NASZE SERWISY:    ANDROID   LINUX   MAEMO   SYMBIAN   WEBOS

Hosting sponsoruje:

GRIN3 - polskie fonty

Profesjonalne czcionki z polskimi znakami - czcionki.com

OpenMobile on Facebook

[S60v3] [i8510] Samsung Innov8 - wydłużanie pracy baterii

Wszystko co nie kwalifikuje się do powyższych działów w tej kategorii.

[i8510] Samsung Innov8 - wydłużanie pracy baterii

Postprzez matekkuba » 8 lutego 2009, o 13:48

No wieć uzytkownicy Samsunga I8510 dziela się na trzy grupy:
I - tacy, którym bateria trzyma 2-3 dni przy intensywnym użytkowaniu.
II - tacy, którym bateria trzyma 1 dzień bez specjalnego obciążenia, czyli. bez GPS, bez 150 fotek itd.
III - tacy, którzy byli w grupie II, ale bateria zaczeła im trzymać lepiej. Niestety nie do końca wiedzą dlaczego :)

Ja jestem w grupie II. I tutaj mój pomysł/pytanie/prośba. Prpoponuję w tym temacie wypowiadać się nt. baterii w tym telefonie. Ile komu trzymie, ew. co zrobił, żeby wydłużyć czas jej działania. Ja te sposoby będę dodawał do 1 posta, żeby to wszystko było w jednym miejscu. Może ja dodam z jakimi pomysłami na wydłużenie pracy baterii się spotkałem (Dodam kolorowe, żeby rzucało się w oczy).

1. Wyłączamy tryb podwójny, tj. pracujemy tylko w GSM/UMTS. W tym celu wchodzimy: MENU>USTAWIENIA>USTAWIENIA>TELEFON>SIEĆ>TRYB SIECI
2. Jesli mamy zainstalowanego Garmina to usuwamy proces TRSAutoStart.exe lub edytujemy plik CardRunner.RSC. Zainteresowanych odsyłam do tego tematu.
3. Wyłączamy Udostępnianie Wideo: W tym celu wchodzimy: MENU>USTAWIENIA>USTAWIENIA>POŁĄCZENIE>UDOSTĘPN. WIDEO>UDOSTĘPNIANIE WIDEO>NIE.
4. Wyłączamy Wlan. W tym celu wchodzimy do: MENU>USTAWIENIA>USTAWIENIA>POŁĄCZENIE>WLAN>POKAŻ DOSTĘPNOŚĆ WLAN>NIGDY.
5. Wyłączamy proces ScreenCapture. Aby tego dokonać nalezy zainstalować coś takiego jak JBTaskMan i tam usunąć w/w proces.
6. Zmniejszamy intensywność podświetlenia wyświetlacza. MENU>USTAWIENIA>USTAWIENIA>OGÓLNE>PERSONALIZACJA>WYŚWIETLACZ>AUTOMATYCZNA JASNOŚĆ>NIE. I potem na pasku: POZIOM JASNOŚCI ustawiamy na najmnijeszą.

Na razie tyle. Jak ktoś ma jeszcze jakies pomysły to pisać w tym topicu. Pozdrawiam.

P.S. Alamo, czy Ty korzystasz z trybu podwójnego czy tylko z GSM.
Ostatnio edytowano 8 lutego 2009, o 16:59 przez matekkuba, łącznie edytowano 2 razy
matekkuba
40%
40%

WindowsXPOpera

Re: Samsung Innov8 - wydłużanie pracy baterii

Postprzez Bo$s » 8 lutego 2009, o 14:04

Twój temat znajdował się w niewłaściwym dziale!
Następnym razem zostanie przeniesiony do kosza.
Prosimy o więcej uwagi.

