NASZE SERWISY:    ANDROID   LINUX   MAEMO   SYMBIAN   WEBOS

Hosting sponsoruje:

GRIN3 - polskie fonty

Profesjonalne czcionki z polskimi znakami - czcionki.com

OpenMobile on Facebook

Nokia N8 - opinie i wrażenia z użytkowania

W tym dziale dyskutujemy o telefonach S60, Symbian^3 - czyli opinie, zapowiedzi, zdjęcia itd.

Nokia N8 - opinie i wrażenia z użytkowania

Postprzez nismo » 12 października 2010, o 12:10

W tym wątku dzielimy się opiniami i wrażeniami z użytkowania Nokii N8.

Obrazek

Przypominam, że pytania dotyczące hardware, firmware oraz software zadajemy w odpowiednich wątkach!
Pozdrawiam,
nismo
nismo
Moderator
Moderator

Mod.tel.: E7-00
FW: 111030609
    WindowsXPFirefox

Re: Nokia N8 - opinie i wrażenia z użytkowania

Postprzez Marcin Wietrzycki » 12 października 2010, o 19:33

Tak wychodzą zdjęcia robione we mgle:

Obrazek

Obrazek
Marcin Wietrzycki
1%
1%

Mod.tel.: Motorola Milestone
FW: 2.1 (2.36)
    WindowsSafari

Postprzez arybak » 12 października 2010, o 22:14

Posiadam od kilku godzin wersję srebrną ;-) pierwsze co to konfiguracja poczty/kontaktów/kalendarza i tu narazie mam zonk. Wszystkie te rzeczy trzymam w Googlach (mam swoją domenę, poczta, kontakty, kalendarz... etc). Ustawienie samej poczty googlowej powoduje ze nie mam kontaktów i kalendarza... spróbowałem ustawić to jako pocztę exchange (w końcu google maja pelnego activ synca) no i prawie sie udało - poczta się ściąga kontakty się ściągnęły kalendarz też ale nie można wysłać maila - jak dam "nowa wiadomość" to pojawia się "nie można wykonać tej operacji" i d.... :| jutro więcej spróbuję coś więcej z tym powalczyć ale jak na tej linii będzie lipa to będę mocno rozczarowany ;| nie ma "mail for exchange" dla N8 a to działało zawsze najlepiej...

Póki co wstrzymuję się ze sprzedażą HTC... symbian był moją pierwszą miłością ale czy te drogi już się za bardzo nie rozeszły....

-- 13 paź 2010 09:18 --

Sprawdziłem rano transmiter FM. Ustawiłem sobie na 104,50 i tak samo radio w samochodzie (ford focus) niestety było sporo szumu i trzasków, może coś jest jeszcze do ustawienia - moc... muszę poszukać.

-- 13 paź 2010 16:55 --

Pojeździłem trochę po mieście - Ovi Maps działają super, fixa łapie nadzwyczaj szybko.

Chwilowe skojarzenie narazie jakie mam - telefon łudząco przypomina mi omnię hd jeśli chodzi o użytkowanie :)

-- 14 paź 2010 19:05 --

Mam wrażenie że dźwięk jest troszkę stłumiony podaczas rozmowy w stosunku do HTC HD2, jest taki jakby był oddalony. Muszę to mocniej przetestowac
arybak
20%
20%

Mod.tel.: HTC HD2 Nokia N8
    UbuntuFirefox

Postprzez górnik » 14 października 2010, o 20:28

Fajny filmik z wrażeniami z zabawy Nokią N8 ;)

http://webhosting.pl/WIDEO.Nokia.N8
górnik
20%
20%

Mod.tel.: Nokia N8
FW: 014.002
    WindowsXPMSIE7

Postprzez prokop123 » 18 października 2010, o 10:29

Witam, mam prośbę do posiadaczy tego telefonu żeby stworzyli własna subiektywną recenzję z użytkowania N8.
dla mnie najważniejsze to
jakość rozmów, poprawne działanie totall recall czy nie pika przy nagrywaniu.
GPS czy szybko łapie fixa, czy te OVI MAPY są szczegółowe, jak to wygląda w porównaniu do Garmina

Byłbym bardzo wdzięczny za opinie ponieważ zastanawiam się czy zmiana Omni HD na N8 nie wyjdzie mi na gorsze bo parametrami oba telefony są prawie takie same i zasadne jest porównywanie N8 właśnie do OHD a nie SGS czy IP4 :]

