NASZE SERWISY:    ANDROID   LINUX   MAEMO   SYMBIAN   WEBOS

Hosting sponsoruje:

GRIN3 - polskie fonty

Profesjonalne czcionki z polskimi znakami - czcionki.com

OpenMobile on Facebook

[S60v3] Usuwanie hasła z karty pamięci

Akcesoria współpracujące z telefonami S60 -
wszelkiego rodzaju zestawy słuchawkowe, car kit'y, baterie, obudowy, karty pamięci.

Re: [E50] Usuwanie hasła z karty pamięci

Postprzez infinity » 4 czerwca 2007, o 23:03

Jordan643, Pozostało wpisywać wszystkie hasła jakie mogły być ustawiane na telefonie albo na kompie. innego wyjścia nie ma ..

6310i ->> V3 ->> E50 ->> E65 ->> E71 ->> HTC HD2 ->> E71
infinity
80%
80%

WindowsXPFirefox

Postprzez reuterpl » 9 lipca 2007, o 19:39

Czołem!

Ja mam ten sam problem z kartą microSD Kingston 2GB. Po aktualizacji firmware tel. E50 do 7.13.0.0 i dwóch dniach użytkowania nagle ustawiło mi się hasło karty pamięci, które nie jest PIN-em, kodem blokady, jak również kodem zdalnego zablokowania. Co więcej ja tego hasła na pewno nie znam, bo chyba już próbowałem wszystkie możliwe kombinacje. Kod zdalnego zablokowania ustawiłem dopiero po aktualizacji firmware. Nie mam również opcji "usuń hasło", co by sugierowało, że tego hasła nie mam usawione. Mam kilka pytań i jeśli ktoś ma jakieś propozycje to będę wdzięczny za pomoc

1) Czy można sformatować kartę nie podając hasła?
2) Nie mogę włączyć trybu data transfer, tylko PC Suite, po tym jak ustawiło mi się hasło na tel.
3) Czy jest możliwość, że program tomtom, NaSMS, Alon MP3, mógł mi ustawić hasło dostępu do pamięci?
4) Czy po sformatowaniu telefonu skasuję również hasło pamięci? (prawdopodobnie nie, ponieważ myślę, że jest zapisane na microSD, a nie w pamięci telefonu, prawda?).

[ Dodano: 2007-07-09, 22:33 ]
Chyba znalazłem odpowiedź na mój problem na forum

These "smart" phones sometimes do amazingly dumb things. Like locking your memory card without asking you. Seriously. I've had that happen twice on both an E60 and an E61, though never in response to a Remote Lock (yes, I've tried that trick -- it's a nice one). As far as I've been able to ascertain, based on calls to both Nokia and Kingston (source of my memory cards), the Fault is Nokias but the Problem is Yours. I was told that the E-series Nokias will spontaneously apply a randomly generated PW to a previously unlocked SD card (yours WAS unlocked before, correct?), rendering it IMPOSSIBLE to unlock it. Kingston was real nice to me: they replaced two cards which my Nokia phones ruined. All Nokia managed to do was say that they weren't responsible for anything that happened to non-Nokia cards. But, they still couldn't explain whey the same couldn't happen to a Nokia-branded card, or why it happened in the first place.

Ja radzę przed aktualizacją firmware ustawić hasło dostępu do pamięci lub zdalnej blokady, aby nie zostało "przypadkowo wygenerowane". Najlepiej w ogólę wyjąć pamięć podczas aktualizacji firmware. Mi pozostał format. Mam nadzieję, że chociaż to mi się uda.

[ Dodano: 2007-07-10, 11:47 ]
I dalej mam problem, nie można sfomratować tej karty w czytniku kart na kompie pod winXP, nie mogę jej sformatować w telefonie, nie mam opcji "usuń hasło" i na pewno go sobie nie przypomnę, bo "zostało przypadkowo wygenerowane" podczas aktualizacji firmware.

Czy jeśli nie można sformatować pamięci to znaczy, że jedyne co można z nią zrobić to wyrzucić do kosza? Znacie jakieś oprogramowanie do formatowania pamięci SD?

Jakieś sugestie? :padam:
reuterpl
1%
1%

Mod.tel.: E63
FW: 100.21.110
    WindowsXPMSIE

Postprzez neross » 9 sierpnia 2007, o 14:54

Sorka, ze odgrzebie kotleta, ale co zrobic w przypadku jezeli SAM ustawilem sobie haslo do karty, ale teraz go nie pamietam?
(Dodam, ze karta z N73, czyli Mini SD).
neross
10%
10%

WindowsXPMozilla

Postprzez djaksamit » 5 listopada 2007, o 18:21

Mam ten sam problem co post wyżej z tym ze nie pamietam zebym ustawiał jakiekolwiek hasło... a tel byl aktualizowany z wyciagnieta karta :/ to musi siedziec gdzies w telefonie tak mi sie wydaje...
djaksamit
1%
1%

WindowsXPFirefox

Re: Usuwanie hasła z karty pamięci

Postprzez czarnowidz » 13 kwietnia 2008, o 09:43

Witam,
Posiadam kartę microSD z SanDisca... dzisiaj zachciało mi się sformatować telefon, więc sformatowałem i... pojawiły się schody. Wcześniej na karcie miałem kod zabezpieczający, potwierdziłem owy kod przy formacie i wyczyściłem telefon. Rano zdążyłem wrzucić kilka mp3 - wszystko działało, telefon nawet nie chciał kodu. Teraz co włożę kartę, telefon upomina się o hasło, stare nie działa, próbowałem także jakieś standardowe typu 1234, 12345, 0000, 4444 ale nadal nic. Da rade to jakoś odblokować ? Na danych mi nie zależy.

