NASZE SERWISY:    ANDROID   LINUX   MAEMO   SYMBIAN   WEBOS

Hosting sponsoruje:

GRIN3 - polskie fonty

Profesjonalne czcionki z polskimi znakami - czcionki.com

OpenMobile on Facebook

Wadliwe wyświetlanie kolorów w Nokii N8 i C7

Dyskusja o hardware telefonów Symbian^3 - problemy i uszkodzenia, rozbieranie telefonu na części pierwsze, naprawy czy wymiany jakichkolwiek elementów.
Symbian^3: Nokia C6-01, C7-00, E7-00, N8
Regulamin działu
Dyskusja o hardware telefonów Symbian^3 - problemy i uszkodzenia, rozbieranie telefonu na części pierwsze, naprawy czy wymiany jakichkolwiek elementów.
Symbian^3: Nokia C6-01, C7-00, E7-00, N8

Wadliwe wyświetlanie kolorów w Nokii N8 i C7

Postprzez majki84 » 16 lutego 2011, o 11:34

A ja chciałbym jeszsccze wiedzieć ile z osób posiadających N8 ma trefny wyświetlacz? Ponoć nokia stosuje 2 tyoy wyświetlaczy (lub poprostu poszła duża partia z uszkodzonymi ekranami). Problem okazuje się być dość powszechny na zagranicznych forach (na polskich też). Np.:

http://www.nokiausers.net/forum/nokia-n ... be-c7.html

Chodzi o to, że źle są wyświetlane odcienie szarości, które są fioletowe a niekiedy nawet mają zabarwienie czerwone. Najszybciej można to zaobserwować na zegarku, który jest wyświetlany przy zablokowanym telefonie. Powinien być cały czarny (tarcza w środku i wszystko wkoło), w uszkodzonych ekranach widać purpurowy/fioletowy kolor zamiast czarnego i szarości. Ile osób tak ma? Boję się teraz kupować przez net, bo nigdy nie wiadomo co się trafi a ponoć jest problem z reklamacją tego (ja od zawsze miałem problem z serwisem nokii, ale to ponoć 1 z najgorszych serwisów komórkowych w Polsce). Pozostaje mi chyba tylko ewentualne kupno w sklepie na miejscu po przetestowaniu, albo wybór Galaxy S.
majki84
40%
40%

Mod.tel.: Nokia N8
FW: Belle
    WindowsXPMSIE7

Re: Nokia N8 - co chciałbyś wiedzieć?

Postprzez djtonka » 16 lutego 2011, o 11:43

Typ jest jeden ale za to producentów dwóch więc widać teraz, że są różnice...

Dodano 2 kwietnia

Ukazał się dokument serwisowy na temat LCD w N8 i C7. Opisuje on kolor purpurowy jako normalny efekt kalibracji ekranu na etapie produkcyjnym. Jest także pokazany limit tego kolory na przykładzie wygaszacza po którego przekroczeniu można wymienić LCD.Wrzucę zaraz na forum

lcdissue_1.jpg

Normalnym jest, że w każdej sztuce wyświetlacza występuje różnica w kolorze fioletowym (purpurowym). Związane to jest z procesem kalibracji przez producentów. Otrzymaliśmy także komentarze, że niektórzy użytkownicy zauważyli irytującą ilość koloru fioletowo (purpurowego) na wyświetlaczu. Przebarwienie fioletowe (purpurowe) może być widoczne po ustawieniu zegara analogowego i po naciśnięciu klawisza odblokuj.

Obrazek
Obrazek

lcdissue_4.jpg

Jak powiedziano. Rożnica w poziomie koloru fioletowego (purpurowego) w każdym jednym wyświetlaczu jest normalną rzeczą i dlatego tylko powinny być wymienione te w których przebarwienie fioletowe (purpurowe) jest wyraźnie ponad limit.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

To powinno rozwiać wszelkie wątpliwości, że to technologia wykonania przez producenta X ma wpływa na to co widzimy .
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Ostatnio edytowano 4 kwietnia 2011, o 19:49 przez djtonka, łącznie edytowano 3 razy
djtonka
Support
Support

Mod.tel.: no_name
FW: fresz
    WindowsXPFirefox

Postprzez kazo » 16 lutego 2011, o 21:39

U mnie wyświetlacz wydaje się prawidłowo wyświetlać kolory.
Damnant quod non intelliguntpotępiają, czego nie rozumieją...

