NASZE SERWISY:    ANDROID   LINUX   MAEMO   SYMBIAN   WEBOS

Hosting sponsoruje:

GRIN3 - polskie fonty

Profesjonalne czcionki z polskimi znakami - czcionki.com

OpenMobile on Facebook

[P1] Kółko zawodzi

Dyskusja o hardware - problemy i uszkodzenia, rozbieranie telefonu na części pierwsze, naprawy czy wymiany jakichkolwiek elementów.

[P1] Kółko zawodzi

Postprzez Merauder » 23 września 2008, o 12:38

Otoż od pewnego czasu zauwazylem, ze kolko poprawej stronie obudowy dziwnie sie zachowuje. otoz chodzac po menu lecac w dol jest ok. Zas jak probuje leciec do gory to nie zla jazda sie zaczyna tj. leci kilka pozycji do gory po czym kilka w dol z przewaga tych w dol i jak przyjdzie mi duzo przewijac to lece w rezultacie w druga strone albo stoje w miejscu. Zastanwiam sie czy reklamowac, bowiem wiekszosc raczej lece w dol, ale zdarzaja sie pozycje przy koncu listy i wtedy warto cofnac sie z pierwszej na ostatnie niz leciec przez cala liste.

Pytanie brzmi jak wyglada serwisowanie tj z waszego doswiadczenia dlugosc oczekiwania na telefon, zaznaczam, ze telefon byl zakupiony w Orange?
Merauder
10%
10%

WindowsXPOpera

Re: [P1] Kółko zawodzi

Postprzez dzarek » 24 września 2008, o 08:53

wgraj sobie nowy soft, a jak to nie pomoże to oddaj na gwarancje
Pozdrawiam;
dzarek

Jak mówi stare chińskie przysłowie: "Gdy nie wiesz co powiedzieć, powiedz stare chińskie przysłowie..."
dzarek
Administrator
Administrator

Mod.tel.: motoG
FW: 5.0.2
    WindowsXPFirefox

Postprzez zuli007 » 24 września 2008, o 09:02

Jeśli telefon jest na gwarancji to moim zdaniem nie ma sie co zastanawiać. Dodam tylko, ze jeśli mieszkasz w dużym mieście w którym znajduje się autoryzowany serwis SE to oddaj telefon prosto do nich- nie do orange. Małe szanse na naprawę tego elementu domowymi sposobami, a po drugie wiąże się to z rozebraniem telefonu czyli utratą gwarancji.
zuli007
VIP
VIP

Mod.tel.: Milestone
    WindowsXPOpera

Postprzez Merauder » 24 września 2008, o 11:01

Dzieki za rady, raczej jednak skorzystam z uslug gwarancyjnych serwisu, bo moim zdaniem reinstall softu tutaj nic nie da, przynajmniej nie czytalem o czyms takim. Ewidentnie wyglada to na defekt mechaniczny.
Merauder
10%
10%

WindowsXPOpera

Postprzez Patyna92 » 20 listopada 2009, o 17:10

oczywiście że jest to defekt mechaniczny
nie wiem po co w ogóle proponować zmianę softu :chytry:
Patyna92
1%
1%

Mod.tel.: SE P990i
FW: R6E28
    WindowsXPFirefox

Postprzez kammalick » 20 listopada 2009, o 23:00

Patyna92, po co odgrzebywać takie stare tematy?

A tak przy okazji napiszę, że też 2tygodnie temu oddałem moją P-jedynkę do serwisu właśnie z takimi samymi objawami.
oczywiście że jest to defekt mechaniczny

Było to trochę dziwne, ale zrobiłem format i po tym pokrętło chodziło idealnie, ale tylko przez jakieś pół dnia, potem dalej to samo.
Po ponownym formacie znowu chwilę dobrze, a potem to co przed formatem.

Zobaczymy czy naprawią...

Edit:
No nareszcie JogDial chodzi tak jak powinien. Ma ładny skok i działa funkcja potwierdzania (wcześniej w ogóle nie dało się wcisnąć). Trzy tygodnie nie miałem telefonu, ale było warto.
kammalick
50%
50%

Mod.tel.: Samsung i5700 Spica
FW: CM6.1/A.8
    WindowsVistaSafari

Powrót do Hardware UIQ