NASZE SERWISY:    ANDROID   LINUX   MAEMO   SYMBIAN   WEBOS

Hosting sponsoruje:

GRIN3 - polskie fonty

Profesjonalne czcionki z polskimi znakami - czcionki.com

OpenMobile on Facebook

Wadliwe wyświetlanie kolorów w Nokii N8 i C7

Dyskusja o hardware telefonów Symbian^3 - problemy i uszkodzenia, rozbieranie telefonu na części pierwsze, naprawy czy wymiany jakichkolwiek elementów.
Symbian^3: Nokia C6-01, C7-00, E7-00, N8
Regulamin działu
Dyskusja o hardware telefonów Symbian^3 - problemy i uszkodzenia, rozbieranie telefonu na części pierwsze, naprawy czy wymiany jakichkolwiek elementów.
Symbian^3: Nokia C6-01, C7-00, E7-00, N8

Re: Wadliwe wyświetlanie kolorów w Nokii N8 i C7

Postprzez spidek » 7 listopada 2011, o 19:30

Na razie sprawa jest na etapie kolejnego wysłania do SBE w celu reklamacji poprzedniej naprawy. Podejrzewam że będzie tak samo fioletowy jak poprzednio. Dzwoniłem dzisiaj do Szczecina na Krzywoustego. Zaskoczyła mnie profesjonalna obsługa telefoniczna, nie czułem się jak bym był złem koniecznym. Poinformowano mnie że mogę przyjść z gwarancją na wymianę na całkowicie sprawny wyświetlacz. Ciężko tu opisać, ale przez telefon obsługa była celująca, wiedzieli o czym mówię nawet porozmawialiśmy o tej całej sytuacji z fioletowymi ekranami. Najlepszy (telefoniczny) serwis nokii z jakim się spotkałem. Niestety nie ma możliwości wysyłki telefonu do nich.

Po tym telefonie zadzwoniłem jeszcze do jednego serwisu w Krakowie i okazało się że osobą z która rozmawiałem również była bardzo w porządku i wiedziała o co mi chodzi i jaki jest problem. Mogę podjechać w każdej chwili i zrobią mi to w ciągu 30min tzn. wymienią na całkowicie poprawny wyświetlacz. Co ciekawe w Szczecinie i w tym drugim serwisie w Krakowie poinformowali mnie że już od dłuższego czasu mają tylko dobre ekrany i zdziwili się jak powiedziałem że gdzie indziej owszem wymieniają, ale na tak samo fioletowe. Zaproponowali mi napisać reklamację do nokii bo według nich takie coś jest nie do pomyślenia i nie powinno się wymieniać ekranu złego na taki sam zły.

Niestety polityka firmy nie pozwala na naprawę u nich ekranu jeżeli telefon był w centralnym serwisie. Dopiero po 30 dniach od odebrania z centrum serwisowego telefonu mogę do nich iść wymienić wyświetlacz na poprawny.

Czyli czekam teraz na drugą naprawę z SBE a jak się nie powiedzie muszę czekać do połowy grudnia i idę zanieść telefon do nc w Krakowie. Jak wszystko się dobrze skończy lub coś istotnego zmieni na pewno tu napiszę.
spidek
50%
50%

Mod.tel.: N8 Black
FW: Anna
    WindowsFirefox

Postprzez Piwi » 8 listopada 2011, o 16:19

Witam,
Dzisiaj oddałem moją C7 do serwisu do Katowic. (na 3go maja). Panowie byli zdziwieni i powiedzieli, że to pierwszy przypadek że ktoś się z tym do nich zgłasza! Pokazałem im kwadraciki i stwierdzili, że faktycznie jest coś źle. Wymienią na nowy, ale nie gwarantują, że będzie poprawa... Jak ich ugryźć w razie czego?
Pozdrawiam,
Piotrek
Piwi
1%
1%

Mod.tel.: C7-00
    WindowsFirefox

Postprzez biggi » 8 listopada 2011, o 18:07

Iść na Plebiscytową ;)
it's not easy bein' green
biggi
Moderator
Moderator

WindowsFirefox

Postprzez Piwi » 8 listopada 2011, o 18:11

Mam rozumieć, że trafiłem do tego gorszego? :)
Piwi
1%
1%

WindowsFirefox

Postprzez biggi » 8 listopada 2011, o 18:17

Moim skromnym zdaniem tak :)
biggi
Moderator
Moderator

WindowsFirefox

Postprzez Piwi » 8 listopada 2011, o 18:23

Zasugerowałem się, że napisałeś gdzieś w tym temacie wcześniej, że w obu serwisach w Katowicach wymienią te wyświetlacze, myślałem, że oba są sprawdzone i ktoś już tam pozytywnie załatwił tą sprawę. No ale nic, pozostaje liczyć na to, że nie dadzą plamy. :)
Piwi
1%
1%

WindowsFirefox

Postprzez biggi » 9 listopada 2011, o 08:51

Piwi, nie jest źle - ale według mnie Ci na Plebiscytowej robią lepiej i szybciej.
biggi
Moderator
Moderator

WindowsXPFirefox

Postprzez lary87 » 10 listopada 2011, o 17:14

Witam wszystkich,

Dziś zaniosłem swoją N8 do serwisu w Katowicach na ulicy Plebiscytowej.

