NASZE SERWISY:    ANDROID   LINUX   MAEMO   SYMBIAN   WEBOS

Hosting sponsoruje:

GRIN3 - polskie fonty

Profesjonalne czcionki z polskimi znakami - czcionki.com

OpenMobile on Facebook

[P1i] Opinie oraz wrażenia z użytkowania

W tym dziale dyskutujemy o telefonach UIQ - czyli opinie, zapowiedzi, zdjęcia itd.

[P1i] Opinie oraz wrażenia z użytkowania

Postprzez Garo » 1 października 2007, o 13:44

Nowy temat jest głównie przeznaczony dla użytkowników SE P1i.
Opisywane będą tu zgodnie z tematem - Opinie i wrażenia z codziennego używania nowego smartphone'a SE.

Wszystkich, którzy chcieliby się dowiedzieć więcej o tym modelu, zapraszam do starego, zamkniętego już tematu o P1i. Jest w nim chyba wszystko o tym telefonie.
Sony Ericsson P1i
REGULAMIN :: FAQ :: SZUKAJ
Niniejszy post przedstawia opinie autora w dniu dzisiejszym, na datę jego publikacji. Nie mogą być one wykorzystane przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani innym następującym po nim dniu. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podawania przyczyn.
Garo
Administrator
Administrator

Mod.tel.: Galaxy Note SGS2 WFS
FW: 2.3.3
    WindowsXPFirefox

Re: [P1i] Opinie oraz wrażenia z użytkowania

Postprzez Żwirek » 1 października 2007, o 15:05

Czy nie brakuje Wam opcji w kontaktach "znajdź" (chodzi o szczegółowe szukanie , a nie pierwsza litera), bo mnie brakuje , P990 miał taka opcje .
Żwirek
1%
1%

WindowsXPOpera

Postprzez zoki » 1 października 2007, o 23:22

Od rzech lat jestem wiernym uzytkownikiem SE. Mialem najpierw k750 (doskonaly telefon nie tylko na tamte czasy, ale nawet teraz), nastepnie k800 i od dwoch tygodni P1i. Wiem ze P1i jest skierowany do innego typu uzytkownikow ale napisze czego mi w nim brakuje porownujac go wlasnie do 2 poprzednich, wymienionych powyzej.

Jeszcze tylko dwie konkluzje. Nie wiem czy sie ze mna zgodzicie ale SE ma jedna lekko denerwujaca praktyke. Otoz czesto jest tak ze jesli jeden model ma jakies swietne rozwiazania to jego nastepca nie wiadomo czemu zamiast je wykorzystac to zmienia na gorsze. Dla przykladu: swietne, wystajace boczne przyciski do mp3 w k750 i beznadziejne zrownane z obudowa w k800 (i niestety rowniez w P1i). Druga rzecz tez mnie troche dziwi. Chodzi oto, ze SE unika jak ognia wypuszczenia na rynek telefonu (moze poza k750 na tamte czasy) ktory mialby w sobie wszystkie najlepsze, high-endowe pomysly firmy. Przyklad: nie wymagam by P1i mial 5mpx, ale skoro juz dali optyke od k800 to dlaczego nie ma swietnej lampy blyskowej wlasnie z k800, ale powrocono do diod?

Wracajac do tematu. Brakuje mi: zamykania obiektywu, klawiszy sterujacych mp3 (wielka niedorobka !!!), lepszej jakosci nagrywania video (to juz jest wstyd ze w tak dobrym telefonie jest taka kiepska jakosc) i wyboru segregowania ksiazki adresowej. Przerzucilem ksiazke z k800 gdzie segregowalo mi wg. imion a w P1i idzie wg. nazwisk i teraz sie nie moge polapac w kontaktach. Zauwazylem jeszcze jedna dziwna rzecz. Otoz w k750 i k800 jesli w czasie sluchania muzyki w playerze ktos zadzwonil to muzyka sie wylaczala i slychac bylo jedynie dzwonek. W moim P1i dzwonek polaczenia jest w tle. Muzyka caly czas gra. Byc moze mam walniety telefon, ale jesli nie to uwazam to za kompletne nieporozumienie.

Wprawdzie troche zjechalem P1i ale ogolnie uwazam ze jest to (prawie) doskonaly telefon i polecam go kazdemu
zoki
1%
1%

WindowsXPOpera

Postprzez Bo$s » 2 października 2007, o 19:36

zoki napisał(a):a w P1i idzie wg. nazwisk i teraz sie nie moge polapac w kontaktach.