Z góry dziękuje ;]
prokop123
20%
20%

Mod.tel.: OMNIA HD
FW: Full HD
    WindowsVistaFirefox

Postprzez ramirez19 » 18 października 2010, o 10:36

Mam ten smartfon od 3 dni. W pierwszych postach pisał ktoś ze foto tej Nokii to fake nie prawda żaden fake tak wygląda ten smartfon. Nawigacja w Noki N8 to rewelka,foto-video kraina mlekiem i miodem płynąca, Multum bajerów , gry które wykorzystują akcelerometr fajny bajer w need for speed shift HD( za free w ovi store).Jedyne co mnie denerwuje to ten ovi store cały czas trzeba pobierać przez telefon,mogli by zrobić ze ściągać pliki można by było na pc a wtedy tylko sobie wrzucasz w fona i instalujesz moim zdaniem zaoszczędzić by można było dużo czasu, Ekran na ludzką dłoń reaguje dobrze bardzo , przyjazny jest dla kciuka jak i palca przewijanie wychodzi płynnie ,nie reaguje na jakieś ostre przedmioty bądź tępe trzeba ponoć zakupić specjalny rysik od nokii .Waga telefonu niesamowita nie rozszyfrowałem jeszcze całej. Można instalować dużo starsze aplikacje to mi się podoba , w tej chwili jest bardzo mało nowych rzeczy dla tej nokii ale kwestia czasu .Edycja filmików niczym w Windows media maker z poziomu telefonu miazga.Jakość nagranego filmu miazga ,jakość zdjęcia miazga ( trzeba ustawić sobie aparat jak się chce a nie jechać na auto i mówić trochę nie to co bym chciał ).Video rozmowy też ujdą gdy jesteśmy na dworze i wieje wiatr to trochę jest nie przyjazne słychać świst. Pooglądać tv można, dużo gadżetów ,trzy pulpity można tam nawsadzać :) ikon.Fajny smartfon tylko trochę myślę że za drogi.System jak dla mnie to ciach! nawet bardzo szybko śmiga w porównaniu z Nokią N 95 to szybki jest skurczybyk.Gdy nacisnę przycisk co odpowiada za uruchomienie aparatu/kamery to jakieś 3- 4 sekundy ,nie jeszcze się nie zaciął.Powiększasz paluchem da się zauważyć lekko spadek fps ale za sekundę jest normalnie gdy dokończy operacje tak samo jak zrobisz zoom za pomocą przycisku,aparat po prostu próbuje łapać ostrość po drodze .No system zdecydowanie chodzi szybciej niż w tych telefonach które posiadam,posiadałem i widziałem u znajomych.Tylko mnie alarm irytuje nie wiem gdzie zmienić Dzwonek .GPS Fixa łapie w miarę szybko nie wiem nie mierzyłem czasu.Jakosc rozmów tez dobra. Co ma nie pikać przy nagrywaniu czego i czym? .dyktafonem,camera czy nagrywanie rozmowy?
Ostatnio edytowano 18 października 2010, o 19:47 przez ramirez19, łącznie edytowano 2 razy
ramirez19
50%
50%

FW: Nowe ^^
    WindowsXPMSIE7

Postprzez Garo » 18 października 2010, o 15:13

ramirez19, śpieszyłeś się pisząc swojego posta? Gdzie znaki, gdzie duże litery gdzie...
Źle się to czyta.
REGULAMIN :: FAQ :: SZUKAJ
Niniejszy post przedstawia opinie autora w dniu dzisiejszym, na datę jego publikacji. Nie mogą być one wykorzystane przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani innym następującym po nim dniu. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podawania przyczyn.
Garo
Administrator
Administrator

Mod.tel.: Galaxy Note SGS2 WFS
FW: 2.3.3
    WindowsSafari

Postprzez ramirez19 » 18 października 2010, o 20:17

Mam prośbę do posiadających czy mógł by ktoś wrzucić oryginalne video które jest dodane od Nokii gdzieś na jakiś serwer .Chodzi mi o demonstracje Dolby i zwiastuny Trona
ramirez19
50%
50%

WindowsFirefox

Postprzez kazo » 19 października 2010, o 16:38

ramirez19 napisał(a):Można instalować dużo starsze aplikacje to mi się podoba , w tej chwili jest bardzo mało nowych rzeczy dla tej nokii ale kwestia czasu.

Co rozumiesz przez to co napisałeś? Proszę abyś wyjaśnił.
Konkretnie.... jakie starsze aplikacje udało Ci się zainstalować?
Dla mnie to bardzo istotne.
Damnant quod non intelliguntpotępiają, czego nie rozumieją...

