NASZE SERWISY:    ANDROID   LINUX   MAEMO   SYMBIAN   WEBOS

Hosting sponsoruje:

GRIN3 - polskie fonty

Profesjonalne czcionki z polskimi znakami - czcionki.com

OpenMobile on Facebook

Nokia E7

W tym dziale dyskutujemy o telefonach S60, Symbian^3 - czyli opinie, zapowiedzi, zdjęcia itd.

Re: Nokia E7

Postprzez makgajwer » 21 kwietnia 2012, o 09:10

@Milan używam b. intensywnie jako narzędzie w pracy od 8 mcy i żadnych luzów.
Mechanizm jest b. dobry Wcześniej korzystałem z Nokii 97 mini z podobnym mechanizmem, którą obecnie katuje syn, w sumie juz 2gi rok i zero luzów.
Odnośnie softu: ja nie narzekam teraz i przed aktualizacją do Belle. Chociaż wg mnie tu dużo zależy od tego co i ile instalujesz Jak będziesz miał śmietnik i sporo aplikacji z pewnością będą problemy jak w windowsie. Wszystko chodzi płynnie, zero zwisów. 2 może 3 razy zdarzyło się, że nie moglem połączyć się z wifi i dane pakietowe też nie działały ale restart fona pomógł.

p.s. od paru tyg. katuje, bawię się nową zabawką: IPhone 4s i nie kumam zachwytu jaki unosi się nad tym sprzętem. Jedyne co wyróżnia ten sprzęt to wykonanie (chociaż E7 też pod tym względem jest b. dobra)+ekran, ale uwierz mi ten w E7 tez jest b. dobry. Ponadto brakuje mi w IP darmowej nawigacji+profili +umieszczania ikon, skrótów programów w dowolnym miejscu na ekranie, co w E7 nie jest problemem+klawiatury. Jak raz w życiu kupisz tel. ze sprzętowa klawiaturą to już nigdy nie będziesz chciał innego :-)

Reasumując: E7 to b. udany model i gorąco Ci polecam
makgajwer
40%
40%

Mod.tel.: IPHONE4S +NOKIA E7
FW: najnowszy
    WindowsFirefox

Postprzez 321dario » 21 kwietnia 2012, o 09:39

iPhone bez Jailbreaka--->porazka
321dario
60%
60%

Mod.tel.: nokia 808
FW: v113......
    WindowsXPSafari

Postprzez makgajwer » 24 kwietnia 2012, o 10:04

@Milan: na początku ładowałem codziennie ale dlatego, że dużo bawiłem się i co rusz włączałem ekran aby zobaczyć, czy sa nieodebrane rozmowy, sms, bo migająca dioda na dole jest słabo widoczna np. w słońcu.
Po zainstalowaniu nokia sleeping screen wszystko jest na ekranie w trybie wygaszacza i to też w pływa na życie baterii pozytywnie. Tryb 3G wyłączony, podświetlenie ekranu na ok. 30% (w zupełności wystarczy nawet w słońcu, bo ekran zastosowany w E7 jest b. dobry głownie jeśli chodzi o czerń, kontrast). Synchronizacja poczty, transmisja danych mobilnych wyłączona, wolę ręcznie ściągać i przy takich ustawieniach i dość mocnym użytkowaniu starcza na min. 2 a czasem 3 dni. Jeśli nie korzystam z neta (opera) tylko rozmowy tel. +smsy to spokojnie wyciągam 5 dni.
Zauważyłem, że najbardziej połyka baterię transmisja danych mobilnych, którą całe szczęście z górnej belki można szybko wł/wył. +nawigacja. Pod kątem baterii E7 jest udanym modelem i nie można narzekać, bo nawet jak b. długo siedziałem w necie po wifi nie udało mi się rozładować w ciągu 1 dnia.

p.s. ; dla przykładu podam, że IP4s, który ma mniejszy ekran przy takich samych ustawieniach "wymięka" mi już po 1 dniu :-(
makgajwer
40%
40%