>>> Lista aplikacji S60v3 + Symbian^3<<<

Chciałem dobrze, wyszło jak zawsze...
kazo
50%
50%

Mod.tel.: N86 8MP - N8
FW: Najnowsze
    WindowsFirefox

Postprzez spidek » 16 lutego 2011, o 22:43

Zrobiłem test z tym wyświetlaczem. Niestety, ale nie mam całego czarnego zegarka. Na maks podświetleniu mam górę zegarka wpadającą w fiolet może nie tak mocno jak na tych zdjęciach z zagranicznego forum, ale widać ewidentnie że zegarek nie jest cały czarny. Jak będziecie robić test to wciśnijcie przycisk menu kiedy włączony jest wygaszacz bo dopiero wtedy to widać. I teraz co mi pozostaje? Serwis ? Czekać na inny soft ? Już mi przeszła myśl sprzedaży telefonu.....nawet nie mam go tydzień :( Telefon z Ery.
spidek
50%
50%

Mod.tel.: N8 Black
FW: Anna
    WindowsFirefox

Postprzez majki84 » 16 lutego 2011, o 23:07

No pozostaje użeranie się z serwisem nokii, amoled nie ma prawa takich kolorów pokazywać, właśnie słynie z dobrego odwzorowania czerni i szarości. Ponoć problem fioletu nie występuje jak się latarką poświeci w czujnik światła, generalnie problem jest połączeniem jakby problem,u samego ekranu i czujnika światła skoro w różnych jasnościach otoczenia różnie to wygląda, musicie popróbować. Myślę, że problem trefnego ekranu N8 na tym forum też znajdzie swoje żniwo, tylko chyba nikt jeszcze o tym nie wiem, bo nie zauważyłem takiego tematu założonego, a myślę że może warto by taki temat założyć i sprawdzić jak szeroko zakrojonym problemem jest temat złego ekranu. Najgorsze jest to, że problem dotyczy telefonów z różnych partii produkcyjnych (porównywano już numery imei uszkodzonych telefonów i niestety nie znaleziono zależności żadnych). Ja właśnie dlatego narazie się wstrzymuję z kupnem N8 lub kupię po długim teście w sklepie na miejscu (napewno nie kupię przez to przez net, więc przepłacę z 200zł, a to już bardziej wskazuje na zasadność kupna Galaxy S. Swoją drogą dziwne, że na świecie galaxy jest droższy od N8 a u nas odwrotnie. N8 powinien kosztować 1200-1300zł w normalnym sklepie jak na mój gust ;p
majki84
40%
40%

WindowsMSIE7

Postprzez kazo » 17 lutego 2011, o 00:55

spidek napisał(a):Zrobiłem test z tym wyświetlaczem. Niestety, ale nie mam całego czarnego zegarka. Na maks podświetleniu mam górę zegarka wpadającą w fiolet może nie tak mocno jak na tych zdjęciach z zagranicznego forum, ale widać ewidentnie że zegarek nie jest cały czarny. Jak będziecie robić test to wciśnijcie przycisk menu kiedy włączony jest wygaszacz bo dopiero wtedy to widać. I teraz co mi pozostaje? Serwis ? Czekać na inny soft ? Już mi przeszła myśl sprzedaży telefonu.....nawet nie mam go tydzień :( Telefon z Ery.

