NASZE SERWISY:    ANDROID   LINUX   MAEMO   SYMBIAN   WEBOS

Hosting sponsoruje:

GRIN3 - polskie fonty

Profesjonalne czcionki z polskimi znakami - czcionki.com

OpenMobile on Facebook

mShell - tworzenie aplikacji na telefonie!

Re: mShell - tworzenie aplikacji na telefonie!

Postprzez Chumber » 6 stycznia 2008, o 21:53

I na tym się kończy robota? A co jeżeli chcę mieć gotową aplikację?
Chumber
20%
20%

WindowsXPOpera

Postprzez sebax » 7 stycznia 2008, o 21:49

BTRadar działa. Wyszukał u mnie bez problemu mój komputer i nawet wskazał jego położenie, pokazał dokładną nazwę.

hm, czy mozesz to przetestowac? moim zdaniem bluetooth nie oferuje takiej funkcjonalnosci jak wykrywanie kierunku... a jezeli program *rzeczywiscie* wykrywa kierunek to bede musial zrewidowac swoja wiedze :P
sebax
10%
10%

WindowsXPFirefox

Postprzez Morfi » 7 stycznia 2008, o 21:52

Wystarczy napisać ją w pythonie, cpp, java i już masz swoją aplikację. mShell jest tylko taką zabawką, dodatkiem i "bajerem" - możesz pokazać znajomym, iż programujesz itp lub zrobić sobie samemu aplikację, której potrzebujesz np. na szybko.

[ Dodano: 2008-01-07, 20:58 ]
sebax napisał(a):
BTRadar działa. Wyszukał u mnie bez problemu mój komputer i nawet wskazał jego położenie, pokazał dokładną nazwę.

hm, czy mozesz to przetestowac? moim zdaniem bluetooth nie oferuje takiej funkcjonalnosci jak wykrywanie kierunku... a jezeli program *rzeczywiscie* wykrywa kierunek to bede musial zrewidowac swoja wiedze :P

zrobić screeny?

EDIT

zrobiłem

EDIT 2:

http://www.wrzuta.pl/obraz/fA7m1IV77W/dscn5636

http://www.wrzuta.pl/obraz/6VzCPXdwRw/dscn5638

legenda:

n95-1

Po prawej stronie bluetooth w notebooku.

Jak widać na ekranie btradar znalazł go i określił poprawnie kierunek. Komórkę należy trzymać poziomo górą w stronę północy.
Morfi
10%
10%

Mod.tel.: N95-1 N97 Black
FW: v21 v20
    WindowsXPFirefox

Postprzez sebax » 10 stycznia 2008, o 11:09

bardzo mnie to zaciekawilo i dlatego postanowilem sprawdzic jak to dziala... sciagnolem, zobaczylem zrodlo i jest tak jak myslalem, punkty na radarze stawiane sa w miejscu aktualnego polozenia 'beama'(zreszta tak jest napisane w opisie skryptu) czyli w sumie losowo, to, ze wskazuja jakis tam kierunek to tylko przypadek....
sebax
10%
10%

WindowsXPFirefox

Postprzez Mendoza » 10 stycznia 2008, o 23:27

Testowalem btradar tydzien temu na uczelni. Trzy osoby z wlaczonym bluetooth siedzialy caly czas w jednym miejscu. Ja wlaczalem i wylaczalem program kilka razy. Za kazdym uruchomieniem programu dostawalem zupelnie inne polozenie komorek na radarze. Tak samo bylo w przypadku jesli jedna z osob wylaczyla i wlaczyla bluetooth. Pojawia sie na radarze w innym miejscu.

Testowane na E50.

Dla mnie ten programik to sciema :)
Mendoza
1%
1%

WindowsXPMSIE

Postprzez sebax » 14 stycznia 2008, o 09:46

panowie i panie, jeszcze raz przeczytajcie opis skryptu(sam sobie zadalem ten trud :P), tam wyraznie pisze, ze telefony sa zaznaczane w bierzacym polazeniu beama... sprawdziem w zrodle skryptu irzeczywiscie tak jest, 'beam; kreci sie w kolko a kiedy zostanie znaleziony telefon to jest rysowany w jego miejscu...
sebax
10%
10%

WindowsXPFirefox

Postprzez Piorer » 18 stycznia 2008, o 14:16

prosze kogos kto ma zainstalowana i zarejestrowana wersje na symbian 2rd zeby wrzucil z komorki na jakis server np rapidshare bo pilnie potrzebuje ( ze wzgledu na bt radar ) a mi sie nie chce zarejestrowac bo niby ''server timed out'' czy jakos tak :zly:
albo mozecie tesz wrzucac inne wersje byle zarejestrowane to wtedy sie najwyzej pobawie i moze uruchomie ;)

