NASZE SERWISY:    ANDROID   LINUX   MAEMO   SYMBIAN   WEBOS

Hosting sponsoruje:

GRIN3 - polskie fonty

Profesjonalne czcionki z polskimi znakami - czcionki.com

OpenMobile on Facebook

BH-503 Test użytkownika

Akcesoria współpracujące z telefonami S60 -
wszelkiego rodzaju zestawy słuchawkowe, car kit'y, baterie, obudowy, karty pamięci.

BH-503 Test użytkownika

Postprzez maciek123 » 23 kwietnia 2008, o 14:37

Test użytkownika -Nokia bh-503. Jako że przez moje ręce przeszło już kilka modeli słuchawek Blooetooth stereo A2DP (między innymi bh-501,motorokr s-9) postanowiłem podzielić się zgromadzonym doświadczeniem i opisać słuchawki bh-503 których posiadaczem jestem w zasadzie od momentu pojawienia się ich na polskim rynku (styczeń 2008).
W pudełku otrzymujemy zestaw - słuchawki, najmniejszą ładowarkę nokii ac-5e instrukcje i meteriałowe etui na słuchawki. Jest więc wszystko czego potrzebujemy do użytkowani i przenoszenia zestawu.
Sam zestaw słuchawkowy wygląda dość nowocześnie i wydaje się być solidny. Jest wykonany w zasadzie z dwóch materiałów - dobrej jakości plastiku i gumy. Solidne wykonanie i dopasowanie części daje wrażenie że zestaw nie rozleci się podczas kilku pierwszych dni użytkowania(mój trzyma się już ponad 3 miesiące). Piszę o tym w kontekście zestawu bh-501 w którym po pierwszym tygodniu użytkowania złamał mi się jeden z pałąków podtrzymujących słuchawki a w dalszym czasie kolejny.
Połączenie telefonu z zestawem (w moim przypadku n95 8GB) przebiegło bez problemowo i trwało kilka sekund. Proces jest opisany w instrukcji więc nie będe się nad nim rozwodził. Dodam tylko, że podobnie powiązuje się wszystkie użądzenia bluetooth.
Włączam odtwarzacz i pierwszy raz (w przypadku zestawów A2DP) jestem bardzo miło zaskoczony! Muzyka brzmi poprostu świetnie. Niskie, wysokie tony doskonałe. Można dostosować odpowiednie indywidualne dla każdego ustawienia za pomocą korektora w telefonie. Nie znam się na technicznych parametrach (pasma przenoszenia, decybele itd...) więc nie będe poruszał takich tematów. Dodam jedynie, że jestem melomanem i gram na kilku instrumentach "więc często obcuję z muzyką" :). Głośność również bardzo dobra. Rzadko zdaża mi się dochodzić do maximum gdyż po dłuższym słuchaniu na takim poziomie zaczynają poprostu boleć uszy. Dyskomfort odczujemy też po kilku godzinnym słuchaniu muzyki a dotyczyć on będzie samych uszu na których wiszą dość ciężkie, bo ważące 105 gramów słuchawki.
Zasięg działania doskonały jak na warunki domowe. Producnt jak zawsze w tego typu słuchawkach podaje ok.10 m. Jednak pewne modele różnią się między sobą w tych parametrach. Przyczyną jest prawdopodobnie specyfikacja bluetooth. Mianowicie poprzedni sprzęt (bh-501) opierał się na standardzie BT 1.2 a BH-503 zgodne są ze standardem 2.0. Skutkuje to tym że 501 w pomieszczeniach zamkniętych osiągają ok 5 metrów max, a bh-503 potrafią spełnić obietnice dotyczące 10 metrów co wydaje mi się być wynikiem świetnym. W terenie otwartym doszedłem nawet do ok 20 metrów!!!
Bateria służąca do zasilania tego stereofonicznego zestawu to litowo jonowe ogniwo o 250 mAh. Wydaje się być świetnie dopasowana do wielkości i energetycznych potrzeb słuchawek,bo po uformowaniu baterii bez problemu dochodzę do 11 godzin słuchania muzyki (podanych przez producnta). Podobnie jest z rozmowami. Na ok 20 minut przed rozładowaniem się baterii słyszymy jeden krótkotrwały sygnał i dioda zaczyna migać na czerwono. Po kolejnych 15 minutach sygnał zaczyna powtarzać się co 20 sekund aż do całkowitego wyczerpania się baterii. Jest to wg.mnie świetne rozwiązanie gdyż po pierwszym sygnale mamy 15 minut niczym niezakłuconego słuchania muzyki, wiedząc jednocześnie że nasz zestaw potrzebuje ładowania. Nie zaskoczy nas więc nagłe rozładowanie się. Bateria naładowana jest w pełni po ok 60 minutach więc wynik również wydaje się być wyśmienity. Pełna bateria w telefonie(n95 8GB) wystarcza na ok 6 godzin ciągłego słuchania muzyki. Tak wię telefon ładujemy dwa razy na jedno ładowanie słuchawek.
Warto zaznaczyć, że na bocznym panelu słuchwki znajdują się przyciski za pomącą których możemy sterować odtwarzaczem. (pauza, przewijanie w lewo i prawo, głośniej-ciszej i odbiór-zakończenie rozmowy) Naciśnięcie dowolnego klawisza skutkuje odpowiednią dla niego reakcją telefonu jednak z ok 1-1,5 sekundowym opuźnieniem. Na prawej słuchawce mamy diodę która trzema kolorami informuje nas między innymi o stanie baterii i połączeniu z telefonem.
Podsumowując - jeżeli ktoś dysponuje kwotą 300 złotych (aktualna cena) to gorąco polecam ten sprzet. Myślę, że nie zawiedziecie się na nowym produkcie Nokii BH-503. Jedynym mankamentem jest jego waga, ale i do niej można się przyzwyczaić.
Zdjęć nie mogę dodać bo spowolnili mi transfer blueconnect i trwało by to wieki. Może jakiś inny użytkownik zamieści. Pozdrawiam.
Ostatnio edytowano 24 kwietnia 2008, o 23:14 przez maciek123, łącznie edytowano 1 raz
maciek123
40%
40%

