NASZE SERWISY:    ANDROID   LINUX   MAEMO   SYMBIAN   WEBOS

Hosting sponsoruje:

GRIN3 - polskie fonty

Profesjonalne czcionki z polskimi znakami - czcionki.com

OpenMobile on Facebook

[N8] Usterki czy złe ustawienia?

Dyskusja o hardware telefonów Symbian^3 - problemy i uszkodzenia, rozbieranie telefonu na części pierwsze, naprawy czy wymiany jakichkolwiek elementów.
Symbian^3: Nokia C6-01, C7-00, E7-00, N8
Regulamin działu
Dyskusja o hardware telefonów Symbian^3 - problemy i uszkodzenia, rozbieranie telefonu na części pierwsze, naprawy czy wymiany jakichkolwiek elementów.
Symbian^3: Nokia C6-01, C7-00, E7-00, N8

[N8] Usterki czy złe ustawienia?

Postprzez sokoo » 28 sierpnia 2011, o 13:58

Panowie, mam 3problemy z nokia n8, nie wiem czy to wina telefonu czy ustawień, telefon mam od 2ch dni z orange przez internet i mam 10dni na zwrot jeżeli z tym nic sie nie da zrobić, bo z tego co mi powiedziano wymiana nie wchodzi w grę.
1. Zdjęcia zrobione nokia n8 niczym sie nie różnią (no poza tym że więcej zajmują mb) od zdjęć zrobionych moja 4letnia nokia n95 5mp. Do tego czasami jak robię zdjęcie w pomieszczeniu to wychodzi jakby było kupe dymu w pomieszczeniu. I jeszcze jedno też nie zawsze ale czasami sie zdarza, robiąc zdjęcie naciskam delikatnie klawisz, wyostrza sie, pokazuje sie zielony kwadrat więc dociskam klawisz żeby zrobić zdjęcie i ostrość jest gorsza niż pokazywało przed sekunda!

2. Nie wiem czy to wina ekranu oled-owego czy poprostu tak ma być ale na przykładzie filmu avi, puszczony jednoczenie na komputerze i telefonie tam gdzie jest czarne tło patrząc na monitor, u mnie w nokii pokazuje czerwone i czasami jakieś kwadraciki.

3. Czy coś robię w telefonie czy nie jak ktoś do mnie dzwoni wiedzę to przez sekundę następnie wyświetlacz sie wyłącza a żeby odebrać muszę przesunąć ten klawisz z prawej strony telefonu, wtedy ekran sie podświetla

tnie klawisz, wyostrza sie, pokazuje sie zielony kwadrat więc dociskam klawisz żeby zrobić zdjęcie i ostrość jest gorsza niż pokazywało przed sekunda!

2. Nie wiem czy to wina ekranu oled-owego czy poprostu tak ma być ale na przykładzie filmu avi, puszczony jednoczenie na komputerze i telefonie tam gdzie jest czarne tło patrząc na monitor, u mnie w nokii pokazuje czerwone i czasami jakieś kwadraciki.

3. Czy coś robię w telefonie czy nie jak ktoś do mnie dzwoni wiedzę to przez sekundę następnie wyświetlacz sie wyłącza a żeby odebrać muszę przesunąć ten klawisz z prawej strony telefonu, wtedy ekran sie podświetla
sokoo
1%
1%

unknownOpera

Re: usterki czy źle ustawienia? N8

Postprzez spidek » 28 sierpnia 2011, o 19:07

1. Ściągnij folię z obiektywu aparatu bo przez nią to zdjęcia będą Ci wychodziły tragiczne nie mówić o tym "dymie" bo flesz jest za folią.

2. Prawdopodobnie masz felerny ekran. Odsyłam do viewtopic.php?f=125&t=54271. Choć przeważnie wada objawia się fioletowym odcieniem lub czasami ciemno czerwonym.

3. Tego raczej nie powinno być.
spidek
50%
50%

Mod.tel.: N8 Black
FW: Anna
    WindowsFirefox

Postprzez djtonka » 28 sierpnia 2011, o 20:54

Przy divxach to norma że ekrany LCD lub inne mają problemy z czarną głębią. Pikseloza itp.
Zalecam aktualizację do anny na początek.
djtonka
Support
Support

Mod.tel.: no_name
FW: fresz
    WindowsXPFirefox

Postprzez sokoo » 30 sierpnia 2011, o 21:40

Folii na wyswietlaczu nie mam od poczatku, odrazu zerwalem, a softa mam Anna... Dzieki za checi, ale niestety musze to z przykroscia stwierdzic NOKIA Schodzi na psy, od kilkunastu lat uzywalem Nokii, ale z tego co widze to koncowka tej firmy...
sokoo
1%
1%

WindowsXPFirefox

Postprzez pawelt » 31 sierpnia 2011, o 10:18

Czy próbowałeś tego
http://www.symbianmobile.pl/nowosci/nok ... amery.html
Albo spróbuj jakiegoś zewnętrznego programu do robienia zdjęć np camera pro(wg mnie świetny zamiennik systemowej aplikacji do zdjęć i do filmów tutaj np bez łaski masz 30 kl.)/ plus albo shutter pro.
Uwierz mi na e7 zdjęcia robione przez systemową aplikację są do niczego nie ma stabilizacji obrazu i wychodzą niewyraźne np jak ktoś się ruszy . A te programy świetnie sobie z tym radzą co ciekawe dodają stabilizację do zdjęć mimo że nie mam w systemowej.
ave cezar albo car albo jeszcze ktoś inny
i tak wszyscy nie żyją
pawelt
60%
60%

Mod.tel.: E90+N97 mini+E7
FW: najnowszy
    WindowsXPFirefox

Postprzez spidek » 31 sierpnia 2011, o 19:55

Ja miałem n82 a tam był ciut lepszy aparat niż w n95 i n8 na pewno nie robi gorszych zdjęć więc to problem twojego egzemplarza.
spidek
50%
50%

Mod.tel.: N8 Black
FW: Anna
    WindowsFirefox

Powrót do Hardware Symbian^3