NASZE SERWISY:    ANDROID   LINUX   MAEMO   SYMBIAN   WEBOS

Hosting sponsoruje:

GRIN3 - polskie fonty

Profesjonalne czcionki z polskimi znakami - czcionki.com

OpenMobile on Facebook

Nokia N8 - co chciałbyś wiedzieć?

W tym dziale dyskutujemy o telefonach S60, Symbian^3 - czyli opinie, zapowiedzi, zdjęcia itd.

Re: Nokia N8 - co chciałbyś wiedzieć?

Postprzez 321dario » 15 czerwca 2011, o 11:35

przeczytaj; http://forum.gadu-gadu.pl/showthread.php?t=3824
wyslij IMEI i czekaj az wyjdzie aplikacja ;)
321dario
60%
60%

Mod.tel.: nokia 808
FW: v113......
    WindowsXPSafari

Postprzez biggi » 15 czerwca 2011, o 21:49

Nokia N8 to get a camera fix in the upcoming Anna update:
http://www.gsmarena.com/nokia_n8_to_get ... s-2777.php
it's not easy bein' green
biggi
Moderator
Moderator

WindowsFirefox

Postprzez majki84 » 17 czerwca 2011, o 15:08

Coś mi się pozmieniało, bo wcześniej jak wysłałem smsa to jak wyskakiwał mi komunikat, że dostarczono smsa to było tylko takie pyknięcie, pojedynczy dźwięk, a teraz mam dźwięk jakby mi normalnie sms przyszedł co mnie irytuje. Jak to zmienić?
majki84
40%
40%

Mod.tel.: Nokia N8
FW: Belle
    WindowsXPMSIE7

Postprzez lennox2 » 25 czerwca 2011, o 05:01

lennox2 napisał(a):W takim razie wygląda mi to na jakiś sabotaż modelu E7 ze strony Nokii... O co bym nie pytał, to wszystko (pomijając większy ekran) przemawia za tym, by zainteresowanie skierować do "starszego brata", czyli N8 :kwasny: - autofocus z leszym aparatem, slot kart pamięci, podwójne gniazdo ładowania, transmiter... Naprawdę przestaję rozumieć, do czego Nokia zmierza :(

Teraz już rozumiem :(, niestety... Zobaczcie, jak w świetle tej może i durnej teorii spiskowej brzmią te newsy :(

http://www.telepolis.pl/news.php?id=21998
http://www.telepolis.pl/news.php?id=21999
lennox2
40%
40%

Mod.tel.: E 72
    WindowsFirefox

Postprzez biggi » 25 czerwca 2011, o 09:29

lennox2, to co napisałeś po pierwsze jest nie na temat a po drugie jest totalną bzdurą! Wiesz jaka jest podstawowa( widzę ,ze dla niektórych niezauważalna) różnica między tymi 2 modelami? Jeden telefon ma fizyczną klawiaturę a drugi nie. Pamięć 16GB a Ty się czepiasz o slot na karty. A jak chcesz dobry aparat to polecam jakiegos kompaktowego Canon'a -nawet te za 200zl. zrobią lepszą fotke niż E7 i N8 razem wzięte. No a z tym wejściem na ładowarke pojechałes na całego...
biggi
Moderator
Moderator

unknownOpera

Postprzez lennox2 » 25 czerwca 2011, o 09:55

biggi napisał(a):lennox2, to co napisałeś po pierwsze jest nie na temat a po drugie jest totalną bzdurą! Wiesz jaka jest podstawowa( widzę ,ze dla niektórych niezauważalna) różnica między tymi 2 modelami? Jeden telefon ma fizyczną klawiaturę a drugi nie. Pamięć 16GB a Ty się czepiasz o slot na karty. A jak chcesz dobry aparat to polecam jakiegos kompaktowego Canon'a -nawet te za 200zl. zrobią lepszą fotke niż E7 i N8 razem wzięte. No a z tym wejściem na ładowarke pojechałes na całego...

A to niby dlaczego, zapytam uprzejmie? Zależy mi na bolcowym wejściu, bo taką mam oryginalną ładowarkę samochodową, a bez niej korzystanie z nawigacji na dłuższej trasie jest mało sensowne.

Co z tego, z tego, że oba modele są inne konstrukcyjne? Jestem - jak chyba każdy tutaj - świadom odmienności konsktukcyjnej, tylko... co niby Twoim zdaniem miałoby z tego wynikać w zakresie telepolisowych "nowinek"? Nie za bardzo rozumiem, co chciałeś w ogóle przekazać swoim postem... bo co niby dla mnie, posiadającego 2 karty 16-gigowe, których używam zamiennie, znaczy informacja, że E7 posiada 16 gb wbudowanej pamięci? A co mam niby zrobić z tymi ok. 25 gb, które mam na obu kartach? A dlaczego niby ubolewanie nad brakiem transmitera miałoby być od rzeczy? Bo co, Tobie jest on zbędny? Mnie nie! Tania cyfrówka? Rozumiem, że nosisz taką zawsze przy sobie, tak? Jak też nawigację i odtwarzacz MP3? No to gratuluję pojemnych kieszeni lub przepastnej torby. Ja nie, bo wolę mieć to wszystko w jednym urządzeniu, i bądź tak uprzejmy i racz uszanować to, że ktoś ma takie, a nie inne zapotrzebowanie gadżeciarsko - wygodnickie.
lennox2
40%
40%