Mod.tel.: Iphone 4
FW: najnowsza
    WindowsVistaOpera

Re: BH-503 Test użytkownika

Postprzez Kamil.555 » 24 kwietnia 2008, o 21:31

Rzeczywiście słuchaweczki godne polecenia. Swoją opinię na ich temat umieściłem w tym wątku http://forum.symbianos.pl/viewtopic.php?f=31&t=7946&st=0&sk=t&sd=a&start=30#p211985.
Chciałem tylko dodać, że współpraca z Nokią e90 nie jest już tak dobra jak z n95 8GB. Niestety w e90 (sprawdzałem na 2 egzemplarzach) czasami potrafią przerywać np. gdy mam telefon w lewej ręce, a słuchawki na uszach, ciało jakby zakłóca fale. Wnioskuję z tego, że antena bluetooth jest umieszczona w prawej słuchawce. Trzeba więc nosić telefon w prawej kieszeni. Nokia e90 jest telefonem biznesowym, ale mam nadzieję, że zostanie to poprawione wraz z nowym softem. Jak wiadomo obsługa A2DP jest zależna od softu, więc myślę, że można coś jeszcze w tej kwestii poprawić.

Jutro, w dziennym świetle zrobię fotki zestawu (srebrny).
Kamil.555
30%
30%

WindowsXPOpera

Postprzez maciek123 » 24 kwietnia 2008, o 23:17

Fajnie. Zamieść koniecznie. Jak mi przyśpieszy transfer też zrobie, z tym że ja mam czerwono czrne. Więc będzie można porównać :)
maciek123
40%
40%

WindowsVistaOpera

Postprzez grocio » 26 kwietnia 2008, o 19:46

A jak z okularami, idą w parze z takimi sluchawkami czy nie bardzo?
grocio
1%
1%

WindowsXPOpera

Postprzez maciek123 » 1 maja 2008, o 09:18

grocio napisał(a):A jak z okularami, idą w parze z takimi sluchawkami czy nie bardzo?
Bez problemu. Sam tak noszę. Najpierw zakładasz słuchawki, potem okulary.
maciek123
40%
40%

WindowsVistaOpera

Postprzez idas » 6 grudnia 2008, o 18:04

Posiadam BH-503 i jak dla mnie rewelka. Opinie zamieściłem tutaj viewtopic.php?f=96&t=7946&p=334262#p334262
idas
50%
50%

WindowsXPFirefox

Postprzez whateva » 26 grudnia 2008, o 14:29

Witam,
czy zestaw ten działa bezproblemowo z pc? można używać go jako słuchawek i mikrofonu do korzystania np ze skype?
dzięki
whateva
1%
1%

Mod.tel.: n95
    WindowsXPFirefox

Postprzez goldiesr » 31 stycznia 2009, o 13:44

jakość słuchawek bardzo dobra, dźwięk świetny, aż trudno uwierzyć, że bez żadnego kabla, są bardzo głośne w porównaniu z innymi. trochę za ciężkie ale idzie się przyzwyczaić. trochę muszę się nagimnastykować gdy ubieram bo noszę okulary. ale ok. jestem ogromnie zadowolony z zakupu i szczerze polecam wszystkim zastanawiającym się nad zakupem słuchawek bez kabli. teraz jeszcze pozostaje przetestować bh-604 ale to za jakiś czas ;)
goldiesr
60%
60%

WindowsVistaFirefox

Postprzez Garo » 31 stycznia 2009, o 14:09

maciek123, brakuje nam na portalu testów akcesoriów ale by mógł on trafic na główna musisz pewne warunki. Mamy takie opisane dla testów telefonów ale spójrz min co trzeba spełnić. No i zdjęcia przede wszystkim viewtopic.php?f=5&t=32033
REGULAMIN :: FAQ :: SZUKAJ
Niniejszy post przedstawia opinie autora w dniu dzisiejszym, na datę jego publikacji. Nie mogą być one wykorzystane przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani innym następującym po nim dniu. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podawania przyczyn.
Garo
Administrator
Administrator

Mod.tel.: Galaxy Note SGS2 WFS
FW: 2.3.3
    WindowsXPFirefox

Postprzez idas » 31 stycznia 2009, o 21:04

whateva napisał(a):Witam,
czy zestaw ten działa bezproblemowo z pc? można używać go jako słuchawek i mikrofonu do korzystania np ze skype?
dzięki

Tak, działa wszystko dobrze. Mam jakis stary adapter BT kupiony kilka lat temu za ~20zl i wszystko dziala ok.
idas
50%
50%

WindowsXPFirefox

Postprzez Bartek994 » 14 maja 2010, o 17:00

hej jak mam podłączyć słuchawki do noki x3 :)
Bartek994
1%
1%

Mod.tel.: nokia n73
    WindowsVistaFirefox

Powrót do Akcesoria do telefonów S60