NASZE SERWISY:    ANDROID   LINUX   MAEMO   SYMBIAN   WEBOS

Hosting sponsoruje:

GRIN3 - polskie fonty

Profesjonalne czcionki z polskimi znakami - czcionki.com

OpenMobile on Facebook

[P1i] Opinie oraz wrażenia z użytkowania

W tym dziale dyskutujemy o telefonach UIQ - czyli opinie, zapowiedzi, zdjęcia itd.

Re: [P1i] Opinie oraz wrażenia z użytkowania

Postprzez Manovar » 11 kwietnia 2008, o 09:02

Ale mimo wszystko N90 jest głośniejsza, jak się da głośność na 100%. No ale w P1 jest nie najgorzej, no ale to nie to co w N90.
Manovar
60%
60%

Mod.tel.: N95 8GB+iPhone3G
    MacOSXSafari

Postprzez myxomatosis » 23 kwietnia 2008, o 10:36

czy jakosc filmow w Waszych P1 tez jest tak dramatycznie slaba? Moze to kwestia firmware?
Nie chce mi sie wierzyc, ze musi byc az tak kiepska. Filmy w najwyzszej jakosci nie chodza plynnie i sa mocno pikselowate. W porownaniu do Nokii E70 (ktora ma przeciez gorszy obiektyw, mniejsza rozdzielczosc i porownywalny procek) to nie ma czego porownywac... Filmy z N sa ladne nawet na pelnym ekranie laptopa. Tych z SE nie da sie ogladac nawet w nominalnej wielkosci.
myxomatosis
20%
20%

WindowsXPOpera

Postprzez Ghost Dog » 27 kwietnia 2008, o 07:43

Niestety P1i kręci słabe filmy tak jak jego poprzednik (p990i), moim zdaniem w tej klasie cenowej telefony powinny kręcić te vga z 30fps. No i ta ostrość :-(
Ghost Dog
20%
20%

WindowsXPFirefox

Postprzez Manovar » 29 kwietnia 2008, o 19:36

Mnie też P1 rozczarowało jeśli chodzi o filmiki. Nokiowe MP4 są o niebo lepsze. Dobrze, że chociaż odtwarza MP4. :)

PS: Widziałem ostatnio posła Chlebowskiego z PO. Miał P1. :]
Manovar
60%
60%

Mod.tel.: N95 8GB+iPhone3G
    WindowsVistaMSIE7

Postprzez Merauder » 9 maja 2008, o 10:33

No to czas na grubsza recenzje z mojej strony. Przede wszystkim dziekuje za polecenie tego telefonu i rady niektorych tutaj userow.

Moje spostrzezenia nie beda w jakims tam porzadku, poprostu powiem to co mi przychodzi na mysl po 1,5 miesiaca uzytkowania.

Zaczne dziwnie bo od caloksztaltu co teoretycznie powinno byc na koncu. A wiec po przesiadce z FS T830 odczulem cholerna ulge, po pierwsze ze wzgledu na lekkosc, po drugie ze wzgledu na wielkosc i po trzecie ze wzgledu na jakosc rozmowy.

Zaczne od tego, ze jednak zdecydowanie to co mi potrzebne to telefon z systemem i nawigacja, a nie system z nawigacja i z telefonem. Przyzwyczajony z WM 5.0, ze na niektore rzeczy trzeba czekac tutaj opoznienia nie sprawiaja mi wiekszych problemow, zwlaszcza, ze koncza sie one w zasadzie w momencie pierwszego uruchomienia aplikacji.

Wyswietlacz jak dla mnie jest bardzo dobrej jakosci, aczkolwiek jego widocznosc w sloncu juz takich laurek nie zbiera. Ale to tez po czesci zapewne zasluga folii ultra clear. Tutaj moim zdaniem wybor padl na ultra cleara, bowiem w T830 mialem protector plusa i w sloncu bylo to samo.

