NASZE SERWISY:    ANDROID   LINUX   MAEMO   SYMBIAN   WEBOS

Hosting sponsoruje:

GRIN3 - polskie fonty

Profesjonalne czcionki z polskimi znakami - czcionki.com

OpenMobile on Facebook

[c++][s60v3][sgh i550]Obsługa USB

[c++][s60v3][sgh i550]Obsługa USB

Postprzez marijuz » 5 października 2011, o 13:42

Jestem elektronikiem i chce wykorzystać swój telefon jako moduł GPS. Umiem już napisać aplikację, która określi współrzędne geograficzne urządzenia, ale nie wiem jak wyprowadzić te dane poza telefon. Najprościej byłoby chyba przy użyciu kabla usb, nie wiem jednak, jak to zrobić. Wiem, że można to zrobić przy użyciu bluetootha, ale to drogie rozwiązanie, wolałbym przez kabel ;p.Sygnał nie musi być w standardzie USB, chodzi mi o to, jak zmienić pin złącza usb ze stanu wysokiego w niski i odwrotnie.

Pozdrawiam, marijuz
marijuz
30%
30%

WindowsXPFirefox

Re: [c++][s60v3][sgh i550]Obsługa USB

Postprzez mawhy2 » 14 października 2011, o 15:34

marijuz napisał(a):Jestem elektronikiem i chce wykorzystać swój telefon jako moduł GPS. Umiem już napisać aplikację, która określi współrzędne geograficzne urządzenia, ale nie wiem jak wyprowadzić te dane poza telefon. Najprościej byłoby chyba przy użyciu kabla usb, nie wiem jednak, jak to zrobić. Wiem, że można to zrobić przy użyciu bluetootha, ale to drogie rozwiązanie, wolałbym przez kabel ;p.Sygnał nie musi być w standardzie USB, chodzi mi o to, jak zmienić pin złącza usb ze stanu wysokiego w niski i odwrotnie.

Pozdrawiam, marijuz

Polecam zapoznanie sie z obsługą terminala HT i próbować otwierać porty COM poprzez USB albo przerobić sobie kod http://code.google.com/p/logman-for-symbian/

Pozdrawiam
Michał Małaj
mawhy2
1%
1%

WindowsSafari

Powrót do Multimedia, Komunikacja, Interfejs Użytkownika