NASZE SERWISY:    ANDROID   LINUX   MAEMO   SYMBIAN   WEBOS

Hosting sponsoruje:

GRIN3 - polskie fonty

Profesjonalne czcionki z polskimi znakami - czcionki.com

OpenMobile on Facebook

[Linux] Nokia 770 - co o niej sądzicie

W tym dziale dyskutujemy o telefonach działających na systemie Maemo - czyli opinie, zapowiedzi, zdjęcia itd.

Re: [Linux] Nokia 770 - co o niej sądzicie

Postprzez krzysio45 » 29 sierpnia 2007, o 21:08

Szukam kogoś kto byłby mi go w stanie naprawić - okolice Jeleniej Góry i Wałbrzycha. Nie wiem co się z nim stało, po prostu przestał działać. Ja przypuszczam że to wina małego zalania, ale w serwisie w którym teraz jest powiedzieli mi, że to nie to. Bo tak to mam gustowny przycisk do papieru.
krzysio45
40%
40%

WindowsXPFirefox

Postprzez adbok » 29 sierpnia 2007, o 23:03

a czy do zlacza mini usb (ktore jest w nokii 770) mozna podpiac jakis czytnik kart pamieci ?albo zewnetrzny dysk (zasilany z zasilacza)
adbok
20%
20%

WindowsVistaOpera

Postprzez MacKozer » 29 sierpnia 2007, o 23:50

adbok napisał(a):a czy do zlacza mini usb (ktore jest w nokii 770) mozna podpiac jakis czytnik kart pamieci ?albo zewnetrzny dysk (zasilany z zasilacza)

Można coś podłączyć (nie jestem pewien czy dysk) ale trzeba przestawić urządzenie w opcję USB host. Normalnie pracuje jako guest. Więcej szczegółów na forum dedykowanym temu tabletowi.
MacKozer
1%
1%

WindowsXPFirefox

Postprzez Davit » 30 sierpnia 2007, o 03:32

MacKozer, mozesz podac adres
MacKozer napisał(a):forum dedykowanym temu tabletowi
? Bylbym bardzo wdzieczny ;)
Davit
VIP
VIP

WindowsXPFirefox

Postprzez krzysio45 » 30 sierpnia 2007, o 09:12

Nokia 770 nie ma napięcia na USB, bo z założenia zawsze miało być one jako slave. Trzeba wykonać specjalny hub z baterią w środku i do niego podłączać urządzenia. Co i jak tutaj
http://770.shwsite.org/index.php?title=Hub_USB
krzysio45
40%
40%

WindowsXPFirefox

Postprzez adbok » 31 sierpnia 2007, o 01:05

a jesli podlaczymy usb ktore jest zasilane z zasilacza ? (mam takiego huba z wtyczka do zasilania)
adbok
20%
20%

WindowsVistaOpera

Postprzez MacKozer » 31 sierpnia 2007, o 08:05

Davit napisał(a):MacKozer, mozesz podac adres
MacKozer napisał(a):forum dedykowanym temu tabletowi
? Bylbym bardzo wdzieczny ;)

http://www.internettablettalk.com - serwis dedykowany tabletom Nokia 770 i Nokia 800
http://www.internettablettalk.com/forums/ - forum serwisu, kopalnia wiedzy o tychże tabletach

Adbok napisał(a):a jesli podlaczymy usb ktore jest zasilane z zasilacza ? (mam takiego huba z wtyczka do zasilania)

Tak, jest to możliwe, opisy znajdziesz na wspomnianym wyżej forum, a filmy instruktażowe na youtube albo google video (jest nawet film instruktażowy jak zrobić z N770 prawie pełnowymiarowego laptopa :) )
MacKozer
1%
1%

WindowsXPFirefox

Postprzez krzysio45 » 31 sierpnia 2007, o 20:13

Już w poniedziałek będę miał znów moją 770 :D

Woda dostała się pod górne przyciski (najbardziej pod włącznik/wyłącznik) i robiło się zwarcie. Podczas rozbierania coś tam jeszcze uszkodziłem, ale działa. Są jeszcze małe problemy z tym włącznikiem dlatego będę go miał w poniedziałek, a nie dziś. Ale najważniejsze, że dziś miałem go działającego w rękach.

