NASZE SERWISY:    ANDROID   LINUX   MAEMO   SYMBIAN   WEBOS

Hosting sponsoruje:

GRIN3 - polskie fonty

Profesjonalne czcionki z polskimi znakami - czcionki.com

OpenMobile on Facebook

[W950i] Uszkodzona pamięć flash 4GB

Dyskusja o hardware - problemy i uszkodzenia, rozbieranie telefonu na części pierwsze, naprawy czy wymiany jakichkolwiek elementów.

Uszkodzona pamięć flash 4GB

Postprzez Desmowiecki » 30 czerwca 2009, o 22:09

Witam.

Mam problem z pamięcią flash 4GB w W950i.

Telefon działa normalnie, mogę wchodzić w pamięć flash słuchać z niej muzyki, przeglądać obrazki i instalować aplikacje.
Lecz nie mogę nic na nią wrzucić.. Jeśli robię to przez komputer wszystko wygląda jakby działało pliki się kopiują lecz po odłączeniu telefonu nowo wgrane pliki po prostu znikają z pamięci, tak samo jest z kasowaniem. Skasowałem całą pamięć przez komputer lecz gdy odłączyłem kabel i wszedłem w pamięć nadal wszystko było nienaruszone.
Gdy próbuje usunąć coś poprzez telefon, wyskakuje błąd:
Disk error - cannot complete write. Retry or data will be lost"
Gdy wcisnę Retry znów pokazuje się to samo, a gdy wcisnę Stop pokazuje się komunikat że nie można usunąć pliku.

Gdy próbuje sformatować pamięć flash poprzez opcję w telefonie pokazuję się wykrzyknik i napisz: "W użyciu"
Gdy próbuje sformatować przez komputer pod koniec formatowania wyskakuje komunikat że "System Windows nie był w stanie dokończyć formatowania."

Co się stało?
Czy to uszkodzenie hardware'owe?
Czy można to w jakiś sposób naprawić bez wizyty w serwisie?

Sprawdzałem menadżerem zadań czy coś nie blokuje pamięci flash lecz nic nie znalazłem.

Proszę o pomoc.
Desmowiecki
1%
1%

Mod.tel.: Toshiba G900
FW: R8BF003
    WindowsVistaFirefox

Re: Uszkodzona pamięć flash 4GB

Postprzez butterfly » 1 lipca 2009, o 10:58

Serwis Cię nie ominie, potrzeba będzie wymienić pamięć, bo to wygląda na uszkodzenie mechaniczne. Zwłaszcza jeśli już jesteś po SEUSie i formacie z menu serwisowego.
butterfly
40%
40%

Mod.tel.: P1i
FW: R6G04+
    WindowsXPOpera

Powrót do Hardware UIQ