:szok:

Przyjrzałem się dokładniej i faktycznie jest coś widać... ale lekko fioletowy ocień jest DOKŁADNIE w górnej części zegarka. Widać wyraźnie linię idącą z godziny 3 do godziny 9 i równo po łuku wraca górą do trójki. Tak po prostu został zrobiony zegar. Polecam przyjrzeć mu się z boku. Jeśli u kogoś jest ten fioletowy refleks, a u kogoś nie ma to tylko odczucia czysto subiektywne - nie każdy ma tak samo dobry (słaby) wzrok, a tą "wadę" aby zobaczyć trzeba się bardziej przyjrzeć.

Jeśli coś byłoby nie tak z wyświetlaczem to ten problem występowałby w każdej pozycji, a nie tylko podczas wyświetlania zegara. Podczas wyświetlania całego czarnego ekranu lub zegara cyfrowego takiego "fioletowego" podświetlania nie ma.
Z całym szacunkiem, ale tym zegarem nie sugerowałbym się wcale oceniając wyświetlacz.
Masz zdrowy telefon i nie musisz z tym iść do serwisu. Ludzie niepotrzebnie sieją panikę i szukają dziury w całym.
Damnant quod non intelliguntpotępiają, czego nie rozumieją...

>>> Lista aplikacji S60v3 + Symbian^3<<<

Chciałem dobrze, wyszło jak zawsze...
kazo
50%
50%

Mod.tel.: N86 8MP - N8
FW: Najnowsze
    WindowsFirefox

Postprzez krism » 17 lutego 2011, o 04:13

kazo napisał(a):Przyjrzałem się dokładniej i faktycznie jest coś widać... ale lekko fioletowy ocień jest DOKŁADNIE w górnej części zegarka. Widać wyraźnie linię idącą z godziny 3 do godziny 9 i równo po łuku wraca górą do trójki. Tak po prostu został zrobiony zegar. Polecam przyjrzeć mu się z boku. Jeśli u kogoś jest ten fioletowy refleks, a u kogoś nie ma to tylko odczucia czysto subiektywne - nie każdy ma tak samo dobry (słaby) wzrok, a tą "wadę" aby zobaczyć trzeba się bardziej przyjrzeć.

Jeśli coś byłoby nie tak z wyświetlaczem to ten problem występowałby w każdej pozycji, a nie tylko podczas wyświetlania zegara. Podczas wyświetlania całego czarnego ekranu lub zegara cyfrowego takiego "fioletowego" podświetlania nie ma.
Z całym szacunkiem, ale tym zegarem nie sugerowałbym się wcale oceniając wyświetlacz.
Masz zdrowy telefon i nie musisz z tym iść do serwisu. Ludzie niepotrzebnie sieją panikę i szukają dziury w całym.

