NASZE SERWISY:    ANDROID   LINUX   MAEMO   SYMBIAN   WEBOS

Hosting sponsoruje:

GRIN3 - polskie fonty

Profesjonalne czcionki z polskimi znakami - czcionki.com

OpenMobile on Facebook

Wspomoż OpenMobile i wygraj Nokię N900 lub N97 mini

Wasze propozycje dotyczące forum oraz portalu, problemy z działaniem, ogłoszenia, zmiany...

Wspomoż OpenMobile i wygraj Nokię N900 lub N97 mini

Postprzez red » 1 marca 2010, o 02:40

Parę dni temu Nokia ogłosiła konkurs Ovi Developers Challenge - więcej szczegółów na stronie głównej portalu.
Postanowiliśmy również wziąć w nim udział. Przydałby się nam telefon Nokia N900 - nie tylko do przeprowadzenia testu, ale też do rozwinięcia naszego działu o Maemo.
Jeśli chcielibyście nam pomóc - zagłosujcie na zgłoszone przez nas pomysły. Wystarczy zarejestrować się na stronie http://www.developerschallenge.pl, odwiedzić poniższe linki i kliknąć w plusik obok Obrazek.

Przy okazji sami możecie coś wygrać. Wśród głosujących zostanie rozlosowanych 5 telefonów N900 i 5 N97 mini.

Oto nasze zgłoszenia:

Program telewizyjny w telefonie - http://www.developerschallenge.pl/463/pomysl.php
Mobilny Time Machine - http://www.developerschallenge.pl/415/pomysl.php
Mobilne Forum - http://www.developerschallenge.pl/417/pomysl.php
Taxi Kalkulator - http://www.developerschallenge.pl/448/pomysl.php
Symbianowy Dropbox - http://www.developerschallenge.pl/466/pomysl.php
Przewodnik filmowy - http://www.developerschallenge.pl/494/pomysl.php
Aptekarz - http://www.developerschallenge.pl/497/pomysl.php
Wizualny konwerter walut - http://www.developerschallenge.pl/499/pomysl.php

Jeśli również zgłosiliście swoje pomysły, możecie podać linki do nich w tym wątku. Fajnie byłoby jakby część telefonów trafiła w ręce użytkowników forum OpenMobile.
red
Administrator
Administrator

Mod.tel.: iPhone4 Desire
    MacOSXFirefox

Re: Wspomoż OpenMobile i wygraj Nokię N900 lub N97 mini

Postprzez nismo » 1 marca 2010, o 09:49

Jestem ciekaw czy istnieje ranking z aktualnymi liderami?

Zagłosowałem.
Pozdrawiam,
nismo
nismo
Moderator
Moderator

Mod.tel.: E7-00
FW: 111030609
    WindowsXPFirefox

Postprzez biggi » 1 marca 2010, o 10:50

nismo, Zgłoszone pomysły/najlepiej oceniane ;)

