NASZE SERWISY:    ANDROID   LINUX   MAEMO   SYMBIAN   WEBOS

Hosting sponsoruje:

GRIN3 - polskie fonty

Profesjonalne czcionki z polskimi znakami - czcionki.com

OpenMobile on Facebook

Folie ochronne na wyswietlacze dotykowe

Akcesoria współpracujące z telefonami UIQ - wszelkiego rodzaju zestawy słuchawkowe, car kit'y, baterie, obudowy, karty pamięci.

Re: Folie ochronne na wyswietlacze dotykowe

Postprzez bergamotka » 18 lipca 2008, o 14:08

Zakupilam na allegro też folie, ale na ekran dotykowy - niestety nie działa - folia usztywnia ekran na tyle, że nie reaguje na dotyk na mda III.
bergamotka
1%
1%

WindowsXPFirefox

Postprzez JVoo » 18 lipca 2008, o 15:34

folia usztywnia ekran na tyle, że nie reaguje na dotyk na mda III.
:szok: to chyba ze szkła jest ta folia...bez folii ekran reaguje?
JVoo
100%
100%

Mod.tel.: Galaxy S2
    WindowsXPOpera

Postprzez bergamotka » 20 lipca 2008, o 09:30

Oczywiscie, dziala bez zarzutu, po przyklejeniu folii, juz nie. A folia zakupiona na http://www.allegro.pl/item393281931_393281931.html
bergamotka
1%
1%

WindowsXPMSIE7

Postprzez Bo$s » 20 lipca 2008, o 09:43

bergamotka, heh, nic nowego. Folia poliwęglanowa w zasadzie nie nadaje się na dotykowe ekrany.. Poczytaj wątek od początku, a dowiesz się, że na dotykowy wyświetlacz warto brać pod uwagę jedynie folie Brando.
Bo$s
Moderator
Moderator

Mod.tel.: Samsung Galaxy S III
    WindowsXPFirefox

Postprzez myxomatosis » 24 lipca 2008, o 14:39

Ludzie!
Gdzie mozna dostac Brando Protector Plus do P1?!?
Szukam na allegro - nie ma; szukam w sklepach internetowych - nie ma!

Krotko opisze moje dotychczasowe doswiadczenia z foliami:

Pierwsza, jaka mialem to byla brando ultra clear - wspaniale wrazenia wizualne, swietny slizg, latwe zalozenie i zdejmowanie.
Wady: nic nie widac w sloneczny dzien (a ze uzywam fona, jako nawigacji w aucie to bol...). Folia jest super -owszem- ale po dwoch miesiacach byla juz tak zarysowana, ze musialem ja wywalic. Dodam, ze telefon nosze w pokrowcu i delikatnie sie z nim obchodze. Z poczatku sie nie rysowala, ale potem prawie kazde pociagniecie rysikiem to byla rysa... Na dodatek bardzo sie palcuje (ale to chyba norma; poweidzmy, ze nie uznaje tego za wade)
Druga to byla jakas tania z allegro na klej. Firmy protector, czy jakos tak. TRAGEDIA. Totalne badziewie, kompletna porazka. Nawet nie chce mi sie opisywac wszystkich wad. Masakra - jendym slowem. Na drugi dzien postanowilem sie jej pozbyc i poawil sie problem - byla tak idelanie dopasowana do wyswietlacza, ze konieczne bylo rozebranie obudowy telefonu (serwis: 20zl), zeby ja zdjac. Na dodatek zostaly resztki kleju.
Oczywiscie sprzedawca rznal glupa, ze folia jest super, tylko nei umiem zakladac.
Trzecia tez allegro - spzredawca fol-tec (czy jakos tak). Klejona na wode (z domieszka plynu do mycia naczyn). Lepsza od poprzedniej, ale jednak tez kiepska. Folia miekka, po ktorej trudno sie slizga rysik. Plus tego, ze jest miekka jest taki, ze nie widac duzych rys. Ciezko ja zarysowac. Folia jest poprzecznie pomarczona co szczegolnie wyraznie widac pod swiatlo. Generalnie psuje obraz znaczaco. Przyklejanie jej jest klopotliwe i dosc ciezko to zrobic idealnie.