Całkowicie zgadzam się z Kol.kazo!!!! :ok:
Ludzie!!! Czy Wam (bez urazy!), naprawdę coś odwaliło !!? Czy wszyscy, co wpadli w panikę (a nawet chcą sprzedawać z tego powodu telefon :orany: :zdziwko: :szok: ), bo rzekomo ma "uwalony" ekran i wyciągają takie wnioski wyłącznie na podstawie ledwo zauważalnych przebarwień zegarka w wygaszaczu, potraficie logicznie myśleć :szok: :szok: ???? Przecież to nie jest sposób na test odwzorowania kolorów...!!! Jakiś palant na zagranicznym forum, z powodu nudy i chęci przyczepienia się do czegoś, znalazł jakieś przebarwienia i napisał o tym, a pół Europy uznało, że ekran amoled w N8 jest beee... :zdegustowany: Przecież to chore....!!! Czy Wy wszyscy, co tak załamaliście się tym zegarkiem z wygaszacza, uważacie, że ekran telefonu komórkowego, jest ekranem profesjonalnej, roboczej stacji graficznej, gdzie minimalne przekłamania barw i inne artefakty dyskwalifikują końcowy efekt pracy grafika komputerowego ??? Mało tego, zawodowe monitory graficzne za kilkanaście (lub więcej) kilo złotych, też wymagają precyzyjnej hardware'owej i software'owej kalibracji, bo bez niej też potrafią pokazać niezłe babole... I jeszcze jedno, ktoś wcześniej napisał, że przy maksymalnym podświetleniu, ma górę zegarka fioletową :zdziwko: :zdziwko: , a ja w swojej N8 mam wręcz przeciwnie - przy maksymalnym podświetleniu, zegarek jest idealnie czarny z lekką szarością u góry, a minimalne, prawie niezauważalne fioletowe przebarwienie pojawia się dopiero przy słabym podświetleniu... No i co z tego ??? Mam ekran uwalony ??? Ciekawe...???? Jak oglądam fotki (czarno-białe też) oraz filmy, jakoś nie zauważyłem fioletu ani czerwieni w miejscach, gdzie tych kolorów nie powinno być - co ma być czarne, jest idealnie czarne, co ma być szare - jest szare, pozostałe kolory też są na swoich miejscach..... :P Ale sorry! To jest wyłącznie moje zdanie i moja opinia w tym temacie, a jeśli jeszcze mogę coś doradzić - Ci, którzy mają "fioletowy" zegarek wygaszacza w swojej N8 - szybko ją sprzedajcie - będziecie mieli problem z głowy i zdrowy sen...... :P :P :P :hyhy: :cwaniak:, a Ci co zaczęli się wahać z zakupem, bo za sporą kaskę mogą zafundować sobie "uwalony" ekran amoled :P wyświetlający "fioletowy" zegarek - nie kupujcie, szkoda kasy.... :rotfl: :rotfl: :rotfl:
krism
20%
20%

Mod.tel.: N8 i N95 8GB
FW: 014.002
    WindowsSafari

Postprzez mico11 » 17 lutego 2011, o 10:39

zgadzam się Kazo!

Ludzie, zegarek po naciśnięciu Menu przy zablokowanym ekranie ma kolor lekko fioletowy BO TAK MA BYĆ.

Kuźwa ten ekran pięknie odwzorowuje kolory! w ramach testu wsadzcie sobie telefon w tyłek i zróbcie całe czarne zdjęcie i potem je oglądajcie, albo wygenerujcie cału czarny plik w paincie i prześlijcie na tel.

Albo nie... szkoda mi z Wami gadać nawet... sprzedajcie najlepiej od razu te telefony w diabły...
mico11
60%
60%

Mod.tel.: Xperia T Nokia E72
FW: dobre
    WindowsMSIE7

Postprzez majki84 » 17 lutego 2011, o 10:59

majki84 napisał(a):Najszybciej można to zaobserwować na zegarku, który jest wyświetlany przy zablokowanym telefonie.

Ten sposób jest poprostu najszybszy! Przecież co mnie obchodzi jakiś tam kolor zegarka, źle mnie zrozumieliście.

Test powinien wyglądać następująco:

1)ze strony http://www.lagom.nl/lcd-test/black.php zapisać sobie tę planszę z odcieniami szarości z czarnym oraz dla pewności tę planszę http://www.lagom.nl/lcd-test/white.php z białym i szarością. Z kompa zrzucić to na telefon, chyba że możecie od razu z telefonu wejść na te stronki.

2) wyświetlić testowe plansze na telefonie. Dobry ekran powinien bez problemu wyświetlić wszystkie kwadraty szarego koloru jako szary. Uwalony ekran wyświetli fioletowy kolor zamiast szarości. A że jest to problem ekranu to porównajcie te plansze testowe z tym co widzicie na ekranie monitora komputerowego. A jeszcze lepiej podłączcie telefon przez HDMI do ekranu/tv i zobaczycie, że plik źródłowy z telefonu będzie w uwalonych egzeplarzach na ekranie pokazywał fiolet, a TV ten sam obraz wyświetli poprawne (szare) barwy.