Po krótkiej rozmowie z "miłym" Panem dowiedziałem się że nie wiedzą nic o uszkodzonych wyświetlaczach, tylko o źle skalibrowanych, więc przyjęli mi telefon gdy pokazałem mu plansze z fioletowymi kwadracikami. W opisie usterki mam napisane "fioletowy wyświetlacz"

Gdy odbiorę telefon dam znać czy rzeczywiście wymieniają już na sprawne ekrany.

Pozdrawiam.
lary87
1%
1%

Mod.tel.: Nokia N8
    WindowsOpera

Postprzez Piwi » 11 listopada 2011, o 11:20

Witam,
Na 3go maja w Katowicach wymienili mi wyświetlacz. Problem zniknął - tak mi się wydaje. Mam pewne wątpliwości, otóż kwadraciki już nie są fioletowe, ale z kolei kwadraty od 20 do 40 (czyli ostatni rząd na dole) są nie szare tylko jakby delikatnie kremowe, ale jest to kolor zdecydowanie bardziej poprawny. Nigdzie nie widać już fioletu czy koloru bordowego jak wcześniej. Tylko właśnie zauważyłem że ogólnie kolory na wyświetlaczu są bardziej jakby ciepłe, tzn biel jest delikatnie ciemniejsza. Myślę, że jest to poprawny wyświetlacz, ale proszę o opinię innych, którzy mają już prawidłowe wyświetlacze.
Pozdrawiam
Piwi
1%
1%

WindowsFirefox

Postprzez lary87 » 14 listopada 2011, o 21:56

A więc dziś odebrałem telefon z serwisu.

Potwierdzam problem fioletowego wyświetlacza zniknął. Teraz kolor szary wyświetla poprawnie. Z tego co zauważyłem wyświetlacz jest nieco ciemniejszy, już nie potrafi świecić tak mocno jak wcześniej nawet na maksymalnym ustawieniu, ale kolory są jakby cieplejsze i posiadają większy kontrast niż wcześniej.

W załączniku przesyłam raport z naprawy.
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
lary87
1%
1%

Mod.tel.: Nokia N8
    WindowsOpera

Postprzez spidek » 14 grudnia 2011, o 20:54

Witam po dłuższej przerwie :)

Zacznijmy od początku. Telefon poszedł do SBE i oczywiście wyświetlacz został wymieniony (na jeszcze gorszy). Tak jak pisałem w poprzednim poście poczekałem miesiąc i zaniosłem go do serwisu nokia care w Krakowie na ulicę Starowiślną 44. Wcześniej w rozmowie zapewniano mnie że mają nową wersję wyświetlaczy i powinno być dobrze. W innych serwisach już przez telefon chciano mnie zbyć więc nawet się tam nie fatygowałem (takie info dla ludzi z Krakowa i okolic). Miła pani przyjęła telefon i powiedziała że będzie za godzinkę. Wracam i moim oczom ukazał się całkowicie sprawny wyświetlacz ! Ahh co za radość :P Już przy wpisywaniu kodu pin klawiatura była zupełnie inna tzn. bardzo szara :) Odpaliłem wszystkie testy i oczywiście zdały je na pięć. Teraz po raz kolejny odkrywam zalety amoled bo zupełnie inaczej wszystko wygląda bardziej naturalnie bez dodatków fioletowych które ciężko było nawet zauważyć w niektórych miejscach, dopiero po zmianie wyświetlacza widać różnicę. Także polecam ten serwis i biegiem do serwisu bo różnicę widać praktycznie WSZĘDZIE. Szkoda tylko że pewnie ponad 90% telefonów na rynku ma tą wadę a użytkownicy nie wiedzą co tracą, ale to już temat na inną dyskusję.

Aha co do tego że jest ciemniejszy to ja specjalnie tego nie widzę.

Pozdrawiam !
spidek
50%
50%

Mod.tel.: N8 Black
FW: Anna
    WindowsFirefox

Postprzez zasi » 30 stycznia 2012, o 12:46

Ktoś coś wie na temat dobrego serwisu Nokia Care w Warszawie, który wymienia fiolety ? :)
zasi
1%
1%

WindowsXPFirefox

Postprzez Masters » 2 listopada 2012, o 14:26

Wie ktoś jak to wygląda jeśli... kupiłem wyświetlcz na allegro i niestety ma on tą wadę .... nie chce odsyłać do sprzedawcy ponieważ to juz 2 wyświetlacz a takie kupowanie odsyłanie kosztuje (przesyłki)

Więc pytanie jak to wygląda czy bez gwarancji można oddać do noki wyświetlacz na wymianę czy musi byc gwarancja na telefon ?
Masters
1%
1%

WindowsFirefox

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Hardware Symbian^3