5. Wyłączamy proces ScreenCapture. Aby tego dokonać nalezy zainstalować coś takiego jak JBTaskMan i tam usunąć w/w proces.

jBak Taskman ma funkcję automatycznego zamykania procesu po starcie jeśli mnie pamięć nie myli.
Bo$s
Moderator
Moderator

Mod.tel.: Samsung Galaxy S III
    WindowsXPFirefox

Re: [i8510] Samsung Innov8 - wydłużanie pracy baterii

Postprzez kamilsos » 8 lutego 2009, o 16:05

jeszcze można włączyć automatyczną jasność podświetlenia:
ustawienie -> personalizacja ->wyświetlacz->automatyczna jasność
kamilsos
1%
1%

WindowsXPFirefox

Postprzez matekkuba » 8 lutego 2009, o 16:57

Chyba raczej wyłączyć. I zrobić na najmniejsza, tak?
matekkuba
40%
40%

WindowsXPOpera

Postprzez kamilsos » 8 lutego 2009, o 18:14

jesli nie chcesz nic widziec na sloncu to jak najbardziej tak ! :)

po zmianie innego firmware zauwazylem ze czas zycia bateri jest dluzszy wiec tez mozna sprobowac :]
kamilsos
1%
1%

WindowsXPFirefox

Postprzez matekkuba » 8 lutego 2009, o 18:45

Wisi mi słońce, bo na chwilę obecna jest go jak kot napłakał. Nie miałem okazji ponarzekac na widoczność, więc póki tego nie odczuję to uważam, że jednym ze sposobów na zwiększenie żywotności baterii jest zmniejszenie jasności. Co do Frimware, o ile Ci zwiększyło i czy zmieniałeś przez Apollo czy przez program Samsunga.
matekkuba
40%
40%

WindowsXPOpera

Postprzez kamilsos » 8 lutego 2009, o 21:09

wgralem przez Apollo Frimare + modem driver , zrobilem to dzisiaj wiec narazie ciezko oceniac ale od rana mam ponad polowe baterii co wczesniej sie nie zdarzalo
kamilsos
1%
1%

WindowsXPFirefox

Postprzez Naly » 9 lutego 2009, o 15:16

Zastosowalem wszytskie pkt. w poscie pierwszym. Zaladowalem komorke na max okolo 23 wczoraj, teraz jest 14:15. Zostaly 3 kreski bateri, a przez ten czas poogladalem przez okolo 25min filmy, zrobilem 4 zdjecia i wlaczylem GPS na 2 min. Wiec jest zle. Mam nadzieje ze sie poprawi bo jak narazie jedyna wada tego telefonu.
Naly
10%
10%

Mod.tel.: I8510
    WindowsXPFirefox

Postprzez matekkuba » 9 lutego 2009, o 17:42

U mnie też to samo, dlatego założyłem ten temat. Może ktoś poda jakiś złoty środek, bo czasem znalezienie czegoś takiego to szczęście.
matekkuba
40%
40%

WindowsXPOpera

Postprzez pawlo221 » 9 lutego 2009, o 19:23

Będąc wczoraj zły na baterie postanowiłem nie zważać na nią i wrzucić na tel to co mi potrzebne... Na samym początku próbowałem złamać system ----> http://forum.symbianos.pl/viewtopic.php?f=63&t=34027 (nowszym sposobem HelloOX) Został zainstalowany RomPatcher usunąłem HeloloOX. Później na fona wrzuciłem SmartMovie i Garmina (zmieniłem rozszerzenie pliku CardRunner.RSC) Na samym końcu instalacja Jbak TaskMan version 1.00 (wejście w program uruchomienie min: menu ---> narzędzia ---> czyszczenie pamięci). Telefon dzisiaj rano koło godziny 5.00 ściągnięty z ładowarki do teraz nie spadła żadna kreska Taskman dalej pokazuje 100% baterii (kolo 15 min rozmów kilkunastu sms bez szaleństw ale nadal są wszystkie kreski :D) I tutaj pojawia sie pytanie dlaczego ? Generalnie nie mam pojęcia ale podejrzewam że to albo dzięki całemu HeloOX (chociaż nie mam pojęcia jak to może wpływać na baterie) lub dzięki Jbak TaskMan który może jednak zamknął jakieś procesy w telefonie...
pawlo221
1%
1%