Reasumujac: trzeba dolozyc kasy i kupic porzadna - brando.
Ultra Clear juz mialem; teraz cchialbym sprobowac Protector Plus, tylko ze nigdzie jej nie ma...
myxomatosis
20%
20%

WindowsXPOpera

Postprzez myxomatosis » 25 lipca 2008, o 13:18

Protector Plus do P1 znaleziony w czechach...
http://obchod.sunnysoft.cz/zbozi/110PBA ... n-p1i.html

Mam jeszcze pytanie do posaidaczy (lub tych co wiedza po prostu: ) P990i: jaka jest wielkosc jego ekranu?
W necie mozna znalezc brando PP jedynie do tego modelu wlasnie. Przypuszczam, ze 990i ma wiekszy wyswietlacz i folia, po przycieciu, bedzie pasowac do p1
myxomatosis
20%
20%

WindowsXPOpera

Postprzez Marcin_eM » 3 sierpnia 2008, o 13:40

myxomatosis, Protectory można znaleźć jeszcze dla modeli p800i oraz p900i/p910i
http://www.skleppda.pl/index.php?d=katalog&k_id=9&pg=4
(2, 3 i 4 oferta od końca).

Więc dobrze byłoby skonsultować rozmiary tych wyświetlaczy z "1".

P.S. Witam wszystkich :)
Marcin_eM
1%
1%

WindowsXPFirefox

Postprzez MarcinZ » 6 sierpnia 2008, o 21:46

Witam,
Mam pytanie czy uzywal ktos na M600i takiej folii jak na tym linku??

http://www.allegro.pl/item408443234_fol ... html#photo

Ja ja mam w nokii 6300 i nawet dobrze sie sprawuje, ale nie wiem jak sie bedzie sprawowac na dotykowym ekranie M600i, jak ktos jej uzywal na dotykowym ekranie to prosze niech napisze swoja opinie o tej folii.
Przegladalem fora i wiekszosc ludzi poleca folie firmy BRANDO ULTRA CLEAR koszt okolo 30 zl + przesylka na allegro i moze faktycznie lepiej zainwestowac w lepsza folie??
Jedno jest pewne lepiej wogole jakas miec niz zadnej chyba, jak myslicie??
MarcinZ
40%
40%

WindowsXPFirefox

Postprzez myxomatosis » 7 sierpnia 2008, o 08:11

MarcinZ napisał(a):Witam,
Mam pytanie czy uzywal ktos na M600i takiej folii jak na tym linku??

Jesli w nokii odpowiadala Ci to kup. Mialem te folie w p1 i uwazam, ze jest do kitu (w porownaniu do brando, ktore tez mialem). Pomijajac to, ze nie jest niewidoczna to jest na dodatek miekka co powoduje nieprzyjemne korzystnie z rysika....
myxomatosis
20%
20%

WindowsXPOpera

Postprzez MarcinZ » 8 sierpnia 2008, o 19:34

Witam,

Zastanawiam się nad kupnem folii do m600i i mam pytanie jakie moglibyscie polecic folie sprawdzone oprocz folii firmy brando (wiem ze one sa dobre ale sa dosc drogie okolo 30 zeta + przesylka na allegro), moze sa troche tansze moze jakies poliweglanowe i tez dobre?

Chodzi mi o bezklejowe, zakladana w sposob przyciskania do wyswietlacza.

Jesli żadnej innej oprocz brando nie bedziecie mogli polecic to chyba bede zmuszony zakupic folie brando.