Idac od wyswietlacza przejde do interfacu uzytkownika, ktory zskoczyl mnie into plus. Znow porownanie male do T830, gdzie pomimo, iz byl to palmfon to zaprojektowanie interfacu softwarowego jak i hardwarowego bylo cholernie intuicyjne i pozwalalo bez zadnych problemow oblsugiwac go jedna reka. Moje poczatkowe obawy przy P1 zwiazane glownie byly z brakiem sprzetowych klawiszy funkcyjnych. Dodatkowo jak mi sie mylnie wydawalo kolko nie po tej stronie co trzeba. Szybko rozwialem moje watpliwosci , bo wiem tez dosc szybko przywyklem do obslugi prawa reka (jeden palec na kolko, drugi na ekran). Ekran trzeba wyczuc, gdzie dotknac, zeby zareagowal. Tutaj rada dla ludzi o duzych dloniach; nie bojcie sie ja mam duze i grube dlonie i 90% rzeczy wybieram kciukiem na ekranie.

Klawiatura, no coz pomysl dwu-funkcyjnej QWERTY jest dobrym pomsylem. W T830 byla klasyczna qwerty i popelnialem mnie bledow piszac smsa. W t830 klawisze byly malutkie i nie mialy duzych odstepow, ale byly cholernie dobrze wyprofilowane. Tutaj zdazaja sie bledy literowe czesciej niz na T830, ale nie jest to jakas derstyczna roznica, po za tym mam go 1,5 miesiaca, a smsow zbyt wiele nie pisze to pewnie kwestia wyrobienia.

Skoro jestesmy przy interfacie sofwareowo-hardwareowej to powiem o nieszczesnym przycisku powrotu tym obok kolka. Otoz od samego poczatku twierdzilem, ze jest on niefortunnie wyprofilowany. Tutaj sie nic nie zmienilo, nie korzystam z niego prawie w ogole, ostatecznie w sytuacjach kiedy nie ma przycisku powrotu w menu u gory po prawej.

Na koniec opisu obslugi dodam tylko ,ze bardzo rzadko korzystam z rysika wrecz moze ok 5-10% max. Zazwyczaj ma to miejsce w przypadku gry w golfa i czasem przy wchodzeniu w zaawansowane funkcje telefonu.

Teraz wszystkie rzeczy zwiazane z dzwiekiem. Ja od telefonu nie wymagam dzwieku jak w Ipodzie, to chce zaznaczyc od razu. Ale sadze, ze dzwiek jest bardzo dobry i pod wzgledem jakosci i glosnosci, tzn mowie o zew glosniku. W skali 1-10 za dzwiek dalbym 8. 8 bo nie jest to dzwiek jak np w Siemensie SXG75 (tam byl cichszy, ale jakosc byla lepsza), ale porownujac do P990 to jest niebo, a ziemia.

Skoro dzwiek to tez glosnik wewnetrzny. A wiec tutaj jest bardzo dobrze, glosno, wyraznie i w zasadzie nie ma sie tutaj co rozwodzic, bo to co najwazniejsze jest na bdb poziomie.

Nawigacja. To jedna z funkcji, ktora rzadko wykorzystuje, ale bez niej dla mnie telefon jest zydskwalifikowany. W tej kwestii mialem ogromne obawy, wczesniej SXG75, gdzie GPS dzialal jak chcial i kiedy chcial. Potem byl T830, ktory pod tym wzgledem byl wysmienity. Tutaj naprawde nie mozna bylo na nic narzekac. Obawialem sie zew GPS i jak to w ogole bedzie dzialac. Na szczescie zestaw Orangowski przerosl moje najsmielsze oczekiwania. GPS sponsorowany przez Wayfindera lapie fixa srednio w 30 s. czyli jeszcze o polowe szybciej niz w T830 i rownie dobrze radzi sobie po zlapaniu fixa bez przerw itp. Oczywiscie, zeby nie bylo tak rozowo zew GPS ma swoje minusy w stosunku do zintegorwanego. Czyli osobne zasilanie w zestawie tylko ladowarka samochodowa no i trzeba osobno go targac. Na moje potrzeby tostarcza, choc nie bede ukrywal, ze chcialbym jeszcze ladowarke stacjonarna.

To tyle jesli chodzi hardware. Software to juz mniej rozowa strona nawigacji na jakimkolwiek UIQu. Poprostu testowalem Garmina i Tom Toma i te nawigacje jak dla mnie sa srednich lotow czyli w 1-10 jakies 6-7. Nie ma porownania zadna z tych nawigacji do AM. AM moim zdaniem nie ma konkurencji pod wzgledem pokrycia (tutaj jedynie Garmin cos powalczyc moze) funkcjonalnosci i graficznego wygladu. Tutaj nie ma zadnej, ale to zadnej dyskusji itego mi najbardziej brakuje w stosunku do WM. Moze kiedys AM wyjdzie na UIQa.

