NASZE SERWISY:    ANDROID   LINUX   MAEMO   SYMBIAN   WEBOS

Hosting sponsoruje:

GRIN3 - polskie fonty

Profesjonalne czcionki z polskimi znakami - czcionki.com

OpenMobile on Facebook

[E7] Opinie i wrażenia z użytkowania

W tym dziale dyskutujemy o telefonach S60, Symbian^3 - czyli opinie, zapowiedzi, zdjęcia itd.

Re: [E7] Opinie i wrażenia z użytkowania

Postprzez nismo » 27 czerwca 2011, o 12:21

biggi napisał(a):Wkurzajace jest to ,ze max co 24h trzeba ladowac ten szajs :(

U mnie trzyma znacznie dłużej. Mam włączony tryb GSM i wyłączony wygaszacz ekranu. Z pewnością większość sztuczek już znasz odnośnie oszczędzania energii ale i tak warto przeczytać ten artykuł ;)
Pozdrawiam,
nismo
nismo
Moderator
Moderator

Mod.tel.: E7-00
FW: 111030609
    WindowsFirefox

Postprzez biggi » 27 czerwca 2011, o 13:54

nismo, u mnie 24/7 smiga poczta w tle, muszę mieć wl. 3G bo inaczej podczas smigania po necie nie można sie do mnie dodzwonić. Wygaszacz mam wyłączony. Dużo rozmawiam przez telefon i to pewnie dlatego.

-- 24 lip 2011 13:52 --

Może napiszę o czym co wiele osób zalicza do wad tego modelu. A mianowicie to ,że jest bardzo ślizgi - stwierdził tak każdy kto wziął moją E7 do ręki. Ludzie dosłownie boją się ,że telefon wypadnie im z dłoni :)
it's not easy bein' green
biggi
Moderator
Moderator

unknownOpera

Postprzez 3s2r3t » 16 września 2011, o 09:51

Mój egzemplarz po raz czwarty wrócił z serwisu, po raz drugi wymieniono ekran i po raz kolejny (trzeci) trafiłem na porysowaną szybkę. Więc sory, ale jakoś nie chce mi się wierzyć, że tylko ja mam takiego pecha. Wydaje mi się, że ten problem dotyczy bardzo dużej partii tych telefonów. Być może jest tak, że nie wszyscy je widzą, bo - tak jak tu wcześniej pisałem - te rysy są widoczne tylko w określonych warunkach (najbardziej chyba na zewnątrz, przy słonecznej pogodzie) i mogą być potraktowane jak zabrudzenia. Tym bardziej, że po dokładnym wytarciu ekranu szmatką ich nie widać. zdjęcie

Inna sprawa to luźna klapka. Po poprzedniej naprawie było całkiem ok, ale teraz po kolejnej wymianie niektórych części obudowy, klapka po zamknięciu nie przylega dokładnie do korpusu. Jest to bardzo wkurzające, bo w momencie jak dotykam palcem górnej połowy ekranu, słyszę i czuję wyraźne uderzenie. Telefon sprawia trochę wrażenie jakby miał się zaraz rozpaść. Podobnie było po wyjęciu nowego telefonu z pudełka zaraz po zakupie.
3s2r3t
1%
1%

Mod.tel.: E7-00
    WindowsVistaMSIE7

Postprzez biggi » 17 września 2011, o 16:59

3s2r3t, no nikt na razie nie spotkał się z takim problemem ...więc pewnie masz pecha :P
biggi
Moderator
Moderator

WindowsFirefox

Postprzez djtonka » 17 września 2011, o 17:45

Luz na zawiasach no częsty przypadek miałem tak w pierwszej , potem w niebieskiej było dobre a teraz w czarnej też jest.
djtonka
Support
Support

Mod.tel.: no_name
FW: fresz
    WindowsXPFirefox

Postprzez MarqsM » 19 września 2011, o 16:03

Nigdy nie widziałem takich rys na ekranie. Mam do czynienia z dwoma srebrnymi E7.

Odnośnie zawiasu, to w jednej też tak mam. Jest to irytujące w momencie kiedy coś naciskasz na ekranie w lewym górnym rogu (w pozycji pionowej) i wtedy faktycznie stuka ekran o klawiaturę. Spróbuj delikatnie dogiąć zawias (jest aluminiowy, tak jak obudowa) przy rozłożonym telefonie. Jak otworzysz telefon to powinieneś zauważyć, że ekran nie jest równo ustawiony w stosunku do klawiatury. Według tego będziesz widział w którą stronę dogiąć. Naciskaj na dolną krawędź otwartego ekranu, przy klawiaturze.
MarqsM
10%
10%

