NASZE SERWISY:    ANDROID   LINUX   MAEMO   SYMBIAN   WEBOS

Hosting sponsoruje:

GRIN3 - polskie fonty

Profesjonalne czcionki z polskimi znakami - czcionki.com

OpenMobile on Facebook

Nokia N8 - opinie i wrażenia z użytkowania

W tym dziale dyskutujemy o telefonach S60, Symbian^3 - czyli opinie, zapowiedzi, zdjęcia itd.

Re: Nokia N8 - opinie i wrażenia z użytkowania

Postprzez ramirez19 » 17 marca 2011, o 23:04

zawsze można zrobić kopie zapasową
ramirez19
50%
50%

Mod.tel.: Nokia N8
FW: Nowe ^^
    WindowsFirefox

Postprzez krism » 17 marca 2011, o 23:25

ramirez19 napisał(a):zawsze można zrobić kopie zapasową

Oczywiście, tylko kopia zapasowa może zainstalować ponownie tego buga.....
Ech! Nie chce mi się już tych eksperymentów, zwłaszcza, że telefonik działa idealnie, poza tym jednym drobnym mankamentem.
krism
20%
20%

Mod.tel.: N8 i N95 8GB
FW: 014.002
    WindowsSafari

Postprzez l5s5d6 » 19 marca 2011, o 05:03

No dla mnie też nie jest to aż tak uciążliwe aby się aż tak bawić. Może następna aktualizacja to poprawi? Dziwne tylko że takie różnice. A jak myślicie czym może być spowodowany ten mój problem z chatem i czy też tak macie? (nie reagowanie na dotyk w polu "tu wpisz tekst wiad.")
l5s5d6
20%
20%

Mod.tel.: N8 + 16GB microSDHC
FW: 013.016
    WindowsFirefox

Postprzez diavollo » 19 marca 2011, o 10:47

Faktycznie nismo pomyliły mi się watki :ok:
Ostatnio edytowano 19 marca 2011, o 12:50 przez diavollo, łącznie edytowano 1 raz
diavollo
20%
20%

Mod.tel.: N8-00 Dark Grey
    WindowsXPMSIE7

Postprzez nismo » 19 marca 2011, o 11:18

Panowie, pytania zadajemy w osobnych wątkach. W tym temacie dzielimy się opiniami i wrażeniami z użytkowania.
Pozdrawiam,
nismo
nismo
Moderator
Moderator

Mod.tel.: E7-00
FW: 111030609
    WindowsFirefox

Postprzez djtonka » 25 marca 2011, o 21:46

Ukazał się biuletyn o HWID z ryzykiem awarii z racji stosowania starszych komponentów. Szczegóły w krótce
djtonka
Support
Support

Mod.tel.: no_name
FW: fresz
    WindowsXPFirefox

Postprzez dpatryk » 25 marca 2011, o 23:23

A jakie macie kolory swoich eN 8 :)

mnie sie spodobala zielona i tak mysle czy nie zmienic wlasnie na te green :)
dpatryk
30%
30%