>>> Lista aplikacji S60v3 + Symbian^3<<<

Chciałem dobrze, wyszło jak zawsze...
kazo
50%
50%

Mod.tel.: N86 8MP - N8
FW: Najnowsze
    WindowsFirefox

Postprzez ramirez19 » 20 października 2010, o 18:04

np skype dla Noki N 95 szukałem dla N 8 i nie znalazłem wszedłem do sklepu Ovi przez N8 zalogowałem się ustawiłem że mam telefon N95 ściągnąłem zainstalowałem i korzystam,mobidesk i AgileMessenger v3.88 nie wiem może jakieś wsparcie maja te aplikacje dla mojego symbiana
ramirez19
50%
50%

WindowsFirefox

Postprzez kazo » 20 października 2010, o 21:06

No tak, zgadza się. W swoim archiwum coraz więcej pojawia się aplikacji S60v3 które mają także wsparcie na S60v5 i S^3.
Jedyna różnica taka, że te aplikacje są "stare" tylko w nazwie samej aplikacji, ale algorytm mają już nowy.
Damnant quod non intelliguntpotępiają, czego nie rozumieją...

>>> Lista aplikacji S60v3 + Symbian^3<<<

Chciałem dobrze, wyszło jak zawsze...
kazo
50%
50%

Mod.tel.: N86 8MP - N8
FW: Najnowsze
    WindowsFirefox

Postprzez ALTAQRE » 22 października 2010, o 14:47

Nie będę się rozpisywał o oczywistych plusach i minusach które były już 100 razy poruszane. Różnice podam w odniesieniu do noki XM5800:

plus:
+odpinając słuchawki telefon przestaje grac muzykę. Wielokrotnie przy jakiś czynnościach wypinałem niechcący słuchawki i muza grała na całego w autobusie czy innym przypałowym miejscu.
+ drzewko rozmów w wiadomościach tekstowych-miły dodatek:)
+ ogólna szybkość i jakość wykonania telefonu... jestem pod wrażeniem.

minus:
-głośnik umieszczony niefortunnie. kładąc na czymś miękkim ekranem do góry dźwięk jest bardzo bardzo tłumiony, trzeba wyrobić sobie nawyk odkładania telefonu ekranem do podłoża. 5800 była dużo lepsza pod tym względem:/
-nie można edytować tagów piosenek - tego w ogóle nie kumam
-pisanie sms-ów z podłączonymi słuchawkami to mordęga. Dla czego nie dali wejścia po prawej stronie, albo na środku jak w xm5800. Bardzo utrudnia to pisanie:/
- klawiatura dużo lepiej była rozmieszczona w XM5800. Litery były wieksze mimo mniejszego ekranu. Fakt że powiekszono miejsce na tekst ale pisanie mi idzie narazie ciężej. I jeszcze nie znalazlem "ó" są "ąę" ale nie ma nigdzie ó. Może ktoś mi podpowie wher the hell is "ó" ??
ALTAQRE
1%
1%

Mod.tel.: N8-00
    WindowsVistaOpera

Postprzez ramirez19 » 22 października 2010, o 19:50

obok literki ł jest ten znak w nawiasie ------> ( ' ) naciśnij go wtedy wybierz o i zrobi ci się zamknięte ó to samo się tyczy ź , ć ,ń ś
ramirez19
50%
50%

WindowsFirefox

Postprzez Rufus1988 » 28 października 2010, o 19:51

Jak dotąd Nokia zbiera dobre recenzje, testy które się jak dotąd pojawiły prawią bardzo pozytywnie o tym modelu, z pominięciem symbiana, co mi akurat nie przeszkadza bo go lubię:D nawet w starszej wersji. Puki co pojawiły się testy na komórkomanii i komputer świat, czekam na więcej :)
Rufus1988
30%
30%

Mod.tel.: Nokia N8 i N95 8GB
    WindowsXPMSIE7

Postprzez aston » 29 października 2010, o 08:44

Na necie pojawiają się filmiki, sugerujące że telefon potrafi tracić zasięg jak się go trzyma w ręce (np http://www.youtube.com/watch?v=GHMi2wZOQJY ), ile jest w tym prawdy, (pytanie do użytkowników N8)
aston
60%
60%

Mod.tel.: n95
FW: 31.0.017
    WindowsXPFirefox

Następna strona

Powrót do Telefony S60/Symbian^