Ponadto uwazam ten model za bardzo udany. Spodobal mi sie skaner wizytowek, ktory swietnie dziala i czasem wykorzystuje go w pracy. Zdjecia robi wystarczajacej jakosci, filmik moze nie jest rewelacja, ale zarowno filmiki jak i zdjecia sa dla mnie malo znaczace.

Co do ilosci oprogramownia dostepnego to nie przeszkadza mi to w ogole. Zdaje sobie sprawe, ze nie wykorzystuje tego telefonu w 100% chocazby pod katem multimedialnym, jednak jestem z niego w 100% zadowlony. Na sam koniec slow pare o baterii, o ktorej bym zapomnial. Otoz przede wszystki musze powiedziec, ze podswietlenie mam chyba na 60% i jestem na sztywno na 2G. Z takimi parametrami osiagam czasy czuwania 4-6 dni w zaleznosci stopnia zabawy fonem. To dla mnie wynik bardzo dobry jak na smartfona z wszystkim tego konsekwencjami dla poboru mocy. A nie rozmawiam w cale malo, bo srednio w miesiacu 160 min plus jeden numer darmowy, gdzie dzwonie kilka razy dziennie (sumarycznie dziennie na ten darmowy nr ok 20-30 min). Takze sadze, ze bateria jest bdb. Dodam tylko, ze zawsze laduje cala noc na wylaczonym telefonie, chociaz raz ladowalem na wlaczonym i nie zauwazylem o dziwo roznicy.

To tyle co moge powiedziec.
Merauder
10%
10%

WindowsXPOpera

Postprzez basstek1 » 22 czerwca 2008, o 13:04

witam.
postanowilem odgrzebac temat...aktualnie jestem w posiadaniu n73,ale niestety nie jestem zadowolony.. mozecie mi powiedziec jak wyglada w p1 sytuacja z gps? zalezy mi na garminie,nie bardzo sie orientuje czy wystepuje on w uiq,ale jesli tak,jestem ciekaw jak telefon radzi sobie z tym programem...
basstek1
30%
30%

Mod.tel.: Xperia 1
FW: PL org
    WindowsXPOpera

Postprzez Ghost Dog » 22 czerwca 2008, o 13:38

Tak Garmin jest dostępny na UIQ3 i działa bezproblemowo, szczególnie na P1i gdzie ma pod dostatkiem RAMU.Ja uzywam z powodzeniem na P990i i jestem zadowolony :-D
Pozdrawiam
Ghost Dog
20%
20%

WindowsXPFirefox

Postprzez basstek1 » 22 czerwca 2008, o 14:06

Ghost Dog napisał(a):Tak Garmin jest dostępny na UIQ3 i działa bezproblemowo, szczególnie na P1i gdzie ma pod dostatkiem RAMU.Ja uzywam z powodzeniem na P990i i jestem zadowolony :-D
Pozdrawiam

mozesz napisac co znaczy bezproblemowo? u mnie tez prawie jest ok,ale odswiezanie wskaznika podczas nawigacji to tragedia.ma po prostu duze opoznienie... pytam bo procesory w p1 i n73 sa podobne.
Ostatnio edytowano 23 czerwca 2008, o 17:52 przez basstek1, łącznie edytowano 1 raz
basstek1
30%
30%

Mod.tel.: Xperia 1
FW: PL org
    WindowsXPOpera

Postprzez Garo » 23 czerwca 2008, o 14:38

basstek1, Ghost Dog, nie widzicie jaki jest temat?
To nie miejsce na takie rozmówki.
Koniec OT.
REGULAMIN :: FAQ :: SZUKAJ
Niniejszy post przedstawia opinie autora w dniu dzisiejszym, na datę jego publikacji. Nie mogą być one wykorzystane przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani innym następującym po nim dniu. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podawania przyczyn.
Garo
Administrator
Administrator

Mod.tel.: Galaxy Note SGS2 WFS
FW: 2.3.3
    WindowsXPFirefox

Postprzez Ghost Dog » 23 czerwca 2008, o 21:28

basstek1 napisał(a):
Ghost Dog napisał(a):Tak Garmin jest dostępny na UIQ3 i działa bezproblemowo, szczególnie na P1i gdzie ma pod dostatkiem RAMU.Ja uzywam z powodzeniem na P990i i jestem zadowolony :-D
Pozdrawiam

mozesz napisac co znaczy bezproblemowo? u mnie tez prawie jest ok,ale odswiezanie wskaznika podczas nawigacji to tragedia.ma po prostu duze opoznienie... pytam bo procesory w p1 i n73 sa podobne.

