NASZE SERWISY:    ANDROID   LINUX   MAEMO   SYMBIAN   WEBOS

Hosting sponsoruje:

GRIN3 - polskie fonty

Profesjonalne czcionki z polskimi znakami - czcionki.com

OpenMobile on Facebook

[N8] Rozmówcy czasem mnie nie słyszą

Dyskusja o hardware telefonów Symbian^3 - problemy i uszkodzenia, rozbieranie telefonu na części pierwsze, naprawy czy wymiany jakichkolwiek elementów.
Symbian^3: Nokia C6-01, C7-00, E7-00, N8
Regulamin działu
Dyskusja o hardware telefonów Symbian^3 - problemy i uszkodzenia, rozbieranie telefonu na części pierwsze, naprawy czy wymiany jakichkolwiek elementów.
Symbian^3: Nokia C6-01, C7-00, E7-00, N8

[N8] Rozmówcy czasem mnie nie słyszą

Postprzez telemahos » 6 października 2011, o 19:29

Witam!
Mam ponad pół roku n8 i od paru dni niestety coś się dzieje z telefonem. Sytuacja zdarza się losowo, czasem rozmówca słyszy mnie bardzo dobrze, czasem nie słyszy mnie całkowicie albo jak słyszy to bardzo nie wyraźnie. Testowałem mikrofon używając dyktafonu i to samo jest. Czasem jak telefon nic nie nagrywa to wystarczy, że nim postukam o stół i nagle działa. Myślę, że oddam go na gwarancji do naprawy tylko zastanawiam się czy serwis nie będzie robił problemów gdyż wymieniłem dół obudowy (ten plastik) (z jednej strony ułamał mi się uchwyt do którego przykręca się śrubkę.) Spód kupiłem na ebay, wygląda jak oryginał tylko minimalnie różni się czcionką na czarnym plastiku.
telemahos
1%
1%

Mod.tel.: 5800
FW: 11.0.009
    WindowsSafari

Re: [N8] Rozmówcy czasem mnie nie słyszą

Postprzez biggi » 9 października 2011, o 09:20

A przed wymianą "dolnego plastiku" też się tak działo?
Oddaj do serwisu - jak Ci tego nie będą chwili zrobić na gwarancji to na pewno Cię uprzedzą przed robocizną ;)
it's not easy bein' green
biggi
Moderator
Moderator

WindowsFirefox

Postprzez telemahos » 9 października 2011, o 13:39

Też był ten problem tylko losowo się zdarzał. Telefon mi upadł wcześniej ułamał się ten plastik i od tej chwili zaczęło się to dziać. W sumie to szkoda ze góra i dół wykończona jest plastikiem. Telefon poszedł do serwisu.

Po paru dniach dostałem telefon z info, że usterki nie wykryto :zly: Przez parę dni telefon działał ok i znowu zaczęły się problemy prawdopodobnie z mikrofonem. Zawsze gdy rozmówca mnie nie słyszy sprawdzam potem na dyktafonie czy nagrywa dźwięk i telefon nie nagrywa. Druga sprawa to z zasięgiem w 2G. Gdy przełączę się w ten tryb zasięg spada dosyć mocno między 1 a 3 kreski. Na 3g przeważnie zasięg jest na max. Zrobiłem test w phoenixie i niestety nic nie wykrył, może dlatego, że podczas testu mikrofon działał normalnie. Wrzuciłem też najnowsze firmware z polskim językiem (telefon kupiony w Irlandii) i dalej są problemy z mikrofonem losowo. Oddałem telefon jeszcze raz do reklamacji.
telemahos
1%
1%

FW: 11.0.009
    WindowsSafari

Postprzez shaper » 3 listopada 2011, o 22:19

No nie, ten serwis to jakiś żart. Odesłali znowu telefon, nie wiem czy wrzucili nowy firmware czy zrobili po prostu reset ale na formularzu napisali "software update". Oczywiście w domu zaraz sprawdziłem i rozmówcy ledwo co mnie słyszą, słyszą mnóstwo jakiegoś szumu. Na dyktafonie jest to samo :zalamany:
shaper
1%
1%

WindowsSafari

Postprzez djtonka » 3 listopada 2011, o 22:39

Wina drugiego mikrofonu. Amputacja by pomogła.
djtonka
Support
Support

Mod.tel.: no_name
FW: fresz
    WindowsXPFirefox

Postprzez shaper » 5 grudnia 2011, o 01:22

Telefon wrócił z serwisu. Sprzedawca poinformował mnie, że serwis wymienił wyświetlacz :szok: . Na pytanie czemu wymienili wyświetlacz który był dobry przecież odpowiedział, iż całość czyli mikrofon i ekran jest zintegrowana w jedną całość. Ja tam się nie znam więc wziąłem telefon do domu. Mikrofon jak na razie działa ale ekran to jakaś masakra, pewne odcienie szarości wyświetlane są jako fiolet lub purpura. W poprzednim tego nie było. I teraz pytanie do speców: czy faktycznie naprawa mikrofonu w N8 wiąże się z wymianą ekranu? Telefon był wysyłany ze 3 razy do serwisu i za każdym razem nie stwierdzano usterki. Za ostatnim razem wymieniono wyświetlacz choć serwis nic nie napisał, że mikrofon był wadliwy.
shaper
1%
1%

WindowsSafari

Postprzez 321dario » 5 grudnia 2011, o 13:02

zdaje sie,ze wyswietlacz nie jest zespolony na stałe z mikrofonem.myle sie?
321dario
60%
60%

Mod.tel.: nokia 808
FW: v113......
    WindowsXPSafari

Postprzez taniuk91 » 14 czerwca 2012, o 14:42

na plycie glownej sa 2 mikrofony i zaden nie ma nic wspolnego z ekranem i dotykiem;]
taniuk91
1%
1%

Mod.tel.: takie jak w serwisie
    WindowsSafari

Powrót do Hardware Symbian^3