WindowsSafari

Postprzez shaper » 5 kwietnia 2011, o 00:28

Witam!
To może i ja podzielę się wrażeniami z użytkowania nokii n8. Telefon posiadam cały tydzień w wersji srebnej :) . Wcześniej ponad półtora roku używałem nokie 5800 i blackberry 8520. Po zakupie pierwszą rzeczą jaką zrobiłem to aktualizacja firmware do 014.002 PR1.2 przez OTA. Raz mając wpadkę przy aktualizacji 5800 przez kabel usb już zawsze aktualizuje telefon przez OTA przy użyciu wifi.
- obudowa dosyć ciężka sprawia wrażenie naprawdę solidnej, szkoda tylko, że aparat odstaje od obudowy. Od razu ściągnąłem wszystkie folie i nie patyczkowałem się z telefonem. Nosiłem go cały tydzień w kieszeni z kluczami, monetami. Jak na razie zero rys.
- wyświetlacz jest naprawdę dobry, dobrze reaguje na dotyk, przeglądanie zdjęć i filmów to prawdziwa przyjemność, rozdzielczość jak dla mnie jest w pełni wystarczająca
- miły dodatek w postaci czytelnego zegara i daty na wyświetlaczu po jego zablokowaniu
- mrugający przycisk menu - lubię taki sposób informowania o nieodebranym połączeniu lub wiadomości
- jeśli chodzi o jakość rozmowy to jestem mile zaskoczony, ze wszystkich telefonów jakie miałem w n8 rozmówcę słychać najlepiej
- dźwięki z głośniczka umieszczonego niefortunnie na aparacie są dosyć głośne, ale w porównaniu do stereo z 5800 brzmią bardzo ubogo. Niefortunnie dlatego, iż na aparacie jest tylko mała szczelina pozwalająca na wydobywanie się dźwięku z głośniczka którą wystarczy lekko dotknąć palcem i już prawie nic nie słychać. Tak samo jeśli położymy telefon na czymś miękkim to dźwięki będą mocno przytłumione. Na szczęście nosząc telefon w spodniach nie doświadczyłem problemu z usłyszeniem dzwonka
- smart dial działa super, wybieranie kontaktów dzięki temu jest bardzo szybkie, to mi się w bb 8520 bardzo podobało i dobrze, że nokia to wprowadziła
- menu reaguje dosyć sprawnie, chodź daleko mu do iphona
- brak qwerty w trybie pionowym to duży minus. Używając swype w tym trybie bez problemu szybko można by pisać wiadomości
- bateria trzyma mi max 2 dni, przy częstym przeglądaniu stron w operze po wifi jak i 3g, paru minutach rozmów dziennie i kilkunastu sms, nie jest najgorzej ale mogłoby być lepiej, w 5800 bateria trzymała 1 dzień dłużej przy podobnym użytkowaniu
- aparat - tutaj nokia dała czadu, aparat jak na telefon robi naprawdę dobre fotki, jakościowo zbliżone do cyfrowych małpek za 600zł. Nagrywanie w hd też bardzo przyjemnie działa i jakościowo jestem zadowolony
- gps - łapie bardzo szybko, o wiele szybciej niż 5800. Ovi maps za darmo to bardzo miły dodatek od nokii, gdyż nawigacja ta sprawuje się bardzo dobrze

W miarę użytkowania telefonu postaram się jeszcze coś dopisać :P
shaper
1%
1%

Mod.tel.: 5800
    WindowsSafari

Postprzez jurekz » 24 kwietnia 2011, o 16:51

Witam wszystkich serdecznie. Po roku przewrwy z Symbianem wróciłem do tego systemu wraz z nowyk telefonem N8.
Użytkuję go w sumie chyba około tygodnia. Bateria po kupnie wytrzymała mi chyba z 6 godzin. Po pierwszym ładowaniu już cztery dni ale niezbyt go katowałem. W sumie przez cztery dni to około 80 smsów z godzinę internetu po WiFi, chwilę pograłem w nfs, trochę polatałem po menu poustawiałem sobie telefon itp. Rozmów bardzo mało. Więc cztery dni to nie tak źle. Myślę, że gdy będę używał go jako telefonu do dzwonienia dość intensywnie to na dwa dni starczy. Jako kombajnu do wszystkiego to nawet pewnie się zdarzy, że na 12 godzin i trzeba będzie podładować. Pierwsze co mnie w nim denerwuję to to, że jak już wybierzesz numer przypadkowo to za cholerę nie da rady szybko anulować połączenia tylko aż ktoś Cię złapie a przynajmniej dojdzie już do połączenia. Bardzo to jest kiepsko jakoś zrobione a raczej nie zrobione wcale. Ciekawe czy to poprawią. Do Nokii miałem już nie wracać szcególnie z Symbianem. No ale poczytałem w necie troszkę. Szukałem dla siebie nowego telefonu bo rozczarowałem się systemem Bada i ekranem w moim Samsungu Wave s8500 (ekran super ale posiada pewien mankament. Pojawiają się na nim paskudne smugi co może usunąć tylko serwis (dobrze, że w ramach gwarancji wymieniają cały ekran). Przez niecały rok będzie to mój trzeci ekran w samsungu. Pierwszy raz potłuklem, drugi raz na nowym pojawiły się smugi, wymienili mi na nowy ale na tym znów się pojawiły i po świętach idzie do serwisu. Ale wracając do Noki N8 to fpnik mi się podoba. W miarę dobrze leży w dloni (lepiej niż samsung) symbian jest w miarę szybki choć nie ma co bronić tego systemu, że dorównuje innym prędkością bo nie doruwnuje np BADA jest szybsza. Np. odebranie sms i czas do otwarcia go wyraźnie jest długi, Ten sam NFS na Badzie odpala się dużo szybciej. Tu jednak jest dużo leepsza przaglądarka internetowa. Na badzie mało co wchodzi na ekran bo zasłaniają treść strony belki na dole i na górze. Zobaczymy Badę w wersji 2 i Symbiana Annę. To wcale nie takie głupie porównanie dwóch sytemów. Weterana i nowicjusza. Na nokię zdecydowałem się właśnie ze względu na obiecane aktualizacje.
Po kilku dniach nie mogę zbyt wiele powiedzieć, ale powiem że oprócz tej ewidentnej wady z odzruceniem połączenia niechcąco wybranego naprawdę milo się użytkuje
jurekz
10%
10%