Wejdź do Kontaktów, a następnie Więcej => Ustawienia (jakoś tak). Można ustawić sortowanie wg imion.
Bo$s
Moderator
Moderator

Mod.tel.: Samsung Galaxy S III
    WindowsXPFirefox

Postprzez zoki » 2 października 2007, o 19:48

Bo$s probowalem juz dawno zmienic te ustawienia i jestem prawie pewien ze w P1i jest to NIEMOZLIWE :(
zoki
1%
1%

WindowsXPOpera

Postprzez mackus » 2 października 2007, o 19:53

mam pytanie do użytkowników P1,którzy mieli/mają p990i, czy jest poprawa w jakości kręcenia filmów?
mackus
70%
70%

Mod.tel.: n95 8gb i HTC HD 2
FW: 31.0.015
    WindowsXPFirefox

Postprzez boski_13 » 3 października 2007, o 00:43

Zoki to masz chyba SE 123 bo ja mam P1 i normalnie jest sortowanie kontaktow według Nazwisko imie
Imie Nazwisko
Firma nazwisko
firma imie
Wiec jak to mozeliwe ze ty nie masz??kontakty/ustawienia/sortuj według i jest.I nie przesadzaj z tym aparatem i video jak chcesz miec super filmy to sobie kup kamere
boski_13
10%
10%

Mod.tel.: NokiaN97 mini 5800
    WindowsXPFirefox

Postprzez Zaper » 3 października 2007, o 07:55

Żwirek, Szczegolowe wyszukiwanie bylo w P990i. W P1 zastopiono to Active Sync. Nie jest to dobre wyjscie dla przecietnego uzytkownika poniewaz trzeba synchronizowac z serwer-em.

Wideo kreci indentyczne jak P990. W tescie P1 pokazalem przyklady jak kreci wideo.

Sortowac mozna tak jak P990. Tak jak napisal boski_13, P1 oznaczone wersjami P123 i ze software beta rowniez posiadaly ta funkcje.
Zaper
VIP
VIP

WindowsXPMSIE7

Postprzez piotrek_l » 3 października 2007, o 09:13

moze pomoze update firmware, bo u mnie tez nie ma z tym sortowaniem problemu
piotrek_l
10%
10%

WindowsXPFirefox

Postprzez Żwirek » 3 października 2007, o 12:08

Szczegolowe wyszukiwanie bylo w P990i. W P1 zastopiono to Active Sync. Nie jest to dobre wyjscie dla przecietnego uzytkownika poniewaz trzeba synchronizowac z serwer-em.

Zaper . Czy mógłbyś mi wyjaśnić o co chodzi z tym Active Sync , czy po synchronizacji będzie można szukać szczegółówo ?

I niewiem czy zauważyliście że gdy się korzysta się z P1 jako modemu np do kompa nie przeszkadza to również korzystać z netu w P1 jednocześnie , w P990 takiej możliwości nie było.
Żwirek
1%
1%

WindowsXPOpera

Postprzez szuwx » 3 października 2007, o 23:05

Witam, faktycznie sterowanie muzyką bocznymi przyciskami ala k750/w800 przydałoby się. Ale można kupić hpm-82 z pilotem, telefon niestety zamula,(pewnie za pół roku wypuszczą w miarę szybką wersję softu). Telefon w miarę stabilny, w ciągu 3 tygodni tylko jeden zwis. Aparat naprawdę dobry, miałem n73 i robił podobne zdjęcia. Największy plus to mail i bateria, aplikacja standardowa działa super, szybka i stabilna, bateria przy ok 30 minutach dziennie, kilku mailach i smsach, 30 minutach zabawy trzyma ponad 3 dni. ogólnie jestem zadowolony czekam tylko na szybszy soft.
szuwx
10%
10%

WindowsXPFirefox

Postprzez piotrek_l » 4 października 2007, o 09:01

myslisz ze sie pojawi szybszy soft?
piotrek_l
10%
10%

WindowsXPFirefox

Postprzez Garo » 4 października 2007, o 22:28

piotrek_l, jest to nowy model a jak spojrzeć na poprzednie UIQ, zawsze wychodziły aktualizacje. Chyba po 5 na model.
Niniejszy post przedstawia opinie autora w dniu dzisiejszym, na datę jego publikacji. Nie mogą być one wykorzystane przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani innym następującym po nim dniu. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podawania przyczyn.
Garo
Administrator
Administrator

WindowsXPFirefox

Postprzez piotrek_l » 5 października 2007, o 09:08

Garo napisał(a):piotrek_l, jest to nowy model a jak spojrzeć na poprzednie UIQ, zawsze wychodziły aktualizacje. Chyba po 5 na model.

zle sie zapytalem, chodzilo mi o to czy jezeli wyjdzie nowy soft to czy jest szansa ze bedzie szybszy tak jak napisal szuwx
piotrek_l
10%
10%

WindowsXPFirefox

Postprzez Garo » 5 października 2007, o 09:12

piotrek_l, zawsze wraz z nowym FW eliminowana jest część błędów ze starego softu a dodawane są udogodnienia.
Tak będzie pewnie i w przypadku P1i. Czy będzie szybszy nie wiem.
I tak jest dobrze w tej chwili.
Garo
Administrator
Administrator

WindowsXPFirefox

Następna strona

Powrót do Telefony UIQ