NASZE SERWISY:    ANDROID   LINUX   MAEMO   SYMBIAN   WEBOS

Hosting sponsoruje:

GRIN3 - polskie fonty

Profesjonalne czcionki z polskimi znakami - czcionki.com

OpenMobile on Facebook

Chińskie podróbki nokii :) (i nie tylko)

W tym dziale dyskutujemy o telefonach S60, Symbian^3 - czyli opinie, zapowiedzi, zdjęcia itd.

Re: Chińskie podróbki nokii :) (i nie tylko)

Postprzez MichałTUR » 28 września 2012, o 11:48

Nie ma co porównywać kupna używanego telefonu i używanego samochodu... Jak kupuje używany telefon, z zamysłem żeby wyrwać jak najtaniej się da, który ma 2-3 lata i sprzedaje go np. drugi właściciel, to nie oczekuje że będą wszystkie papiery itd. I tak gwarancja już się skończyła więc po co to wszystko. Ważne żeby był sprawny i oryginalny.
Dzięki za potwierdzenie moich przypuszczeń. Ze zdjęć dużo się nie mogłem zorientować bo lipne strasznie... Poza tym nie miałem tego modelu nigdy w rękach więc nie mam porównania :) jedyne co mi się nie zgadzało to ten dziwny komunikat.
Nawet nie wiedziałem że Chińczycy podrobili e7... Ale dobrze już wiedzieć na co patrzeć.
Pozdrawiam
Wciąż mamy wiele do zyskania, a do stracenia wszystko.
MichałTUR
70%
70%

Mod.tel.: Nokia n82
FW: 20.0.062
    unknownOpera

Postprzez 321dario » 28 września 2012, o 13:25

MichałTUR napisał(a):Nie ma co porównywać kupna używanego telefonu i używanego samochodu...

alez jest; telefon powinien byc sprzedawany/kupowany z papierami (minimum to pudelko z IMEI),a samochod z dowodem rejestracyjnym-takie jest moje zdanie
321dario
60%
60%

Mod.tel.: nokia 808
FW: v113......
    WindowsXPSafari

Postprzez MichałTUR » 28 września 2012, o 17:38

321dario zgoda, jak mam na telefon odłożone 500-800 zł to wybieram taki, który jest pewny. Ale jak szukam okazji, telefonu taniego z jakąś wadą, żeby potem sobie, w ramach swojego mini serwisu, naprawić to jestem skupiony tylko na tym, żeby było tanio :oczami:

-- 28 wrz 2012 17:46 --

A jeśli chodzi o mnie, to jak coś kupuję (coś nad czym długo przed kupnem się zastanawiałem, zbierałem opinie, za i przeciw oraz gromadziłem pieniądze), to rzeczywiście lubię kupić używkę ale zapakowaną w oryginalne pudełko, zawierającą wszystkie ulotki i papierki, wszystkie akcesoria i inne bzdety ;) Kiedy sprzedaje czynie tak samo, czyli wkładam do zestawu wszystko tak, jak pakował producent (nigdy po kupnie np. telefonu nie wyrzucam pudełka, na szczęście mam w domu sporo miejsca żeby to wszystko składować :P). Wiadomo że używany telefon czy laptop, sprzedawany w oryginalnym pudełku z oryginalnymi akcesoriami i instrukcjami etc. ma większą wartość :)
Podsumowując, w przypadku tej aukcji, brak pudełka mi nie przeszkadzał bo i tak chciałem po taniości wyrwać tego sprzęta. A o oryginalności pudełko nie musi wcale świadczyć. Chińczycy potrafią podrobić nawet pudełko idealnie (pamiętam z czasów chińskich n82 czy n95).
Wciąż mamy wiele do zyskania, a do stracenia wszystko.
MichałTUR
70%
70%

Mod.tel.: Nokia n82
FW: 20.0.062
    WindowsXPSafari

Postprzez 321dario » 28 września 2012, o 18:56

ok ale IMEI juz nie za bardzo ;) a co do tej aukcji ta ja bym odpuscil ją sobie :) pozdro
321dario
60%
60%

Mod.tel.: nokia 808
FW: v113......
    WindowsXPSafari

Poprzednia strona

Powrót do Telefony S60/Symbian^