NASZE SERWISY:    ANDROID   LINUX   MAEMO   SYMBIAN   WEBOS

Hosting sponsoruje:

GRIN3 - polskie fonty

Profesjonalne czcionki z polskimi znakami - czcionki.com

OpenMobile on Facebook

[E7] GPS status

Dyskusja o hardware telefonów Symbian^3 - problemy i uszkodzenia, rozbieranie telefonu na części pierwsze, naprawy czy wymiany jakichkolwiek elementów.
Symbian^3: Nokia C6-01, C7-00, E7-00, N8
Regulamin działu
Dyskusja o hardware telefonów Symbian^3 - problemy i uszkodzenia, rozbieranie telefonu na części pierwsze, naprawy czy wymiany jakichkolwiek elementów.
Symbian^3: Nokia C6-01, C7-00, E7-00, N8

[E7] GPS status

Postprzez bazyleusz » 28 czerwca 2011, o 20:07

Witam serdecznie.

Post ten zamiesciłem najpierw w temacie odnoscie diagnostuki telefonu przez phoenixa ale tutaj chyba jest bardziej odpowiedni dział.

Zastanawiam sie czy mam problem z odbiornikiem GPS w swoim E7...baaardzo wolno lapie fix bez wspomagania, a jak juz zlapie to nie jest najlepszej jakosci.

Zrobilem test GPS w Phoenixie tak jak autor pokazal na 1 stronie w ww temacie, moj wynik z "oscillator test" to : "Offset = -11 Hz"

Zastanawiam sie teraz czy dla E7 to wynik w normie czy cos jest nie tak.

Quick test wyglada tak: http://pokazywarka.pl/lqkwlr/

Z gory dziekuje za jakas informacje

Pozdrawiam.
bazyleusz
1%
1%

Mod.tel.: Nokia E7
    WindowsXPFirefox

Re: [E7] GPS status

Postprzez djtonka » 28 czerwca 2011, o 23:05

Musialem nie widziec poprzedniego postu. Pamietaj ze to test wewnetrzny bez uruchamiania ukladu ale zakladajac ze zakres sygnalu to +/-84hz wiec twoj wynik i tak sie miesci w tym. Jutro zrobie test na e7 to napisze jakie otrzymalem ja wartosci a na gpsa nie moge narzekac. Inna sprawa to taka, ze w dziale HW^3 jest watek o usterkach fabrycznych E7 z tym takze o uszkodzeniach anten gps.
Ostatnio edytowano 29 czerwca 2011, o 09:28 przez djtonka, łącznie edytowano 1 raz
djtonka
Support
Support

Mod.tel.: no_name
FW: fresz
    unknownOpera

Postprzez bazyleusz » 29 czerwca 2011, o 00:15

Dziękuję bardzo za odpowiedź. Czytałem wątek o uszkodzeniach anteny w E7. To właśnie skłoniło mnie do przetestowania telefonu. Z niecierpliwością czekam na wyniki testu.

Pozdrawiam.
bazyleusz
1%
1%

WindowsFirefox

Postprzez djtonka » 29 czerwca 2011, o 09:38

Zrobiłem test z wynikiem 8hz ale muszę sprostować , bo pierwszy post pisałem z pamięci i pomyliły mi się jednostki. Zamiast o Hz myślałem o dB i to duża różnica bo jeśli by mierzyć wartość sygnału w dB to nie można tego wykonać po kablu USB. Mniejsza z tym, jest wyraźnie napisane, że zakres to +/- 84Hz z przewagą na wartości dodatnie. A masz porównanie z jakąś inna Nokią z GPS?
djtonka
Support
Support

Mod.tel.: no_name
FW: fresz
    WindowsXPFirefox

Postprzez bazyleusz » 29 czerwca 2011, o 11:19

Niestety nie... :/
Nie bardzo rozumiem jak mój wynik "-11hz" mieści się w przedziale "+/- 84Hz"....jestem niedouczony w dziedzinie elektroniki. A skoro się mieści to po stronie lepszej wartości czy tej gorszej?

Generalnie GPS bez żadnego wspomagania działa ale nie działa naprawdę zauważalnie wolniej/słabiej od tego co miałem we wcześniejszym telefonie Asus P750. Tam fix był po 1-2 minutach, a jakość sygnału nie spadała aż tak mocno gdy niebo było zachmurzone lub przy poruszaniu się między wysoką zabudową. Teraz mam wrażenie, że bez wspomagania nie da się używać nawigacji...jak już złapie fix to co pare minut występuje komunikat o oczekiwaniu na sygnał GPS. Cały czas używam tylko Ovi map, nie mam innego programu nawigacyjnego na Symbiana.

Z góry dziękuję za pomoc i czas na nią poświęcony.

Pozdrawiam.
bazyleusz
1%
1%

WindowsFirefox

Powrót do Hardware Symbian^3