WindowsFirefox

Postprzez pawelt » 24 kwietnia 2012, o 15:42

Apropo baterii polecam to w końcu bateria trzyma długo a co ciekawe przyspieszyło
http://www.symbianmobile.pl/artykuly/pr ... belle.html
ave cezar albo car albo jeszcze ktoś inny
i tak wszyscy nie żyją
pawelt
60%
60%

Mod.tel.: E90+N97 mini+E7
    LinuxOpera

Postprzez 321dario » 30 maja 2013, o 11:07

tzw. skanowanie wifi,oczywiscie zre prąd ;)
321dario
60%
60%

WindowsXPSafari

Postprzez 321dario » 4 czerwca 2013, o 20:43

tzw. dane mobilne?tez zra pad ;)
321dario
60%
60%

WindowsXPSafari

Postprzez 3s2r3t » 21 sierpnia 2013, o 18:20

Odkopuję wątek, bo mam mały problem. Dzisiaj w trakcie korzystania z aplikacji Notatki (tej standardowej, systemowej) stało się coś dziwnego. Na ekranie pojawiła się reklama - krótki filmik ok. pół minuty w trybie full screen (restauracji Subway - jeśli ma to jakiekolwiek znaczenie). Nie uruchamiałem w tym czasie żadnej innej aplikacji, przeglądarki internetowe nie były aktywne i stąd moje zdziwienie, bo to oznacza, że jakiś spamerski program zagnieździł sie gdzieś w systemie. W ostatnim czasie instalowałem jedynie nową wersję sklepu nokia. Czy ktoś wie co to za program wyświetla te reklamy?

aktaualizacja 19.09.2013
Winowajcą prawdopodobnie jest widget AccuWeather. Ostatnio zaobserwowałem, że często pojawia się w nim baner reklamowy tej firmy. Prawdopodobnie niechcący w niego kliknąłem i ściągnął sie film. Ogólnie, to widget ten sprawia dużo problemów. Często się zacina i trzeba go ponownie zaladować wybierając przy tym opcję "zezwól na dostęp aplikacji do pamięci telefonu", bez tego nie działa. Ostatnio często też znikają opje z menu i też potrzebny jest reset programu. Szkada, bo jest bardzo użyteczny.
Ostatnio edytowano 19 września 2013, o 20:01 przez 3s2r3t, łącznie edytowano 1 raz
3s2r3t
1%
1%

Mod.tel.: E7-00
    WindowsVistaMSIE7

Postprzez makgajwer » 21 sierpnia 2013, o 18:33

kiedyś tak się działo w Tmobile
makgajwer
40%
40%

MacOSXSafari

Postprzez 3s2r3t » 21 sierpnia 2013, o 20:20

Swój telefon kupiłem tuż po premierze w sklepie online nokii - jeszcze wtedy istniał. Nie była to żadna promocja, zapłaciłem 2400, telefon oczywiście nieobrandowany i wcześniej nie było takich niespodzianek :szok: Ostatnio miałem problemy z widgetem AccuWeather i zalogowałem się do Nokia Store żeby sprawdzić czy nie ma nowej wersji, ale wcześniej musiałem zaktualizować aplikację sklepu Nokia. Dlatego w pierwszej kolejności moje podejrzenie pada na ten właśnie program. Chociaż może było tak, że przy okazji tej aktualizacji system zassał dodatkowo jakiś program do wyświetlania spamerskich filmików.
3s2r3t
1%
1%

Mod.tel.: E7-00
    WindowsVistaMSIE7

Postprzez makgajwer » 21 sierpnia 2013, o 20:30

najlepiej i dla pewności twardy reset a z backupu przywróć tylko kontakty bez ustawień tel. i wtedy masz pewność.
makgajwer
40%
40%

MacOSXSafari

Poprzednia strona

Powrót do Telefony S60/Symbian^