NASZE SERWISY:    ANDROID   LINUX   MAEMO   SYMBIAN   WEBOS

Hosting sponsoruje:

GRIN3 - polskie fonty

Profesjonalne czcionki z polskimi znakami - czcionki.com

OpenMobile on Facebook

[P990] Bateria pada po kilku godzinach, dlaczego?

Dyskusja o hardware - problemy i uszkodzenia, rozbieranie telefonu na części pierwsze, naprawy czy wymiany jakichkolwiek elementów.

[P990] Bateria pada po kilku godzinach, dlaczego?

Postprzez fristek » 15 grudnia 2007, o 19:39

Kiedy tylko odlacze telefon od ładowarki zaczyna sie jakis horror. Ładuje telefon 8 godzin, a bateria pada po wyslalniu kilku smsow... Kiedy nic nie robie na telefonie wszystko wydaje sie byc w ja najlepszym porzadku, wskaznik baterii jest pełny, ale po tych kilku smsach czy jednej rozmowie jest juz na polowie. Wystarczy chwila by byl na samym koncu. Nie mam pojecia co sie dzieje poniewaz bateia nigdy sie tak nie zachowywala, malo tego jest nowa, wyjata jakis czas temu z pudelka... Oddalem telefon na gwarancje i dostalem nowa, na poczatku wszystko bylo normalnie, trzymala ok. 2 dni, po jakims czasie zaczela sie od razu rozladowywac, pozniej na chwile worcila do normy by teraz znowu natychmiast sie rozladowywac.

Okolo godziny 11 skonczylem ladowac telefon, nagralem pare filmikow, zainstalowalem gre, obecnie mam 32% :kwasny: Nie mam pojecia co sie dzieje...
fristek
10%
10%

WindowsXPMSIE

Re: [P990] Bateria pada po kilku godzinach, dlaczego?

Postprzez zuli007 » 15 grudnia 2007, o 20:14

Format telefonu robiłeś ? Może cos w procesach siedzi? Jeśli to nie pomoże to być może układ sterujący ładowaniem baterii jest walnięty. Ciężko cokolwiek stwierdzić.
zuli007
VIP
VIP

Mod.tel.: Milestone
    WindowsXPOpera

Postprzez fristek » 16 grudnia 2007, o 11:45

zuli007 napisał(a):Format telefonu robiłeś ? Może cos w procesach siedzi? Jeśli to nie pomoże to być może układ sterujący ładowaniem baterii jest walnięty. Ciężko cokolwiek stwierdzić.

Format telefonu w sensie reset glowny? Nie nie robilem, jesli pomoze to zrobie :P
fristek
10%
10%

WindowsXPMSIE

Postprzez waclaws » 25 stycznia 2008, o 19:07

słuchaj widziałem podobny problem u siebie ale wiązał się z tym iż miałem zainstalowany garminXT. Kiedyś w motoroli też miałem podobnie ale tam przyczyną było zabrudzone złącze. Po prostu na pozór wyglądało czysto i po podłączeniu do ładowarki telefon się ładował do 100% ale jakoś..... tak szybko..... . Po czyszczeniu złącza -> igłą styków :) okazało się ze wszystko wróciło do normy... a słuchaj ładuje ci do 100% czy do 99%/98% ??
waclaws
1%
1%

WindowsVistaMSIE7

Postprzez Woody_22 » 25 stycznia 2008, o 22:57

Hm ja też się trochę martwię, wczoraj wieczorem ładowałem, a dzisiaj mam teraz już tylko 20%. Mam go od wczoraj:P Jak tak będe go musiał codziennie pod ładowarką trzymać to chyba zwariuje. Może to też przez to, że dzisiaj praktycznie nie odpoczywał...
Woody_22
1%
1%

WindowsXPOpera

Postprzez ShadowMaster » 26 stycznia 2008, o 00:36

problemem może być bateria albo telefon ( na pewno nie styki), jak bateria to pół biedy wymieni się na nową. Jeżeli to telefon nie obejdzie się bez ingerencji serwisanta w płytę główną a po tym telefon nigdy nie będzie taki sam
ShadowMaster
100%
100%

Mod.tel.: RIZR Z8
    WindowsXPFirefox

Postprzez goblin » 26 stycznia 2008, o 12:44

Woody_22 napisał(a):Hm ja też się trochę martwię, wczoraj wieczorem ładowałem, a dzisiaj mam teraz już tylko 20%. Mam go od wczoraj:P Jak tak będe go musiał codziennie pod ładowarką trzymać to chyba zwariuje. Może to też przez to, że dzisiaj praktycznie nie odpoczywał...

Jak go dostalem do reki na poczatku to codziennie ladowal w ladowarce :]
Musialem sie z nim troszke obeznac ;) Teraz raz na dwa, czasami trzy dni laduje :]
goblin
50%
50%

WindowsXPFirefox

Postprzez Viciu » 26 stycznia 2008, o 20:46

fristek napisał(a):malo tego jest nowa

orginałka czy jakaś podróbka? bo jak podróbka to też może nie współpracuje za dobrze z fonem (elektronika w niej odpowiedzialna za wskaźnik baterii) :]
Viciu
1%
1%

WindowsXPOpera

Powrót do Hardware UIQ