twojego pytania o którym ciągle piszesz .

Wystosuje Je bezpośrednio, prosto i wyraźnie a postaram się odpowiedzieć.

Forum jak najbardziej jest miejscem do dyskusji ;)
VeR
40%
40%

WindowsSafari

Postprzez remedy9 » 23 kwietnia 2010, o 18:55

Nie lubię cytować sam siebie, ale pytanie już padło więc

remedy9 napisał(a):Czy uważasz, że aplikacje dla N900 są lepsze niż te na jak to nazwałeś "ishita"?

I możesz pominąć kwestię "dopracowania" aplikacji.
Wystarczy odpowiedź tak/nie.

Żeby uściślić. Nie piszę o gierkach i aplikacjach w stylu fMms.
remedy9
50%
50%

WindowsXPFirefox

Postprzez VeR » 23 kwietnia 2010, o 19:48

Jasne. Są Lepsze - Odpowiedź TAK.

Czemu zapytasz? Przez możliwości które generują gdyby je dopracować by nie były kłopotliwe dla mniej zaawansowanych userów.
VeR
40%
40%

WindowsSafari

Postprzez remedy9 » 23 kwietnia 2010, o 20:09

Ok, to teraz wymień mi te lepsze aplikacje jeśli możesz oczywiście.
remedy9
50%
50%

WindowsXPFirefox

Postprzez VeR » 24 kwietnia 2010, o 11:41

enna, Chromium, PhotoTranslator, helthChech, Sygic, mam wymieniać dalej ?
VeR
40%
40%

WindowsSafari

Postprzez remedy9 » 24 kwietnia 2010, o 12:23

Enna - kombajn multimedialny. Ok, mogę się nawet zgodzić, ale tylko dlatego, że do ipka muzykę wrzucać musisz poprzez itunes i używać tylko aplikacji ipod. Zresztą, mi to nie przeszkadza, a jakość dźwięku jest więcej niż zadowalająca.
Chromium - cięzko porównać, Safari jest o wiele wygodniejsze. Z Chromium się ciężko korzysta. Bez rysika ani rusz.
PhotoTranslator - dla studenta zapewne przydatna, dla mnie nie za bardzo. Chociaż, na ipka jest wiele takich aplikacji w itunes. Nie będę się wypowiadał bo nie korzystam
helthChech - to jest bajer. Na co Ci benchmarki do codziennej pracy z telefonem? Ipek ma takie rzeczy również.
Sygic - ??, to był jeden z głównych powodów dla których sprzedałem n900. Sygic na Iphone niestety jest o wiele sprawniejszy. Problem z odpowiednią geopozycją w n900 mnie od tego telefonu po prostu odrzucił. Oczywiście jest fix na to, ale nie tego się oczekuje po aplikacji za kupę szmalu. Sygic na Ipku jest świetny (w zeszły weekend zrobiłem z nim ponad 2600km).

VeR, wszystkie aplikacje które podałeś to są tak naprawdę pierdołki (może poza Chromium i Sygic).
Miałeś kiedyś w ogóle Iphona w ręcę? Na dłużej?

Mnie chodziło o aplikacje, które rzeczywiście się przydają.
Chociażby wsparcie dla push mail, odpowiednie wsparcie dla ms exchange (kuleje bardzo na n900), dobry klient Cisco VPN (ten na n900 wywala się średnio co 20min), do pierdołek doliczyłbym aplikacje takie jak Shazzam, facebook (na n900 w postaci skrótu do serwisu), World Factbook, czy też porządna aplikacja z wynikami meczy.

Dla mnie to już jest koniec OT, bo nie ma co się spierać o aplikacje.
Dlatego jednych zadowalają programy z n900 a innych z Ipka, wm czy symbiana.
remedy9
50%
50%

WindowsXPFirefox

Postprzez VeR » 24 kwietnia 2010, o 14:09

dokładnie - każdy może mieć swoje zdanie i dla każdego inne programy są "przydatne" więc nigdy nie znajdziemy porozumienia i nie udowodnimy sobie wyższości jednego modelu nad drugim :)

Pozdrawiam i życzę Miłej soboty ;)
VeR
40%
40%

WindowsSafari

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Telefony - Maemo/MeeGo