Problem dotyczy tylko części N8 (większość z Was pewnie ma wyświetlane w tych testach poprawne barwy), nie wiadomo tylko jak duża jest ta część. Nie sądzę żeby był to problem softwareowy, raczej hardwareowy skoro "karta graficzna" puszcza ten sam obraz z tego samego źródła na ekran telefonu i na TV i na jednym obraz jest dobry a na drugim zły. Niepoprawny obraz wskazuje na wadę wyświetlacza i ja bym to reklamował.
majki84
40%
40%

WindowsXPMSIE7

Postprzez spidek » 17 lutego 2011, o 12:28

majki84: nie koniecznie hardware'owy. Wyjście hdmi to zupełnie inna sprawa i tam może być dobrze. Z tych linków wyczytałem, że może to być i problem sprzętowy (wyświetlacz) i oprogramowanie. Podobno jest dwóch producentów wyświetlaczy i soft do tych drugich może nie być odpowiednio ustawiony/złe sterowniki. Co nie zmienia faktu, że jestem nieźle wkurzony.....pół biedy jak przy którejś aktualizacji to naprawią, gorzej jak mój fon dostanie pan z serwisu.
spidek
50%
50%

WindowsXPFirefox

Postprzez l5s5d6 » 17 lutego 2011, o 13:01

Ja powiem szczerze, sprawdziłem z tymi plikami testowymi i kwadraciki 9-14 mam takie bardziej fioletowe. Ale zdjęcia czarnobiałe wyświetla mi b.ładnie bez żadnych przekłamań. Jak jest z zegarem to nie wiem bo jakoś nie mogę przestawić na analogowy już (nie wiem czemu). Ale no bez przesady, w normalnym użytkowaniu tego tak nie widać (może jak się ściemnia po 30 sekundach obraz to takie refleksy są ale nie utrudnia to zupełnie i nie przeszkadza mi). Ustawione mam na maks czujnik i wyłączone mam przyciemnianie ekranu w zależności od światła.
l5s5d6
20%
20%

Mod.tel.: N8 + 16GB microSDHC
FW: 013.016
    WindowsFirefox

Postprzez majki84 » 17 lutego 2011, o 15:02

tak czy inaczej myślę, że temat jest warty rozpatrzenia i zagłębienia się w niego. Ja przynajmniej jestem dociekliwy i jak coś nie działa mi tak jak trzeba, to szukam przyczyny i możliwego rozwiązania. Nie chce już nawet wspominać o problemach z padającymi bez powodu N8 :) Działa parę minut i potem kaplica, wyłącza się i już nie idzie go włączyć, nie reaguje nawet na podłączoną ładowarkę. Temat też szeroko opisywany na forach. Generalnie i tak raczej kupię N8, bo mega wydajność SGS mi nie potrzebna, bo nie gram dużo w gry. Poczekam tylko na cenę 1300zł :)
majki84
40%
40%

WindowsXPMSIE7

Postprzez mico11 » 17 lutego 2011, o 17:14

Oj Majki to się raczej nie doczekasz, tzn nie w normalnych sklepach... no chyba że za 2 lata
mico11
60%
60%

Mod.tel.: Xperia T Nokia E72
FW: dobre
    WindowsMSIE7

Postprzez spidek » 17 lutego 2011, o 20:22

majki84: szkoda, że wcześniej nie napisałeś o tym problemie. Kupiłem dokładnie tydzień temu telefon ehh. To jednak mój wzrok wyłapał, że coś jest nie teges. Puśćcie sobie trailer Tron na kompie i na komórce od razu widać różnicę. Na zdjęciach szczególnie w ciemnej scenerii też to widać więc to nie tylko zegarek. Na zagranicznych forach jest masa osób z tym problemem.
spidek
50%
50%

WindowsFirefox

Postprzez nismo » 17 lutego 2011, o 21:35

Czyli kolejne wady po problemach z zasilaniem. Kupowanie N8 staje się coraz bardziej ryzykowne. Na szczęście mój egzemplarz nie posiada żadnych z tych wad.
Pozdrawiam,
nismo
nismo
Moderator
Moderator

Mod.tel.: E7-00
FW: 111030609
    WindowsFirefox

Następna strona

Powrót do Hardware Symbian^3