NASZE SERWISY:    ANDROID   LINUX   MAEMO   SYMBIAN   WEBOS

Hosting sponsoruje:

GRIN3 - polskie fonty

Profesjonalne czcionki z polskimi znakami - czcionki.com

OpenMobile on Facebook

[E7] Opinie i wrażenia z użytkowania

W tym dziale dyskutujemy o telefonach S60, Symbian^3 - czyli opinie, zapowiedzi, zdjęcia itd.

[E7] Opinie i wrażenia z użytkowania

Postprzez biggi » 23 lutego 2011, o 18:35

To nie jest miejsce na dyskusje ogólne- proponuję przeczytać temat i mieć to na uwadze ...no chyba ,że ktoś bardzo chce zostać "nagrodzony"!
it's not easy bein' green
biggi
Moderator
Moderator

WindowsFirefox

Re: [E7] Opinie i wrażenia z użytkowania

Postprzez ramirez19 » 24 lutego 2011, o 17:59

Widziałem dzisiaj miałem w rękach ale nie długo , te 4 cale robi wrażenie i ten qwerty też , będzie niezły komunikator z tego.
ramirez19
50%
50%

Mod.tel.: Nokia N8
FW: Nowe ^^
    WindowsFirefox

Postprzez biggi » 24 lutego 2011, o 19:35

No to może moja opinia(bo 20minutowej "zabawie"). Kolor bardzo jasny szary:)
Telefon po prostu zaj*bisty -przepraszam ,ale inaczej nie da się tego opisać;)
Ekran robi niesamowite wrażenie- pewnie dlatego ,że w moim BB jest tylko 2.4' ...ale te kolory -WOW. 4' to na prawdę dużo. (pierwsze co mi przyszło na myśl, to to ,że jak telefon mi spadnie to "nic" z niego nie zostanie:D)
Jeśli ktoś(czyli ja) uważał ,że slider w N97 jest prawie idealny to ten w E7 uzna za ideał.
Klawiatura idealnie pod moje zgrabne:P paluszki- co prawda była to niemiecka wersja, ale i tak super. Lepiej niż w N97 i N900. Tak "miękko" się naciska. Odstępy i wielkość też perfekt.
Tak trochę mi nie leżał w ręce -nie umiałem ogarnąć całego wyświetlacze kciukiem dłoni ,w której go trzymałem:) Ale jak go obróciłem do poziomy i wziąłem w obie ręce to istne miodzio :D
System (w porównaniu z BB OS6) bardzo wolny- chwilami myślałem ,że mi się zawiesi i trzeba będzie go wyłączyć, ale na szczęście do tego nie doszło.
O samym systemie nie będę się rozpisywał bo to to samo co w N8 ...i wszyscy wiemy ,że wymaga dopracowania. Może napiszę tylko ,że przeglądarka(po WiFi) w tym modelu jest BEZNADZIEJNA!
Nie robiłem żadnych zdjęć. Przez chwilę nagrywałem film w bardzo dobrych warunkach(bo może i na dworze jest zimno, ale słońce świeci na maxa), ale jakoś mi się nie wydaje ,że to było w jakości HD...
Wiem ,że cały czas piszę o tym telefonie tak jakby ktoś mi za to zapłacił ale on na prawdę(musimy pamiętać ,że jest to moja opinia) jest idealny! No prawie idealny, bo FW wymaga poprawy.
Polecam!
biggi
Moderator
Moderator

WindowsFirefox

Postprzez nismo » 25 lutego 2011, o 11:46

biggi, nowa przeglądarka ma być w wersji oprogramowania PR 2.0. Być może przy okazji poprawią szybkość systemu. Jesteś już w 100% pewny, że kupisz ten model?
Pozdrawiam,
nismo
nismo
Moderator
Moderator