Mod.tel.: i8510
FW: i8510CBHL1
    WindowsVistaFirefox

Postprzez omerx » 9 lutego 2009, o 19:40

pawlo221, Trzeba jeszcze zwrócić uwage w jakim systemie pracuje telefon, czy w GSM czy UMTS (3G)
Jezeli telefon pracuje 24H w sieci 3G to bateria znacznie szybciej sie rozładowywuje.
SEX jest jak NOKIA - connecting people ;)
omerx
90%
90%

Mod.tel.: N95-8GB
FW: v35.0.001
    WindowsVistaFirefox

Postprzez pawlo221 » 9 lutego 2009, o 20:08

omerx :) Jak najbardziej się zgadzam tylko w sumie by bateria trzymała mi jak najdłużej miałem ustawione cały czas GSM... To naprawdę wcześniej było nieporozumienie bo bateria po kilku godzinach nic nie robienia z telefonem potrafiła spadnąć z 2 kreski.
pawlo221
1%
1%

WindowsVistaFirefox

Postprzez Naly » 9 lutego 2009, o 20:26

Ja proponuje zeby kazdy odwiedzajacy ten temat wpisal ile mu trzyma bateria i jakiego ma FW, moze to ma jakies znaczenie.
I8510XXHJ3 bateria trzyma max 1,5 przy prawie zerowym uzytkowaniu.
A tak w ogole to czym sie roznia te FW, bo ja sie wlasnie zastanawiam czy nie zmienic na I8510CBHK1, jest jakis lepszy od tego? I czy w nim bedzie PL menu?
Naly
10%
10%

Mod.tel.: I8510
    WindowsXPFirefox

Postprzez matekkuba » 9 lutego 2009, o 20:55

pawlo221 napisał(a):Będąc wczoraj zły na baterie postanowiłem nie zważać na nią i wrzucić na tel to co mi potrzebne... Na samym początku próbowałem złamać system ----> http://forum.symbianos.pl/viewtopic.php?f=63&t=34027 (nowszym sposobem HelloOX) Został zainstalowany RomPatcher usunąłem HeloloOX. Później na fona wrzuciłem SmartMovie i Garmina (zmieniłem rozszerzenie pliku CardRunner.RSC) Na samym końcu instalacja Jbak TaskMan version 1.00 (wejście w program uruchomienie min: menu ---> narzędzia ---> czyszczenie pamięci). Telefon dzisiaj rano koło godziny 5.00 ściągnięty z ładowarki do teraz nie spadła żadna kreska Taskman dalej pokazuje 100% baterii (kolo 15 min rozmów kilkunastu sms bez szaleństw ale nadal są wszystkie kreski :D) I tutaj pojawia sie pytanie dlaczego ? Generalnie nie mam pojęcia ale podejrzewam że to albo dzięki całemu HeloOX (chociaż nie mam pojęcia jak to może wpływać na baterie) lub dzięki Jbak TaskMan który może jednak zamknął jakieś procesy w telefonie...

HelloX raczej nie - ja instalowałem wersję 1.02, Taskman - hmmm... też go mam i nic. Czyli Garmin :D Cóż jak będę miał czas to spróbuję. Jeszcze dziś wpadłem na supergłupi pomysł po czytaniu zagraniczynych recenzji Samsunga: weźcie zainstalujcie jakiś motyw dla FP2 i ustawcie go, a potem wróćcie do zwykłego. :rotfl: Panowie, razem damy radę i wszyscy będą zadowoleniz baterii w Sasmungu i8510 :cwaniak:
matekkuba
40%
40%

WindowsXPOpera

Postprzez pawlo221 » 9 lutego 2009, o 21:20

Soft i8510CBHL1 jak do tej pory dalej bateria full od rana. Jutro napiszę jak dalej się sprawuje. Do Naly: I8510CBHK1 jest PL co do czy jest lepszy nie stwierdziłem zauważalnych różnic ale z tego co się czyta warto mieć nowe FW (może to wpływać na zużycie baterii nowszy ---> lepiej, podobno)
DO matekkuba: Garmin napewno nie on jedynie może wpływać raczej ujemnie na baterie hmmm ale motywy instalowałem i mam wybrany inny niż standardowy...
pawlo221
1%
1%

WindowsVistaFirefox

Następna strona

Powrót do Pozostałe S60