NASZE SERWISY:    ANDROID   LINUX   MAEMO   SYMBIAN   WEBOS

Hosting sponsoruje:

GRIN3 - polskie fonty

Profesjonalne czcionki z polskimi znakami - czcionki.com

OpenMobile on Facebook

[N8] Restertuje się ale ....

Dyskusja o hardware telefonów Symbian^3 - problemy i uszkodzenia, rozbieranie telefonu na części pierwsze, naprawy czy wymiany jakichkolwiek elementów.
Symbian^3: Nokia C6-01, C7-00, E7-00, N8
Regulamin działu
Dyskusja o hardware telefonów Symbian^3 - problemy i uszkodzenia, rozbieranie telefonu na części pierwsze, naprawy czy wymiany jakichkolwiek elementów.
Symbian^3: Nokia C6-01, C7-00, E7-00, N8

[N8] Restertuje się ale ....

Postprzez mecenas » 20 czerwca 2011, o 18:30

Witam serdecznie.
Od ponad tygodnia jestem posiadaczem Nokii N8. Niestety prawie od samego początku mam z nią problemy. Otóż telefon bardzo często się restartuje ale tylko wtedy gdy znajduje się w obszarze słabego zasięgu. Gdy jestem w domu gdzie zasięg jest idealny to telefon też chodzi idealnie. Gdy pojadę do pracy gdzie jest problem z zasięgiem telefon zaczyna szaleć i dziś już miałem go serdecznie dość. Kilkanaście restartów ciągu 8 godzin. Zmieniałem tryby pracy z GSM na podwójny, przełączyłem go na w profil offline i nic to nie pomogło.
Czy ta usterka kwalifikuje się pod wadliwe płyty główne? Dziwne jest to, że wiesz się tylko przy słabym zasięgu.
Dodam, że kupiłem ten telefon w komisie, jest z plusa bez simloka i brandowanego softu i na gwarancji nokii i nie wiem czy lepiej oddać go do naprawy do tego komisu aby oni go wysłali do serwisu czy lepiej samemu go wysłać, tylko nie wiem do jakiego żeby nie trafił na partacza który się nie zna.
Pozdrawiam.
Błażej
Wszystkie nasze problemy zostały stworzone przez ludzi i mogą zostać przez ludzi rozwiązane. JFK
http://zlotemysli.w.interia.pl
M C350, M T722, M V500, M V980, N E50, N N73, N N82 +N8
mecenas
50%
50%

Mod.tel.: Nokia N82 + N8
    WindowsOpera

Re: [N8] Restertuje się ale ....

Postprzez milenium » 20 czerwca 2011, o 18:36

Restartuje się = wymiana płyty głównej, kolega tak miał, serwis Nokia Care i po tygodniu nowy IMEI i płytka. U mnie padł miesiąc temu i włączał się tylko do napisu NOKIA - miałem włączoną Ovi Maps 3.07 (z betalabs) - wymiana płyty głównej, nic nie kombinowali.
milenium
30%
30%

Mod.tel.: N8-00
    WindowsXPFirefox

Postprzez mecenas » 20 czerwca 2011, o 18:50

Właśnie pobieram soft do sprawdzenia płyty.
To co lepiej zrobić? Oddać do komisu żeby się nim zajęli - wysłali do serwisu, czy lepiej samemu to zrobić? I podajcie proszę namiary jakieś na dobry serwis.

Płyta sprawdzona. Posiada nr 7450, więc niby ta dobra.
W poniedziałek zaniosę go do komisu, niech odsyłają do serwisu.
Zauważyłem też, że w obszarze dobrego zasięgu, kiedy telefon działa dobrze, wystarczy uruchomić nawigację lub inny program wymagający połączenia z GPS i po chwili telefon się restartuje. Tak sobie kombinuję, że musi chyba dochodzić do przegrzewania się jakiegoś układu i dlatego się restartuje. Dziwne, bo przy włączonym WIFI działa dobrze w obszarze dobrego zasięgu.
Pozdrawiam.
Błażej
Wszystkie nasze problemy zostały stworzone przez ludzi i mogą zostać przez ludzi rozwiązane. JFK
http://zlotemysli.w.interia.pl
M C350, M T722, M V500, M V980, N E50, N N73, N N82 +N8
mecenas
50%
50%

Mod.tel.: Nokia N82 + N8
    WindowsOpera

Postprzez djtonka » 22 czerwca 2011, o 22:09

Może nie wydala zasilanie czyli wina układu zarządzającego energią. Może być też wina baterii. Jeśli ma gwarancje to najlepsze wyjście aby wysłać go.
djtonka
Support
Support

Mod.tel.: no_name
FW: fresz
    WindowsXPFirefox

Postprzez mobor » 22 czerwca 2011, o 23:14

Nie wiem co to za miejskie legendy z tymi płytami glównymi
Mam od pół roku 3szt N8 - wszystkie chodzą wzorowo. Jednocześnie gros osób posiadających tzn new release MB zglasza te same usterki
Przestancie wiec wciskać ludziom kit. Padają OBIE wersje płyty
mobor
10%
10%

WindowsXPMSIE7

Powrót do Hardware Symbian^3