Mod.tel.: E 72
    WindowsFirefox

Postprzez djtonka » 25 czerwca 2011, o 10:09

Jeśli jesteś w wieku gimnazjalnym (jak większość posiadaczy) to nie do Ciebie skierowany jest ten model. Gruba docelowa ma przy sobie laptopa, dyski przenośne więc zbędne są karty pamięci gdzie jedno wejście służy do ładowania i wymiany danych no i oczywiście biznesmen jak to nazywa producent klienta tego modelu nie ma czasu zapewne na strojenie radia w samochodzie aby posłuchać melodii z E7 bo zapewne jego opel lub dacia nie posiada dobrego radia.
djtonka
Support
Support

Mod.tel.: no_name
FW: fresz
    WindowsXPFirefox

Postprzez biggi » 25 czerwca 2011, o 11:12

lennox2, założę się ,że jesteś z tych co w Ovi Maps mają wgrane mapy całej europy ,a poza swoje miasto nie wyjeżdżają...
Z tych co mają wrzucone tysiące mp3, a średnio podczas podróży do pracy/szkoły/kościoła zdążą przesłuchać max 10 utworów...
Z tych co mają smartphone'a a nigdy nie korzystali z internetu w telefonie...
Z tych co dziennie piszą 10sms'ów i rozmawiają max 3minuty... o mail'ach można pomarzyć...
Z tych co robią zdjęcia telefonem ,tylko dlatego żeby się pochwalić a nie dlatego ,że są miłośnikami fotografii...
Z tych co mają telefon dla szpanu (jeśli jest w ogóle czym w tych czasach szpanować ,bo nawet moja 14letnia siostrzenica ma N8) a nie dla pomocy w życiu codziennym...

No i proponuję zmienić ładowarkę samochodową ponieważ mUSB to już standard...

P.S. Przypominam ,że tytuł tematu to "Nokia N8 - co chciałbyś wiedzieć?" i proszę się tego trzymać ...bo inaczej będziemy "wynagradzać" :D
biggi
Moderator
Moderator

WindowsFirefox

Postprzez majki84 » 6 października 2011, o 11:42

Chcę kupić kartę 32GB do telefonu, ale chciałbym żeby ona służyuła też jako pendrive do przenosszenia filmów w HD > 4GB i żeby działała też po użyciu przejściówki w aparacie Panasonic(Lumix) TZ10. Czy da się jakoś odczytać partycję NTFS na Nokii N8 żeby można było przenosić duże pliki? Może jakiś inny system zapisu pllików?
majki84
40%
40%

WindowsXPMSIE7

Postprzez biggi » 6 października 2011, o 16:45

majki84, formatujesz FTFS kartę pamięci i już będzie się dało wrzucić pliki powyżej 4GB.
biggi
Moderator
Moderator

WindowsFirefox

Postprzez majki84 » 10 października 2011, o 09:44

Bo z tego co pamiętam to był problem z wgraniem filmu > 4GB (może już to w Annie rozwiązali).

A kolejna sprawa to jak należy trzymać prawidłowo telefon przy uchu podczas rozmowy, bo ja notorycznie podczas rozmowy włączam guzik "zawieś" i zatrzymuję rozmowę. Czasem też potrafię policzkiem czy uchem wyłączyć rozmowę. Wkurza mnie to już na maksa. Telefon trzymam w pozycji zbliżonej do horyzontalnej podczas rozmowy. Jakieś rady?
majki84
40%
40%

WindowsXPMSIE7

Postprzez djtonka » 10 października 2011, o 10:18

Czujnik zbliżeniowy Ci nie działa?
djtonka
Support
Support

Mod.tel.: no_name
FW: fresz
    WindowsXPFirefox

Postprzez mico11 » 10 października 2011, o 12:41

majki84 napisał(a):Telefon trzymam w pozycji zbliżonej do horyzontalnej podczas rozmowy. Jakieś rady?

czyli poziomo ? to jak rozmawiasz ?
mico11
60%
60%

Mod.tel.: Xperia T Nokia E72
FW: dobre
    WindowsMSIE7

Postprzez majki84 » 11 października 2011, o 10:14

No ten czujnik zbliżeniowy chyba lekko daje ciała, bo wystarczy lekko podczas rozmowy poruszyć telefonem i się odblokowuje. Telefon trzymam prawie horyzontalnie, czyli poziomo. Głośnik przy uchu, a mikrofon z przodu, tak że oś wzdłużna telefonu jest prawie równoległa do podłoża. Zastanawiam się czy pozycja pionowa coś poprawi, tzn. głośnik przy uchu a mikrofon wzdłuż szyi (bliżej szyi aniżeli ust).
majki84
40%
40%

WindowsXPMSIE7

Postprzez pawelt » 11 października 2011, o 10:57

Czujnik jest w Lewym Górnym rogu ekranu tak ok 1cm od krawędzi.
Można zwiększyć jego czułość przez wgranie np tego programu
viewtopic.php?f=52&t=54447&start=105#p564154
jak dla mnie na e7 działa o wiele za czule po wgraniu tego programu ale dla Ciebie może być w sam raz.
ave cezar albo car albo jeszcze ktoś inny
i tak wszyscy nie żyją
pawelt
60%
60%

Mod.tel.: E90+N97 mini+E7
FW: najnowszy
    WindowsXPFirefox

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Telefony S60/Symbian^