NASZE SERWISY:    ANDROID   LINUX   MAEMO   SYMBIAN   WEBOS

Hosting sponsoruje:

GRIN3 - polskie fonty

Profesjonalne czcionki z polskimi znakami - czcionki.com

OpenMobile on Facebook

Będą telefony Nokia z Windows'em

Dyskusja ogólna o telefonii komórkowej - operatorzy, technologie, newsy.

Re: Będą telefony Nokia z Windows'em?

Postprzez remedy9 » 18 lutego 2011, o 19:27

Wiem, że o to chodziło.
Tylko, że te porównanie jest takie trochę naciągane.
remedy9
50%
50%

Mod.tel.: X10
FW: 2.1
    WindowsFirefox

Postprzez aston » 19 lutego 2011, o 18:34

grzegorz35 napisał(a):3.kto powiedział że android wygra rynek mając 10 minut G1

Ja już wtedy wiedziałem, że ten system ma wielki potencjał; jak poszedłem do salonu Ery i pobawiłem się telefonem, to szczególnie mnie internet zachwycił, oczywiście sam telefon miał braki, jak słaby aparat, brak LED, no i system też nie był skończony, ale domyślałem, się, że będzie się szybko rozwijał.

Z kolei jak zobaczyłem pierwsze filmiki jeszcze ze wczesnych wersji WP7 powiedziałem sobie "nie ma k... szans aby to się ludziom spodobało"; potem jak zobaczyskom ograniczenia systemu to pomyślałem "tu już stare WM6.5 było lepsze".

Na razie WP7 się słabo sprzedaje a producenci sprzedają telefony z nim tylko dlatego, że MS ich do tego zmusił (chodzi o patenty, jak ktoś chce to znajdzie na necie). Na chwilę obecną system WP7 jest bardzo kiepski, ale najgorszy to jest nieintuicyjny interfejs, brzydki, głupio rozplanowany, brak też wielu funkcji z innych systemów, nie mówię, że nie da się tego naprawić, ale MS chyba nie widzi w czym problem.
Android jest bardzo podatny na modyfikacje, iOS jest super prosty, Symbian jest (był?) fatalną klawiaturę, głupie przyciski od dołu, słabą przeglądarka, ale nie było wiele wad do wyeliminowania, za to WP7 od samego konceptu jest robiony moim zdaniem błędnie i nie da się go poprawić, trzeba zrobić od nowa system i dać sobie inne założenie przy jego tworzeniu.

Obecnie mam Androida i WP7 oceniłem bardzo źle, moim zdaniem tylko MeeGo jak zostanie mądrze zrobione korzystając z dorobku Meamo ma szansą na walkę o podium, na rynku systemów, a tym bardziej szansę na miejsce w mojej kieszeni ;)
aston
60%
60%

Mod.tel.: n95
FW: 31.0.017
    WindowsXPFirefox

Postprzez Magik » 19 lutego 2011, o 18:56

ale najgorszy to jest nieintuicyjny interfejs,

Heh, a reklamują go jako intuicyjny. Ile ja już się na blip.tv naoglądałem ich reklam...
"Koniec czasów, że musisz szukać wszystkiego w tysiącach opcji. Teraz wszystko jest łatwe, proste i szybkie. Kup WP7!"

brzydki,

Zdania na ten temat są podzielone ;) Phonedog'owi się podoba twór microsoftu.
Mi osobiście też przypadł do gustu

moim zdaniem tylko MeeGo jak zostanie mądrze zrobione korzystając z dorobku Meamo ma szansą na walkę o podium, na rynku systemów, a tym bardziej szansę na miejsce w mojej kieszeni

Z ostatnich słów intela wynika, że MeeGo będzie miało się dobrze tylko muszą znaleźć kogoś na miejsce Nokii. Pożyjemy, zobaczymy.
Magik, de Lowe,niepoprawny szlachcic,oportunista,czarodziej Sx1.pl,SoS.pl i PDAforum.pl,wojownik o sprawę Polską.
Magik
Moderator
Moderator

Mod.tel.: n900 BA N-GageQD SX1
    WindowsSafari

Postprzez grzegorz35 » 20 lutego 2011, o 13:22

Tylko widzicie nokia będzie miała interfejs autorski a to już może zrąbać wszystko
chcesz firmware do nokii wejdź tutaj grzegorz35
grzegorz35
70%
70%

Mod.tel.: desire hd
FW: 1.72.405.3
    WindowsOpera

Postprzez aston » 20 lutego 2011, o 16:26

grzegorz35 napisał(a):Tylko widzicie nokia będzie miała interfejs autorski a to już może zrąbać wszystko

Nie będzie miała.

Magik napisał(a):Heh, a reklamują go jako intuicyjny. Ile ja już się na blip.tv naoglądałem ich reklam...
"Koniec czasów, że musisz szukać wszystkiego w tysiącach opcji. Teraz wszystko jest łatwe, proste i szybkie. Kup WP7!"

Tylko to wszystko z tymi napisami wychodzącemu poza ekran, że nie da się od razu zobaczyć stanu telefonu bez dotyku na górze ekranu. Nie da się ustawić normalnej tapety.

Moim zdaniem już Bada OS jest prosty i szybki do podstawowych funkcji jak dzwonienie i smsy, moim zdaniem jest to zrobione tak, że wszystko jest bardzo szybkie i przejrzyste, w Androidzie jest gorzej trochę, a w WP7 to już jest zabawa ;)
aston
60%
60%

WindowsXPFirefox

Postprzez grzegorz35 » 20 lutego 2011, o 23:45

Tak? dziwne bo będzie miała... pod warunkiem że nie będzie kolidować z winupdate. Gdzieś to było na necie
chcesz firmware do nokii wejdź tutaj grzegorz35
grzegorz35
70%
70%

Mod.tel.: desire hd
FW: 1.72.405.3
    WindowsOpera

Postprzez aston » 22 lutego 2011, o 01:01

grzegorz35 napisał(a):Tak? dziwne bo będzie miała... pod warunkiem że nie będzie kolidować z winupdate. Gdzieś to było na necie

bez komentarza, sam sobie zaprzeczasz ;)

Na necie było, że Nokia twierdzi, że może ingerować z interfejs, ale nie zrobi tego aby nie narażać użytkowników na problemy z aktualizacją w sytuacji gdy Nokia nie ma jeszcze doświadczenia z tym systemem.
Zresztą nie oszukujmy się co tu Nokia może zmienić, jak przez lata nie zmienili interfejsu Symbiana od 5800 do dziś tylko pulpit się zmienił, a reszta jest praktycznie nieruszona
aston
60%
60%

WindowsXPFirefox

Poprzednia strona

Powrót do GSM