NASZE SERWISY:    ANDROID   LINUX   MAEMO   SYMBIAN   WEBOS

Hosting sponsoruje:

GRIN3 - polskie fonty

Profesjonalne czcionki z polskimi znakami - czcionki.com

OpenMobile on Facebook

[E71] Raz na kilka rozmów zawiesza się po zakończeniu rozmowy na kilka(naście) sekund

W tym dziale dyskutujemy o telefonach S60, Symbian^3 - czyli opinie, zapowiedzi, zdjęcia itd.

[E71] Raz na kilka rozmów zawiesza się po zakończeniu rozmowy na kilka(naście) sekund

Postprzez vBB » 19 października 2011, o 22:21

Witam. Otóż problem jest tego typu, że moja Nokia E71 (ma parę miesięcy) z najnowszym dostępnym, niebrandowanym softem, raz na kilka rozmów (czasem wcale, czasem częściej, nie ma reguły) potrafi się zawiesić po zakończeniu rozmowy, tj. kończe rozmowę czerwonym przyciskiem i albo kończy się rozmowa i zostaje na ekranie info o zakończeniu rozmowy (czerwona słuchawka, czas trwania itp.) oraz paski od głośności i nic telefon nie reaguje, czasem ten ekran znika i na chwilę się jakby zawiesza przed przejściem do homescreena (robi się taki jaśniejszy ekran, jakby nakładka na pulpit, coś jak efekt rozmycia w windowsie na nieaktywnych oknach) i nic nie da się zrobić. Czasem mogę wyjść do głównego ekranu poprzez naciśnięcie klawisza home (menu), czasem tego się nie da zrobić. Taka zawieszka trwa czasem dobre kilkadziesiąt sekund, dlatego czasem wolę zresetować telefon niż czekać. Przyznam szczerze, że z Nokiami już dwa lata mam do czynienia zawodowo (i kilkanaście lat hobbystycznie) i niestety z taką usterką się nie spotkałem... Usterkę hardware raczej wykluczam, gdyby coś było nie tak to raczej działoby się cały czas, self testy w Phoenixie ok. Czy ktoś ma podobny problem? Zastanawiam się czy to nie jest wina jakiegoś programu albo np. odblokowanego softu (mam to zrobione metodą HelloOX), zainstalowane mam tylko: Opera Mini, ROMPatcher+, FreeTimeBox, HelloOX2, JbakTaskman, Xplore. Widać, że nie mam żadnych śmieciowych programów. Poza tym, wydajność mojej E71 jest świetna, nic się nie zacina i wszystko działa elegancko, więc to nie jest kwestia jakiegoś zamulenia. Używam jej jako drugi telefon, tylko do rozmów i smsów, czasem maile po wifi jak nie mam drugiego telefonu. Oczekiwałbym więc od niej niezawodności w tej dziedzinie w której jest najbardziej uzytkowana, tj. rozmowy telefoniczne. Pozdrawiam i z góry dzięki za każdą pomoc.
vBB
80%
80%

Mod.tel.: Samsung Galaxy S3
    WindowsOpera

Re: [E71] Raz na kilka rozmów zawiesza się po zakończeniu rozmowy na kilka(naście) sekund

Postprzez djtonka » 19 października 2011, o 22:48

Problem występuje z powodu braku RAM'u. Wszak specyfikacja mówi o 128MB ale także mówi o ilości RAM'u do wykorzystania więc to zaledwie 71MB jako Free Executable RAM Memory
djtonka
Support
Support

Mod.tel.: no_name
FW: fresz
    WindowsXPFirefox

Re: [E71] Raz na kilka rozmów zawiesza się po zakończeniu rozmowy na kilka(naście) sekund

Postprzez vBB » 20 października 2011, o 07:58

Rozumiem, że nie da się tego poprawić? Mam najnowszy soft. To normalne w tym modelu? Nie zauważyłem żeby ktokolwiek się na to skarżył... Nie wiem w sumie co robić, czy szukać czegoś wśród BlackBerry, no i czego adekwatnego do ceny E71 (powiedzmy około 500 zł)?