Nie wiem czy mogę o tym napisać w tym temacie ...ale jakby co to usuniecie mojego posta;)
Zrobię to w stylu dejko(bez urazy- lubię czytać Twoje posty) i trochę się rozpiszę!
A mianowicie chodzi mi o te "głupie" pomysły w ODC! Mój pomysł( http://www.developerschallenge.pl/205/pomysl.php ) na tą chwilę jest na 7 miejscu i jakoś nie napalam się na to ,że wygram(co nie znaczy ,że bym nie chciał wygrać!- w sumie wolałbym N900 bo teraz boję się zapłacić 2k za telefon z systemem ,którego nie znam ...a tak poznałbym go za free ...i może nawet się do niego przekonał ...bo ja całe życie na symbianie lece:D Raz miałem iPhone ...ale MacOS mi nie podchodzi) ale zajebiście dziwnie by było jakby tą konkurencję wygrały pomysły typu "alkomat" ,"noktowizor" itp. programy ,które nie mają prawa poprawnie działać ...no i oczywiście nie wystarczyło by do nich napisać programu ...tylko trzeba by było ingerować w sam telefon! Mój pomysł nie jest najwyższych lotów(tak jak te od red -bez urazy;)) ale na pewno się nam przyda!Parę osób ma dobre pomysły(typu cały rozkład autobusów,pkp i pks w komórce! -sam czasami muszę gdzieś podjechać autobusem jak jadę z kumplami na piwo i na pewno miałbym taką aplikację zainstalowaną) ...ale najwięcej punktów zbierają te "dziwne" pomysły!
Ja nie wymyśliłem nic nowego o czym byśmy np. nie rozmawiali na tym forum ...albo co by mi wcześniej(czyli pomyślałem "o! taka aplikacja na pewno by mi się przydała w telefonie") nie pomyślałem. A teraz po prostu każdy wymyśla na siłę ...żeby wygrać!
Ja wiem ,że liczy się pomysł ...no ale z 2 strony nasza wyobraźnia nie zna granic i nagle ktoś napiszę ,że wymyślił "zapalniczkę" w komórce, "odkurzacz" ,"wiertarkę" ,"maszynkę go golenia" itd....
Nie wiem jak zapatruję się na to "nokia" ale moim zdaniem od 22.03 do 28.03(czyli w czasie jak będzie można głosować ale nie będzie można dodawać już postów) moderatorzy powinni usuwać pomysły ,które realnie nie są do zrealizowania ...tak żebyśmy spokojnie mogli głosować na te "mądre" aplikacje!
Jeden użytkownik napisał ,że chciałby stworzyć(albo raczej żeby ktoś to za niego zrobił) aplikację ,która w czasie rzeczywistym będzie zmieniała jego głos np. na M.Jacksona, Madonnę itd. Super pomysł, rozmawialiśmy o nim na tym forum już dziesiątki razy i z tego co pamiętam podobał się chyba każdemu ...ale w świetle naszego prawa jest to program nielegalny! Nie możemy się podszywać pod inne osoby! Pomysłodawca dostał ode mnie za to punkt ...ale czy taka aplikacja może wygrać? ...jak nie będzie mogła ujrzeć światła dziennego?
Albo Ci pomysłodawcy ,którzy piszą o aplikacjach nagrywających rozmowy, pokazujący sms'y w postaci chat(tak jak to ma miejsce w iPhone), programy do pokazywania całego sms'a wraz z nadawcą na pulpicie(czyli sms prewiew ze stajni betalabs)! Takich aplikacji jest już multum ...a oni myślą ,że wymyślają coś nowego ...i Ci którzy się na tym nie znają i nie wiedzą ,że tego jest pełno myślą sobie "kurcze, ale super pomysł! Zagłosuje!"! -czy ktoś taki powinien wygrać? Co to za pomysł ...jak mamy już dziesiątki takich aplikacji!
Oczywiście jak na taki konkurs i na nokię to jestem zawiedziony tym jak podeszli do tematu!
Żeby móc napisać komentarz trzeba być zalogowany(to uważam za dobry pomysł) i nie można używać żadnych znaków interpunkcyjnych -kumacie to?!
Dlaczego jak się wchodzi w swój profil to nie ma zakładki typu "pokaż moje pomysły"- tylko trzeba przeglądać wszystkie wątki żeby je znaleźć!
Dlaczego nie można edytować swoich pomysłów! Np. wpadłem na to co by było można jeszcze dodać do mojego pomysłu ...ale nie mogę tego dopisać!
Mógłbym się jeszcze tak rozpisywać i rozpisywać ...ale nie mam na to czasu:D
Mam nadzieje, że nie usuniecie mojego postu ...bo chyba mądrze prawię :P
P.S. Oczywiście bardzo chciałbym wygrać więc głosujcie na moje pomysły:D
it's not easy bein' green
biggi
Moderator
Moderator

WindowsVistaFirefox

Postprzez azi » 1 marca 2010, o 18:44

Powiedzcie mi dlaczego nigdzie nie widzę możliwości dodania pomysłu?
szukam od 20min na stronie i nie ma...
dodać aplikacje można.
Moje żółte 1000ccm szczęścia - GSX-R 1000 K7

More than a football club, a global brand. There is only one United!
azi
70%
70%

Mod.tel.: iPhone 6
FW: iOS
    WindowsFirefox

Postprzez Szuti » 1 marca 2010, o 23:32

Najeżdżasz na konkurs klikasz i ci sie sumenu pojawia. Na operze chyba to nie działa (wielkie elo!) tylko na IE nie wiem jak na FF

Ja również dołączyłem swoje trzy grosze do konkursu ale tak jak napisał mój poprzednik aplikacje wogóle nie mające bytu zapewne wygrają. No ale ok coś o moim pomysłe.