No koniec z OT.
basstek1, poczytaj w tym wątku:

http://forum.symbianos.pl/viewtopic.php?f=72&t=6384&st=0&sk=t&sd=a
Ghost Dog
20%
20%

WindowsXPFirefox

Postprzez tyrlas » 15 października 2008, o 14:54

witam,ja mam krotkie pytanie,kiedys mialem w950i i tam dzwiek raportu dostarczenia sms byl taki sam jak dzwiek smsa,i domyslam sie ze w P1 jest podobnie,ale czy jest jakis smpsob aby to zmienic i wygladalo podobnie jak w S60?
tyrlas
40%
40%

Mod.tel.: e71
    WindowsXPFirefox

Postprzez Ghost Dog » 15 października 2008, o 17:42

Ghost Dog napisał(a):
basstek1 napisał(a):
Pozdrawiam

No koniec z OT.
basstek1, poczytaj w tym wątku:

http://forum.symbianos.pl/viewtopic.php?f=72&t=6384&st=0&sk=t&sd=a

Chodzi przyzwoicie ale trzeba ustawic conajwyżej Normalną szczegółowość map.
Ghost Dog
20%
20%

WindowsXPFirefox

Postprzez butterfly » 15 października 2008, o 23:36

tyrlas, jest, nie ma sposobu.
butterfly
40%
40%

Mod.tel.: P1i
FW: R6G04+
    WindowsXPOpera

Postprzez dzarek » 16 października 2008, o 00:18

tyrlas, ja w pizdu wyłączyłem raporty... strasznie są denerwujące na UIQ :/
Pozdrawiam;
dzarek

Jak mówi stare chińskie przysłowie: "Gdy nie wiesz co powiedzieć, powiedz stare chińskie przysłowie..."
dzarek
Administrator
Administrator

Mod.tel.: motoG
FW: 5.0.2
    WindowsXPFirefox

Postprzez zuli007 » 16 października 2008, o 01:23

Po kilku miesiącach użytkowania P1i mogę się wypowiedzieć na jego temat. Na początek trochę złego słowa - mianowicie obudowa P1i sprawia wrażenie lepiej wykonanej niż jest w rzeczywistości (pojawiły się drbne luzy). Wydajność urządzenia jest niska z pewnym ale. P1i znakomicie zarządza mocą przerobową procesora - mimo odpalonego IM+, przeglądarki www, wiadomości oraz mp3 nie czuć żadnych zwolnień, muzyka nie tnie i wszystko działa jak powinno. Jakość i głośność dźwięku po wprowadzeniu modyfikacji do systemu jest rewelacyjna. Po przyzwyczajeniu się do nietypowej klawiatury także można pisać wiadomości w szybkim tempie. System działa bardzo stabilnie i mimo bardzo intensywnego używania urządzenia restarty praktycznie nie są potrzebne. 128 MB pamięci RAM wbudowanej w urządzenie w zupełności wystarcza do komfortowej pracy- nigdy nie zdarzył mi się jej brak. Wcześniej posiadałem kilka urządzeń pracujących pod kontrolą UIQ(3), i P1i jest z nich najlepsze. Jakbym miał wymieniać wady tego urządzenia to jedynie brak złacza USB, gniazda mini-jack oraz średniej jakości obudowa. Jednak zarządzanie energią w tym urządzeniu nie ma sobie równych - przynajmniej porównując do telefonów które już posiadałem. Smartphone spokojnie wytrzymuje jeden dzień bez ładowania- praktycznie żadnemu innemu urządzeniu się to nie udało ;) Póki co nie widzę żadnego zamiennika dla mojego P1i - może jedynie E71/E90 ale fakt braku dotykowego wyświetlacza skutecznie je skreśla :)
zuli007
VIP
VIP

Mod.tel.: Milestone
    WindowsXPOpera

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Telefony UIQ