Mod.tel.: Nokia E7-00 [RM-626]
FW: 022.014
    WindowsVistaSafari

Postprzez makgajwer » 5 października 2011, o 22:24

wlasnie odebralem E7, ktora zaktualizowalem do najnowszej wersji symbiana i zaczynam sie bawiac Mam jedynie maly problem: przy zablokowanej klawiaturze kiedy przychodzi polaczenie pojawia sie ikona odbierz i odrzuc, ktora mozna nacisnac przypadkowo np. w kieszeni Czy jest opcja odebrania/odrzucenia poprzez przesuniecie bo jakos do tego jeszcze nie doszedlem Jesli wogole jest (mam nadzieje, ze tak, bo inaczej kiszka)
Z gory dzki i za pare dni zdam relazje z uzytkowania
makgajwer
40%
40%

Mod.tel.: IPHONE4S +NOKIA E7
FW: najnowszy
    WindowsXPFirefox

Postprzez pawelt » 6 października 2011, o 10:26

W kieszeni przypadkowo raczej nie naciśniesz bo czujnik zbliżeniowy ekranu uaktywnia ekran dopiero po wyjęciu. Tak samo przypadkowo nie naciśniesz policzkiem ekranu podczas rozmowy. Jak dotąd nie miałem z tym problemu.
ave cezar albo car albo jeszcze ktoś inny
i tak wszyscy nie żyją
pawelt
60%
60%

Mod.tel.: E90+N97 mini+E7
    WindowsXPFirefox

Postprzez makgajwer » 6 października 2011, o 11:50

@pawelt: dzki; tez juz do tego w nocy doszedlem :-)
ogolnie telefonik miodzio Czytalem w necie, ze ponoc mozna odblokowac w nim kolejne 3 ekrany ale nie wiem po co bo ja mialem problem aby na tych 3 umiescic skroty widgety i inne p****** Moze jak ktos trzyma w nim setki aplikacji bylby sens ale u mnie w 99% sluzy on do celow biznesowych Po N97 mini ktora mialem pol roku najlepszy tel. biznesowy.
Pierwsze wrazenia: super wykonanie, ekran swietnie widoczny w sloncu Obsluga b. przyjazna i intuicyjna Poczta email z synchronizacja smiga, ze hej Udalo sie nawet zsynchronizowac kalendarz+kontakty z googla :-)
makgajwer
40%
40%

WindowsFirefox

Postprzez pawelt » 7 października 2011, o 08:12

Tak szczerze mówiąc N97 mini wcale nie odbiegała pod względem wykonania E7. Po ostatnim ubgr. firm w mini muszę przyznać że obsługa i szybkość działania znacznie sie poprawiła. Troszkę zaczęło mi być szkoda mini ale jednak ekran bebechy jak też system e7 bija ja na głowę a z drugiej strony mini miała tez parę atutów - wielkość kamerka z AF(nie wiem kto mądry wymyślił że w biznesowej komórce nie przyda się robienie zdjęć dokumentów wizytówek itp jak miałem e90 tam było wszystko co trzeba do pracy bez kompromisów tylko ta wielkość).
A co do ilości ekranów ja używam tylko 2 z tym że dałem na jednej odnośniki do folderów. A widzety które uparcie łączą się z internetem wywaliłem bo szkoda baterii.
i tak wszyscy nie żyją
pawelt
60%
60%

WindowsXPFirefox

Postprzez makgajwer » 7 października 2011, o 14:48

@pawelt: potwierdzam wsio co napisales; N97mini uzywa moj syn i rzeczywsicie po ostatnim updacie i hard resecie fajnie smiga
Chociaz aparatu generalnie uzywam b. sporadycznie nie mniej jednak gdyby w E7 byl AF satysfakcja z zakupu/uzytkowania bylaby 100%

Swoja E7 ladowalem do pelna w srode po poludniu Od tej pory zrobilem pelen update, +konfiguracja, sporo zabawy z ekranami, wifi ok. 20-25 min+40 min rozmow i aku pokazuje 35% wiec trzyma pelne 2 dni przy dosc intensywnym uzytkowaniu jak tak bedzie dalej to gicior :-)
makgajwer
40%
40%

WindowsFirefox

Postprzez biggi » 7 października 2011, o 18:03

Mi ten telefon(a raczej jego bateria) nigdy nie wytrzymal wiecej niż 24h :)
biggi
Moderator
Moderator

unknownOpera

Postprzez pawelt » 7 października 2011, o 21:28

hehe ja się cieszę jak wytrzyma mi 24 h. Ale zaznaczam to nie wina baterii ale bardzo intesywnego użytkowania np teraz:)
i tak wszyscy nie żyją
pawelt
60%
60%

LinuxOpera

Postprzez makgajwer » 8 października 2011, o 09:14

biggi napisał(a):Mi ten telefon(a raczej jego bateria) nigdy nie wytrzymal wiecej niż 24h :)

To zalezy co robisz
Ja mam wylaczone 3G, skanowanie wifi, podswietlenie na 50%+ ciemny motyw, ekran offline
makgajwer
40%
40%

WindowsXPFirefox

Postprzez biggi » 8 października 2011, o 09:14

Przy bardzo intensywnym uzytkowaniu wytrzymuje max 6h
biggi
Moderator