A na ile wam starcza taka folia? Wiem ze to jest uzaleznione od uzywania rysika ale tak ogolnie miesiac, dwa miesiace?
MarcinZ
40%
40%

WindowsXPFirefox

Postprzez Bo$s » 8 sierpnia 2008, o 19:47

Niestety w hierarchii folii na dotykowe wyświetlacze na początku jest Brando, a potem dłuuugo dłuuugo nic i na końcu są te wszystkie poliwęglany itd. Także jeśli chcesz folię na m600i i to uzbieraj te 40zł i kup Brando. W przypadku zwykłych niedotykowych wyświetlaczy sprawdzają się klejowe folie poliwęglanowe, ale na dotykowce są one za twarde.
Bo$s
Moderator
Moderator

Mod.tel.: Samsung Galaxy S III
    WindowsXPFirefox

Postprzez MarcinZ » 8 sierpnia 2008, o 21:26

Bo$s czy folia FOLIA BRANDO ULTRA CLEAR bedzie dobra? bo podobno sa tez inne folie firmy brando, jaka bys polecil?

Mam nadzieje ze na jakies 3 miesiace mi wystarczy
MarcinZ
40%
40%

WindowsXPFirefox

Postprzez Zaper » 8 sierpnia 2008, o 21:40

MarcinZ, Folia Brando starcza na cale lata na jeden telefon bo sa one bardzo wytrzymale. Ultra Clear jest bardzo dobra.
Zaper
VIP
VIP

WindowsXPMSIE7

Postprzez MarcinZ » 10 sierpnia 2008, o 11:48

Czy jest jakas roznica miedzy foliami brando ultra claer i brando protector plus?

Znalazlem na allegro http://www.allegro.pl/item409480685_fol ... html#photo

Tam pisze na niej Brando Ultra Clear ponizej Protector Plus. To jest w koncu jedna folia czy sa to dwie rozne folie?

Na innym forum wyczytalem ze ludzie nie polecaja brando ultra clear, pisza ze jest kiepska. Polecaja folie Brando Protector Plus.

Jak to w koncu jest z tymi foliami?

Na jednej z aukcji allegro znalazlem opis, wychodzi na to ze sa dwie folie brando

Folie ochronne Brando to więcej niż bezpieczeństwo ekranu. Dzięki właściwościom fizycznym poprawiają one komfort pracy. W zależności od oczekiwań użytkowników producent przygotował 2 odmiany folii: Protector Plus oraz Protector UltraClear.

* Protector Plus -- antyrefleksyjna folia o matowej fakturze. Zalecana osobom korzystającym z iPhone'a na zewnątrz, poza pomieszczeniami.

* Protector UltraClear -- gładka powierzchnia, doskonale odzwierciedlająca kolory i kontrast ekranu. Zalecana osobom korzystającym z urządzenia w pomieszczeniach.

Tylko teraz która lepsza BRANDO ULTRA CLEAR czy BRANDO PROTECTOR PLUS?

A czy nie jest tak ze jak sie kupuje ta folie brando to ma sie w zestawie ultra clear i protector plus? Czy jedna z nich kosztuje okolo 30 zeta?
Pytam bo zawsze na nich pisze BRANDO ULTRA CLEAR i ponizej PROTECTOR PLUS
MarcinZ
40%
40%

WindowsXPFirefox

Postprzez Garo » 10 sierpnia 2008, o 18:34

MarcinZ, folie te są dostępne osobno.
Poza tym nie pisz posta pod postem tylko scalaj go edytując.
REGULAMIN :: FAQ :: SZUKAJ
Niniejszy post przedstawia opinie autora w dniu dzisiejszym, na datę jego publikacji. Nie mogą być one wykorzystane przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani innym następującym po nim dniu. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podawania przyczyn.
Garo
Administrator
Administrator

Mod.tel.: Galaxy Note SGS2 WFS
FW: 2.3.3
    WindowsXPFirefox

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Akcesoria do telefonów UIQ