Mod.tel.: Nokia E66
FW: 400.21.013
    WindowsMSIE7

Postprzez górnik » 30 maja 2011, o 18:15

djtonka napisał(a):Ukazał się biuletyn o HWID z ryzykiem awarii z racji stosowania starszych komponentów. Szczegóły w krótce

no i gdzie te szczegóły?
górnik
20%
20%

WindowsMSIE7

Postprzez djtonka » 30 maja 2011, o 18:59

Forum to nie tylko jeden wątek. Dwa dni po tym jak na[pisałem to można było już przeczytać: http://forum.symbianos.pl/viewtopic.php?f=125&t=54870
djtonka
Support
Support

Mod.tel.: no_name
FW: fresz
    WindowsXPFirefox

Postprzez piokuk » 31 maja 2011, o 00:09

Mam do Was pytanie. Czy zamieszczone w poniższym linku zdjęcie ma wg Was prawidłową jakość? Jak dla mnie niektóre liście są zdecydowanie mniej ostre od innych. Czy to jest normalne, że niektóre partie zdjęcia są bardziej a inne mniej ostre (niekoniecznie na krawędziach)? Mam ten problem na wielu zdjęciach i zastanawiam się nad oddaniem mojego telefonu do serwisu (czego szczerze powiedziawszy chciałbym uniknąć znając ich delikatność w obchodzeniu się z telefonami).
http://www.fmix.pl/zdjecie/2632649/18d6 ... /rozmiar/4

Z góry dziękuję za pomoc.
Ostatnio edytowano 31 maja 2011, o 13:49 przez piokuk, łącznie edytowano 1 raz
piokuk
10%
10%

Mod.tel.: N82-6120 classic
    WindowsVistaFirefox

Postprzez ramirez19 » 31 maja 2011, o 08:28

Błąd! - Error 403

Nie masz dostępu do tej strony!

Wrzuć fotki na inny hosting
ramirez19
50%
50%

FW: Nowe ^^
    WindowsFirefox

Postprzez mico11 » 31 maja 2011, o 15:03

piokuk, oczywiście, że niektóre partie zdjęcia mogą być mniej ostre. głębia ostrości - np. http://pl.wikipedia.org/wiki/G%C5%82%C4 ... ro%C5%9Bci
Ostatnio edytowano 1 czerwca 2011, o 14:37 przez mico11, łącznie edytowano 1 raz
mico11
60%
60%

Mod.tel.: Xperia T Nokia E72
FW: dobre
    WindowsMSIE7

Postprzez piokuk » 31 maja 2011, o 15:30

Inny przykład. Popatrzcie na te wierzbę na lewo od środka kadru (na drugim planie). Jej gałęzie są zdecydowanie mniej ostre, w zasadzie zlewają się w jedna plamę. Przypieprzam się niepotrzebnie, czy tak ma być?

http://www.fmix.pl/zdjecie/2632820/img/rozmiar/4
piokuk
10%
10%

Mod.tel.: N82-6120 classic
    WindowsVistaFirefox

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Telefony S60/Symbian^