Mod.tel.: E7-00
FW: 111030609
    WindowsXPFirefox

Postprzez biggi » 25 lutego 2011, o 14:04

nismo, moja praca wymaga ciaglego dostepu do neta, a od pozbycia się netbooka zostaje mi tylko telefon. Probowalem z iPhone, ale brak fizycznej klawiatury mnie dobijal. Teraz mam BB z silnikiem WebKit ...ale ten ekranik 2.4':/
E7 jest na prawde udanym modelem. Moze mowie to dlatego ,że jestem zakochany w Symbianie a moze dlatego że zrobil na mnie wczoraj ogromne wrazenie -zgadujcie :P
Mysle ,że jak tylko dostane czarna wersje z gwarancja honorowana w Polsce za mniej niż 2tys to kupuje :D
Wracajac do E7. Odnioslem wrażenie ,że telefon jest "nie do zdarcia", że jest zrobiony z takich materialow ,ktore pozwola mu przezyc w "ciezkich" warunkach a do tego(rzecz gustu) jest bardzo ladny -iPhone4 ma tylko wyglad...
Rzecz ,ktora zrobila na mnie najwieksze wrazenie(po wyswietlaczu oczywiscie) to klawiatura -ja doslownie musze miec fizyczna klawiature w telefonie a jak tylko zaczalem pisac maila(aplikacja Gmail dziala idealnie na tym OSie) to pierwsze co przyszlo mi na mysl to to,że ktos zrobil ta klawiature specjalnie pod moje palce -nie mialem tego uczucia ,że fajnie się pisze ,ale musze się do niej przyzwyczaic. Od razu mi spasowala!
biggi
Moderator
Moderator

unknownSafari

Postprzez ramirez19 » 3 marca 2011, o 21:42

biggi powiem jedno nie da się koło E7 przejść obojętnie.Stałem się dzisiaj posiadaczem tego telefonu. W porównaniu z N8 ciut cięższa obudowa spełnia moje wymagania, choć gdyby dodali te dwie śrubki, które mocują obudowę było by fajnie moim zdaniem takie bezpieczniejsze i solidniejsze się to wydaje. Jeszcze nie wiem jak to się otwiera ta obudowa: P Slider chodzi gładziutko żadnych luzów nawet najmniejszych, taśma od ekranu bardzo precyzyjnie ułożona oraz budowa obudowy pod nim też bardzo ładnie spasowana i wykonana, wszystko dobrze zrobione. Miałem nadzieje, że dadzą jakaś zasłonkę na wejście miniUSB, ale nie dali no wiadomo nadzieja matka głupich, ale nie jest źle. Ekran robi ogromne wrażenie ten wyświetlacz jest naprawdę zajebiście (przepraszam) duży, przejrzysty i czytelny, klawiatura jak mówisz biggi nie tylko dla Ciebie ją zrobili a dla Nas Wszystkich jest super bardzo wygodnie się na niej pisze. Ale co, jak co Aparat to demon jeszcze tak szybkiego w telefonie nigdy nie widziałem N8 siada przy nim nie cacka się on w tańcu z jakimś przetwarzaniem czy cuś, ale może to przez ilość pikseli tu powiem wprost nie znam się dokładnie, więc może jestem w błędzie tego nie wiem. Soft chodzi w porównaniu do N8 wolniej z tego, co zauważyłem, ale to jakieś kilka MS(milisekund) może, dlatego, że było to pierwsze uruchomienie a soft w N8 mam podrasowany:] zobaczę później. Minusem dla nie, których użytkowników może się okazać brak slotu na karty pamięci dla mnie to nie problem i tak ma dużo pamięci 16GB to wcale nie jest mało zdarza sie zapełnić pamięć na max, ale jest kabel USB: P i zawsze można wszystko zrzucić na kompa i jest ok.Przeglądarka znacznie dostała kopa.Więcej może, później.
ramirez19
50%
50%

WindowsFirefox

Postprzez janfil » 13 marca 2011, o 18:01

Pytanie do posiadaczy E7 - ile prawdy jest w tym teście: http://pclab.pl/art44986.html?
janfil
40%
40%

