NASZE SERWISY:    ANDROID   LINUX   MAEMO   SYMBIAN   WEBOS

Hosting sponsoruje:

GRIN3 - polskie fonty

Profesjonalne czcionki z polskimi znakami - czcionki.com

OpenMobile on Facebook

[E7] Opinie i wrażenia z użytkowania

W tym dziale dyskutujemy o telefonach S60, Symbian^3 - czyli opinie, zapowiedzi, zdjęcia itd.

Re: [E7] Opinie i wrażenia z użytkowania

Postprzez makgajwer » 8 października 2011, o 09:25

jesli pykasz w gierki, w tle wifi, poczta i cos tam cos tam z pewnoscia Ja nie oszczedzalem swojej i dopiero dzis z rana czyli 3go dnia podpialem do pradu
Dobrze, ze nie ma na niej preinstalowanych gier np. NFS bo smigalbym co dziennie i wtedy z pewnoscia 2x dziennie potrzebowalaby ladowania
Swoja droga moja E52 przy takim samym uzytkowaniu t.j tyle samo rozmow, gmail, web starcza mi na tydzien lub dluzej :-)
makgajwer
40%
40%

Mod.tel.: IPHONE4S +NOKIA E7
FW: najnowszy
    WindowsXPFirefox

Postprzez biggi » 8 października 2011, o 17:06

makgajwer, ja używam telefonu do tego do czego został stworzony - w gry gram na X360. Ekran, procek i cała reszta dosłownie połykają baterię ;)
it's not easy bein' green
biggi
Moderator
Moderator

WindowsFirefox

Postprzez makgajwer » 9 października 2011, o 09:59

@biggi: ja tez nie uzywam tlf do gier ale zauwaz, ze ustawienia, o ktorych pisalem wyzej znaczaco wplywaja na zywotnosc baterii W niektorych nawet 2x W przypadku tlf dotykowych i to z duzym ekranem rzeczywiscie bateria schodzi szybciej ale jest to raczej"zasluga" wielkosci ekranu i glownie jego ustawien t.j. podswietlenia/motywu/tapet Np w HTC jak wylaczylem animowana tapete na ekranie glownym+animacje pogody trzymal mi 2-3 dni a wczesniej max 1 dzien Znam osoby, ktore 2x dziennie laduja swoje zabawki glownie dlatego, ze co 2-3 minuty wlaczaja ekran i zerkaja czy nie przyszedl mail, sms czy ktos nie dzwonil i to wystarczy aby padla bateria Procek nie ma tutaj znaczenia. I jesli jeszcze maja podswietlenie ustawione na 100% to masakra. Ja obecnie zmniejszylem w swojej na 30% i jest wystarczajace, bo ekran w E7 jest b. dobry glownie czern wiec jesli uzywa sie ciemnego motywu takie ustawienie jest zupelnie wystarczajace nawet na zewnatrz.
Odnosnie E7 i samej baterii: w nocy w trybie offline (7-8 godz) bateria schodzi 2% W moim htc w tym samym czasie 10-15% Po kolejnch 26 godz. a w tym czasie 30 min rozmow, 4xmail, 10 min wifi, nawigacja 5 min bateria pokazuje 80%
Obsluga calego tlf b. intuicyjna, sadze, ze nawet laik nie musi zagladac do instrukcji Ekran b. czuly.
Aplikacja mail super, lepsza niz w E52 mail exchange dziala wysmienicie i synchronizuje wszystko z google jak trzeba Po doinstalowaniu SIP Voip Settings (http://www.developer.nokia.com/info/sw. ... tings.html) voip tez smiga :)
makgajwer
40%
40%

WindowsXPFirefox

Postprzez pawelt » 9 października 2011, o 13:07

Nie chcę być tutaj adwokatem diabła ale jednak porównując ekrany i ich prądożerność należy brać pod uwagę ich budowę czy to led, amoled itp. Mam wrażenie że system też ma wpływ na zużycie baterii czy to android czy symbian każdy różnie trzyma w pamięci różne ilości programów które niepotrzebnie zjadają baterię. Android bez względu na jego popularność przy bliższym poznaniu sprawia wrażenie bardzo niedopracowanego który dopiero teraz doszedł np. że można instalować programy na karcie pamięci bez roota albo to że brak jest możliwości wyłączenia programu to przegięcie. Wcale się nie dziwię że tak żrą baterie komórki z anroidem.symbian jednak pod tym względem jest bardziej dopracowany a próba naśladownictwa iphona albo htc to nieporozumienie.
Ostatnio edytowano 9 października 2011, o 15:41 przez pawelt, łącznie edytowano 1 raz
ave cezar albo car albo jeszcze ktoś inny
i tak wszyscy nie żyją
pawelt
60%
60%

Mod.tel.: E90+N97 mini+E7
    LinuxOpera

Postprzez makgajwer » 9 października 2011, o 13:34

@pawelt: dzki, wyjales mit o z ust, bo tak samo uwazam dlatego wybralem E7 chociaz za 1 zl moglem wziac od operatora HTC sensation czy tez SGSII, ktorymi wzszyscy sie ostatnio jaraja Tylko, ze moi koledzy z pracy co maja wspomniane modele podpinaja je codziennie lub nawet 2x do pradu Nie wpomne tez o wysokich rachunkach za internet osob, ktore maja androida Kolega ostatnio mial za sam internet ok tysiaca bo tlf laczym sie z nim po wapie a nie korzystal z pakietowej transmisji.
Troche chamskie jest tez zachowanie operatorow: w mojej E7 (plus) tez pinkt dostepu internet byl ustawiony na wap co szybko zmienilem
makgajwer
40%
40%

