NASZE SERWISY:    ANDROID   LINUX   MAEMO   SYMBIAN   WEBOS

Hosting sponsoruje:

GRIN3 - polskie fonty

Profesjonalne czcionki z polskimi znakami - czcionki.com

OpenMobile on Facebook

Jakie środowisko do pracy z motorolą A1000 (zielony)

Jakie środowisko do pracy z motorolą A1000 (zielony)

Postprzez Boku » 3 marca 2009, o 00:21

Witam otóż mam kłopot ponieważ chcę pisać proste programiki dla mojej motki w c++ a nie mogę znaleźć żadnego kompilatora wszędzie pisze się o s60 a ani słowa o uiq chciałbym się dowiedzieć jakiego oprogramowania potrzebuje i najlepiej jak je skonfigurować.
Boku
1%
1%

Mod.tel.: Motorola a1000
    WindowsVistaSafari

Re: Jakie środowisko do pracy z motorolą A1000 (zielony)

Postprzez Hike83 » 3 marca 2009, o 13:02

Z tego co ja wiem, to jest dostępny darmowy plugin dla Xcode umożliwiający pisanie programów dla Symbian OS bezpośrednio w Xcode. Plugin zawiera kompilator GCC i inne typowo symbianowe narzędzia (np. bmconv). Umożiwia pracę z kilkoma SDK - Series 60 2.x, Series 80 oraz UIQ 2.1 (czyli Moto A1000 się łapie - nie wiem czemu ten telefon kojarzy mi się z filmem "Madagaskar 2" i tym hipciem Moto Moto :-P). Jedyne co trzeba ręcznie przegrać z zainstalowanego SDK pod Windows to katalog "epoc32". W porównaniu z oficjalnym SDK dla Windows brakuje emulatora, zamiast tego jest możliwość po skompilowaniu wysłania SISa automatycznie do telefonu przez Bluetootha.
Hike83
40%
40%

Mod.tel.: E71 iP3G E90
FW: Rozne
    WindowsXPSafari

Re: Jakie środowisko do pracy z motorolą A1000 (zielony)

Postprzez sebax » 5 marca 2009, o 14:35

http://developer.sonyericsson.com/site/ ... ymbian.jsp jest sdk dla codewarriora(winscw) i visuala(wins)
w sumie do napisania programu wystarczy samo sdk, ale zeby to mialo jakis sens to potrzeba jakiegos ide polecam codewarrior, nie polecam starego carbide
sebax
10%
10%

WindowsXPFirefox

Powrót do Symbian C++