NASZE SERWISY:    ANDROID   LINUX   MAEMO   SYMBIAN   WEBOS

Hosting sponsoruje:

GRIN3 - polskie fonty

Profesjonalne czcionki z polskimi znakami - czcionki.com

OpenMobile on Facebook

[N70] Nie wykrywa karty pamięci po domknięciu bocznej klapki

Akcesoria współpracujące z telefonami S60 -
wszelkiego rodzaju zestawy słuchawkowe, car kit'y, baterie, obudowy, karty pamięci.

[N70] Nie wykrywa karty pamięci po domknięciu bocznej klapki

Postprzez rocco19 » 21 czerwca 2007, o 00:01

Witam mam problem z karta pamięci 64mb w nokii n70. Na prawdę nie wiem co sie stało probowałem docisnąć boczna klapkę od karty bo dokładnie nie dochodziła do obudowy i w tym momencie wystąpił na ekranie telefonu komunikat utracono połączenie z karta pamięci proszę włożyć kartę i wcisnąć ok lub coś podobnego. Nie wiedziałem co robić zresetowałem telefon włożyłem od nowa kartę odpaliłem i dalej nic telefon wykrywa brak karty. Sformatowałem ja w przenośnym czytniku mmc na (fat) po włożeniu dalej nic wątpię żeby to było uszkodzenie mechaniczne bo nic takiego nie robiłem karta normalnie działa w czytniku za to telefon odmawia posłuszeństwa. Spotkał sie ktoś z podobnym przypadkiem co radzicie? Serdecznie zapraszam do dyskusji to dla mnie bardzo istotne. Z góry wielkie dzięki pozdro!
rocco19
1%
1%

WindowsXPFirefox

Re: [N70] Nie wykrywa karty pamięci po domknięciu bocznej klapki

Postprzez Bo$s » 21 czerwca 2007, o 09:04

Generalnie w N70 jest taki system, że jak otworzysz tą klapkę to wciska ona taki przełącznik, który informuje telefon, że ktoś się dobiera do karty. Dlatego jak tylko ją otworzysz to telefon już informuje, aby użyć opcji Wymień kartę pamięci. Spróbuj poruszać tą klapką, może w tym leży problem.
Bo$s
Moderator
Moderator

Mod.tel.: Samsung Galaxy S III
    WindowsXPFirefox

Postprzez rocco19 » 21 czerwca 2007, o 11:31

No właśnie ruszam klapką i nic bez jakiejkolwiek reakcji w jakiej części jest zlokalizowany ten przełącznik może po prostu jest tak jak mowisz cos sie zawiesiło i dzieje sie tak jakby klapka była cały czas otwarta jesli mozesz podac jakies linki z fotkami przedstawiuajacymi miejsce odpowiedzialne za przełączenie tej karty wyslij prosze. Czy karte można wyciagac i wkładac przy uruchomionym telefonie?
rocco19
1%
1%

WindowsXPFirefox

Postprzez Bo$s » 21 czerwca 2007, o 11:47

Jak widzisz na fotkach poniżej klapka ma po drugiej stronie taką gumową kostkę i to ona wciska ten przycisk, gdy jest otwarta.
Bo$s
Moderator
Moderator

Mod.tel.: Samsung Galaxy S III
    WindowsXPFirefox

Postprzez rocco19 » 21 czerwca 2007, o 15:34

Wielkie dzięki BOSS-ie za podpowiedz już wkrótce to sprawdze. :padam:

Aktualizacja temat uważam za zamknięty parę razy poruszyłem mocniej ta klapka okazało sie ze gumka od klapki jest zaśniedziała coś ja przytrzymywało (byc moze przycisk nie wiem. W końcu puściło i gumka od klapki chodzi luźno. Po pierwszym uruchomieniu wszystko chodzi gitarka pozdrawiam i jeszcze raz wielkie dzięki dla Bossa za nakierowanie mnie na dobry trop ! Wielkie dzięki jesteś wielki!
rocco19
1%
1%

WindowsXPFirefox

Postprzez frezje87 » 23 września 2009, o 21:10

tez mam taki sam problem z kartą pamieci 1gb. jaka to sztuczka z kartą pamieci??? pozdrawiam
frezje87
1%
1%

Mod.tel.: n70
FW: symbian
    WindowsXPFirefox

Postprzez don707 » 14 czerwca 2012, o 20:22

Jak otworzy się klapkę to ona wciska przycisk i telefon odłącza kartę pamięci.
Można urwać tą klapkę i więcej nie będzie problemu, bo przycisk będzie zawsze wyłączony.
Ewentualnie powciskać go, jeśli nie ma się klapki, trzeba zdjąć przedni panel.
Ten przycisk jest najczęstszą przyczyną niewidzenia karty przez telefon. :cwaniak:

PS: Wiem że bawię się w archeologa :wstyd: , ale ten problem zacznie dotykać coraz częściej już nielicznych użytkowników n70 :dobani:
don707
1%
1%

Mod.tel.: n70
FW: ostatnie
    WindowsFirefox

Powrót do Akcesoria do telefonów S60