Już na prawdę bałem się, że zostanie mi gustowny przycisk do papieru.
krzysio45
40%
40%

WindowsXPFirefox

Postprzez MacKozer » 31 sierpnia 2007, o 22:46

No to gratuluję :) Kto wie, może stworzymy własne podforum dedykowane tym tabletom :)
MacKozer
1%
1%

WindowsXPFirefox

Postprzez Davit » 1 września 2007, o 01:36

MacKozer, dzieki za linki. Akurat ten portal widzialem, myslalem, ze moze cos innego znalazles ;)

MacKozer napisał(a):Kto wie, może stworzymy własne podforum dedykowane tym tabletom :)
czemu nie, jednak tablety internetowe w Polsce sa bardzo malo popularne. Nokia nawet ich w Polsce nie sprzedaje, przynajmniej nie mozna kupic przez ich www. Z reszta N800 kosztuje kupe kasy jak na polskie warunki.
Davit
VIP
VIP

WindowsXPFirefox

Postprzez MacKozer » 1 września 2007, o 07:22

a że część z nas w Polsce obecnie nie mieszka, ewentualnie tylko bywa raz na jakiś czas, to i tabletów jest więcej. Swoją drogą w Republice Irlandii też nie są zbyt popularnym narzędziem. Jak tylko wrócę do Carlow przymierzam się do napisania artykułu o zabezpieczeniach lokalnych sieci wi-fi, których jest bardzo dużo, a jakoś zabezpieczeń lub ich brak sprawdzam właśnie moją Nokią 770.

Co do forów poświęconych tym tabletom, to wspomniane wyżej są najlepsze. Znalazłem jeszcze kilka wątków lub tablic im poświęconych na innych forach (głównie związanych z Debianem), jednak bez porównania mniej informacji niż na forum dedykowanym.
MacKozer
1%
1%

WindowsXPFirefox

Postprzez krzysio45 » 1 września 2007, o 10:14

Z sieciami niezabezpieczonymi to jest tak, że praktycznie w centrum każdego miasta na każdej ławce jest zasięg jakiejś sieci do której można się bez problemu podłączyć. Znacznie ułatwia zadanie bardzo mocna antena WiFi która wszystko znajdzie :)
krzysio45
40%
40%

WindowsXPFirefox

Postprzez EspE2000 » 1 września 2007, o 16:18

Witam!
Czy moglibyście mi odpowiedzieć na kilka pytań?
1. Brak Javy to poważny problem. Czy nie można jej jakoś doinstalować? Widziałem, że wychodzą najnowsze sytemy operacyjne pod N770 np. 2007 OS.

2. Czy działają bezproblemowo np. strony banków ? Przelewy itp?

3. Co się dzieje w przypadku gry na stronie wyskakuje okienko np. wpisz hasło (tak jak to jest na pececie). Czy na N770 też sa takie wyskakujące okienka?

4. Czy jest sposób żeby odpalić programy dedykowane pod Windows Mobile na tym Linuxie?
EspE2000
1%
1%

WindowsXPFirefox

Postprzez MacKozer » 3 września 2007, o 23:46

EspE2000 napisał(a):Witam!
Czy moglibyście mi odpowiedzieć na kilka pytań?
1. Brak Javy to poważny problem. Czy nie można jej jakoś doinstalować? Widziałem, że wychodzą najnowsze sytemy operacyjne pod N770 np. 2007 OS.

2. Czy działają bezproblemowo np. strony banków ? Przelewy itp?

3. Co się dzieje w przypadku gry na stronie wyskakuje okienko np. wpisz hasło (tak jak to jest na pececie). Czy na N770 też sa takie wyskakujące okienka?

4. Czy jest sposób żeby odpalić programy dedykowane pod Windows Mobile na tym Linuxie?

Małe uaktualnienie

1. Java działa, trzeba ją tylko włączyć w opcjach przeglądarki. Niektóre aplety jednak dość mocno spowalniają system (np. lightbox). Co do OS 2007, to jest on dedykowany n 800, ale jest też wersja zhackowana dla n 770

2. To zależy który bank. Mi działają strony Mbanku i AIB

3. Nie wiem jak to się ma do wszystkich stron, na pewno obsługiwane są linki otwierane w nowych stronach
Kod: Zaznacz cały
<a target="_blank">

4. Nie sądzę. Nawet jeśli system n770 to Debian, i jak na każdym linuxie jest możliwe odpalenie programów windowsowych pod różnymi emulatorami, to jednak nie sądze by procesor n770 to pociągnął.
MacKozer
1%
1%

WindowsXPFirefox

Postprzez krzysio45 » 4 września 2007, o 16:17

EspE2000 napisał(a):2. Czy działają bezproblemowo np. strony banków ? Przelewy itp?

Przelewałem z Inteligo i nie było żadnych problemów. Nasze przeglądarki z s60 dają sobie radę z bankami to Opera z 770 by sobie rady nie dała? ;)
krzysio45
40%
40%

WindowsXPFirefox

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Telefony - Maemo/MeeGo