Mod.tel.: N8-00
FW: 025.007
    WindowsFirefox

Postprzez ramirez19 » 13 marca 2011, o 22:32

Nie wiem pierwszy dzień się pobawiłem i położyłem na biurko dzisiaj dała znać ze chce jej się jeść prądu, się pan redaktor widzę zawiódł no sie niech nie dziwi jak włączyli wszystko na raz to co oni chcą od tej biednej baterii.Tak ogólnie to zajebisty fon.Ale poczytajcie sobie jeszcze o nim popytajcie.
ramirez19
50%
50%

WindowsFirefox

Postprzez sepe » 14 marca 2011, o 21:18

sepe
20%
20%

Mod.tel.: N79
FW: 32.001
    WindowsSafari

Postprzez djtonka » 14 marca 2011, o 22:30

Co to za test bez podłączania chociażby plazmy a nie wspominając o dysku zewnętrznym. Piszą , że system działa lepiej od testowanej C7 i N8 a napisali, że one były na starszym FW? Jednym słowem prowizorka i kolejny pseudo portal.
djtonka
Support
Support

Mod.tel.: no_name
FW: fresz
    WindowsXPFirefox

Postprzez pawelt » 12 kwietnia 2011, o 11:30

Hm jednak zdecydowałem się na e7 i mam mieszane odczucia. Znalazłem ten test
http://ittechblog.pl/2011/03/31/nokia-e ... -na-sucho/
i niestety muszę się zgodzić z jednej strony idealny smartfon a z drugiej jednak bardzo surowy.
Przypominają mi się czasy e90 gdzie na początku firm. był beznadziejny i niestabilny ale z każdym następnym zadowolenie rosło aż można powiedzieć że e90 stała się idealna.
I tutaj wychodzą braki wieku niemowlęcego firmware jest bardzo niestabilne jedyne co można na plus dodać to jest bardzo szybkie. Restarty wywalanie ustawień własnych pulpitów są na porządku dziennym. Pomijam fakt że już na początku dostajemy zaśmiecony system kilkunastoma aplikacjami. Chyba spróbuję postawić system na nowo i zobaczę czy pomoże. Na razie mam wrażenie że do czasu wyjścia nowego softu nie za bardzo nadaje się do codziennego użytkowania. Natomiast na plus multimedia filmy muzyka jest świetna obraz kryształ i bez zadyszki. Nawet na filmach avi bez specjalnej przeróbki czyli wrzuć i oglądaj Głośniczek zewnętrzny jest niezły i nie trzeszczy chociaż mono. Office jak to Quick jest pełny jak też Adobe Reader. Co do zdjęć trudno się przyzwyczaić do funkcji naciśnij i zobaczysz co ci wyjdzie bo raczej trudno zrobić zdjęcie bez auto ostrości. Ipla itp są świetne. Wifi bez zakłóceń i przerw bardzo stabilne połączenie. Przeglądarka tragedia szybko zainstalowałem operę jest bardziej stabilna. Na wbudowanej przeglądarce można darować sobie oglądanie filmów bo odtwarza bez problemu flasze ale ich nie skaluje do szerokości ekranu ogląda się najczęściej czysty obraz ale tylko częściowy.
Jednym z niewątpliwych plusów jest bateria a właściwie b. dobre zarządzanie zużyciem energii naprawdę potrafi długo trzymać. Bardzo się starałem ja wyczerpać ale mi się nie udało mimo intensywnego używania przez parę godzin a to tylko 1200. Ekran duży czytelny i bardzo dobrze oddający barwy. Ekran pojemnościowy dobry b. dobrze reaguje na dotyk. Brak slotu na kartę przeszkadza ale da się przeżyć dzięki adapterowi USB. Tylko wg. mnie po jakiego robili przejściówkę taka długą. wg mnie kabelka pomiędzy wtyczkami mogłoby nie być a przynajmniej powinien być mniej sztywny wtedy można by go schować bez problemu do kieszeni. ale podejrzewam że ktoś coś pomyśli w tym temacie. To na razie tyle jak się jeszcze pobawię to coś skrobnę

ps. Wywaliłem wszystko postawiłem system sformatowałem pamięć masową i pomogło. Jak dotąd tylko jeden restart. Ale jak widzę ^3 ma ten sam błąd co ^1 raz uruchomione aplikacje systemowe zostają w pamięci komórki I tutaj na pomoc przychodzi jbak taskman i funkcja zamknij wszystkie
ave cezar albo car albo jeszcze ktoś inny
i tak wszyscy nie żyją
pawelt
60%
60%