Aha, komputer nie chce czytać kart przez czytnik micro sd z innej firmy (wcześniej działało).
czarnowidz
1%
1%

WindowsVistaFirefox

Postprzez adiscofield » 29 sierpnia 2008, o 15:03

ja przedchwilą miałem ten sam problem.hasłem był kod blokady telefonu także nie miałem problemu ;)
adiscofield
1%
1%

WindowsXPMSIE7

Postprzez 89paparazzi » 6 października 2008, o 12:02

Mam problem. Zablokowałem sobie kartę tak dla zabawy, na początku wpisałem sobie tak dla zabawy, aby pozna do czego to służy. Istalo sie beznadziejny ciąg liczb i liter zablokował mi kartę. Załączam program który niestety nie działa na mojej n73
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
89paparazzi
1%
1%

WindowsXPFirefox

Postprzez matt214 » 10 października 2008, o 08:11

ludzie , ja sie juz zgubilem ,
co mam zrobic zeby usunac te przeklete haslo z karty micro SD??
probowalem formata i tak i na kompie, lipa niestety, podajcie jakies linki z programami zeby to zlamac , bo szukalem ale nic, znalazlem jeden ale mi nie chodzi!
POMOZCIE :kwasny: :kwasny: :kwasny: :kwasny: :kwasny:
matt214
1%
1%

WindowsXPFirefox

Postprzez yano » 2 listopada 2008, o 10:02

Mam Nokię E51 - ostatnio okazało się, że na karcie pamięci (SanDisk 8GB micro SDHC class 6) mam ustawione hasło pamięci, chociaż nie przypomniałem sobie, jakobym takie hasło ustawiał :szok: . Próbowałem wpisywać różne hasła, jakie zwykle stosuję, ale żadne nie zadziałało :wsciekly: . Dopiero tutaj przeczytałem, że hasło na kartę pamięci mogło zostać ustawione samo :szok: - używając funkcji zdalnego blokowania telefonu hasłem przez sms. Okazało się, że hasło do karty pamięci było identyczne jak hasło zdalnej blokady telefonu (u mnie składa się z 8 znaków).
pozdrawiam
yano
yano
1%
1%

Mod.tel.: E51
    WindowsXPFirefox

Postprzez Nihatek22 » 5 listopada 2008, o 17:26

Gdzie jest to hasło zdalnej blokady??? Mam nokie 5200
Nihatek22
1%
1%

WindowsXPFirefox

Postprzez speed64x » 27 stycznia 2009, o 21:59

mam nokie 6131 i mam ten sam problem co wyżej poza tym uzadzonkiem to nie znalazłem nic sensownego unlock sd/mmc media card tylko jest wada niema tego w polsce
speed64x
1%
1%

WindowsXPFirefox

Postprzez SugarFree » 30 stycznia 2009, o 20:53

Okazało się, że hasło do karty pamięci było identyczne jak hasło zdalnej blokady telefonu

Zgadza sie. Teraz sobie przypomnieć należy hasło zdalnej blokady. Zdalna blokada wyłączona dawno temu, ale automatycznie przypisane hasło karcie pozostało. U mnie bylo to "zablokuj" :D Uffffffff :padam: Dzięki za pomoc.
SugarFree
1%
1%

Mod.tel.: Lg Viewty E51 V9
    WindowsXPFirefox

Postprzez bartłomiei » 23 września 2009, o 20:51

Witam!
Też nie znam hasła do swojej karty pamieci. I w związku z tym mam pytanie gdzie znajde hasło zdalnej blokady telefonu? Dzieki, pozdro :)
bartłomiei
1%
1%

Mod.tel.: Nokia 5200
    WindowsXPFirefox

Postprzez nemo333 » 2 października 2009, o 19:13

bartłomiei, hasła od zdalnej blokady telefonu nie da się odczytać ale możesz odczytać hasło od karty pamięci :) Tu masz na ten temat: http://www.symbianos.pl/faq/3-s60v3/68- ... te-pamieci

-- 2 października 2009, o 19:15 --

Mod.tel.: Nokia 5200
Jak chcesz odzyskać hasło z tego telefonu to nie ma szans :( Nie ma możliwości wyciągnięcia go :( Żeby odzyskać dane to musisz sformatować karte w telefonie z symbianem :) Ale wtedy stracisz wszystkie dane z niej
nemo333
60%
60%

WindowsXPOpera

Postprzez jrr4 » 6 października 2009, o 20:26

Witam co do karty to nic nie piszesz czy przed włożeniem karty wyłączasz telefon bo właśnie przy telefonach jest taka zasada ze trzeba wyłączyć telefon i dopiero włożyć kartę i może wcale nie będzie się upominał o hasło ja właśnie tak miałem życzę powodzenia :ok:
jrr4
1%
1%

Mod.tel.: K510i
    WindowsXPMSIE7

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Akcesoria do telefonów S60