NASZE SERWISY:    ANDROID   LINUX   MAEMO   SYMBIAN   WEBOS

Hosting sponsoruje:

GRIN3 - polskie fonty

Profesjonalne czcionki z polskimi znakami - czcionki.com

OpenMobile on Facebook

[S60v3 E51] Centrum sms. Masowa wysyłka sms.

[S60v3 E51] Centrum sms. Masowa wysyłka sms.

Postprzez j4k » 27 sierpnia 2010, o 16:47

Jako, że jest to mój pierwszy post witam wszystkich. Nie jestem do końca pewien czy temat powinien znaleźć się w tym dziale ale mam nadzieje, że znajdę jakiegoś fachowca. Temat, też dotyczy programowania i komunikacji. Więc sprawa jest następująca:
Szukam jakiegoś programu który dostarczy mi api do wysyłania smsów bezpośrednio z mojego komputera przez bluetooth oraz przez moją nokie E51 S60v3 w świat.
Coś takiego posiada Nokia Pc Suite ale tam jest to graficznie rozwiązane a ja potrzebuje jakiś program który wyśle smsa ze skryptu bashowego, pythonowego, c++ albo najlepiej php. (windows albo linux nie robi mi to różnicy ale wolał bym linuxa).
Jeśli by mi się to nie udało to druga opcja jaka wchodzi w grę to napisanie aplikacji na symbiana która będzie wczytywała numery telefonów komórkowych i treści smsów np z pliku txt czy cvs lub z innego źródła i wysyłała te smsy zostawiając gdzieś obok notkę czy się to powiodło czy też nie. (np raporty doręczenia). Nigdy nie programowałem pod symbianem więc nie mam o tym pojęcia. Może w wolnej chwili się tym zajmę ale na razie jestem z tego zielony. Znalazła by się osoba która by mi pomogła rozwiązać któryś z moich problemów?
j4k
1%
1%

Mod.tel.: Nokia E51
    WindowsSafari

Re: [S60v3 E51] Centrum sms. Masowa wysyłka sms.

Postprzez mawhy » 29 sierpnia 2010, o 19:54

Nie masz dostępu do API Nokia Suite więc pisanie programu który dostarczy Ci API do wysyłania smsów bezpośrednio z Twojego komputera przez bluetooth oraz przez Twoją nokie E51 S60v3 w świat nie wchodzi w rachubę. Teoretycznie możesz pisać program do obsługi BT w komputerze ale tutaj trzeba by wiedzieć jak programować porty szeregowe czy pisać komunikację przez Telnet. W praktyce musisz sam wymyślić API do komunikacji z komórką. Owszem są biblioteki linuxa do obsługi BT, ale dużo zależy czy sterowniki do obsługi BT chodzą z twoim sprzętem, a potem programować pod biblioteki BT (najlepiej w C++) albo samemu oprogramować obsługę portu BT
Jak chcesz PHP to musiałbyś napisać rozszerzenie PHP obsługujące porty BT w C.
Natomiast po stronie komórki musisz napisać klienta to masowej wysyłki SMSów. Co wyboru masz sporo technologii Java Mobile, C++ Python. Zabezpieczenia Symbiana nie pozwalają na automatyczne wysyłkę SMSów co oznacza że trzeba potwierdzać wysyłkę każdego SMSa. Operatorzy mogą też wprowadzać ograniczenia co do masowej wysyłki.
Raporty doręczeń obsługuje operator wiec program który chcesz napisać na komórkę musiałby odczytywać raporty doręczeń.
Podsumowując w tym programie trzeba by pisać odbiór plików csv z BT potem parser CSV, wysyłkę SMSa, monitoring wysłanych SMsów w bazie danych i obsługę raportów doręczeń. W sumie jest to sporo do napisania kodu...

Pozdrawiam
Michał Małaj
mawhy
30%
30%

WindowsSafari

Postprzez sebax » 30 września 2010, o 18:54

Kolega mawhy zapomniał o modemie... pod windowsem proste, jest jakiś com virtualny po usb, otworzyć, wpisac komende at a pozniej sprawdzic inna komenda czy sie wyslalo. Pod linuxem nie wiem jakis sterownik trzeba co zrobi tty do modemu w telefonie. Reszta w jakimkolwiek jezyku skryptowym , nawet php;)
sebax
10%
10%

WindowsFirefox

Postprzez mawhy » 6 października 2010, o 11:17

Ja myślałem że chce komórkę traktować jako centralkę SMS przez BT. Przejście przez modem jest możliwe przez kabel natomiast przez BT i terminal to trzeba by sprawdzić czy przejdzie przez modem poleceniami AT.
Więcej informacji można by znaleźć na tej stronie http://www.developershome.com/sms/

Pozdrawiam
Michal Małaj
mawhy
30%
30%

WindowsSafari

Postprzez Vymmiatacz » 22 stycznia 2011, o 15:59

mawhy napisał(a):Zabezpieczenia Symbiana nie pozwalają na automatyczne wysyłkę SMSów co oznacza że trzeba potwierdzać wysyłkę każdego SMSa.

Bardzo w to wątpię :) Bez problemu można "cicho" przechwycić SMSa, tak, że sie nigdy nie pojawi w skrzynce odbiorczej, a telefon nie wyda dźwięku. Dlatego jestem niemalże pewien, że równie cicho można wysłać SMS.
Vymmiatacz
1%
1%

Mod.tel.: N95 8GB
    WindowsXPOpera

Powrót do Multimedia, Komunikacja, Interfejs Użytkownika