Mod.tel.: E90+N97 mini+E7
FW: najnowszy
    WindowsXPFirefox

Postprzez onegog » 13 kwietnia 2011, o 13:55

Użytkuję długo wyczekiwaną E7 od 2 dni i powiem tak. z jednej strony jest to niewątpliwie udany model - wykonanie, możliwości. ale z drugiej bardzo męczące restarty. Wczoraj miałem ok 10. dziś na godzinę 14 miałem 2.
chyba tak jak poprzednik będę musiał się zająć przeinstalowaniem systemu
onegog
1%
1%

WindowsFirefox

Postprzez 321dario » 13 kwietnia 2011, o 14:41

pamietaj o jbak taskman'ie :)
321dario
60%
60%

Mod.tel.: nokia 808
FW: v113......
    WindowsXPSafari

Postprzez pawelt » 16 kwietnia 2011, o 23:40

Jednak warto było postawić na nowo system i sformatować pamięć masową. Dzisiaj bez zwiechy i dopiero teraz zaczynam się cieszyć z możliwości E7. Pozbyłem się dzięki temu śmieci zainstalowanych niepotrzebnie fabrycznie. Ale task man jest niezbędny do czyszczenia pamięci z nieużywanych aplikacji. Hehe po restarcie w sytemie jest niepotrzebnie uruchomionych ponad 7 systemowych apl. Warto je zamknąć bo niepotrzenie zabierają pamięć. Teraz mogę powiedzieć to jest to co ciekawe nokia wróciła do profili czasowych które kiedyś miałem na 9300 czyli zaczyna powracać do sprawdzonych rzeczy z poprzednich komunikatorów.

Ps Właśnie przed chwilą sprawdziłem parę rzeczy Open Transport tycoon, fheroes2 i DOSBOX który działa bardzo szybko po prostu super wszystkie gry i programy dostały znacznego przyśpieszenia tylko ustawienia z n97 trochę nie pasują niestety przemapowane górne klawisze ale w końcu dosbox działa w końcu szybko i znośnie

Parę osób pytało mnie jak doprowadziłem e7 do stanu używalności
Oto co zrobiłem
Najpierw zastosowałem sposób 2 z tej strony
http://www.symbianmobile.pl/faq/symbian ... bian3.html
a potem wgrałem na nowo system za pomocą NSU
i to pomogło.
Ostanio miałem restart jak wgrałem nokia maps 3.07 po wywaleniu i powrocie do poprzedniej wersji map spoko bez restartów i zwiech
ave cezar albo car albo jeszcze ktoś inny
i tak wszyscy nie żyją
pawelt
60%
60%

Mod.tel.: E90+N97 mini+E7
FW: najnowszy
    unknownOpera

Postprzez onegog » 19 kwietnia 2011, o 14:19

3 razy robiłem na różne sposoby czyszczenie telefonu i wgrywanie systemu na nowo.
generalnie jest dupa.
niby restartów jest mniej - przed tym było powyżej 20, teraz jest kilkanaście, ale i tak nie jest to telefon który można normalnie używać.

w tym tygodniu oddaję telefon do serwisu.

osobom którzy się zastanawiają nad zakupem, w tym momencie odradzam.
dopóki nie będzie upgrade`u software na bardziej stabilny nie warto w to się pakować.
onegog
1%
1%

WindowsXPFirefox

Następna strona

Powrót do Telefony S60/Symbian^