NASZE SERWISY:    ANDROID   LINUX   MAEMO   SYMBIAN   WEBOS

Hosting sponsoruje:

GRIN3 - polskie fonty

Profesjonalne czcionki z polskimi znakami - czcionki.com

OpenMobile on Facebook

Programowanie dla Symbian, Windows Mobile

Odpowiednie forum do zadawania pytań dotyczących rozpoczęcia programowania.

Programowanie dla Symbian, Windows Mobile

Postprzez csh » 19 czerwca 2008, o 12:11

witam,
Znam w stopniu bdb technologie J2ME, jednak dostalem zlecenie na platforme Symbian lub WIndows Mobile (do wyboru). Znam jezyk C++ i troche C# (znam Jave co pewnie pomoze sie doszkolic), i stoje przed wyborem platformy, choc i tak predzej czy pozniej przyjdzie mi napisac ten sam software na ta druga. Zapobiegawczo wolalbym najpierw latwiejsza. Ktora z tych platform pozwoli mi na szybszy poczatek w pisaniu softu (to bedize program z tabelą niezbyt rozbudowany, laczy sie z Internetem, pare bajerow)? Tak patrzac z mojego polozenia, ale majac tez obiektywny punkt widzenia na obie platformy..

z gory dzieki za odpowiedź
csh
1%
1%

WindowsXPFirefox

Re: Symbian vs Windows Mobile

Postprzez dzarek » 19 czerwca 2008, o 12:19

najlepiej będzie jak zagadasz do KF`a (autora xlatora)
on powinien trochę przybliżyć ci ten temat
Pozdrawiam;
dzarek

Jak mówi stare chińskie przysłowie: "Gdy nie wiesz co powiedzieć, powiedz stare chińskie przysłowie..."
dzarek
Administrator
Administrator

Mod.tel.: motoG
FW: 5.0.2
    WindowsXPFirefox

Re: Symbian vs Windows Mobile

Postprzez Garo » 19 czerwca 2008, o 12:52

csh,
Twój temat znajdował się w niewłaściwym dziale!
Następnym razem zostanie przeniesiony do kosza.
Prosimy o więcej uwagi.
Zmieniam też temat.
REGULAMIN :: FAQ :: SZUKAJ
Niniejszy post przedstawia opinie autora w dniu dzisiejszym, na datę jego publikacji. Nie mogą być one wykorzystane przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani innym następującym po nim dniu. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podawania przyczyn.
Garo
Administrator
Administrator

Mod.tel.: Galaxy Note SGS2 WFS
FW: 2.3.3
    WindowsXPFirefox

Re: Programowanie dla Symbian, Windows Mobile

Postprzez Pinio » 20 czerwca 2008, o 17:54

Jeżeli masz możliwość pisania w Visual Studio, to ja bym wybrał WindowsMobile.

Jeżeli już conieco ugryzłeś C++ S60 i masz dostęp do profesjonalnego Carbide - pisz na Symbiana.

Generalnie początki w Symbian C++ są dość ciężkie, jednak jak już zakumasz to potem jest coraz łatwiej (dodam że Symbianowe C++ różni się od zwykłego - nie ma wyjątków, szablonów, jest za to CleanupStack itp).

Podumowując: jeżeli obydwie platformy są (na razie ;) ) dla Ciebie tajemnicą - ja bym Winde wybrał (i najlepiej zainwestował w VisualStudio - moim zdaniem najlepsze IDE jakie powstało, z obszerną dokumentacją w której znajdziesz nieomal wszystko + przykłady zastosowania tego nieomal wszystkiego :) )
Pinio
30%
30%

WindowsXPFirefox

Postprzez csh » 20 czerwca 2008, o 22:54

dzieki za odp, mam VS w dowolnej wersji za darmo z msdn'a, widzialem ze po doinstalowaniu jakiegos dodatku mozna nawet wizualnie w tym programowac, zupelnie jak w Netbeans z dodatkiem mobility pack :)

chyba zdecyduje sie na WIndows Mobile
csh
1%
1%

WindowsXPFirefox

Postprzez darek123 » 13 grudnia 2009, o 19:38

Hej ja szukam programisty do wykonania zlecenia w J2ME ...
Prosze o kontakt na dariusz_pelka@ivn.biz.pl
darek123
1%
1%

WindowsXPFirefox

Postprzez mawhy » 16 grudnia 2009, o 02:04

csh napisał(a):witam,
Znam w stopniu bdb technologie J2ME, jednak dostalem zlecenie na platforme Symbian lub WIndows Mobile (do wyboru). Znam jezyk C++ i troche C# (znam Jave co pewnie pomoze sie doszkolic), i stoje przed wyborem platformy, choc i tak predzej czy pozniej przyjdzie mi napisac ten sam software na ta druga. Zapobiegawczo wolalbym najpierw latwiejsza. Ktora z tych platform pozwoli mi na szybszy poczatek w pisaniu softu (to bedize program z tabelą niezbyt rozbudowany, laczy sie z Internetem, pare bajerow)? Tak patrzac z mojego polozenia, ale majac tez obiektywny punkt widzenia na obie platformy..

z gory dzieki za odpowiedź

Jak kwestie wydajnościowe nie wchodzą w rachubę to najszybciej zrobisz w CF .NET i w Net60 oczywiście przy pomocy VisualStudio IDE. Ogarnięcie programowania pod Windows Mobile na bazie .NETCF jest szybsze. Natomiast dla Symbiana na początek możesz wybrać mShell albo Python S60

Natomiast jak znasz C++ to brnięcie sie przez API WinCE czy Symbiana ma sens jak zechcesz np: obsługiwać bazę danych czy korzystać konkretnych możliwości np: obsługa XML czy gniazd TCP.

Pozdrawiam
Michał Małaj
mawhy
30%
30%

WindowsXPFirefox

Powrót do Od czego zacząć?