Link : http://www.developerschallenge.pl/1305/pomysl.php

Główne założenia aplikacji BitKey to szyfrowanie całej zawartości telefonu oraz karty pamięci na podstawie PINU (dla tych którzy chcą aby było wogóle coś szyfrowane) albo PIN + np. dodatkowa fraza aby przy kradzieży lub zagubieniu telefonu niemożliwym było odczytanie naszych danych.
Szuti
10%
10%

Mod.tel.: 97 mini
FW: 11.0.102
    WindowsOpera

Postprzez red » 2 marca 2010, o 01:40

biggi, pamiętaj że jest jeszcze jury, które również ma do rozdania 20 telefonów. Tutaj pomysły typu Latarka raczej nie przejdą.
red
Administrator
Administrator

Mod.tel.: iPhone4 Desire
    MacOSXFirefox

Postprzez konrad.szulc.94 » 2 marca 2010, o 10:38

Głosy oddane :)
N-Gage konrad122

Pozdrawiam
konrad.szulc.94
60%
60%

Mod.tel.: iPhone
FW: 3.1.3 JB
    WindowsXPMSIE

Postprzez biggi » 2 marca 2010, o 16:51

red, wiem ,wiem ...ale dlaczego pozostałem 20 mają dostać "kosmiczne pomysły"?! Ja uważam ,że nagrody należą się tylko tym "normalnym" pomysłom!
biggi
Moderator
Moderator

WindowsVistaFirefox

Postprzez dejko » 2 marca 2010, o 23:07

W sumie nie uczestniczę w tych konkursach i nic mnie one nie interesują, bo wiem, ze to pic na wodę. Jak każdy konkurs - głosowanie - nie ten co najlepszy, tylko ten co najwięcej ziomów pozbiera po rożnych portalach społecznościowych. W końcu jury i tak wybierze albo swojego, albo to na czym najwięcej zarobią.
Przeczytałem temat, przejrzałem nasze typy... ubolewam jednak nad tym, że nie widzę nic bardziej ambitnego. W sumienie nie sprawdzałem wszystkich pozycji, ale jaki jest odsetek aplikacji narzędziowo/diagnostycznych? We wcześniejszych Symbianach było tego sporo, teraz nie ma prawie wcale. Czy to oznacza brak zainteresowania? Czy czeka nas era podniecania się zapalniczką w telefonie (najpopularniejsza aplikacja na iPhone)?

No nawet te pomysły tu podane:
Program telewizyjny w telefonie - bez sensu, bo po co to komu w telefonie?! Nawet jakby, to Opera Mobile i Telemagazyn chyba załatwia sprawę. W tym momencie trwają prace nad likwidacja telewizji analogowej, a to oznacza cyfrową, która ma Guide - czyli elektroniczny przewodnik po programach. Każdy operator telewizji cyfrowej udostępnia już taką funkcję. A mi i tak to jakiś nie pasi i zawsze wolę sprawdzić program w gazecie papierowej, gdzie mam jakoś tak najlepszy wgląd i idzie mimo wszystko najszybciej.
Mobilny Time Machine - pomysł po pierwsze wtórny, po drugie średnio realny w realizacji. Każdy plik? Toż to pamięć wew. telefonu to minimum kilkadziesiąt MB. I to ma iść non stop połączenie z netem i tam się synchronizować? Bo tylko tak to widzę... raz w tygodniu to sobie mogę manualnie zrobić kopię dysku na karcie pamięci, a przypomni mi o tym cykliczny wpis w kalendarzu. Do tego sama aplikacja nie wystarczy. Potrzeba jeszcze odpowiedniej infrastruktury informatycznej i oprogramowania po stronie serwerowej.
Mobilne Forum - pomysł trafiony może, ale tylko do czasu wypuszczenia mobilnej wersji skryptu. Wtedy przez WWW będzie można przeglądać forum dostosowane pod telefony. Nie wiem czy już jest taki skrypt, wiem, ze jeśli byłoby zainteresowanie, to ktoś by na to już wpadł.
Taxi Kalkulator - teoretycznie pomysł dobry, w praktyce nic z tego nie wyjdzie. Już kilkunastotysięczne miasto ma swoje taksówki. kto stworzy bazę do tego? Już pomijam fakt, że prywaciarze raczej nie udostępnią publicznie swojego cennika... znają sprawę z taksówkami w Krakowie, gdzie płaci sie po 150 zł za km? A jeśli to ma dotyczyć tylko 5 największych miast, to ja podziękuję.
Symbianowy Dropbox - to akurat nawet dobre, z tym, ze część zastrzeżeń dubluje się z Mobilny Time Machine. Prędzej doczekamy się mobilnej wersji Dropboksa - która już działa na iPhone.
Przewodnik filmowy - to już też nie tyle aplikacja, co pomysł na cały portal społecznościowy, bo bez tego ta aplikacja będzie niczym. Na świecie to całkowicie normalne - Semacode, skaner i odpowiedni serwis. Nawet nie musiałby to byc jakiś skomplikowany OCR, wystarczy doskonale się sprawdzający skaner kodów. teraz druga strona czyli portal do tego... no ale jak widać, aplikacja już istnieje i to działająca na pewnym standardzie.
Aptekarz - raz, ze problem z bazami, a dwa, ze to już jest. Opera mobile + np. ta stronka: http://www.medle.pl/ Czyli kolejna aplikację można zastąpić zakładką w przeglądarce.
Wizualny konwerter walut - bez komentarza... nawet najprostszy telefon ma konwerter walut i wcale nie trzeba korzystać z kalkulatora. Problem jest tylko z synchronizacją, która w natywnych aplikacjach nie występuje. Ale od czego już istniejące zamienniki?! Czy to taki problem wpisać cenę ręcznie? Chyba to nawet szybciej, niż uruchamiać kamerę, robić zdjęcie i czekać na przetworzenie. Jeśli i to kogoś nie przekonuje - w większości większych sklepów, jest zakaz używania aparatów fotograficznych.

