NASZE SERWISY:    ANDROID   LINUX   MAEMO   SYMBIAN   WEBOS

Hosting sponsoruje:

GRIN3 - polskie fonty

Profesjonalne czcionki z polskimi znakami - czcionki.com

OpenMobile on Facebook

Spolszczanie aplikacji java

Odpowiednie forum do zadawania pytań dotyczących rozpoczęcia programowania.

Spolszczanie aplikacji java

Postprzez NPGnygus » 9 kwietnia 2009, o 16:12

Witam wszystkich mam pytanie odnosnie spolszczania aplikacji java. Aplikacje napisane w symbianie pi razy oko wiem jak rozpakowac przetlumaczyc na jezyk polski i spakowac. Moje pytanie jak zedytowac aplikacje java i jak ja przetumaczyc ja jezyk polski i spakowac. Ewentualnie potrzebne programy. Z gory wszystkim dziekuje za wyczerpujace odpowiedzi.
NPGnygus
1%
1%

Mod.tel.: nokia n95 8gb
FW: 30
    WindowsXPMSIE

Re: Spolszczanie aplikacji java

Postprzez issa » 10 kwietnia 2009, o 11:18

Poszukaj w internecie na temat dekompilacji i programu JDecompiler. Przyznam szczerze , że się tym nie zajmowałem , jak na razie tylko w drugą stronę , czyli pisanie i kompilacja , więc w tym temacie bardziej mogę pomóc. Ja osobiście używam środowiska Wireless Toolkit , ale programy można pisać wykorzystując NetBeans (pisałem tam prościutkie programy w java2se , ale można też pisać programy w java2me) , przyznaję , że samo to środowisko zrobiło świetne wrażenie , ale jest raczej za bogate jak na moje potrzeby , o Eclipse wiem tylko tyle że jest , a WTK jest całkiem sympatyczne i proste.

Aby skorzystać z WTK należy po uruchomieniu programu:
1. Wybrać New Project , wpisać nazwę swojego projekty "Project Name" , oraz wpisać nazwę klasy MIDletu , czyli "MIDlet Class Name".
2.Target Platform - zaznaczyć JTWI.
3. Wybrać CLDC 1.1 i kliknąć na dole "OK" , pojawi się ciąg komunikatów "Creating project..." , "Project settings saved" itp.
4. Można oczyścić konsole z komunikatów klikając "Claer console".
5. Ustawienia projektu jak np. wersje , ustawienie ścieżki do ikonki midletu , nazwy twórcy aplikacji można ustawić klikajc w Settings - Required , Optional.
6. Musisz odnaleźć teraz na dysku folder j2mewtk
7. Odnajdź podfolder Apps
8. Znajdź w Apps folder z nazwą jaki wygenerowałeś podczas tworzenia swojego projektu , np. "Testowy".
9. Do folderu src zapisz plik który zdekompilowałeś. Plik zaedytuj wcześniej w Notatniku i zapisz go po spolszczeniu komunikatów pod nazwą jaką użyłeś przy tworzeniu projektu w polu "MIDlet Class Name" i rozszerzeniem . java , np. Testowy.java Oczywiście ta nazwa musi być zgodna z nazwą klasy i nazwą konstruktora głównej klasy projektu.
Kompilator nie wymaga zapisywania każdej klasy w osobnym pliku , chociaż jest to podobno dobry zwyczaj programistyczny , tak więc np. jak tworzę projekt składający się z dwóch klas , zapisuję je w jednym pliku i kompiluję.
10. Do katalogu res projektu możesz dodać ikonkę midletu (z rozszerzeniem .png) , w katalogu res zapisuje się też inne dodatki z których korzysta aplikacja , np. .txt , czy fotki .jpg
11. W głównym oknie WTK , kliknij Build. Jeśli kompilacja się powiedzie , otrzymasz odpowiedni komunikat , jeśli nie otrzymasz opis błędów.
12. Możesz sprawdzić swoją aplikację wybierając "Run"
13. Albo przejść do stworzenia archiwum .jar wybierając Project - Package - Create Package , to oczywiście już formalność.
14. W podfolderze bin folderu z nazwą Twojej aplikacji , którą tu nazywałem Testowy masz już gotowe archiwum. Podłączasz telefon i klikasz.
15. Twoja wspaniała , stworzona w pocie czoła aplikacja , powinna się gładko zainstalować na telefonie z piękną ikonką:)

Nic nie jest lepsze niż własne doświadczenie , powodzenia:)
issa
10%
10%

WindowsXPFirefox

Re: Spolszczanie aplikacji java

Postprzez NPGnygus » 24 kwietnia 2009, o 22:48

bardzo dziekuje pomogles
NPGnygus
1%
1%

Mod.tel.: nokia n95 8gb
FW: 30