NASZE SERWISY:    ANDROID   LINUX   MAEMO   SYMBIAN   WEBOS

Hosting sponsoruje:

GRIN3 - polskie fonty

Profesjonalne czcionki z polskimi znakami - czcionki.com

OpenMobile on Facebook

Pierwszy smartfon z procesorem intel Atom i Meego na zdjęciach

W tym dziale dyskutujemy o telefonach działających na systemie Maemo - czyli opinie, zapowiedzi, zdjęcia itd.

Pierwszy smartfon z procesorem intel Atom i Meego na zdjęciach

Postprzez temp333 » 2 grudnia 2010, o 21:22

W sieci pojawiły się pierwsze zdjęcia nowego smartfonu firmy intel z procesorem Atom i systemem operacyjnym MeeGO. Jak podaje serwis meegoexperts.com dziś w Moskwie odbyła się konferencja prasowa, na której pokazano pierwsze przeznaczone do sprzedaży Netbooki z systemem MeeGO , a także udało się uchwycić na zdjęciach nowego smartfona pracującego pod kontrolą tego systemu. Narazie nie wiadomo nic więcej na temat urządzenia. Do dyspozycji są tylko zdjęcia.

Obrazek

Obrazek

Źródła: meegoexperts.com www.meegocenter.pl

Naklejka na telefonie super ;)

PS. Jeśli podawanie źródła mojej strony jest uważane za reklamę nachalną to proszę o informacje ;] Więcej nie będe ;>
temp333
60%
60%

Mod.tel.: T630
    WindowsXPOpera

Re: Pierwszy smartfon z procesorem intel Atom i Meego na zdjęciach

Postprzez Magik » 2 grudnia 2010, o 23:25

Bez qwerty? Niech spadają na szczaw ;)

PS. Jeśli podawanie źródła mojej strony jest uważane za reklamę nachalną to proszę o informacje ;] Więcej nie będe ;>

Mogłeś wstawić sam link, ale żeś stały użytkownik to niech i tak będzie :)
Magik, de Lowe,niepoprawny szlachcic,oportunista,czarodziej Sx1.pl,SoS.pl i PDAforum.pl,wojownik o sprawę Polską.
Magik
Moderator
Moderator

Mod.tel.: n900 BA N-GageQD SX1
    UbuntuFirefox

Postprzez aston » 2 grudnia 2010, o 23:58

Magik napisał(a):Bez qwerty? Niech spadają na szczaw ;)

Jeśli w MeeGo będzie dobra klawiatura wirtualna (nie taka jak w Symbianie <lol> ) to mi się to podoba (jestem raczej przeciwnikiem ruchomych części w telefonie).

Co do telefonu to nasuwają się 2 pytania:
1. Czy jest szansa na produkcję seryjną?
2. Jak to procesor tam wstawili (Pineview czy coś nowszego).

Ogólnie liczę, ze konkurencja Nokii pokaże jakieś fajne telefony na MeeGo bo Nokię trzeba mocno kopnąć w dupę, aby się obudziła :)
aston
60%
60%

Mod.tel.: n95
FW: 31.0.017
    WindowsXPFirefox

Postprzez Magik » 3 grudnia 2010, o 00:25

Jeśli w MeeGo będzie dobra klawiatura wirtualna (nie taka jak w Symbianie <lol> ) to mi się to podoba (jestem raczej przeciwnikiem ruchomych części w telefonie).

popisz troche w terminalu wtedy pogadamy ;) Sam dotyk? A fe. To dobre dla iphone'a, symbiana albo androida :D
n900 jest przykładem "ruchomych częsci" kótre są dobrze wykonane.
Magik, de Lowe,niepoprawny szlachcic,oportunista,czarodziej Sx1.pl,SoS.pl i PDAforum.pl,wojownik o sprawę Polską.
Magik
Moderator
Moderator

UbuntuFirefox

Postprzez aston » 3 grudnia 2010, o 00:40

Magik napisał(a):popisz troche w terminalu wtedy pogadamy ;) Sam dotyk? A fe. To dobre dla iphone'a, symbiana albo androida :D
n900 jest przykładem "ruchomych częsci" kótre są dobrze wykonane.

Racja, ale ... to jest rzadko używane więc wolałbym się wtedy pomęczyć niż przez 100% czasu nosić cięższy i grubszy telefon.
Tak czy inaczej ja tam wolałbym aby były do wyboru z klawiaturą i bez i wtedy dokładnie ocenić co lepsze, jaka jest różnica w wadze, grubości, jak działa klawiatura i jak działa mechanizm jej wysuwania (bo z tym wszystkim różnie bywa)
aston
60%
60%

Mod.tel.: n95
FW: 31.0.017
    WindowsXPFirefox

Postprzez temp333 » 3 grudnia 2010, o 20:02

Nokia raczej nie popełni błędu i wyda modną wersje bez klawiszy. Ciekawe czy ktoś robił badanie zadowolenia z dotykowca po roku użytkowania, bo z moich obserwacji wynika że ludzie dopiero wtedy zaczynają dostrzegać wady dotykowców i pojawia się duże zniechęcenie do tego rozwiązania i pragnienie posiadania sprzętowej QWERTY. ;) Ja też byłem kiedyś zadowolony z dotykowej klawiatury, a dzisiaj nie chce jej widzieć w telefonie Co kto lubi, ale chodzi o to żeby był wybór i w razie czego sprzedać dotykowca i kupić porządny telefon ;)
temp333
60%
60%

Mod.tel.: T630
    WindowsXPOpera

Postprzez Magik » 3 grudnia 2010, o 22:27

to jest rzadko używane

Polemizowałbym ;)

Co kto lubi, ale chodzi o to żeby był wybór i w razie czego sprzedać dotykowca i kupić porządny telefon

W tym problem, że samych dotykowców jest po prostu za wiele.
Dotyk to świetna sprawa do krótkich wiadomości, gier przygodowych i innych popierdółek, nawigacji po menu itp, ale nie do dłuższej/bardziej zaawansowanej pracy z urządzeniem.
Magik
Moderator
Moderator

UbuntuFirefox

Postprzez werban99 » 16 marca 2011, o 20:29

ciekawy telefon, a jaka jest tam karta graficzna? Nvidia czy Ati? :P
werban99
30%
30%

Mod.tel.: Nokia e52