[ Dodano: 2008-01-18, 14:12 ]
juhu juz ruszylo :) zarejstrowalem przez stronke m shella i w zalonczniku wyslali aktywacje w sis :rotfl:
Piorer
1%
1%

WindowsXPAvantBrowser

Postprzez v4nd4l » 26 stycznia 2008, o 16:20

Witam. Mam problem z ta aktywacja przez strone, niby wszystko ładnie ale ten pliczek aktywujący nie chce mi sie zainstalować, wyrzuca mi błąd "This version of the instalation file is no longer supported". Ktoś wie dlaczego? Co jest przyczyną?
v4nd4l
1%
1%

WindowsXPMSIE7

Postprzez |_zielony_| » 15 lutego 2008, o 18:37

A jak w mshell zadeklarować zmienną i pobrać ją z klawiatury?
|_zielony_|
1%
1%

WindowsXPFirefox

Postprzez v4nd4l » 20 lutego 2008, o 17:34

spróbuj tak:
na poczatku uruchamiasz moduł ui, czyli wpisujesz:
Kod: Zaznacz cały
use ui;

a pozniej gdzie ci to potrzebne wrzucasz to:
Kod: Zaznacz cały
zmienna=ui.query("Napisz cos...","","");
v4nd4l
1%
1%

WindowsXPMSIE7

Postprzez konrad.szulc.94 » 10 kwietnia 2009, o 11:02

Pojawiła się nowa wersja programu. Do pobrania na : iPmart.com
N-Gage konrad122

Pozdrawiam
konrad.szulc.94
60%
60%

Mod.tel.: iPhone
FW: 3.1.3 JB
    WindowsVistaOpera

Postprzez Arwu » 3 sierpnia 2009, o 17:43

To świetna sprawa. Po dwóch tygodniach programuje już swoją aplikacje do ciecia mp3 (wierzę w swój projekt:).. ) to wcale nie trudne. Szkoda że zainteresowanie jest małe. Można by się powymieniać skryptami a tak to nie ma jak:) kiedyś bawiłem się w basicu na commodore64 podobnie ale tutaj jest dużo wygodniej:) do tego można wszystko zrobić co się zechce:) pozdrawiam
Arwu
20%
20%

Mod.tel.: nokia n73
FW: Najnowszy
    unknownunknown

Postprzez kRk! » 28 sierpnia 2009, o 18:36

Morfi napisał(a):(...) Jeśli chcesz komuś udostępnić swój algorytm, to robisz to praktycznie open source ;). Osoba musi posiadać u siebie mShell, a więc może edytować Twoją aplikację.

Chumber napisał(a):I na tym się kończy robota? A co jeżeli chcę mieć gotową aplikację?

W tej chwili jest to już możliwe - samodzielne pliki *.sis można tworzyć aplikacją online dostępną na stronie producenta mShella. Jest nią Make mShell SIS, dostępna pod adresem http://www.m-shell.net/make-sis.aspx

Arwu napisał(a):To świetna sprawa.

Zgadzam się, mShell jest naprawdę super! Jedynym dla mnie minusem (i to dość sporym) jest to, że nie ma (a przynajmniej ja nie spotkałem, a długo szukałem) jakiegoś edytora wspomagającego pisanie aplikacji w m pod Windows (już nie mówiąc o kompilatorze). Pisanie na telefonie jest dość ciężkie... Jeśli ktoś coś znajdzie, niech tu wrzuci - na pewno przyda się wielu osobom.
kRk!
1%
1%

Mod.tel.: 5800XM [RM-356]
FW: 31.0.101
    WindowsVistaFirefox

Postprzez Arwu » 5 września 2009, o 21:50

Niewiem co można zrobić z problemem opisanym post wyżej ale.. Można pisać skrypt na kompie w notatniku.. Wszystko co trzeba zrobić to zapisać plik z rozszerzeniem *.m
ewentualne błędy zostaną wykryte na telefonie a poprawienie nie zajmuje aż tyle czasu.. Ponadto doszły mnie słuchy o czymś w rodzaju emulatora s60 na kompa. Niestety nic o tym niewiem więc jeśli ktoś może pomóc, proszę o wpis tutaj. Z góry dzięki:)

ps: mam problem :P
w jaki sposób wygenerować liczbę losową z zakresu x-y ?

Dodatkowo jeśli ktoś chce się przyczynić do stworzenia gry tekstowej mmorpg i zna się na tworzeniu i implementacji baz danych mysql w mshellu proszę o kontakt:)

kRk! Znalazłem coś co może Cię zainteresować .. Chodzi o mshella i pisanie na kompie aplikacji do niego. Jeśli to czytasz, wyslij maila a podrzuce Ci coś ..
arwu84@gmail.com
Arwu
20%
20%

Mod.tel.: nokia n73
FW: Najnowszy
    unknownOpera

Poprzednia strona

Powrót do Symbian C++