EDIT: Mogę coś dopłacić, powiedzmy 700-800 zł, warto dokładać i kupić jakiegoś nowszego BB? Myślę nad 9700, a najbardziej chodzi mi po głowie 9780. Z tym, że będe musiał dołożyć prawie drugie tyle, żeby tego ostatniego wyrwać.
vBB
80%
80%

unknownunknown

Postprzez djtonka » 20 października 2011, o 09:31

To zależy od samego modelu. Moja żona używa serii E i dla przykładu E63 z taką samą ilością tego dostępnego RAM'u przez 13 miesięcy po 700 minut na miesiąc nie miała nigdy takiego przypadku a potem jak się przesiadła na E72 miała sporadycznie restarty przy kilku otwartych aplikacjach w tle jak również w wcześniej przy Twoim modelu.
Jeśli pytasz czy normalne to tak. Jest pełno postów na nokia disccusion o tym właśnie bez konkretnego rozwiązania.
djtonka
Support
Support

WindowsXPFirefox

Postprzez vBB » 20 października 2011, o 10:05

djtonka, czyli jest tak jak się domyślałem... Teraz pytanie, czy np. warto iść w kierunku nowej E6 (troszkę nie pasuje mi brak fizycznych klawiszy od odbierania i kończenia rozmów), która bardzo szybko staniała i w tej chwili można ją w całkiem fajnej cenie wyrwać na allegro, czy może przesiąść się na BB...? Martwi mnie to, że tak na prawdę w E71 pasuje mi praktycznie wszystko, oprócz tych cyrków z rozmowami... :wstyd: I nie wiem czy cokolwiek w tej cenie będzie zadowalające, czegokolwiek bym nie kupił...
vBB
80%
80%

WindowsOpera

Postprzez 321dario » 20 października 2011, o 12:27

e72?
moze wywal JBTaskman'a,a uzyj Handy Taskman'a
321dario
60%
60%

Mod.tel.: nokia 808
FW: v113......
    WindowsXPSafari

Postprzez mico11 » 20 października 2011, o 12:37

vBB, kombinujesz jak koń pod górkę :)

jeśli używasz jej głównie do rozmów, sms i sporadycznie emaila to po prostu wgraj najnowsze oryginalne firmware, bez tych dodatkowych ozdobników i powinieneś być zadowolony. po co od razu zmieniać i wywalać kasę na inny model...

Nie rozumiem po co hackować telefon i instalować kilka różnych menadżerów jeśli tel wykorzystywany później do tego do czego najlepiej posłuży oryginalne FW ? ;)
mico11
60%
60%

Mod.tel.: Xperia T Nokia E72
FW: dobre
    WindowsMSIE7

Postprzez vBB » 20 października 2011, o 13:22

Soft jest oryginalny i najnowszy, a hackowalem go ponieważ mam właśnie te oryginalne programy i niestety aby je zainstalować musiałem je podpisać... Kupiłem je dawno temu a żeby ich normalnie używać muszę się bawić... Przyznam szczerze, że najbardziej potrzebuje x-plore, reszty już mniej albo wcale. Nie jestem też pewien czy to zawieszenie powoduje właśnie złamanie softu lub któryś z posiadanych przeze mnie programów. Spróbuje przywrócić ustawienia i wtedy zobaczyć.
vBB
80%
80%

unknownunknown

Postprzez 321dario » 20 października 2011, o 13:30

lepiej zrob format *#7370# :)
321dario
60%
60%

Mod.tel.: nokia 808
FW: v113......
    WindowsXPSafari

Postprzez djtonka » 20 października 2011, o 13:40

Nic to nie pomorze na tą dolegliwość. Taka przypadłość z brakującym RAM'em. Żonka także odrzuciła E6 i kazała sobie płacić za bycie szczurem laboratoryjnym :)
E5 pewnie Ci sie nie podoba ale za to na E6 wrzucisz divx'a no i Belle dostanie niedługo.
djtonka
Support
Support

WindowsXPFirefox

Postprzez biggi » 20 października 2011, o 20:55

Mam E71 i przyznam rację djtonka ;)
Nic z tym nie zrobisz ...bo aktualizacji dla E71 pewnie już nie będzie. Nawet nie wiem czy to by coś zmieniło :)
it's not easy bein' green
biggi
Moderator
Moderator

WindowsFirefox

Powrót do Telefony S60/Symbian^