Zatem wygląda to słabo i większa część to nie tyle pomysł na aplikacje co na cały portal albo serwis usługowy, gdzie sam ten program jest tylko wisienką na torcie. Co z tego, ze coś wygra, skoro nie będzie działać, bo potrzeba to tego serwerowni + oprogramowania + stałej pracy wielu osób. Zero kreatywności - pomysły opierają się na tym, ze tu i teraz czegoś brakuje, albo że obecnie istniejący produkt nie obsługuje danego telefonu.
Takich pomysłów to ja mam setki... np. KeePass na Symbiana. Jest na wszystkie inne platformy, na Symbiana nie ma. Sensowny deinstalator, który będzie miał bazę aplikacji Symbianowych z informacjami która gdzie śmieci i co zmienia przy instalacji. Monitor stanu baterii, temperatury, sieci itp. Jakaś aplikacja diagnostyczna (wiem, już jest).

W sumie, w tracie pisania tego posta, sam sie zainteresowalem co oni wybiorą i jak dana aplikacja będzie przydatna, niepowtarzalna i na ile realizacja planu będzie realna.
dejko
VIP
VIP

Mod.tel.: E71
FW: 410.21.010
    WindowsFirefox

Postprzez biggi » 3 marca 2010, o 10:42

dejko, wygląda to słabo ...ale sam nie wymyśliłeś nic lepszego! Rozchodzi się o to czy wolisz żeby wygrał "słaby" pomysł ale realny czy np. "alkomat"? ...bo ktoś wygrać musi!
biggi
Moderator
Moderator

WindowsVistaFirefox

Postprzez wiemar » 3 marca 2010, o 10:50

a oto mój pomysł:

http://www.developerschallenge.pl/2082/pomysl.php

mam pomysł na aplikację za pomocą której można by sterować telefonem. Przykładowo chcemy szybko uruchomić aparat w naszej komórce więc wypowiadamy komendę np aparat i błyskawicznie możemy zrobić zdjęcie. Dzięki aplikacji możemy sterować np odtwarzaczem muzyki, gps-em, galerią zdjęć, kamerą, itp. Razem z widgetami sterowanie telefonem będzie o wiele prostsze i szybsze.
wiemar
20%
20%

Mod.tel.: samsung monte
    WindowsFirefox

Postprzez biggi » 3 marca 2010, o 13:06

wiemar, no to jesteś co najmniej 2 który wysłał taki pomysł;)
Ja proponuję przed dodaniem pomysłu sprawdzić czy ktoś już tego nie napisał!
biggi
Moderator
Moderator

WindowsVistaFirefox

Postprzez JVoo » 3 marca 2010, o 16:34

Głosy oddane :)
Również chciałbym Was prosić o pomoc :)

Automatyzer
Filmowiec
Tracer
OVI Komunikator
Car Finder
Phone Locator
Task Locator

:)
JVoo
100%
100%

Mod.tel.: Galaxy S2
    WindowsOpera

Postprzez Magik » 3 marca 2010, o 17:39

Mieliście wspomagać openmobile, a nie reklamę robić :P
Magik, de Lowe,niepoprawny szlachcic,oportunista,czarodziej Sx1.pl,SoS.pl i PDAforum.pl,wojownik o sprawę Polską.
Magik
Moderator
Moderator

Mod.tel.: n900 BA N-GageQD SX1
    WindowsXPFirefox

Postprzez biggi » 3 marca 2010, o 20:17

Masakra- chce zgłosić nowy pomysł i się nie da. Wszystko przebiega tak jak powinno. Nawet jak daję "zgłoś" to wyskakuje komunikat ,że dodano mój pomysł ...no ale później nigdzie go nie ma ...więc nie dodano! :mad:
biggi
Moderator
Moderator

WindowsVistaFirefox

Następna strona

Powrót do O forum OpenMobile, serwisach SymbianOS.pl i OpenMobile.pl