WindowsXPFirefox

Postprzez djtonka » 10 października 2011, o 19:20

Pojawił się sofcik 25.7 jak poprawka ale bez polskiego więc nie należy go wgrywać na siłę.
djtonka
Support
Support

Mod.tel.: no_name
FW: fresz
    WindowsXPFirefox

Postprzez makgajwer » 10 października 2011, o 21:09

ja czekam na Belle, poniewaz b. brakuje mi gornej rozsuwanej w dol belki, ktora maja androidy
Po kolejnych 2 dniach obcowania z E7 moge powiedziec, ze decyzja wyboru w 1000% sluszna.
Jakosc dzwieku b. dobra nawet na min. ustawieniach glosnosci.
Tryb rozmowy w wiadomosciach super!!!
Pisanie na klawiaturze rewelacyjne Nigdy w zyciu tlfnu bez sprzetowej klawiatury!!!!
Tlf swietnie lezy w dloni mimo swojej wagi ale to wlasnie zaleta
Minusem moze byc sliska obudowa wiec przy wyjmowaniu z kieszeni trzeba uwazac aby nie wypuscic z reki Dlatego zamierzam kupic futeral z klapka otwierana do dolu.
makgajwer
40%
40%

WindowsXPFirefox

Postprzez pawelt » 10 października 2011, o 21:24

Ciekawe co wnosi ta poprawka a miała być belka
i tak wszyscy nie żyją
pawelt
60%
60%

LinuxOpera

Postprzez djtonka » 10 października 2011, o 22:30

to poprawki na dany region bez wprowadzania czegokolwiek z Belle
djtonka
Support
Support

Mod.tel.: no_name
FW: fresz
    unknownOpera

Postprzez pawelt » 11 października 2011, o 10:14

makgajwer napisał(a):ja czekam na Belle, poniewaz b. brakuje mi gornej rozsuwanej w dol belki, ktora maja androidy

Cos w tym rodzaju załatwia Fast Panel do pobrania albo stąd
http://store.ovi.com/content/118959
albo stąd
http://www.ipmart-forum.com/showthread. ... fast+panel
i tak wszyscy nie żyją
pawelt
60%
60%

WindowsXPFirefox

Postprzez makgajwer » 11 października 2011, o 11:32

@pawelt: to znam, ale tu masz lepsze http://store.ovi.com/content/169590#/content/169590/reviews
Zreszta nie chce zasmiecac systemu takimi programami, wytrzymam do konca m-ca bo wtedy ma byc juz Belle :)
makgajwer
40%
40%

WindowsFirefox

Postprzez pawelt » 11 października 2011, o 12:07

makgajwer napisał(a):@pawelt: wytrzymam do konca m-ca bo wtedy ma byc juz Belle :)

Niestety poczekamy dużo dłużej
http://www.symbianmobile.pl/firmware/ni ... rnika.html
i tak wszyscy nie żyją
pawelt
60%
60%

WindowsXPFirefox

Postprzez makgajwer » 11 października 2011, o 14:32

@pawelt: poczekam, spoko ale dzki za info :zly:

mam pytanko, prosbe albowiem 2 rzeczy mnie wnerwiaja:
1. kiedy otwieram poczte email i dowolne konto, ktore wczesniej skonfigurowalem to tlf. automatycznie laczy sie z wifi wzglednie uruchamia transmisje pakietowa jak nie ma wifi wzglednie nie jestem w zasiegu zaufanych sieci Ja natomiast chce przeczytac/pzregladnac wczesniej sciagnieta poczte bez ponownego laczenia Synchronizacje mam ustawiona na tylko reczna Grzebalem juz chyba wszedzie i nie wiem czy jest taka opcja.
Chcialbym (jesli jest taka mozliwosc) aby wczesniej wyskoczyl komunikat/okienko: wybierz polaczenie Moge tego uniknac przelaczajac tlf. w tryb offline ale to upierdliwe.
Ponadto zastanawiam sie czy jak bede w roamingu to tez polaczy sie automatycznie jak teraz czy zapyta? W ustawieniacxh lacznosci mam ustawione wykorz. danych za granica na "zawsze zapytaj" Chyba o to chodzi?

2. co jakis czas wlacza sie skanowanie wlan mimo tego, ze w ustawieniach mam to wylaczone; ustawienia maili/wszystkie skrzynki tak samo: automatyczne pobieranie/dni: brak, harmonogram: caly dzien, czestotliowsc: codziennie, rozmiar: tylko naglowki;

co do pkt. 2 to chyba doszedlem: lacznosc/ustawienia/przelacz na wlan/recznie
przynajmniej na razie spoko t.j. nie laczy
makgajwer
40%
40%

WindowsFirefox

Postprzez pawelt » 11 października 2011, o 21:55

apr 1 ust.-łączność-ust.-wyk.dan we własnym kraju na zawsze pytaj
dalej jak to nie pomoże ale wtedy zostają wtedy wszystkie stare wiadomości
poczta ustawienia klikasz dane konto dalej ustawienia konta-status odczytu wiad. na nie synch z serwerem
i tak wszyscy nie żyją
pawelt
60%
60%

LinuxOpera

Postprzez makgajwer » 12 października 2011, o 08:26

pawelt napisał(a):apr 1 ust.-łączność-ust.-wyk.dan we własnym kraju na zawsze pytaj
dalej jak to nie pomoże ale wtedy zostają wtedy wszystkie stare wiadomości
poczta ustawienia klikasz dane konto dalej ustawienia konta-status odczytu wiad. na nie synch z serwerem

ust. poczty mam jak piszesz lecz niestety w dalszym ciagu jak otwieram skrzynke laczy sie z zaufanym wifi :zly:
makgajwer
40%
40%

WindowsFirefox

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Telefony S60/Symbian^