NASZE SERWISY:    ANDROID   LINUX   MAEMO   SYMBIAN   WEBOS

Hosting sponsoruje:

GRIN3 - polskie fonty

Profesjonalne czcionki z polskimi znakami - czcionki.com

OpenMobile on Facebook

[P990] Komunikat "Dysk uszkodzony" po formacie kar

Dyskusja o hardware - problemy i uszkodzenia, rozbieranie telefonu na części pierwsze, naprawy czy wymiany jakichkolwiek elementów.

[P990] Komunikat "Dysk uszkodzony" po formacie kar

Postprzez plomyczek1989 » 18 stycznia 2008, o 19:30

Witam mam problem z karta pamięci.

Po Sformatowaniu krty pamieci przez czytnik włożyłem do telefonu i tel napisał mi :
"dysk uszkodzony".

Gdy próbuje sformatować ja w telefonie pisze " Błąd formatowania. Przed użyciem musisz sformatowac karte Memory Stick Ponownie"

Co moze byc nie tak ??

p.s Dzarek a nie mozesz ty poprawic ?? vhyba ze teraz juz bedize ok :)
Ostatnio edytowano 18 stycznia 2008, o 22:37 przez plomyczek1989, łącznie edytowano 1 raz
plomyczek1989
40%
40%

Mod.tel.: N97
FW: Najnowsze
    WindowsXPMSIE

Re: [P990] Komunikat "Dysk uszkodzony" po formacie kar

Postprzez Norbert138 » 18 stycznia 2008, o 19:33

Spróbuj sformatować dysk w jakimś innym urządzeniu np jak masz czytnik kart to podepnij go i spróbuj to ręcznie zrobić inaczej tego nie zrobisz w telefonie jak się nie da to jedyna metoda wsadzić gdzieś indziej tą kartę i ją sformatować. W najgorszym wypadku karta może być uszkodzona :|

Pozdrawiam
Norbert138
20%
20%

WindowsXPFirefox

Postprzez Alf_VIP » 18 stycznia 2008, o 20:47

plomyczekp990i napisał(a):Alf_VIP, Wiesz jak teraz z karty fat32 przerobic ja na fat16 ?w jaki sposo ?? w windowsie mam tylko fat32 innej mozliwosci nie ma

Zrób tak:
1. kartę włóż do czytnika,
2. czytnik podłącz do PC,
3. następnie - mój komputer -> na ikonie z czytnikiem, naciśnij prawy klawisz myszki -> wybierz formatuj
4. w oknie formatowania wybierz System plików a tam FAT16
5. możesz też nadać nazwę karcie :D
... to wszystko...

Jeżeli nie ma zakładki z FAT16 - uruchom PC w trybie DOS i z poziomu DOS'a sformatuj kartę :D

----------------------------------------------------------------------------------------

Jak nie wiesz jak sformatować będąc w DOS'sie, to komenda wygląda tak

c:\ format f: /FAT

przy czym f: to oznaczenie literowe czytnika z kartą i może być inne jeżeli masz więcej partycji, napędy DVD, itd.
Pozdrawiam Serdecznie :oczami:
Alf_VIP
50%
50%

WindowsXPFirefox

Postprzez plomyczek1989 » 18 stycznia 2008, o 22:41

Alf_VIP, tak włąsnie zrobiłem tylko w DOS ie dałem komende : format f: /FS:FAT i teraz mam karte na fat16 i dalej nie chodzi to samo pisze w komorce. Telefon sformatowałem i dalej to samo takze i na fat32 i na fat16 jest to samo. Karte formatowałem normalnie przez twoj 1 opis i to samo takze nie wiem co zrobic.. jutro pojde jeszcze i zobacze w innym telefonie moze pojdzie a jak nie to nie mam pojecia co i jak... Byłem w komisie dzis to powiedzieli mi ze te karty niektorre tak maja ze tak sie dzieje ze komputer widzi a komorka czy cyfrówka nie. Tylko mi sie to stało jak sformatowałem karte po przez windowsa... dziwne to wszystko
plomyczek1989
40%
40%

WindowsXPMSIE

Postprzez goblin » 19 stycznia 2008, o 17:56

Jesli dobrze pamietam to niedawno kupiles tego swojego P990i... jesli nie bedzie dzialala w innym telefonie czy np. aparacie komorkowym to po prostu zwroc sie do osoby, od ktorej kupiles i cos wspolnie zdecydujcie... bo po co Ci karta, z ktorej nie mozesz korzystac..
Z drugiej strony, z tego co piszesz to ona 'dzialala', a stalo sie z nia tak dopiero jak ja sformatowales.. wiec moze to dzialac na Twoja niekorzysc :/
A jak bedzie chodzila w innym aparacie to sprzedaj ja na wolnym rynku, a kup sobie inna, juz dzialajaca.
goblin
50%
50%

WindowsXPFirefox

Postprzez plomyczek1989 » 19 stycznia 2008, o 18:24

goblin, tak własnie zrobiłem karte jzu sprzedałem komus co mu działała :) wprawdze straciłem na tym ale trudno teraz kupie inna taka ktora bedzie dzialac i napewno bedize to SanDisc'a

temat mozna zamknac albo usunac nie wiem :) zrobcie co uważacie za słuszne :)
plomyczek1989
40%
40%

WindowsXPMSIE

Powrót do Hardware UIQ